Autor Tema: Sednica Grackoga veča  (Posjeta: 305292 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

shaka zulu

  • Gost
Odg: Sednica Grackoga veča
« Odgovori #150 : Ožujak 23, 2010, 04:32:51 poslijepodne »
Gradsko vijeće
Aktualni sat 7. sjednice Gradskog vijeća
23.03.2010.

http://www.gorica.hr/2010/03/aktualni-sat-7-sjednice-gradskog-vijeca/

Zapisnik.
Zanimlivo štivo...
Če imate čas prečitajte si.

shaka zulu

  • Gost
Odg: Sednica Grackoga veča
« Odgovori #151 : Ožujak 29, 2010, 10:24:42 poslijepodne »
Aktualna gradska vlast na čelu s gradonačelnikom Draženom Barišićem 18.06.2009. preuzela Grad s 22 miliona kuna na računu, a poslovnu 2009. godinu završila s minusom od 650.000,00 kn !!!



Pitanja SDP-ovih vijećnika i odgovori na aktualnom satu 7. sjednice Gradskog vijeća Grada Velike Gorice skinuti s portala grada.

http://www.gorica.hr/rubrika/gradsko-vijece/ - link za stranicu aktualnog sata
http://www.sdpvg.org/news.php?subaction=showcomments&id=1269768600&archive=&start_from=&ucat=&

Iiiiiiiiiiigraaaaaaaj !!!

shaka zulu

  • Gost
Odg: Sednica Grackoga veča
« Odgovori #152 : Ožujak 29, 2010, 10:56:35 poslijepodne »
Vidim da nigdo ne ***e ni za suvu slivu če mu se ne vrže pred nos,tak i ja volim,pak evo jen "cut".

Damir Šimunić: „Kada se u konačnici dovrši Sjeverna zaobilaznica pristup športsko rekreacijskom centru bit će osiguran iz pravca Rakarske ulice i na isti način izlazak na isti prometni trak. Prema informacijama kojima raspolažemo, na cijeloj dužini prometnice ispred sportsko rekreacijskog centra, nije predviđen prijelaz za pješake, što znači konkretnije, za sportaše, rekreativce, gledatelje, već je on predviđen nešto dalje od istočne ograde gdje nema nikakvu svrhu. Ako me možete pratiti, znači govorim o prijelazu gdje ide ona pješačko biciklistička staza od Kraljice Jelene, o tom prijelazu govorim. Dakle, bilo bi dobro da se na tom dijelu napravi pješački prijelaz i to je ono što je logično i što tražimo od vas da poduzmete jer još uvijek ima vremena da se to promijeni, tj. da taj prijelaz bude u produžetku postojeće staze koja ide od Pleške ulice prema južnom ulazu. Dakle, moje pitanje je dali ste voljni poduzeti nešto po tom pitanju i da li postoji mogućnost da se još nešto promijeni? U razgovorima sa inženjerima koji tamo vode radove rekli su da je moguće nešto takovo izvesti. Slijedeće pitanje, prema informacijama koje prenose lokalni mediji, prije desetak dana razgovarali ste sa bivšim vodstvom i igračima NK Radnik koji su vam predali peticiju sa preko 1400 potpisa za revitalizaciju NK Radnik. U tom smislu dali ste im i podršku. Što to znači i da li je na pomolu još jedan sportski skandal kao i sa izgradnjom sportske dvorane?“
...
Tajana Amšel Zelenika: „Imam dva pitanja za gospodina gradonačelnika. Naime, tijekom prošlog mandata vlasti, na čelu sa gradonačelnikom Toninom Piculom bili ste direktor lokalnih velikogoričkih medija. Ti mediji su tijekom cijelog tog prijašnjeg mandata opetovano upozoravali i kritizirali tadašnjeg gradonačelnika za katastrofalno stanje vodotornja u Gorici. Zanima me što ste u 9 mjeseci, od kada ste gradonačelnik, poduzeli? Da li ste uopće pogledali taj vodotoranj i koje ste radnje poduzeli? Drugo pitanje se odnosi na groblje u Dubrancu. Zanima me u kojoj su fazi radovi na proširenju groblja i na izgradnji mrtvačnice?“
...
Željko Tominčić: „Imam dva pitanja za gospodina gradonačelnika. Jedno se tiče vodovoda za područje od Črnkovca sjeverno prema Šćitarjevu koje povezuje 5 sela i Strmec Bukevski. Kada će krenuti magistralac prema tome dijelu? Već godinama se priča o tome, a s obzirom da se nalazimo u području crpilišta Kosnica, tako da će sigurno biti još veći problem, nego što je bilo do sada, čim dođe ljeto. Uz to bih još nadovezao magistralac koji se povezuje sa Mičevcem. Zašto je problem tamo priključaka domaćinstava? Navodno se ne mogu priključiti, neki jesu uspjeli. Da li je problem izgradnja kompletne te mreže? To je prvo. Drugo, što se tiče županijske ceste, ja bih molio ako se može taj dio odgovoriti jer je specifično da cesta koja ide s glavne ceste do Šćitarjeva uz športski centar kroz Obrezinu i povezuje se opet sa Šćitarjevom je županijska cesta, od nekada još ucrtana, tu vidimo da i zimska služba županijskih cesta na tom dijelu čisti i povezuje se u centru Šćitarjeva. Što je s tom cestom? Već ste skoro prolazili, a mislim da jeste prošle godine, ta cesta podsjeća na nekadašnju cestu Kobilić – Šćitarjevo, kako je bilo prije uređenja. Također je i glavna cesta zaustavljena kod centra Šćitarjeva sa gradnjom kada se radilo Črnkovec – Šćitarjevo tako da nije ništa napravljeno kroz centar do nadvožnjaka, što je također županijska cesta. Pogotovo onaj dio od Crkve do nadvožnjaka je sada problematičan već i radi autobusa, jer ZET ide do ona dva sela koja povezuje tako da je tu mimoilaženje veliki problem. Mislim da bi trebalo vidjeti što po tom pitanju.“
...
Vesna Fabijančić-Križanić: „Imam dva pitanja za gradonačelnika. Prvo pitanje, točno je da ćemo prije godišnjih odmora vjerojatno, kao što je to i uobičajeno, raspravljati o Izvršenju proračuna za 2009. godinu, ali sada je Grad Velika Gorica već morao predati financijsko izvješće, odnosno o primicima i rashodima, dakle financijski izvještaj pa je moje prvo pitanje gradonačelniku kako smo financijski završili poslovnu 2009. godinu? Drugo pitanje je koja je dinamika punjenja proračuna 2010. godine, dakle danas, na današnji dan? I da li shodno rezultatima koji su do danas planirate u skoro vrijeme rebalans? Ako da, kada?“
...
Vesna Gjurković: „Poštovani gospodine gradonačelniče, u intervjuu za jedno lokalno glasilo ste izjavili, citiram:“Na puno mjesta stajat će tabla sa natpisom gradimo za vas“. Postoji li mogućnost, ponovno pitam, da jednu takvu tablu u dogledno vrijeme ugledaju stanovnici Vinogradske ulice u Buševcu? Drugo pitanje, zašto još niste donijeli Program mjera pojačanog održavanja javno prometnih površina na području Grada, kada je to dobar običaj nalagao da ide odmah poslije donošenja Proračuna?“
...
Branka Malnar: Imala bi pitanje za gospodina gradonačelnika. Obzirom da je jedno od obećanja bilo izgradnja Doma umirovljenika u Velikoj Gorici, molila bi gospodina gradonačelnika da kaže što se do sada poduzelo. Drugo pitanje imam za gospodina zamjenika Stjepana Kosa, a radi se o izvlaštenju zemljišta u Gornjoj Lomnici, što smo imali na drugoj sjednici ovog Gradskog vijeća.“
...
Ante Štrljić: „Imam dva pitanja. Prvo pitanje upućujem gospodinu dogradonačelniku Kolarcu, znači u vezi sportske dvorane. Još uvijek, prema našim saznanjima, nema pomaka u slučaju gradnje sportske dvorane, znači zanima me, u kojoj je fazi taj projekat ? Drugo pitanje upućujem gradonačelniku Barišiću. Nedavno ste dobili prijavu zbog plaćenih radova koji nisu izvedeni u Kanalu II. Prijavu su potpisali vijećnici ovoga Gradskog vijeća, iako ne znam koji, pa možete li mi pojasniti tu situaciju vezanu za Kanal II.“

Ervin Kolarec: „Molio bih samo malo više vremena, ako može, obzirom da mogu iskazati ono što je gradska vlast, odnosno od preuzimanja vlasti 17. 6. poduzela po pitanju športske dvorane mislim da smo to dužni reći i građanima, ali i sportašima…

Predsjednik: „Zamjeniče gradonačelnika, pitanje je bilo vrlo konkretno. U kojoj je fazi sada pitanje dvorane? Ako nemate ništa novo za reći onda vam neću dati nikakvo produljenje vremena. Jedino ako imate nešto novo za reći, nemojte ponavljati ono što ste iz sjednicu u sjednicu jedno za drugim izgovorili. Vrijeme vam teče sad!“
...
Predsjednik: „Nadam se da ćete sljedeći puta odgovarati na pitanje koje vam je postavljeno i da ćete imati reći nešto novo.“
...
Ante Štrljić: „Osvrnut ću se na ovo prvo pitanje. Žalosno je što nas kao Gradsko vijeće ne zanima cijela ova priča o gradnji sportske dvorane, jer znamo da jako puno Goričana i da svi sportaši žele znati tu priču i o gradnji sportske dvorane, u kojoj je to proceduri i žalosno je da ste vi prekinuli gospodina zamjenika Kolarca da nije mogao svoju priču dovršiti do kraja.“

(Loliška e Boliška - Novi avanturi.E,moj Ante,crni Ante...)

Predsjednik: „Gospodine Štrljiću nemojte me prozivati na red, svakako to vi ne možete, da ste htjeli da se o tome raspravlja onda biste predložili točku dnevnog reda, a nemate nikakvo pravo spočitavati Gradskome vijeću da ne želi o tome razgovarati jer ste, što vi, što drugi vijećnici, zamjeniku gradonačelniku gospodinu Kolarcu do sada, ali doslovno na svakoj sjednici dali mogućnost da o tome govori i nikada vam nije rekao ništa novo, a uključujući i ono da je gradonačlenik potpisao predugovor kojim je Grad doveo u ovu situaciju u kakvoj jeste. Prema tome, nemojte nas podcjenjivati, mi ćemo razgovarati o tome i ubuduće, ali nadam se da će biti nešto novo, a vi ako želite da raspravljamo o tome duže, predlažem da zajedno predložimo tu točku dnevnog reda.“

Snježana Popović Milić: „Imam dva pitanja za gospodina gradonačelnika. Prvo. Do kuda je u radu došlo Povjerenstvo za povrat imovine zemljišnih zajednica koje ste imenovali prije 6 mjeseci, a na čije sjednice ne pozivate vijećnika Zdravka Lučića, kojeg ste službeno imenovali članom u prosincu 2009. godine. Drugo pitanje. Osvrnut ću se na vaš intervju koji je nedavno objavljen u Reporteru i to na dio: „No i ovom prilikom pozivam gradske vijećnike da se okupimo i zajedno prionemo poslu. Svi smo mi izabrani od građana da radimo za njih i njihovo dobro, pa idemo to i učiniti.“ Pitam vas da li to znači da ćete početi na svoje radne sastanke pozivati predsjednika Gradskog vijeća, potpredsjednice, predsjednike klubova vijećnika pa i vijećnike koji čine većinu u Gradskom vijeću kako bi ono što sto se izrekli bilo i vjerodostojno. Molim vas za pojašnjenje na koji način bi vam mi vijećnici svojim radom mogli uspješnije pomoći u obnašanju vaše teške gradonačelničke dužnosti?“
...
Zdravko Lučić: „Pitanja isključivo za gradonačelnika, da ne bi bilo dileme. Naime, gradonačelniče vi ste u nekoliko navrata istaknuli kako odgovarate građanima i zapravo tu je srž odgovornosti. Kako građani nisu posebno organizirani, nego su izabrali Gradsko vijeće onda odgovara se i nama. S druge strane postoje građani koji javno razgovaraju na gorici forumu i tamo su oni određeni broj pitanja postavili. Nisam se htio sada staviti u njihovu funkciju da prepišem ta njihova pitanja pa vam ih ja dam, nego me interesira da li bi bilo moguće da vi, u skladu sa vašim službama, tim građanima, jer građanima odgovarate kako ste rekli i dajete određene odgovore. To je jedno i druga stvar, malo tradicionalna, što se mene tiče, naime evo imamo primjer Kurilvec gdje su dvije kurije. Jedna Jelačićeva, jedna Josipovićeva, a mi znamo pred 150 godina oni su bili malo i u sukobu, no u svakom slučaju i jedna i druga, evo Jelačićeva se srušila, a Josipovićeva je na tom putu. Kada je nama oduzeto, tj. Plemenitoj općini kada je to oduzeto, one su bile u dobrom stanju do te mjere da je u Josipovićevom dvoru, kako se to tamo veli, su za vrijeme Domovinskog rata i poslije njega stanovali izbjeglice itd. Sada Jelačićeva se srušila, no ostali su planjki, možda bi se dalo tu u nekoj kombinaciji nešto napraviti, a što se tiče Josipovićevog tu svi skupa čekamo da se sruši. Molim vas da mi odgovorite, da li se nešto na tome radi?“
...
...
Predsjednik: „...
Prema tome, Gradsko vijeće je zadnje koje možete prozivati za nerad, tim više što se morate prisjetiti da Vi i Vaš tim radite za novac. Vi primate plaću, Vas su građani izabrali na dužnost na koju primate plaću kako biste odradili poslove u njihovom interesu i za njihovu korist. Mi smo volonteri i ne primamo nikakvu naknadu (Prvi glas!) , prema tome, nemojte nas stavljati u rang jednako sa svojim suradnicima, ljudima koji rade u Gradskoj upravi. Mi ćemo vam pomoći kad god vam bude trebalo, ali preduvjet za to je da nas pitate što vam nije jasno, gdje vam možemo pomoći i na koji način.“

http://www.gorica.hr/2010/03/aktualni-sat-7-sjednice-gradskog-vijeca/

Offline branko

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 136
  • Karma: +0/-0
Odg: Sednica Grackoga veča
« Odgovori #153 : Travanj 01, 2010, 08:15:16 prijepodne »
Mi smo volonteri i ne primamo nikakvu naknadu (Prvi glas!) , prema tome, nemojte nas stavljati u rang jednako sa svojim suradnicima, ljudima koji rade u Gradskoj upravi.

prema statutu gvg duznost vijecnika je pocasna i ne prima se nikakava naknada....ali postoji opcija da gv odredi naknadu ako smatra da je potrebno.

shaka zulu

  • Gost
Odg: Sednica Grackoga veča
« Odgovori #154 : Travanj 13, 2010, 09:32:51 poslijepodne »
Obavijesti
Najava 8. sjednice Gradskog vijeća

13.04.2010.
8. sjednica Gradskog vijeća Grada Velike Gorice sazvana je za 22. travnja 2010. godine (četvrtak) u 18,00 sati, u vijećnici Pučkog otvorenog učilišta Velika Gorica.


Predloženi dnevni red i materijali za sjednicu http://www.gorica.hr/2010/04/obavijest-o-odrzavanju-8-sjednice-gradskog-vijeca-grada-velike-gorice/

 Pošalji prilog |  Ispis priloga | 76 čitanja
http://www.gorica.hr/2010/04/najava-8-sjednice-gradskog-vijeca/

-

Gradsko vijeće
Obavijest o održavanju 8. sjednice Gradskog vijeća Grada Velike Gorice
12.04.2010.
REPUBLIKA HRVATSKA
ZAGREBAČKA ŽUPANIJA
GRAD VELIKA GORICA
GRADSKO VIJEĆE

KLASA: 021-04/2010-01/10
URBROJ: 238-33-01-2010-3
Velika Gorica, 12. travanj 2010. g.

OBAVIJEST
o održavanju  8. sjednice Gradskog vijeća Grada Velike Gorice
sazvane za 22. travnja 2010. godine (četvrtak) u 18,00 sati, u vijećnici Pučkog otvorenog učilišta Velika Gorica, Zagrebačka 37, Velika Gorica.

Predložen je sljedeći

DNEVNI RED

1. Izvješće o radu gradonačelnika Grada Velike Gorice za razdoblje srpanj – prosinac 2009. godine
2. Rezultati poslovanja, Planovi poslovanja za 2010.g., stanja računa i stanja potraživanja i dugovanja trgovačkih društava u vlasništvu Grada Velike Gorice:
a) VG komunalac d.o.o.
b) VG čistoća d.o.o.
c) VG vodoopskrba d.o.o.
d) Gradsko stambeno gospodarstvo Velika Gorica d.o.o.
e) VG Poduzetnički centar d.o.o.
3. Prijedlog Zaključka o prihvaćanju Izvješća o izvršenju Programa održavanja komunalne infrastrukture na području Grada Velike Gorice u 2009. godini
4. Prijedlog Zaključka o prihvaćanju Izvješća o izvršenju Programa gradnje objekata i uređaja komunalne infrastrukture za 2009. godinu u Gradu Velikoj Gorici
5. Prijedlog Odluke o uvjetima, načinu i postupku raspolaganja i upravljanja nekretninama u vlasništvu Grada Velike Gorice
6. Prijedlog Zaključka o sklapanju Sporazuma o preuzimanju građevinskog zemljišta
7. Prijedlog Zaključka o sklapanju ugovora o kupoprodaji nekretnine s Majer Draženom
8. Prijedlog Zaključka o sklapanju ugovora o kupoprodaji nekretnine s Sonarić Jurajom
9. Prijedlog Zaključka o sklapanju ugovora o kupoprodaji nekretnine s Ršumović Brankicom
10. Prijedlog Plana mreže dječjih vrtića Grada Velike Gorice
11. Prijedlog Zaključka o odobrenju Programa rada Savjeta mladih Grada Velike Gorice za 2010. godinu

TAJNIK
GRADSKOG VIJEĆA
Mirjana Pontoni, v.r.

Dokumenti:

Materijali za sjednicu (ZIP) http://www.gorica.hr/dokumenti/gradsko-vijece/8-sjednica-materijali.zip

 Pošalji prilog |  Ispis priloga | 43 čitanja
http://www.gorica.hr/2010/04/obavijest-o-odrzavanju-8-sjednice-gradskog-vijeca-grada-velike-gorice/

shaka zulu

  • Gost
Odg: Sednica Grackoga veča
« Odgovori #155 : Travanj 13, 2010, 10:03:32 poslijepodne »
Zamjenik gradonačelnika Stjepan Kos: „Ja bih samo napomenuo da naselje Kuče još uvijek postoji na karti u Gradu Velikoj Gorici i da je to jedno od većih naselja u Gradu Velikoj Gorici, a što se tiče da nije u proračunu, to nije točno jer svatko tko poznaje sustav izrade proračuna, onda treba znati šta u taj proračun ide. Programi mjesne samouprave i ostalih donose se kasnije, što treba napraviti i što će se napraviti. Stoga, naselje Kuče nije isključeno. Ne bih vam ja sada napominjao koliko je u protekle dvije godine novca u naselje Kuče potrošeno, jer nema potrebe, kada vi to dobro znate. Stoga, Kuče je tamo gdje je i biti će kao i sva naselja našeg Grada zastupljeno sa odgovarajućim programima, odgovarajućim donacijama, sa svime onime što imaju i ostali. To je prvo pitanje. Drugo pitanje, što se tiče prometnica. Pa ne očekujete valjda da za pet mjeseci možemo napraviti nešto. Pričekajte godinu dana pa ćete se uvjeriti i onda ćete, ja se nadam, sa ove vijećnice pohvaliti sve ono što je napravljeno. Samo da vam napomenem da se u četvrtom mjesecu provezete tamo, kada vrijeme dozvoli, provezite se po ovoj cesti od Veterinarske stanice prema mostu, prema Kušancu pa budete pogledali na lijevu stranu i onda budete mogli reći da se tu zbilja nešto radi i gradi. Stoga, malo strpljenja, ali biti ćete zadovoljni.“

O-11,Kušanec-Veterinarska,2010.04.12.

Desna stran od Sedaka do Štukov,12.04.2010. - 0 bodova.
Negdo je na sednice pital i za županijsku Lukavec - Peršinovec;tam su samo znaki ostali.Nit je radnikov za videti nit je cesta napravlena.Kak je bilo pred zimu tak je i sad.
***eš posel i zanimajne...
« Zadnja izmjena: Travanj 13, 2010, 10:05:35 poslijepodne kuntakinte »

shaka zulu

  • Gost
Odg: Sednica Grackoga veča
« Odgovori #156 : Travanj 21, 2010, 10:19:24 poslijepodne »
Sutra sjednica Gradskog vijeća
21.04.2010. Vijesti 
Gradsko vijeće Velike Gorice sutra će, s početkom u 18 sati, održati svoju osmu sjednicu. Gradonačelnik će vijećnicima podnijeti izvješće o svom radu u drugoj polovici prošle godine. Raspravljat će se i o rezultatima poslovanja te planovima poslovanja za ovu godinu, kao i stanju računa te stanju potraživanja i dugovanja trgovačkih društava u vlasništvu Grada; VG komunalca, VG čistoće, VG vodoopskrbe, Gradsko stambenog gospodarstva i Poduzetničkog centra.
Na dnevnom redu bit će i izvješća o održavanju te gradnju objekata i uređaja komunalne infrastrukture za 2009. godinu, raspolaganje i upravljanje  nekretninama u vlasništvu Grada te prijedlog Plana mreže dječjih vrtića.
http://www.rvg.hr/index.php?id=2850

A jel bu bilo aktualnoga?Il dva?  O0

JosipJoža

  • Gost
Odg: Sednica Grackoga veča
« Odgovori #157 : Travanj 22, 2010, 08:52:21 prijepodne »
Preporučam gradskim vijećnicima da se preveć ne trgaju zbog toga, ignoriranje gradonačelnika i njegovih zamjenika, kao i članova odbora njihove koalcije, kao i degradiranje vijećnika je počelo onog trenutka kada je služba GV istjerana iz svojih prostorija.
"Baška mi, baška oni"


Stalno pozivanje na suradnju i prozivanje GV od strane gradonačelnika, dok istovremeno čini sve kako bi i dalje ponižavao, ignorirao, degradirao GV  postaje već toliko prozirno i jadno, da ni sami više to nemogu polizati, ali eto mora se naći neki razlog svih neuspjeha do sada, unatoč tome što ni jedna granitura do sada u Gradu nije naslijedila bolju situaciju u gradskoj blagajni, to potvrđuje samo jedno i to koliko je ovaj Tim NESPOSOBAN.
A obično se i događa tako zapravo da kada je netko nesposoban traži razloge u nekome drugom, za svoju neuspješnost.

Eto žali nam se gradonačelnik u izvješću da je sada po prvi put gradonačelnik pa eto iz neznanja i nesikustva, jadan, jadan.
To me podsjeća na ono kad se jedna mala žalila kak je bila mlada i neiskusna......

Podsjetio bi samo da su svi gradonačelnici po prvi puta gradonačelnici, gradonačelnikom se ne bude 10 puta, sposoban si ili nisi sposoban, a ja bi mogao zaključiti da Velika Gorica i Turopolje ima do sada najnesposobnijeg gradonačelnika, možda nisam u pravu ali sve me navodi do sada na takav zaključak.

http://www.gorica.hr/

Početak izvješća gradonačelnika:
"....U više sam navrata pozvao i upozorio na važnost zajedničkog rada i djelovanja na pitanjima koja su od važnosti za život naših velikogoričana, pa i sada koristim priliku da pozovem Gradsko Vijeće na manje podmetanja i veću kooperativnost u borbi za bolju, ljepšu i uspješniju Veliku Goricu...."

Kraj izvješća gradonačelnika:
"......Koristim još jednom priliku da i Gradsko Vijeće, koje će razmatrati ovo izvješće, pozovem na koopertivnost, na zajednički rad na projektima koji će donijeti bolji život Velikoj Gorici - projektima koji će Veliku Goricu i dalje držati gradom prijeteljem djece, gradom maldih, koji će Veliku Goricu razviti u grad poduzetnika i grad poželjan za život....."

http://www.hns-vg.com/

Gradonačelnik Barišić i njegovi zamjenici ignoriraju Gradsko Vijeće
Sutra, 22. travnja, održava se 8. sjednica Gradskog vijeća, no prije svake sjednice sazivaju se radna tijela (odbori) Gradskog vijeća kako bi raspravljali o predloženim točkama dnevnog reda.Sjednice radnih tijela održavane su čitav tjedan.

Međutim, gradonačelnik Barišić se pisanim putem ispričao da ne može prisustvovati sjednicama, te pred vijećnicima i članovima odbora odgovoriti na njihova pitanja i dati pojašnjenja iz svog djelokruga rada. Istodobno je obavijestio odbore da će umjesto njega na sjednice doći njegovi zamjenici Kos i Kolarec. Već pogađate – ni jedan od njih se nije pojavio niti na jednoj sjednici. Tako je uglavnom bilo i proteklih mjeseci.

Ovo nije prvi put da gradonačelnik Barišić i njegovi zamjenici izbjegavaju i bojkotiraju radna tijela Gradskog vijeća, ali se bez srama u svom prvom Izvješću o radu žali na „opstrukciju od strane Gradskog vijeća.“

Na našim stranicama smo već objavili tekst o prisutnosti na sjednicama Odbora, ali s obzirom da se predstavnici HDZ-a u pravilu ne pojavljuju na sjednicama Odbora, te ako nadodamo ovo izbjegavanje od strane gradonačelnika Barišića i njegovih zamjenika možemo samo još jednom ponoviti, gradonačelnik i njegovi zamjenici bojkotiraju Gradsko vijeće.

Uopće ne sumnjamo da će glasnogovornica Stipetić u svom stilu naći odličan izgovor za ponašanje gradonačelnika Barišića kao što su vrlo važne obaveze. Podjećamo da se sjednice održavaju u sobi za sastanke pored gradonačelnikova ureda, a koliko se sjećamo gradonačelnik Barišić radi od 0-24. (Moš' si mislit.) U sklopu “rada uprave od 0-24“ ukinuo je i primanje građana ponedjeljkom od 18 do 20 sati koje je naveliko reklamirao, naravno proračunskim sredstvima.

shaka zulu

  • Gost
Odg: Sednica Grackoga veča
« Odgovori #158 : Travanj 22, 2010, 08:11:50 poslijepodne »
Citat:
Uopće ne sumnjam da će mu takvo pitanje biti upućeno na aktualnom satu. Druga je stvar kakav će biti odgovor; to ćemo tek čuti. No, iskustvo govori da su mu odgovori nesuvisli. Primjerice, na pitanje vijećnice Marijetić zašto je iz procedure povukao prijedlog izmjena i dopuna Urbanističkoga plana zone Vukovinsko polje i što se zapravo događa s tim u vezi usmeno je odgovorio da je to učinjeno jer prijedlog nije bio do kraja dorađen u nadležnom upravnom odjelu. Međutim, na zahtjev za pismenim očitovanjem uputio je odgovor u kojemu navodi da je prijedlog povukao jer je shvatio da mu Gradsko vijeće neće pridati onakvu važnost kakvu zaslužuje (vidovnjak Milan?). E pa vi sad prosudite sami o vjerodostojnosti gradonačelnikovih odgovora i objašnjenja.
Pozdrav,
GBR
Molim Gospona Beusa da mi pokuša odgovoriti.
(Citat :"zašto je iz procedure povukao prijedlog izmjena i dopuna Urbanističkoga plana zone Vukovinsko polje") Di se taj prjedlog može vidjeti i ko je dao prjedlog za izmjenu plana ,drugim rječima što to znači da od zone Vukovina i novih radnih mjesta nebude niš???
Admin edit - popravljen quote
Ohohoho!!!
Nek slobono još par put pita v ime Vukovincov i Kurilovčanov.Kakva su to dristajna z tum radnum zonum kaj se več par let razvlači bez kraja i konca i kakov je to odgovor,jal pismeni jal usmeni,v stilu "uhvačenog zbunjenog masturbatora" ?

Ni v direktne veze z temum ni citatom al...

IZMJENA I DOPUNA LOKACIJSKE DOZVOLE

1. U lokacijskoj dozvoli Ureda državne uprave u Zagrebačkoj županiji, Službe za prostorno uređenje, zaštitu okoliša, graditeljstvo i imovinsko pravne poslove, Ispostave Velika Gorica, klasa: UP/I-350-OS/07-01/279, ur.broj: 238-04-06/1-07-37 od 28. prosinca 2007. godine, mijenja se slijedeće:

   - točka I. 2. izreke - "Namjena građevine" - mijenja se i glasi:
"Građevina je prometnica - buduća županijska cesta, dionica: Istočna obilaznica - kanal Sava - Odra, koja se djelomično nalazi u Proizvodnoj zoni "Vukovinsko Polje".
Ovom lokacijskom dozvolom obuhvaćene su prometne površine s komunalnom infrastrukturom koja se nalazi unutar granice obuhvata predmetne prometnice. i to: vodoopskrbni cjevovod, oborinska kanalizacija, fekalna kanalizacija s crpnim stanicama, javna rasvjeta s pripadajućim elektroinstalacijama, ST plinovod i DTK, te je određen načelni raspored elektroinstalacija. "

   - iza točke I. 10. izreke - dodaje se slijedeći tekst:
"Točka I. 11. Uvjeti važni za provedbu zahvata u prostoru"
Izgradnja prometnih površina s komunalnom infrastrukturom koja se nalazi unutar granice obuhvata predmetne prometnice, planira se u četri faze, odnosno određuju se faze za cijelovite građevine za koje će se izdavati potvrde glavnog projekta:

1. faza - prometne površine, oborinska kanalizacija, javna rasvjeta i DTK,
2. faza - vodovod,
3. faza - fekalna kanalizacija s crpnim stanicama,
4. faza - ST plinovod."

   -u točci III. izreke - tekst "Na temelju ove lokacijske dozvole ne može se započeti sa građenjem, već je potrebno ishoditi potvrdu glavnog projekta prema odredbama Zakona o prostornom uređenju i gradnji."
mijenja se i glasi: "Na temelju ove lokacijske dozvole ne može se započeti sa građenjem, već je potrebno ishoditi potvrdu glavnog projekta za cijelu građevinu ili po faznosti izgradnje građevine,prema odredbama Zakona o prostornom uređenju i gradnji."

   -u točci IV. izreke - tekst "Ova lokacijske dozvola vrijedi dvije godine od dana njene pravomočnosti. U tom roku treba podnijeti zahtjev za izdavanje potvrede glavnog projekta."
mijenja se i glasi: tekst "Ova lokacijske dozvola vrijedi dvije godine od dana njene pravomočnosti. U tom roku treba podnijeti zahtjev za izdavanje potvrede glavnog projekta za cijelu građevinu ili za prvu fazu izgradnje građevine."

2. U ostalom dijelu teksta predmetna lokacijska dozvola ostaje neizmjenjena.

3. Ova izmjena i dopuna lokacijske dozvole sastavni je dio lokacijske dozvole navedene u točci 1. ovog rješenja.

...

Za "samo" tri lete Šagovec i "austrijanci" su dogurali "čak" do "Izmene i dopune".
De jem bu kraj da počmu delati?
A-11 bu po pitajnu "ročnosti" "falus od ofce" spram "Puževe transferzale"...
Rekel bi da buju "konkurentnošću" potukli poznate graditele cest,Rimsko carstvo.
A prije početka radov bu treba napraviti i arheološka pretraživajna...Če "Puževa transferzala" leži na trase rimske ceste ne se smelo vujnu dirati nek "Pužicu" vugibati a to je več doba da se na A-11 bu moral mejnati "habajući sloj"-malo dalša temporalna aproksimacija.

Offline mojca

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 213
  • Karma: +0/-0
Odg: Sednica Grackoga veča
« Odgovori #159 : Travanj 22, 2010, 11:52:25 poslijepodne »
Sednica gradskoga vječa prekinuta je nešto prije 22 sata zbog kvara na opremi za snimanje.Kaj se je odelalo,rečete nam Vi teri ste bili?   Kak je Drašek podnesel izvještaj,kaj je lepoga rekel?

JosipJoža

  • Gost
Odg: Sednica Grackoga veča
« Odgovori #160 : Travanj 23, 2010, 12:23:02 prijepodne »
Sednica gradskoga vječa prekinuta je nešto prije 22 sata zbog kvara na opremi za snimanje.Kaj se je odelalo,rečete nam Vi teri ste bili?   Kak je Drašek podnesel izvještaj,kaj je lepoga rekel?

Vidite da ni oprema nije mogla zdržati, nakon izviješća pukla veza. ;D ^-^ ;D

shaka zulu

  • Gost
Odg: Sednica Grackoga veča
« Odgovori #161 : Travanj 23, 2010, 07:30:51 prijepodne »
Čuo ja sam,priča se po Gradu;
Nezna se kaj je bilo al se zna kaj ni bilo.Osel se bu trave načekal.


Kad ti Vlada daje, to se zove – friška figa       
Thursday, 22 April 2010 

ČEKAJ MAGARE DOK TRAVA NARASTE (U RAKITOVCU)

Učinkovitost hrvatske Vlade već je naširoko poznata i visokocijenjena u hrvatskome puku. Naravno, ako ćemo lagati. Kako to izgleda, dobro ilustrira i primjer zemljišta u Radnoj zoni Rakitovec. Naime, na zahtjev tadašnjega Gradskoga poglavarstva Velike Gorice, Vlada je još 4. svibnja 2007. godine (ne, ne šalimo se, bilo je to doista 2007. godine) donijela odluku o darovanju državnoga zemljišta u Radnoj zoni Rakitovec Gradu Velikoj Gorici, kako bi se na njemu izgradili hladnjača i distributivni centar za voće i povrće.

Pune tri godine trebalo je nadležnom vladinom uredu za upravljanje imovinom da pripremi darovni ugovor. Možda je stvar i u tome što je Vlada (valjda zauzimanjem ministra Ivana Šukera koji je član vladinog Povjerenstva za raspolaganje državnom imovinom) namjerno otezala čitavu stvar, čekajući lokalne izbore, kako bi po mogućnosti izbjegla darovni ugovor potpisati s odioznim gradonačelnikom Toninom Piculom. Ne želimo u to vjerovati jer se i «pravovjerni» HDZ-ovac Dražen Barišić, makar je na dužnost stupio još u lipnju prošle godine, punih 10 mjeseci načekao dok ga nije došao na red za udjeljivanje milosti naše dične Vlade.

Bilo kako bilo, darovni ugovor je konačno potpisan u Velikoj Gorici 6. travnja ove godine i to prilikom posjete premijerke Jadranke Kosor svojim stranačkim prijateljima. Samo su oni, naime, bili pripušteni nazočiti tom povijesnom trenutku, uz pokojega HSS-ovca kao potreban ukras jer se ipak radi o projektu u poljoprivredi. (Zločesti bi rekli: a kakve veze ima HSS s poljoprivredom?).

Očekivalo se, dakle, da će gradonačelnik Dražen Barišić biti u stanju danas Ugovor dostaviti Gradskome vijeću na odobrenje (jer premašuje vrijednost od milijun kuna). Međutim, Ugovor Vlada još uvijek nije ovjerila kod javnoga bilježnika pa od toga svega do daljnjega (čitaj: najmanje do sljedeće sjednice Gradskoga vijeća) neće biti ništa.

Valjda je takva gužva u uredima zagrebačkih javnih bilježnika da ne stignu obaviti poslove za Vladu. Jer, ne želimo vjerovati da Vlada spomenuti Ugovor ni 16 dana nakon potpisivanja nije stigla poslati po dostavljaču u neki ured javnoga bilježnika na ovjeru. Ili je možda stanje Državnoga proračuna tako dobro da nisu imali novca ni za bilježničku pristojbu? A tko će ga znati.

Znamo samo da će opet Gradsko vijeće biti krivo za sve i to zbog «opstrukcije rada gradonačelnika». Jednako kao i za erupciju vulkana Eyjafjallajokull na Islandu.
 
http://hns-vg.com/index.php?option=com_content&task=view&id=151&Itemid=1

Offline mojca

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 213
  • Karma: +0/-0
Odg: Sednica Grackoga veča
« Odgovori #162 : Travanj 23, 2010, 01:11:06 poslijepodne »
Čula sam danas de se spominaju da su neki pitali gradonačelnika zašto nisu bili pozvani predstavnici gradskog viječa kad je bila Jaca u Gorici,pa da je rekao zbog sigurnosnih razloga.A jel neko zna koji su to sigurnosni razlozi?

plemenitashica

  • Gost
Odg: Sednica Grackoga veča
« Odgovori #163 : Travanj 23, 2010, 01:42:56 poslijepodne »
......A jel neko zna koji su to sigurnosni razlozi?

Pa .... pa.... napr. mogao bi netko postaviti poneko pitanje iz "visoke" politike, a ona ne zna odgovore niti na najobičnija dnevna pitanja, ... i eto - sigurnosni razlog.
A MI-gliste nisu ništa pitali, samo su se smješkali i micali s puta. Od njih nije trebala zaštitu zbog sigurnostnih razloga.

A možda je gradonačelnik mislio pod sigurnosnim razlogom to što bi ga saborski zastupnik Beus, pa saborski zastupnik Picula zasjenili jer njihove su titule hijerarhijski iteikako vrednije (na državnom nivou), a ona je predsjednica vlade (državni nivo).
Čujte, mojca, razne opcije "visoke" politike se kopiraju, uglavnom sve što je nakaradno i glupo.
Nije to nama lokalcima za razumjeti.  ;)

shaka zulu

  • Gost
Odg: Sednica Grackoga veča
« Odgovori #164 : Travanj 24, 2010, 03:30:32 poslijepodne »
"Obrušili" se na gradonačelnika
23.04.2010. Aktualno 
Na sto muka bio je jučer gradonačelnik Velike Gorice Dražen Barišić nakon što je izvješće o radu za prvih šest mjeseci predstavio članovima Gradskog vijeća. Gradonačelnik je, sukladno Statutu grada novim zakonskim obvezama dužan podnjeti izvješće svakih šest mjeseci, što je jučer učinio po prvi puta, no njegov izvještaj nije dočekan s odobravanjem i ovacijama.Gradonačelnik je, među ostalim istaknuo programe i projekte na koje je bila usmjerena Gradska uprava po njegovom dolasku na vlast- poput rješavanja komunalne problematike, izgradnja dječjih vrtića ili pak planiranje proračuna kojeg je okarakterizirao kao razvojnog i štedljivog. U izvješću je spomenuta i pojačana aktivnosti prema udrugama, mjesnoj samoupravi i otvorenosti prema građanima kao i organizacija manifestacija i programa (izvješće dostupno na  web stranicama Grada).

Propagandno, ne analitičko
Klubovi vijećnika vladajuće lijeve koalicije izvješće su okarakterizirali kao više propagandno nego analitičko s mnogo nedostataka i rupa, dok su ga uglavnom branili HDZ-ovi vijećnmici. Tomo Vidović mu je dao prolaznu ocijenu te istaknuo kako je napravljen „maksimalno i u okvirima mogućeg“. Njemu se pridružio i HDZ-ov Ante Šimunović koji ništa propagandno, rekao je, ne vidi. –Izvješće je strukturirano na način da se može analitički ući u djelovanje gradonačlenika i zamjenika-, rekao je Šimunović. S njim se, ipak, nisu slagali vjećnici vladajuće koalicije.  SDP-ova Vesna Fabijančić Križanić istaknula je kako su svi navedeni programi već postojeći projekti te kako ništa novo nije ponuđeno građanima. -A što je s financijama? Sve ste prekrasno predstavili, a poslovna je godina završena s manjkom. Gdje je nestalo tih 650 tisuća kuna“-, upitala je Fabijančić Križanić. Posebno ih je, kažu, zasmetalo stalno pozivanje na kohabitaciju i kooperativnost koja od strane gradonačelnika nije vidljiva, a nisu propustili ni spomenuti kako služba Gradskog vijeća i dalje radi u sobi od 18 kvadrata s četiri pisača stola.


Picula već počeo kampanju
Za riječ se, nakon dugo vremena i nekoliko „prosjedenih“ sjednica Vijeća javio i bivši gorički gradonačlenik, SDP-ov Tonino Picula. Vrlo oštro Picula se usprotivio Barišiću ocijenivši izvješće „lošim dokumentom koji predstavlja tek obračun s činjenicama i potragu za alibijem“.-Ne mogu vam poželjti sreću, no vi ćete imati nesreću koju sam ja imao! Vi ćete drugi dio mandata voditi s Vladom koja neće biti HDZ-ova. No, ne brinite, ja vam obećajem- ako ja budem imao ikakvu ulogu u toj Vladi sigurno neću raditi onako kako je radio HDZ dok sam ja bio gradonačelnik“- rekao je, pomalo prijeteći, Tonino Picula. Iako je Barišić sve stoički podnio, svježeg je zraka krenuo udanuti nakon što se za riječ javio i predsjendik Vijeća, Goran Beus Richembergh. Beus se ponovo obrušio na projekt sportske dvorane, na nezaposlenost koja je u godinu dana u gradu porasla za 49 posto, loše poslovanje gospodarstvenika i zatvarnje obrta, te Grad koji nije donio ni jednu antirecesijsku mjeru u vrijeme krize. -Dražen Barišić niti je opravdao povjerenje niti je dorastao zadatku. On je nesposoban gradonačelnik“- oštar je bio Beus.

Nastavak u četvrtak 
Nakon niza zamjerki i prepirki vijećnici su na poslijetku usvojili izvješće, a pozitivno mišljnje na dao je i velik broj gradskih odbora. Vijeće je odobrilo i Program rada Savjeta mladih, a uoči sjednice održan je i aktualni sat. Zbog tehničkih problema ali i preopsežnog dnevnog reda sjednica je odgođena za idući četvrtak, 29. travanj u 17 sati.
http://www.rvg.hr/index.php?id=2860

Transkript! Transkript! Transkript amo!!! Masturbacije poradi.