Autor Tema: Sednica Grackoga veča  (Posjeta: 305008 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

shaka zulu

  • Gost
Odg: Sednica Grackoga veča
« Odgovori #165 : Travanj 24, 2010, 04:24:50 poslijepodne »
Zagrebancija.com: Za Barišića gostovanje u Otvorenom uspjeh godine       
Friday, 23 April 2010 
Gradonačelnik u izvještaju navodi kako je razgovarao s ljudima i ima namjeru riješiti njihove problem, ali ne navodi kako i kada.
U izvještaju o svom radu za prošlu godinu gradonačelnik Velike Gorice Dražen Barišić naveo je nekoliko bizarnih podataka kao što su gostovanje u emisiji Otvoreno, Dobro jutro Hrvatska, Zagrebačka panorama i Svakodnevnica na Z1. Inače cijeli izvještaj o radu stao je na 43 strane i prepun je općenitih fraza bez puno konkretnih podataka.

U izvještaju se nekoliko puta Barišić se poziva loše stanje koje je zatekao u gradu kada je u lipnju preuzeo vlast. Cijele teme i djelatnosti se objašnjavaju s nekoliko rečenica s općenitim frazama bez podrobnih objašnjenja i brojčanih pokazatelja.

Riješit će probleme, ali ne zna kako i kada
U dosta točki se navodi kako je gradonačelnik razgovarao s ljudima i ima namjeru riješiti njihove problem, ali se ne navodi kako i kada. Zanimljivo je da je dosta prostora, s obzirom koliko je prostora potrošeno na ostale stvari, Barišić potrošio na problem izgradnje Sportske dvorane.

Zdravko Lučić, zastupnik HNS-a, rekao je da je izvještaj loše napisan i da ga podsjeća na političko-propagandni materijal.

- U Velikoj Gorici ne postoji kohabitacija – izjavila je DC-ovka Tajana Amšel-Zelenika i nastavila:

- Umjesto da pokušate surađivati s Gradskim vijećem stalno nas optužujete. Nikada niste nikoga od nas pozvali na dogovor ili radnu kavu da pokušamo ostvariti suradnju.

'Ne brini zbog kaznenih prijava'

Vesna Fabijančić-Križanić iz SDP-a ustvrdila je da se u prvom dijelu izvještaja gradonačelnik žali na proračun koji je naslijedio od prošle vlasti, a u drugom dijelu izvještaja kao svoje uspjehe navodi projekte koji su ostvareni na temelju tog proračuna.
Njezin stranački kolega Tonino Picula poručio je Barišiću da se ne brine zbog kaznenih prijava jer su one sastavni dio posla i nastavio:

- Proračun za ovu godinu smo podržali tek toliko da se ne bi raspustilo Gradsko vijeće koje je jedina brana vašoj samovolji.

Predsjednik Gradskog vijeća, Goran Beus Richembergh iz HNS-a, je ironično kazao kako je Barišić postigao zavidne rezultate jer je u vrlo kratkom roku uspio dovesti grad toliko puta na sud
- U samo nekoliko mjeseci uspjeli ste smijeniti 48 ljudi u javnim poduzećima i društvima te na njihova mjesta dovesti vaše stranačke kolege i prijatelje – kazao je Beus Richembergh i nastavio:

- Računate li kao uspjeh porast nezaposlenosti od 49 posto ili zatvaranje velikog broja obrta i gospodarskih subjekata. U godini krize mi nismo vidjeli niti jednu vašu antirecesijsku mjeru.

Vesna Škare Ožbolt, iz DC-a, pozvala je Barišića da modernizira grad.

- Hajdemo izaći iz folklornih svađa jer su one dosadile svima i nešto napraviti. Zašto se ne informatiziraju gradske službe tako da građani mogu dokumente vaditi elektronski. Gorica bi također trebala imati multimedijalni centar.

Zaštitnik Ante Šimunović

Škare Ožbolt je na kraju pozvala da se učini nešto za gospodarski razvoj grada te priedložila dovođenje Velesajma u Veliku Goricu.

O izvještaju se jedino pozitivno izjasnio Barišićev stranački kolega Krešo Hubak koji mu je čestitao na dobro obavljenom poslu. Ante Šimunović, koji je isto iz HDZ-a, u cijeloj raspravi imao zadatak braniti Barišića. Nakon što bi zastupnici koji nisu skloni Barišiću iznijeli svoje primjedbe, on bi se javljao za riječ i opravdavao ga.

Izvor: http://www.zagrebancija.com/hr-zupanija/za-barisica-gostovanje-u-otvorenom-uspjeh-godine_303178 
http://hns-vg.com/index.php?option=com_content&task=view&id=152&Itemid=1

- U Velikoj Gorici ne postoji kohabitacija – izjavila je DC-ovka Tajana Amšel-Zelenika i nastavila:

- Umjesto da pokušate surađivati s Gradskim vijećem stalno nas optužujete. Nikada niste nikoga od nas pozvali na dogovor ili radnu kavu da pokušamo ostvariti suradnju.


Vesna Škare Ožbolt, iz DC-a, pozvala je Barišića da modernizira grad.

- Hajdemo izaći iz folklornih svađa jer su one dosadile svima i nešto napraviti. Zašto se ne informatiziraju gradske službe tako da građani mogu dokumente vaditi elektronski. Gorica bi također trebala imati multimedijalni centar.

Škare Ožbolt je na kraju pozvala da se učini nešto za gospodarski razvoj grada te priedložila dovođenje Velesajma u Veliku Goricu.


I! Te dragi kamenčič!!!
Se DC prebudil.

TAZ;
Poziva on sve večnike i na brifing i na drinking,tak da to ne stoji.Treba je samo prejti prek plota i se je tu.Na dohvat ruke...

VŠO;
Ante!Ante nas bu modernizeral.On ZNA.
Zakaj opče vaditi dokumente kad su v ruka državno-županijsko-gracko-selskoga aparata!?
Kaj oni sami nemreju odnesti te iste dokumente z sobe 14,15,16 v 17!?Il pogledati v komp i internet?

Jel predloženo dovođenje Velesajma na Goricu il Lomicu..?
  ;)

shaka zulu

  • Gost
Odg: Sednica Grackoga veča
« Odgovori #166 : Travanj 24, 2010, 08:34:18 poslijepodne »
Vijesti
Prekinuta 8. sjednica Gradskog vijeća
22.04.2010.
Današnja 8. sjednica Gradskog vijeća Grada Velike Gorice prekinuta je nešto prije 22 sata zbog kvara na opremi za snimanje. Nastavak sjednice sazvan je za idući četvrtak, 29. travnja 2010. u 17 sati.


Do prekida sjednice vijećnici su “odradili” dvije od predviđenih 13 točaka dnevnog reda, i to: Prijedlog Zaključka o odobrenju Programa rada Savjeta mladih Grada Velike Gorice za 2010. godinu i Izvješće o radu gradonačelnika Grada Velike Gorice za razdoblje srpanj – prosinac 2009. godine.

Sjednica je započela Aktualnim satom, nakon čega je predsjednica Savjeta mladih Grada Velike Gorice Štefica Nestić prezentirala Programa rada Savjeta mladih za 2010. godinu. Nakon kraće rasprave, Program je usvojen jednoglasno.

Puno dulju raspravu izazvala je druga točka dnevnog reda, Izvješće o radu gradonačelnika Grada Velike Gorice za razdoblje srpanj – prosinac 2009. godine. Gradonačelnik Barišić predstavio je rezultate svog rada u prvih šest mjeseci.

Izvješće je podijelilo i vijećnike i odbore Gradskog vijeća, od kojih su neki dali pozitivno mišljenje o Izvješću, neki odbori nisu dali mišljenje, dok je Odbor za mladež dao negativno mišljenje.

Polemične tonove s obiju strana pokušala je pomiriti Vesna Škare Ožbolt, pozvavši i gradonačelnika i vijeće da izađu iz uskih stranačkih okvira i posvete se razvojnim projektima, poput “Inteligentnog grada”.

Pošalji prilog |  Ispis priloga | 347 čitanja
http://www.gorica.hr/2010/04/prekinuta-8-sjednica-gradskog-vijeca/

347 !!! To se zove biti popularen.

Offline branko

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 136
  • Karma: +0/-0
Odg: Sednica Grackoga veča
« Odgovori #167 : Travanj 26, 2010, 09:43:02 poslijepodne »
ovih dana se sve cesce prica da je vesnica presla na hdz.ovu stranu. kaj bu zbilja brdek II ?

JosipJoža

  • Gost
Odg: Sednica Grackoga veča
« Odgovori #168 : Travanj 26, 2010, 10:32:25 poslijepodne »
Sednice GV su izgleda vrlo zanimljive s zamjenikom gradonačelnika Kosom.
Nije li on istovremno i ravnatelj škole? Koje, večernje gdi uče stariji ili redovne gdje se školuju mladi.
Sposoben čovjek ak može istovremeno tak dobro delati dva posla i to tako odgovorna, koji su nekak i dobro plaćeni.
Čovek ne stigne, još čitati i program za mlade.

http://hns-vg.com/

PODRŽAVA LI GRAD SVOJE MLADE?

"Kako stvari stoje, mladi su na zadnjem mjestu ovoj vlasti u Gradu. Program djelovanja za mlade valjda stoji toliko dugo zatrpan u gradonačelnikovoj ladici da ni njegovi zamjenici ne znaju za njega kao ni za svoje obaveze koje su zapisane u njemu. "

acer1

  • Gost
Odg: Sednica Grackoga veča
« Odgovori #169 : Travanj 26, 2010, 10:40:47 poslijepodne »
- Proračun za ovu godinu smo podržali tek toliko da se ne bi raspustilo Gradsko vijeće koje je jedina brana vašoj samovolji.

To bi bilo političko samoubojstvo u ovom trenutku za Barišića i HDZ.
Ne ide u prilog ni klima u državnim financijama ni raspoloženje biračkog tijela, tako da ne vidim ni jedan razlog zašto bi se podržao proračun.


Offline branko

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 136
  • Karma: +0/-0
Odg: Sednica Grackoga veča
« Odgovori #170 : Travanj 27, 2010, 08:03:09 prijepodne »
kad bi se raspustilo gradsko vijece, bili bi raspisani nov izbori za gradsko vijece. a to bi bila prilika da sdp izgubi gradsko vijece, a hdz ga osvoji.  tak da im nije bilo u interesu da ga raspustaju.

plemenitashica

  • Gost
Odg: Sednica Grackoga veča
« Odgovori #171 : Travanj 27, 2010, 09:03:57 prijepodne »
kad bi se raspustilo gradsko vijece, bili bi raspisani nov izbori za gradsko vijece. a to bi bila prilika da sdp izgubi gradsko vijece, a hdz ga osvoji.  tak da im nije bilo u interesu da ga raspustaju.

Ma nemojte?
Acer1 je napisao: "To bi bilo političko samoubojstvo u ovom trenutku za Barišića i HDZ. Ne ide u prilog ni klima u državnim financijama ni raspoloženje biračkog tijela, tako da ne vidim ni jedan razlog zašto bi se podržao proračun."
A još više bi bilo samoubojstvo kad bi se garnitura zvana gradonačelnik (nikad ne mislim da je on jedan, ima više njih oko njega koji oblače nad ovim gradom) očitovala o promašajima koje čine iz dana u dan.
Bar bi se vidjelo stanje na terenu. Konačno.

acer1

  • Gost
Odg: Sednica Grackoga veča
« Odgovori #172 : Travanj 27, 2010, 08:00:33 poslijepodne »
kad bi se raspustilo gradsko vijece, bili bi raspisani nov izbori za gradsko vijece. a to bi bila prilika da sdp izgubi gradsko vijece, a hdz ga osvoji.  tak da im nije bilo u interesu da ga raspustaju.

A tko je rekao da bi HDZ dobio izbore?

shaka zulu

  • Gost
Odg: Sednica Grackoga veča
« Odgovori #173 : Travanj 30, 2010, 09:56:29 poslijepodne »
Vijesti
Nastavak 8. sjednice Gradskog vijeća
30.04.2010.
Jučerašnji nastavak 8. sjednice Gradskog vijeća Grada Velike Gorice obilježila je “bitka za trgovačka društva” u vlasništvu Grada.


Nakon izvješća o poslovanju trgovačkih društava, koje je podnio gradonačelnik Dražen Barišić, dnevni red sjednice je na prijedlog Klubova vijećnika SDP-a, HNS-a, DC-a i HSLS-a, nadopunjen i “Prijedlogom Odluke o stavljanju van snage Odluka o izmjeni i dopuni Odluka o osnivanju trgovačkih društava i imenovanje Skupština trgovačkih društava u vlasništvu Grada Velike Gorice”.

Ovim prijedlogom predviđeno je da gradonačelnik Barišić više ne predstavlja skupštine trgovačkih društava, već se za predsjednicu skupština svih društava imenuje Vesna Fabijančić Križanić, a za članove: Tonino Picula, Goran Beus Richembergh, Tajana Amšel Zelenika, Željko Fadljević i Ozren Robić.

Vijećnici HDZ-a ocijenili su kako je ovakav prijedlog zakonski neutemeljen, jer je gradonačelnik po Zakonu o lokalnoj i regionalnoj samoupravi jedina ovlaštena osoba za zastupanje Grada.

Nakon rasprave, Prijedlog spomenute odluke usvojen je većinom glasova.

U nastavku sjednice, Gradsko vijeće je usvojilo niz prijedloga odluka, među kojima i odluke o kupnji zemljišta za gradnju Doma umirovljenika i prijedlog Plana mreže dječjih vrtića.

 Pošalji prilog |  Ispis priloga | 172 čitanja
http://www.gorica.hr/2010/04/nastavak-8-sjednice-gradskog-vijeca/#more-3697

Gradsko vijeće
Aktualni sat 8. sjednice Gradskog vijeća
30.04.2010.
http://www.gorica.hr/2010/04/aktualni-sat-8-sjednice-gradskog-vijeca/

"Plan mreže dječjih vrtića"-kaj to znači?

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Sednica Grackoga veča
« Odgovori #174 : Travanj 30, 2010, 10:19:10 poslijepodne »
"Plan mreže dječjih vrtića"-kaj to znači?

Najveći nedostatak službenih gradskih stranica je što ne objavljuju popratne materijale. Vrlo često se može vidjeti vijest da je donesena odluka o nečemu, a o tome nečemu ni slovca.

Koliko znam predviđeno je da se postojeća dva vrtića podijele na četiri zbog novog pedagoškog standarda koji predviđa da je optimalna veličina dječjeg vrtića 17-20 odgojnih skupina te od 340-400 djece (ukoliko vrtić ima područne odjele onda se optimalna velična povećava na 30 odgojnih skupina tj. 600 djece).

Što taj Plan mreže dječjih vrtića donosi nemam pojma, ali već sada su grupe prevelike ( po novom pedagoškom standardu prosječna veličina grupe je 20 djece) i to je problem koji treba riješiti.

Offline Alen

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 344
  • Karma: +3/-0
  • Spol: Muški
    • VG Dnevnik
Odg: Sednica Grackoga veča
« Odgovori #175 : Travanj 30, 2010, 10:29:36 poslijepodne »
Bojim se da će podjela dječjih vrtića donijeti samo nove ravnateljske fotelje (znači nove pozicije za stranačke ljude) i nove troškove jer će te ravnatelje i trebati plaćati. To neće povećati fizički prostor s kojime vrtići raspolažu. Naprotiv, ti će novi ravnatelji morati dobiti svoje urede nauštrb prostora za djecu. Grupe se ne mogu smanjivati osim ako se djeci sobe ne pregrade na pola, a to je rijetko gdje mogu izvesti. I dalje će se djeca gurati u istom prostoru, i dalje neće biti mjesta za svu djecu, ali će trebati pronaći prostor i sredstva za još dvije uprave.
The will to greatness clouds the mind
Consumes the senses, veils the signs
We each are meant to recognize.
(VNV Nation)

http://twitter.com/alenf
http://twitter.com/vgdnevnik

shaka zulu

  • Gost
Odg: Sednica Grackoga veča
« Odgovori #176 : Travanj 30, 2010, 10:33:01 poslijepodne »
Zdravko Lučić: „Imam pitanje za gradonačelnika. Da li je štogod poduzeto u vezi kurije Josipović? Pretpostavljam da nije, pa osim toga odgovora da nije ništa napravljeno, bih prosio gradonačelnika da malo i pisano cijeli slučaj obrazloži. Druga stvar, Povjerenstvo o kojem je malo prije bilo riječi, u koje sam ja imenovan i to je objavljeno, ali se govori da ne dolazim. Činjenica je da nisam pozivan. Niti jedanput nisam pozivan. Smatram normalnim da se skine mene, jer je to autonomna odluka gradonačelnika, no dobro to je manje važno. Važno je iz ovog odgovora koji je dogradonačelnik rekao doista nije jasno za što Povjerenstvo postoji? Zar ono postoji da ono prikuplja dokumente? Stvar je jasna, o tome ne odlučuje Povjerenstvo, ni gradonačelnik, ni Gradsko vijeće, odlučuje Sabor i ovdje trebamo kazati da li smo za to da podržavamo da Sabor donese odluku i da ove načine kojima se odugovlači, zamazuje svima oči, treba prekinuti. Nismo valjda toliko mala djeca. Da Štef Kos devedesete, ovo što je malo prije rekao, ma nije bio nigdje, pa valjda ja znam…

Predsjednik: „Kolega Lučić postavite pitanje, ističe vam vrijeme.“

Zdravko Lučić: „Pitanje je, što je zapravo Povjerenstvo napravilo? I to pitanje prosim lijepo da mi Štef Kos ne odgovara, pitam gradonačelnika.“

Gradonačelnik: „Danas smo vas gospodine Lučić, ja sam zapravo osobno vas maknuo iz tog Povjerenstva pa niste imali prilike ni vremena to …

Predsjednik: „Oprostite, da li ste rekli maknuo ili smaknuo. Mi smo tako čuli. Pretpostavljam da ste gospodina Lučića isključili iz radnog Povjerenstva.“

Gradonačelnik: „Tako je, da jesam, naravno da nikada ne bi takovu rečenicu rekao pred ovako važnim skupom. Za kaznu ću vam pustiti gospodina Kosa da vam odgovori na drugo pitanje, a na prvo pitanje ću vam reći…

Predsjednik: „Gospodine gradonačelniče ne možete dijeliti kazne gradskim vijećnicima.

Gradonačelnik: „Onda za nagradu!“

Predsjednik: „To nije primjereno ponašanje.“

Gradonačelnik: „Dozvolite mi da samo kažem o kuriji Josipović. Hvala vam na tom pitanju. Ne vidim ovdje dobro da li ima netko iz Gradske četvrti Kurilovec, evo tu je gospođa Ana Plehinger, koja zna i već duže vrijeme kontaktiramo. Gradska četvrt Kurilovec je i službeno pokrenula inicijativu da se prije svega zaštiti kurija Josipović, a onda nakon toga da se privede svrsi kako bi ona ostala, ne bi propala. Održano je nekoliko sastanaka sa predstavnicima župe Navještenja Blažene Djevice Marije sa župnikom Razumom i njegovim suradnicima i mi smo dali svoj određeni prijedlog koji je samo bio nastavni prijedlog na prijedlog vijeća Gradske četvrti Kurilovec, ali obzirom da se radi o imovini, o površini koja je darovana župi Navještenja Blažene Djevice Marije, očekujemo od njih da oni uzvrate protuprijedlogom pa ćemo se onda svi zajedno naći oko toga. Situacija je kritična na terenu, vjerujem da ste bili tamo, kritična u tom smislu što, eto opet pozivam se na to da dolazi lijepo vrijeme da će se posebice mladež okupljati oko toga objekta, koji je doista u derutnom stanju, i postoji opasnost da se uruši sam od sebe ili na nekoga, ne daj bože, ali za prvu ruku smo mislili da ga zaštitimo, ogradimo kako ne bi došlo do ulaska unutra i približavanja kuriji. To ćemo napraviti vrlo skoro, a nakon toga ćemo vas izvijestiti pisano i detaljnije što i kako ćemo napraviti. Problem su financijska sredstva, mislim da se svi mi zajedno slažemo da se s kurjom Josipović ne smije dogoditi ono što se dogodilo sa kurijom Jelačić. Moramo osigurati financijska sredstva svi zajedno u dogovoru Grad Velika Gorica, župa Navještenja i Gradska četvrt Kurilovec i primiti se posla i zaštiti taj spomenik kulture.“

Stjepan Kos: „Što se tiče ovoga što je iznjeo gospodin vijećnik Lučić ja mogu misliti da čovjek može zaboraviti, ali znate slike i potpisi govore sasvim nešto drugo. Tih devedesetih godina sam bio u Saboru kod gospodina Sulimanca…

Predsjednik: „Molim vas zamjeniče gradonačelnika pitanje vam je postavljeno vezano za rad Povjerenstva. Nemojte nam pričati o svojim osobnim događanjima devedesete godine, jer to doista nije tema. Ako možete odgovoriti na pitanje, odgovorite!“

Stjepan Kos: „Povjerenstvo radi za razliku od onih koji samo pričaju. Povjerenstvo, da bi predložilo Saboru određene zahtjeve, određene prijedloge i određene zaključke mora imati činjenice na koje se ti podaci svode. Još jedanput ponavljam, knjiga početnica, neki je nisu vidjeli, samo su govorili, 892. gdje su svi pravni spisi, povijesni podaci o Turopolju, tim podacima i ostalim do današnjih dana vodimo se da bi mogli određene zaključke dati i predložiti Hrvatskom Saboru. Vrlo jasan odgovor, a da je netko do danas nešto napravio, mi bi imali gdje nastaviti. S obzirom da nije bilo napravljeno ništa, ništa što se tiče toga, ja bi volio dokaze, onda bi molio da mi se to i pokaže, a ovo ostalo tu se možemo kolega Lučić i ja raspravljati tri dana, ali nema smisla.“

Zdravko Lučić: „Što se odgovora gospodina gradonačelnika tiče, on je ovdje pokazao primjerenu zainteresiranost za problem i ja bi prosio, kao što sam i rekao da prije nego se konačno riješi da ipak on meni da sa aspekta Grada pismeno, pa eventualno da mogu reagirati na vrijeme, a što se tiče ovoga što je gospodin Štef Kos sa Brešćenskim mahao, kao to nitko ne zna on to zna, to je dakako smiješna stvar i nisam se mislio uopće na to obazirati. To da ništa nije napravljeno, to samo može krajnji bezočnik i krajnji neinformirani čovjek reći. Dakle, određeni broj stvari je odrađeno, što za prijedlog rješenja problema nema nikakve veze. Štef Kos, devedesete, kada smo to započeli je jednostavno bio u tom pogledu nitko i ništa, u tom pogledu.“

Predsjednik: „Kolega Zdravko Lučić izričem vam opomenu.“
...

Stjepan Lučić: „Imam dva pitanja za gospodina Kosa, dogradonačelnika, jer svi od njega bježe, a ja neću. Prvo, dokle se došlo sa plinom? Već su četiri mjeseca prošla od zadnjega pa ništa ne znamo dokle se stiglo. Drugo, dokle se stiglo sa kanalizacijom donjeg Turopolja? Mislim da bi se to moglo odgovoriti da ipak znamo gdje smo stali prije četiri mjeseca, jer opet ćemo pitati za četiri mjeseca, pet i kraj godine i neće se ništa napraviti.“

Stjepan Kos: „Što se tiče Plina razgovori traju i idemo prema najboljem rješenju. Što se tiče odvodnje donjeg Turopolja, opet moram napomenuti, došli smo na nulu, krenuli smo. Što se tiče prve tehno-ekonomske cjeline, znači Mraclin Okuje, predani su papiri, gospođa v.d. pročelnica je tu, predani su papiri da se krene od lokacijske dozvole, odnosno od izmjene projekta pa da se može raspisati natječaj. Još ima samo par crtica i natječaj kreće. Još jedanput ponavljam, natječaj kreće za prvu ekonomsku cjelinu. Što se tiče ostalih projekata da je bilo projekta bilo bi lako dalje nastaviti, ali s obzirom da nemate nešto onda morate krenuti od početka. To je barem svima jasno. Znači projekti se rade, a vas ako točno zanima, baš na milimetar onda dođite i pozvat ćemo projektanta pa ćemo reći na kojoj stranici toga projekta da se može napraviti, uglavnom radi se i bit će napravljeno.

Stjepan Lučić: „Nešto može biti da sam zadovoljan, ali nisam. Mi stalno govorimo da nisu projekti gotovi i mi ćemo još 10 godina govoriti da nisu projekti gotovi. Te projektante treba smijeniti da oni više nisu i trebamo naći nove i platiti i neka oni rade. To je jedno. Drugo, molio ih vas gospodine dogradonačelniče, kad idete po skupovima nemojte davati izjave imate vijećnika, neka se on bori za to. Mislim, to nije u redu, Vi meni dostavite pisani odgovor, a ja ću svakome onda pokazati što je moj dogradonačelnik meni rekao i do čega ja mogu doći. Mislim, nije zgodno, jer oni onda vele pa to ste vi mogli riješiti vijećnici, a zna se tko može riješiti, gradonačelnik i dogradonačelnici.“

Boli me glava dok čitam ovo kaj Pepek poveda,il vuzla.I ne samo mene...
A bole me i oči i vrat dok se celi četrti mesec vozim po Obilaznice zmed Veterinarske i Nadvožnaka i čekam da vidim oblak prašine v daline,de Indijanci Austrijanci delaju...
Najslabeja karika,najslabeja...

shaka zulu

  • Gost
Odg: Sednica Grackoga veča
« Odgovori #177 : Svibanj 02, 2010, 11:01:36 prijepodne »
Zdravko Lučić: „Pitanje je, što je zapravo Povjerenstvo napravilo? I to pitanje prosim lijepo da mi Štef Kos ne odgovara, pitam gradonačelnika.“

Gradonačelnik: „Danas smo vas gospodine Lučić, ja sam zapravo osobno vas maknuo iz tog Povjerenstva pa niste imali prilike ni vremena to …

muhice, ovo proljetno sunce po velikogoričkim terasama gdje Vi skupljate informacije Vas je malo zbulaznilo izgleda ili nemate elementarnog znanja o tome o čemu pišete. Zašto?

1. "Pučki tribun" g.Zdravko Lučić je imenovan u Povjerenstvo koje je gradonačelnikovo povjerenstvo, od strane gradonačelnika Barišića i on ga je osobno svojom odlukom imenovao u to povjerenstvo i ta odluka je punovažeća i objavljena u službenom glasniku Grada i do dana današnjeg gradonačelnik Barišić svoju odluku nije povukao.

S tom odlukom koju je donio gradonačelnik a tiče se gradonačelnikovog povjerenstva GV nema ama baš ništa niti tu odluku GV može izglasavati ili ne izglasavati. Činjenica je da je GV napravilo grešku da je uopće o tome raspravljalo i glasalo, učinilo je to iz poštovanja prema gradonačelniku, te na taj način da da doznanja gradonačelniku da je GV za suradnju a ne kao što se gradonačelnik ponaša prema GV. Dakle tu je GV napravilo grešku i odluke u smislu toga su ništavne i nemaju utjecaja na tu odluku gradonačelnika na koju on ima pravo a što je predhodno i učinio.

Prema tome g.Zdarvko Lučić je prema službeno važećoj odluci gradonačelnika član povjerenstva. ;)

Citat:
g.Lučić nije bio nazočan na sjednicama povjerenstva jer gradonačelnik koji ga je      svojom odlukom imenovao u isto povjerenstvo NE POZIVA

Nemojte obmanjivati....itekako je Lučić pozivan...no ne odaziva se...zakaj???...jer ste mu zabranili...tipična politička sabotaža....

Negdo muti napoj...

shaka zulu

  • Gost
Odg: Sednica Grackoga veča
« Odgovori #178 : Svibanj 02, 2010, 09:38:08 poslijepodne »
HSS osudio rad Vijeća
30.04.2010. Vijesti 
Jučerašnje imenovanje Skupštine trgovačkih društava tijekom sjednice Gradskog vijeća osudio je Gradski odbor HSS-a koji se oglasio pismenim priopćenjem. HSS-ovci su takav način rada ocijenili nedemokratskim, a ponašanje pojedinih vijećnika neprimjerenim za funkcije koje obnašaju.

„Hrvatska seljačka stranka takvo ponašanje i političko nasilje najoštrije osuđuje.Očitim kršenjem Statuta Grada Velike Gorice, što već prelazi u praksu, koalicija SDP-HNS-HSLS-DC i ovim primjerom pokazuje da joj je stalo samo do političkih prepucavanja i onemogućavanja rada gradonačelnika i gradske uprave, a sada to prenose i na trgovačka društva čiji je Grad osnivač i vlasnik“- stoji, među ostalim, u priopćenju kojeg potpisuje predsjednik goričkog HSS-a Stjepan Kos.

Od koalicije koja ima ima većinu u vijeću HSS traži da prestane s politikanstvom i opstrukcijama. „Hrvatska seljačka stranka takav način ne prihvaća i uvijek će mu se suprotstavljati“- stoji u dopisu.
http://www.rvg.hr/index.php?id=2916

Kak to da Janton ni konferenciju naručil..?
Čeka se DC da veli reč...

JosipJoža

  • Gost
Odg: Sednica Grackoga veča
« Odgovori #179 : Svibanj 03, 2010, 07:59:57 prijepodne »
„Hrvatska seljačka stranka takav način ne prihvaća i uvijek će mu se suprotstavljati“- "plemeniti" g.Kos

Ma je li to g.Kos izjavio? Pa ljudi jel to moguće? Kolko puta je imala priliku da se suprotstavi do sada, pa nije, koliko puta do sada je imao priliku da odreagira za javno dobro, pa nije...............................al je Janton zgledi "uvalio" malo bunike pred konferenciju.

Kolko samo HDZ drži do HSS, kad mu treba za manipulaciju.

Il se "plemeniti" g.Kos brine za sineka u NO, kao i g.Hubak za suprugu, na direktorskoj poziciji, sve samo javno dobro do boli. A kolko čujem ima toga još kolko hoćete. Pa kak se ne bi suprostavljali, tipično za gliste i krtice.