Autor Tema: SPAM napad  (Posjeta: 4612 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
SPAM napad
« : Veljača 17, 2010, 02:43:37 prijepodne »
Zadnjih sat vremena traje SPAM napad na forum (zbog toga je brojka narasla na 106 online korisnika). Automatizirane skripte s različitih strana svijeta (od Kine do Kariba) pokušavaju se registrirati na forum i napraviti korisničke račune. Forum za sada dobro odolijeva napadima, ali povremeno može doći do usporenja rada i moguće je da se pojave greške u pristupu (umjesto foruma može vam se pojaviti bijela stranica s greškom).

Danas tijekom dana ću testirati i instalirati dodatne zaštitne mjere od ove vrste nametnika pa neka vas ne iznenadi ukoliko umjesto foruma naletite na poruku da je u tijeku održavanje.




Offline J051P

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 40
  • Karma: +0/-0
Odg: SPAM napad
« Odgovori #1 : Veljača 17, 2010, 05:07:49 poslijepodne »
stavite ručno odobravanje acaunta par dana dok se situacija ne smiri  ;)

shaka zulu

  • Gost
Odg: SPAM napad
« Odgovori #2 : Veljača 17, 2010, 05:23:50 poslijepodne »
Baš sem vu tu dobu nekaj smulil ovut,bilo je je najprije 101,kaj me pogodilo kak mokra čarapa,da bi došlo do 105+1.Za par minut da sem se vrnul ostalo je je 52.Večina je bila na "Kulture i umetnosti",po 4 na "Gradu" i "Gradonačelniku" a ostali kak rakova deca.





Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: SPAM napad
« Odgovori #3 : Veljača 17, 2010, 08:04:27 poslijepodne »
stavite ručno odobravanje acaunta par dana dok se situacija ne smiri  ;)

To neće ništa riješiti jer napadačka skripta ionako ne uspijeva završiti proces prijave. Veći je problem taj što imaju taktiku zagušivanja servera velikim brojem zahtjeva. Ali nakon noćašnjih izmjena takav intenzitet neće biti problematičan osim u slučaju da se deset puta poveća.

plemenitashica

  • Gost
Odg: SPAM napad
« Odgovori #4 : Veljača 17, 2010, 08:17:04 poslijepodne »
.........napadačka skripta ionako ne uspijeva završiti proces prijave. .......

Čitam, gledam, vidim… na ovoj se fronti u noćnim satima vodi „rat“.

E sad kad je ofenziva odbijena , meni/nama polupismenima pojasnite kaj je to SPAM napad i kakav nam je bio neprijatelj nazvan „napadačka skripta od Kube do Kariba“.
Očekuje li se novi desant „deset puta povećan“?

(hihihihi – sad me budu proglasili partizankom) ;D :) :) :)

Ako je moguće onak zdravoseljački da razmem.

Offline dobola

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 229
  • Karma: +1/-0
  • Imagine
Odg: SPAM napad
« Odgovori #5 : Veljača 17, 2010, 11:05:38 poslijepodne »
Što to uopšte znači SPAM ? Jel to kratica za " stara premijerka analizira muljažu" ili " samo plemenita analizira mulce"? Tko to zna, zna se tko. ;)
Ko to tamo peva?

shaka zulu

  • Gost
Odg: SPAM napad
« Odgovori #6 : Veljača 18, 2010, 12:36:53 prijepodne »
Ja mislim ,brate Bolan,da na tebe misle.Očiju mi,kaži ša očeš...  ^-^  O0

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: SPAM napad
« Odgovori #7 : Veljača 18, 2010, 07:25:49 prijepodne »
Čitam, gledam, vidim… na ovoj se fronti u noćnim satima vodi „rat“.

E sad kad je ofenziva odbijena , meni/nama polupismenima pojasnite kaj je to SPAM napad i kakav nam je bio neprijatelj nazvan „napadačka skripta od Kube do Kariba“.
Očekuje li se novi desant „deset puta povećan“?

SPAM - http://hr.wikipedia.org/wiki/Spam

Ono što se tamo ne spominje je forumski spam gdje napadač pokušava stvoriti korisničke račune kako bi objavljivao poruke i reklamirao svoje proizvode.

Sigurno ste dobili mail u kojem vas mole i navode da ga proslijedite na vaše prijetelje jer ćete osvojiti nagradu, učiniti dobro djelo jer će K uplatiti X novaca za svrhu Y...To je obično samo jedan od načina kako spameri sakupljaju e-mail adrese ili pokušavaju zaraziti što više računala.

Kako napadaju?

Uz pomoć virusa ili crva napadač zarazi računalo nekog korisnika (najdraža su mu računala neiskusnih korisnika koji vrte Windowse ;-) ). Virus uspostavi komunikaciju s napadačem koji stvara bot mrežu (mrežu računala koje kontrolira). Kad odluči napasti napadač šalje instrukcije računalima u svojoj bot mreži i oni kreću u napad (ili šalju e-mail poruke, ili pokušavaju ostaviti komentare na blogovima ili se pokušavaju registrirati na forumima kako bi objavljivali poruke).

Zašto baš na ovaj forum?

Ništa osobno, pretražili su Google da vide tko sve vrti SMF forum i to im je bio cilj napada. Iz tog razloga sam ja želio maknuti taj potpis s dna stranice, ali pokazalo se da onda pojedini pluginovi ne žele raditi.

Napadala je jedna mikro bot mreža računala koja su se nalazila od Kine (sad vidim da sam pogriješio prilikom navođenja zemlje) do Kariba. Prave, velike bot mreže se sastoje od nekoliko stotina tisuća računala.

Obično među napadačima kruže liste potencijalnih ciljeva tako da nije isključeno da ovaj mali napadač jednog dana zamijeni svoju listu s nekim većim pa na forum navali veći broj nametnika.

Offline dobola

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 229
  • Karma: +1/-0
  • Imagine
Odg: SPAM napad
« Odgovori #8 : Veljača 18, 2010, 08:37:58 prijepodne »
Ja mislim ,brate Bolan,da na tebe misle.Očiju mi,kaži ša očeš...  ^-^  O0


Kunta brate, pa ne može i brate i bolan. Izaberi jedno. Možeš i jarane. A vidiš da je Stjepan locirao problem pojmom "crvi napadači". A pošto tebe narod zna ko iskusnog pecaroša, a zna i da crva imaš za pecanje bit će da ti je koji pobego u kompjutor. Možda je i drugaricu poveo pa znaš kako, bilo im toplo, ti stalno šalješ neke fotografije, poruke, pa se crv ( zvaćemo ga Mile) primio posla sa drugaricom ( zvat će mo ju Jadranka) i nastalo mnogo malih crva. Oni lepo otišli kroz žice u beo svet, a Mile i Jadranka otišli do Nemačke, neku paru da posude. Al s obzir da mali crvi mnogo vole svog Kuntu oni odlučili na domače ljivade da se igrajo fudbal pa otišli na ovaj naš forum. Eto, to ti ja mislim da je bilo tako, ko zna možda i grašim.
A ti brate ako misliš da su došli sos moja oprema pošalji kojih 25 deka kazneni prijavi, nemoj da se potpišeš, pa će brzo antivirus inžinjeri da otkriju čiji Milan crno runo prede. ;) ;) ;) ^-^
Ko to tamo peva?

plemenitashica

  • Gost
Odg: SPAM napad
« Odgovori #9 : Veljača 22, 2010, 11:22:42 poslijepodne »
Da li se u taj SPAM napad ubrajaju i novoregistrirani članovi u zadnjih par dana, koji svi od reda imaju zaista čudne nickove?

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: SPAM napad
« Odgovori #10 : Veljača 22, 2010, 11:24:33 poslijepodne »
Da li se u taj SPAM napad ubrajaju i novoregistrirani članovi u zadnjih par dana, koji svi od reda imaju zaista čudne nickove?

Da, i redovno se brišu čim se otkrije da su na listi poznatih spamera.

plemenitashica

  • Gost
Odg: SPAM napad
« Odgovori #11 : Travanj 15, 2010, 11:21:10 poslijepodne »
Citat:
čuđenje_u_svijetu
Učim se pisati
 Offline
Postova: 2


Citat:
čuđenje_u_svijetu
Gost

Odeeeeeeeeeeeee...

Kako se ovo postiže? Jučer se član registrirao, napisao 2 posta i danas je gost te ga nema u članovima? Da nije i to spam napad?  :D :D

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: SPAM napad
« Odgovori #12 : Travanj 15, 2010, 11:38:43 poslijepodne »
Tako su označeni članovi koji zatraže da se njihov korisnički račun briše iz foruma (ali poruke ostaju).

Offline mojca

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 213
  • Karma: +0/-0
Odg: SPAM napad
« Odgovori #13 : Travanj 16, 2010, 07:13:25 prijepodne »
Se je splašila da je se ne objavi korisnički račun da ne vidimo do piše z radnoga mesta.

Treba znati draga gospica da na ovom forumu ni kak na onom kojega ste ukinuli,