Autor Tema: Radio 101  (Posjeta: 4454 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Skockani

  • Ja samo gledam
  • *
  • Postova: 8
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Radio 101
« : Studeni 28, 2009, 07:23:03 poslijepodne »
Malo po malo ode i radio 101 ..........

http://tindeck.com/listen/txyj


Bilaj

  • Gost
Odg: Radio 101
« Odgovori #1 : Siječanj 11, 2011, 01:27:27 poslijepodne »
Ode radio 101.

R101 11.01. ide u stecaj pa mi je duznost da vam objektivno, kratko i samo kroz cinjenice objasnim sto se dogodilo i sto se dogadjalo zadnjih desetak godina te kako je uopce doslo do ove tragicne situacije.
Nakon legendarnih dogadjanja 1996. godine vodecim ljudima Radija porasli su apetiti i pogotovo ego te su odlucili da oni najbolje znaju kako i sto dalje sa R101. Njihovi skupi projekti i emisije koji su sluzili samo za vlastitu promociju i pumpanje ega polako su gomilali dugove koji su se krajem prosle godine popeli na preko 15 mil. kn! Svo to vrijeme uprava je naivnim vlasnicima (bivsi i sadasnji zaposlenici Radija, nas 70-tak) mazala oci u izvjestajima skupstini koji su prikazivali 'pozitivnu nulu' u financijskom poslovanju. U to vrijeme knjigovodkinja Radija bila je supruga direktora Radija. U isto vrijeme odabrano drustvo je na racun Radija pilo, zderalo, letilo, putovalo svijetom, placale su se razne kazne iz radijskog budgeta, vozili automobili na lizing itd. I sve to bez imalo griznje savijesti. Isto drustvo podiglo si je na racun Radija 'spomenik' u obliku filma koji ste nadam se i sami pogledali...Prije godinu dana svemu je tome dosao kraj i na inicijativu skupstine promijenjena je uprava. Pokazalo se, nazalost, prekasno. Nova uprava nije uspijela u svom mandatu pribaviti novac potreban za pokrivanje dugova vjerovnicima niti novac za pokretanje normalne Radijske djelatnosti. Recite mi iskreno, da li im u ovo vrijeme i u ovoj drzavi mozemo zamjeriti sto nisu bili sposobni pribaviti 20-tak mil. kn!?
Stecajna masa Radija 101 nema nikavu vrijednost (nema nekretnina, a oprema je odavno za otpis...), jedina vrijednost Radija su ljudi koji su na njemu revno stvarali program i vjerovnici to jako dobro znaju te zbog toga nitko od velikih vjerovnika nije pokrenuo stecajni postupak (drzava i dobavljaci). Ne znam da li vam je poznato da po zakonu i najmanji vjerovnici mogu pokrenuti stecaj. To se upravo i dogodilo. Stecaj su pokrenuli dvoje zaposlenika Radija 101. Jedan DJ koji je dobio otkaz dolaskom nove uprave jer je bez obzira sto je bio zaposlen i dobivao punu placu dolazio na svoje termine eventulano jednom tjedno, te jedna urednica 'Zagrebackog odreska' poznata po najvecem novinarskom incidentu u povijesti Radija iz kojeg se btw. izvukla nekaznjeno a cijeli incident je zataskan...
Sto ce biti dalje? Ne znam. Mogu samo nagadjati da pocetkom stecaja pocinju (politicke) igre u kojima ce neki igraci, mozda i ovi spomenti, pokusati preuzeti koncesiju i osnovati nesto sto ce nositi ime Radija 101 ali vjerojatno vise nikad nece biti Radio 101, barem ne onakav kakvog smo ga poznavali iz najboljih vremena.
Sto se mene tice, sigurno se 'cujemo', ako nista drugo onda barem preko podcasta koje cu vam i dalje postati na ovoj grupi.
Do slusanja!


________________________________

To je pisalo na facebook-u od dj Frx-a.

Eh sada više nema Sto jedinice. Ja nemrem reć da mi je žal jer ga baš i nisam slušal ,ali je definitivno imao dobre emisije poput scarface-a, kojeg
Ali da je bio poitički indoktriniran- bome je. Meni je pristranost, ekstremnost i pljuvanje zrinke vrabec mojzes bilo toliko degutantno da nisam htjel više slušati radio. A bome se ona i osigurala. Otišla predsjedniku nakon što je godinama navijala za SDP i Mesića a kasnije i za Josipovića, a bome iskoristila radio i to fest.

Bilaj

  • Gost
Odg: Radio 101
« Odgovori #2 : Siječanj 11, 2011, 01:28:01 poslijepodne »
Inače ovo na stojedinici kažu što i kako se sve dogodilo:

https://dl.dropbox.com/u/1508687/kako_je_propao_radio101.mp3

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Radio 101
« Odgovori #3 : Siječanj 11, 2011, 08:04:49 poslijepodne »
Recite mi iskreno, da li im u ovo vrijeme i u ovoj drzavi mozemo zamjeriti sto nisu bili sposobni pribaviti 20-tak mil. kn!?

Možemo - jer zamjeram i svima ostalima odgovornima koji su uopće dozvolili da se takav dug napravi... BTW, uopće mi i nije jasno kako jedan radio, i kao medij i kao tvrtka, uopće može biti a da ne posluje pozitivno - normalni troškovi poslovanja mogu biti relativno vrlo mali, a zarade jako dobre (ako je radio imalo OK i interesantan ljudima)... Pogotovo je jasno da su se ponašali iber-lopovski, jer napraviti takav dug nije lako ni zrakoplovnoj kompaniji, a kamoli jednom radiju, tvrtkici sa manje od deset zaposlenih...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Radio 101
« Odgovori #4 : Siječanj 11, 2011, 08:48:29 poslijepodne »
Nije baš 10 ljudi, govori se i 59 zaposlenih krajem 2009.

http://www.h-alter.org/vijesti/mediji/kako-je-propao-radio-101

Bilaj

  • Gost
Odg: Radio 101
« Odgovori #5 : Siječanj 12, 2011, 09:43:39 prijepodne »
[quote link=topic=504.msg27307#msg27307 date=1294775309]
http://www.h-alter.org/vijesti/mediji/kako-je-propao-radio-101
[/quote]

Inače jedna zgodna paralela.
Marko Rakar je morao otići s mjesta savjetnika predsjednika RH zbog dugova njegove tvrtke.

Dali to znaći da bi onda i zrinka vrabec mojzeš morala biti smijenjenja s mjesta savjetnika predsjendika RH?

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Radio 101
« Odgovori #6 : Siječanj 12, 2011, 09:18:39 poslijepodne »
Dali to znaći da bi onda i zrinka vrabec mojzeš morala biti smijenjenja s mjesta savjetnika predsjendika RH?

Kad bi bio dosljedan i pravedan onda bi morala biti smijenjena. Ali ona je dio ekipe tako da je pitanje da li će do toga doći.