Autor Tema: Tko je crank?  (Posjeta: 5809 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Tko je crank?
« Odgovori #15 : Ožujak 12, 2010, 02:38:44 poslijepodne »
Upravo sam skužio da je dobro biti crank, jer onda nema šanse da popljugaš jednu ovakvu budalaštinu:

http://www.znanost.com/neuroznanost/mozak-na-dlanu-stvoren-je-citac-misli

Kada se tekst imalo pažljivije pročita, molim nekoga da mi nekako poveže bombastični naslov sa samim sadržajem ispod tog naslova, jer - ako me pamćenje ne vara - crank se usuđuje rušiti same temelje znanosti... u tom svjetlu, shvatio sam da sam i sam - crank!!

A kako drugačije tumačiti slijede:

"Znanstvenici s University Collegea u Londonu tražili su od ispitanika da gledaju tri filma i potom razmišljaju o onome što su vidjeli. Uređaj je skenirao njihov mozak i u 45 posto slučajeva uspješno otkrio koji im je film bio na pameti, što je znatno više nego da je u igri bio samo slučaj".

Jeste li vidjeli?? Dobivanje rezultata koji je malo veći od puke slučajnosti odmah se proglašava - izmišljen je stroj za čitanje misli!!

Ja već mislio da više neću moći stajati sa nekim na kavi i pomisliti "daj ne seri više, kak se ne umoriš" ili nešto tipa "boktejebo, jel se ti ikada pereš, smrade svjetski??", da ne velim da misli tipa "jebanje-keve.com" ispred šefa, u pozi skrušenog pokajnika, jer sam se drznuo ići na pišanje bez da sam njega pitao sa kojom rukom danas, po rasporedu, moram gutiti jednooku zmiju iz gaća...?? Pomislio sam i da ću se odmah javiti na potpuni tretman lobotomizacije, jerbo sam sa svojim mozgom, koji pak upravlja mojim jezikom, izmjesta najebo, neću trajati ni da dočekam večerašnji Dnevnik...

Stoga se ja, crankoidno čudovište, usuđujem na ove navode minirati temeljne postavke te znanosti koja dozvoljava iznošenje kompletnih idiotskih laži zbog naslova od kojega se - svakome sa IQ-om većim od vanjske temperature - odmah smrzava drek u gaćama...

Jebote, još ću morati kupiti svijeću i na Kamenitim vratima zapaliti jednu podeblju, jer nam je Majka Božja podarila ingenioznog admina, koji je uspio iskopati takav tekst i pokrenuti takvu temu, i time omogućiti da ja konačno spoznajem samoga sebe... sva ta sranja, stajanje pred špiglom, autogeni treninzi, brza vožnja motorom da mi struja zraka ispere stare i donese nove ideje u glavu - sve je to bilo jedno veliko NIŠTA: sada sam doživotni talac admina, kojem dugujem život, jer isti sada konačno ima smisla...

Dobro da mi se sin zove Stjepan; više nikada i nikome neću priznati da je to zbog onog prvog mučenika...  ;D

« Zadnja izmjena: Ožujak 12, 2010, 02:43:23 poslijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Tko je crank?
« Odgovori #16 : Ožujak 12, 2010, 03:01:01 poslijepodne »
45 % je, naravno, više od 33 %, i to je možda puno obećavajući korak k željenom smjeru, ali da to sad zovu čitanjem misli, to je već bujna mašta novinara. A oni moraju pretjerivati da prodaju novine (Jutarnji List). Zato se nemamo kaj čuditi. Interes iznad svega.

Ja sam negdje pročitao da invalidi već mogu pisati pomoću neke naprave na glavi, samo misleći. Vele da doduše sporo ide, ali bolje nego niš. Znači toga već ima, a ovo sa filmom je vjerojatno neki miks svih tih slika koje produciraš u glavi i svrstavanje tog cijelog mixa k jednom filmu. Znači nije samo interfejs k mozgu u pitanju, nego i obrada i analiza svih tih podataka. To su za nas obične smrtnike zapravo mali, ma i jadno mali koraci, ali vjerojatno su za znanstvenike veliki. Ili samo za novinare.

Ah, sad sam provjeril na Internetu, nisu samo naši novinari željni senzacija, i engleski i njemački novinari pišu o čitanju misli.

A ono o pisanju samo sa mislima je bilo predstavljeno na Cebitu već 2006-te godine.
« Zadnja izmjena: Ožujak 12, 2010, 03:23:33 poslijepodne BobRock »