Anketa

Hoće li nam u Turopolju sada biti lakše?

Da, naravno
5 (31.3%)
Ufff... još teže
7 (43.8%)
Mislim da ipak hoće, sad su se grupirali
3 (18.8%)
Ne znam
1 (6.3%)

Ukupno Glasova: 10

Glasanje završeno: Lipanj 03, 2010, 10:19:26 poslijepodne

Autor Tema: Laku noć VG - 2. čin  (Posjeta: 94461 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

acer1

  • Gost
Odg: Laku noć VG - 2. čin
« Odgovori #60 : Svibanj 16, 2010, 01:51:19 prijepodne »
Kak se te zene samo naguraju na vodece stolice, nemres vjerovati... guzva pred golom hehehhe. Kak se ni jedna ne nagura malo oko gospodarstva, sve bi samo sefovale:)))

Genetika, genetika. Tako je i kod mene doma. Moja mi uvijek šefuje.

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: Laku noć VG - 2. čin
« Odgovori #61 : Svibanj 16, 2010, 07:02:13 prijepodne »
Tak je valjda svakome...

acer1

  • Gost
Odg: Laku noć VG - 2. čin
« Odgovori #62 : Svibanj 16, 2010, 10:25:29 prijepodne »
To je neprekidna borba dobra i zla

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Laku noć VG - 2. čin
« Odgovori #64 : Svibanj 16, 2010, 11:20:05 prijepodne »

acer1

  • Gost
Odg: Laku noć VG - 2. čin
« Odgovori #65 : Svibanj 16, 2010, 11:42:18 prijepodne »
A što će biti ako DC podrži recimo manjinsku vlast ?
Kao da nije izašao iz koalicije a u biti zeka i ne želi nove izbore.
Jer ako se dogode novi izbori za GV DC ne ulazi u Vijeće jedino ako im u znak zahvalnosti HDZ ne "pokloni" 2 mjesta kao SDP.
U biti jedina realna šansa je da se dogode novi izbori.
HDZ će vjerovatno dati nekoliko mjesta DC-u na listi i samim time oslabiti sebe jer neće dirati partnere. A na ljevici ostaju HNS- SDP koji bi s obzirom na trenutnu političku situaciju dobili izbore.
Što se tiče HSLS-a njih treba gurnuti prema centru tako da zauzmu i onaj dio birača koji je pripadao DC-u čime bi postali samostalna parlamentarna stranka u gradu.
Ovo bi prije rekao da je prilika da se profilira ljevica ne Gorici nego izgubljenu bitku. Izgubljena bitka ne znači i izgubljen rat.
SDP bi trebao sada odvojeno izaći na izbore od HNS-a i doslovno na taj način ojačati poziciju  na političkoj sceni . A HNS je već ionako etablirana stranka kod dijela birača tako da u biti ovog trenutka nije problem u HNS nako dođe do novih izbora nego je sva odgovornost na SDP-u. Ali ona politika okrupnjavanja glasova je stajala SDP rejtinga. Evo ovog trenutka HDZ nikad nije slabiji bio, u prilog tomu će ići i slaba sezona, i recesija, i puni remetinački zatvor, i razna zaduživanja Šukera u svijetu itd, itd...
Ovog puta SDP jedino što mora promjenit je tzv " špic igrač" a to je bio Picula u prošlom mandatu. Picula ima vrlo lošu reputaciju među građanima, kao jedan od nesposobnijih gradonačenilka u gradu. Do njegovog mandata nikad se nije spominjala nesposobnost gradonačelnika u tolikoj mjeri.
Ako HDZ izgubi na prijevremenim izborima u gradu to bila preslika nezadovoljstva građana s državnom politikom, i prava prilika da i oni shvate da je trenutak da pogledaju realnosti u oči. A realnost je suviše jadna.

 

shaka zulu

  • Gost
Odg: Laku noć VG - 2. čin
« Odgovori #66 : Svibanj 16, 2010, 11:51:34 prijepodne »
Ne vidim nikakovu špicu a ak koga i spomeneš "Lolek&Bolek" ga budu posračkali na osnovu toga kaj je znal zgubiti sličice životinjskoga carstva da se je tapkal v prvem razredu.
Kaj nas čeka?
Veliš;
1. Da DC podrži SDP od teroga je dobil 3,il kulko več,mandate v stilu "Radim,ne trgujem i ne odustajem"
2. Da se održe novi izbori -Tera je procedura?
Kaj je ostalo?

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Laku noć VG - 2. čin
« Odgovori #67 : Svibanj 16, 2010, 11:56:14 prijepodne »
Ma kakvi novi izbori, za promjenu predsjednika Gradskog vijeća nisu potrebni novi izbori. Zar ti vjeruješ tome kako Ante tumači zakone? Novi izbori ne odgovaraju HDZ-u (znamo kako su prošli na izborima nakon slučaja Brdek) i za njih bi bilo jako loše da ih izazovu. Članak na RVG stranicima je klasičan primjer diletatnizma u pravu i novinarstvu koji samo šteti Velikoj Gorici.

Prenosim post http://politika.iz.vg/velika-gorica/2010/05/16/tko-je-pravni-savjetnik-hdz-rvg

Tko je pravni savjetnik HDZ-i i RVG-u?

Nakon što su nas strašili komunalnim neredom RVG medijska mašina (nema potpisa članaka kako ne bi znali tko stvarno to piše) je izmislila drugu baba rogu: prijevremene izbore. Autoru(ima) članka se čini kako nam slijede prijevremeni izbori, a kako spominje da će oni zakočiti značajnije gradske projekte i isprazniti dio gradske blagajne, izgleda da on to i želi kako bi njegova stranka imala alibi za ono što nije napravljeno.

Izgleda da HDZ i njihova medijska mašina imaju pravne savjetnike koji ni najjasniji zakon ne znaju protumačiti kako treba. Već smo na primjeru dvorane vidjeli kako su pokušali zaobići Zakon o javnoj nabavi i nabadali su sve institucije samo nisu one koje su trebali.

Nije valjda da oni misle da se predsjednik Gradskog vijeća može promijeniti samo novim izborima? Za smjenu gradonačelnika potrebni su novi izbori, ali predsjednika Gradskog vijeća može razriješiti isto to vijeće.

Bloger Ja sam glup u svojem članku Loš pravni posao spominje jedno ime iz HDZ-a koje ocjenjuje pravne poslove. Nije valjda da spomenuti Ante vodi pravnu politiku i piše članke za RVG portal?! Spekulacije o tome živjele su još na ukinutom gradskom forumu.

Portal Zagrebancija piše o novonastaloj situaciji u članku: Zbog prebjega V. Škare-Ožbolt pada Gradsko vijeće. Tamo se spominju i konkretni rokovi kad bi moglo doći do promjene te način na koji će nova većina smijeniti Gorana Beusa. Izglasavanje nepovjerenja aktualnom predsjedniku. Baš kao što se u članku 91. Zakona o lokalnoj samoupravi i navodi.

Nakon što pročita navedeni članak upućujem RVG urednika neka obrati pažnju na jedan detalj: autori članka su potpisani. A nakon što nauče potpisivati članke vrijeme je da pravne poslove prepuste profesionalcima koji znaju svoj posao, a ne diletantima koji su nagli kao popov...

shaka zulu

  • Gost
Odg: Laku noć VG - 2. čin
« Odgovori #68 : Svibanj 16, 2010, 12:02:53 poslijepodne »
Dobro oni znaju pretumačiti,i razvlačiti na stran teru jem paše i tumačiti kak jem paše.
Iskali su Mišlejne od onoga teri jem bu dal odgovor teri jem je pasal,jel tak?

Offline Alen

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 344
  • Karma: +3/-0
  • Spol: Muški
    • VG Dnevnik
Odg: Laku noć VG - 2. čin
« Odgovori #69 : Svibanj 16, 2010, 02:25:05 poslijepodne »
http://www.zagrebancija.com/hr-zupanija/rvg--gorica-pred-kolapsom-sdp-i-hns--ma-glupost_303834

Kolaps takvih razmjera, koji bi značio potpuni prekid odvoza smeća i drugih komulanih usluga (do čega bi moglo doći jedni zbog štrajka radnika ili u slučaju da svi dobiju otkaz), ne može se dogoditi preko noći. Ako RVG ima inforacije o predstojećem kolapsu, očito je da ima informacije o tome da se u proteklih godinu dana događalo nešto gadno što se skriva od javnosti, pa bi sad promjenom skupštine (što automatizmom ne znači i direktora) na vidjelo izašla situacija zbog koje bi gradske komunalne tvrtke morale trenutno otići u stečaj i otpustiti sve radnike.

Očito je da RVG, po svom starom običaju, histerično urla naručene laži.
The will to greatness clouds the mind
Consumes the senses, veils the signs
We each are meant to recognize.
(VNV Nation)

http://twitter.com/alenf
http://twitter.com/vgdnevnik

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Laku noć VG - 2. čin
« Odgovori #70 : Svibanj 16, 2010, 02:33:18 poslijepodne »
Tak je, Alen, no ja nisam htio niš komentirati...  ;) ;) ;)
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

shaka zulu

  • Gost
Odg: Laku noć VG - 2. čin
« Odgovori #71 : Svibanj 16, 2010, 02:39:05 poslijepodne »
Veli Goran;
-...U VG Vodoopskrbi također je vođena kriva politika, dok je u Komunalcu otpušteno 30-ak radnika, a prihod tvrtke je drastično smanjen. Usporedbe radi, kad je Komunalac bio pod paskom Gradskog vijeća, poduzeće je imalo 13-17 miliuna kuna prihoda, postalo je tržišno konkurentno, a radnici ne samo da nisu otpuštani, nego je i zaposlen određen broj novih radnika, onih koji su ostali bez posla u Velpromu - kaže Beus.

plemenitashica

  • Gost
Odg: Laku noć VG - 2. čin
« Odgovori #72 : Svibanj 16, 2010, 08:50:49 poslijepodne »
Ma kakvi novi izbori, za promjenu predsjednika Gradskog vijeća nisu potrebni novi izbori. Zar ti vjeruješ tome kako Ante tumači zakone? Novi izbori ne odgovaraju HDZ-u .........i za njih bi bilo jako loše da ih izazovu. Članak na RVG stranicima je klasičan primjer diletatnizma u pravu i novinarstvu koji samo šteti Velikoj Gorici.

Za promjenu predsjednika Gv nisu potrebni, pa to je svima jasno, naravno da će za nepovjerenje predsjedniku GBR-u dići ruku više od jedne trećine vijećnika.

Ali zašto se ne koristi ovo boldano u gornjem citatu?

Ili, u prilog gornjem pitanju:

"Sa druge strane, prema Zakonu o lokalnoj samoupravi to predstavničko tijelo sjednicu mora održati najmanje jednom u tri mjeseca.

Ukoliko se ona ne sazove, dolazi do raspuštanja Gradskog vijeća i novih izbora.

To ipak, SDP i HNS neće dopustiti.
Tako će, doznaje Zagrebancija.com iduća sjednica Gradskog vijeća biti krajem srpnja, najkasnije 28."
http://www.zagrebancija.com/hr-zupanija/zbog-prebjega-v-skare-ozbolt-pada-gradsko-vijece_303856




plemenitashica

  • Gost
Odg: Laku noć VG - 2. čin
« Odgovori #73 : Svibanj 16, 2010, 09:43:33 poslijepodne »
Još jedno pitanje:

Kako ti koalicijski ugovori izgledaju kad se preko noći može otići i vjerojatno izbjeći obaveze iz Ugovora. Naime, zar protustranke u Ugovoru nemaju obveze ukoliko raskinu Ugovor, odnosno ne gube li povlašteni položaj (u ovom slučaju 3 vijećnička mjesta) ako izlaze iz Koalicije?

I kakva je garancija VŠO ili obrnuto HDZ-u da VŠO odnosno DC neće ponoviti isti ovaj scenarij? Nije valjda da je sve u povjerenje jednih prema drugima a neobavezujuće?

acer1

  • Gost
Odg: Laku noć VG - 2. čin
« Odgovori #74 : Svibanj 17, 2010, 12:12:58 prijepodne »
To je ono o čemu sam pisao u prošlim postovima a zove se loša politička procjena.
Ovo je jedan od primjera kad sam pisao da SDP nije trebao DC jer ne samo da je omogućio Dc-u da politički preživi nego je DC dobio i tri mjesta.
PA toliko je dobio HNS koji je samostalno izašao na izbore. A ovi bez previše muke imaju isto to.
No to nije bit problema svojedobno se na forumu ukazivalo na Zeleniku i njen nepotizam a ako me obro pamćenje služi ljudi su ju branili i ona sama se javljala i pisala kojekakve nebuloze, da bi to nakon ovog čina opet se aktualiziralo.
no bilo kako bilo DC (HDZ light) je ostvario svoj naum. Balansiranjem između SDP-a i HDZ-a, Kunić je ostao na radnom mjestu, Zlata Filipović isto Zelenika u svom stanu na kojeg u pravilu ne polaže pravo, i slično .