Autor Tema: Noć muzeja '10  (Posjeta: 4506 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline muzej

  • Ja samo gledam
  • *
  • Postova: 8
  • Karma: +0/-0
Noć muzeja '10
« : Siječanj 27, 2010, 10:50:26 prijepodne »
Noć muzeja je već tradicionalna manifestacija u kojoj hrvatski muzeji otvaraju svoja vrata znatiželjnicima u vrijeme koje je obično rezervirano za večernje izlaske. Organizator događaja je Hrvatsko muzejsko društvo, a program osmišljavaju muzeji diljem Hrvatske.

Prošle godine Noć muzeja bila je organizirana u 28 hrvatskih gradova, a muzeje je obišlo preko 140.000 posjetitelja, od čega više od 100.000 u Zagrebu, 13.148 u Rijeci, 10.270 u Splitu i 8.519 u Osijeku.

Ove godine Muzej Turopolja se uključuje u akciju Hrvatskoga muzejskog društva Noć muzeja sa sljedećim programom:

18.00-01.00 - Stalni postav Muzeja Turopolja, izložba Hrvatska tradicijska glazbala

18.00 h – predavanje i glazbena radionica, Hrvatska tradicijska glazbala, voditelj mr.sc. Krešimir Galin, galerija
20.00 h – projekcija etnološkog filma Jedan dan u turopoljskoj zadruzi, stalni postav
21.00 h – koncert učenika umjetničke škole Franje pl. Lučića, galerija
22.00 h – projekcije etnoloških filmova Poculica i Čardak
22:30 h - stručno vodstvo stalnog postava za posjetitelje, stalni postav
23.00 h – akustični rock koncert, galerija

Tijekom Noći muzeja Muzej Turopolja je otvoren od 18.00 do01.00 h, a ulaz na sva događanja je besplatan.


Dobrodošli! :)

Bilaj

  • Gost
Odg: Noć muzeja '10
« Odgovori #1 : Siječanj 27, 2010, 11:05:47 prijepodne »
Jupi!  :D :D  :D

plemenitashica

  • Gost
Odg: Noć muzeja '10
« Odgovori #2 : Siječanj 27, 2010, 01:15:47 poslijepodne »
Jupi!  :D :D  :D

Jupi i zato kaj se konačno muzej učlanio na forum pa ćemo sad valjda imati i promptne informacije o radu i pripremama u Muzeju Turopolja.

@muzej - inače imamo već ovu informaciju na nekoj drugoj temi
http://www.forumgorica.com/dogadaji/noc-muzeja-2010/msg10747/#msg10747
jer naš forumaš Kuntakinte piše o događanjima i u gradu i u županiji.
Ali svejedno hvala.  ;)

Offline muzej

  • Ja samo gledam
  • *
  • Postova: 8
  • Karma: +0/-0
Odg: Noć muzeja '10
« Odgovori #3 : Siječanj 27, 2010, 01:32:32 poslijepodne »
Ja se ispricavam. Nisam skuzila da je obavijest vec tu.
Nis, ovu onda slobodno obrisite, preselite ili sta se vec u takvim slucajevima radi :)

Lp,

Margareta

plemenitashica

  • Gost
Odg: Noć muzeja '10
« Odgovori #4 : Siječanj 27, 2010, 01:55:57 poslijepodne »

Nis, ovu onda slobodno obrisite, preselite ili sta se vec u takvim slucajevima radi.

Ni slučajno....  :) Konačno ste nam došli sim, i konačno nekaj napisali.

Nikako propustiti petak popodne i večer. Naročito za one i Turopoljce i stanovnike cijelog VG i Turopolja koji znaju gdje je zgrada Muzeja, ali nisu nikada kročili u nju.

Gđa Margareta - dajte nam prosim, poslije događanja napišite kakav je bio odaziv.
Eto, tek tak da znamo.  :)

Offline muzej

  • Ja samo gledam
  • *
  • Postova: 8
  • Karma: +0/-0
Odg: Noć muzeja '10
« Odgovori #5 : Siječanj 27, 2010, 02:54:29 poslijepodne »
Nema problema, napisem.

Vidimo se u petak :)

Margareta

Offline kiki

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 35
  • Karma: +0/-0
Odg: Noć muzeja '10
« Odgovori #6 : Siječanj 30, 2010, 12:38:33 prijepodne »
Upravo smo se vratili iz Muzeja moj sinek (10) i ja (kojn od 41) - mami je zima pa je ostala doma.

Dok mi je sve friško... Došli smo poslije 23 sata i taman smo stigli na Čardak  - poučno! Pogledali smo si postav na katu do kraja i uputili se dolje na svirku (dobra atmosfera i dobra zabava).

I to je to! Ne moram reći da je dijete puno dojmova i sa izložbe ali i sa svirke. A mogli smo biti pred televizorom i gledati neko američko smeće!

Uglavnom svaka pohvala i zahvala svima koji su se potrudili oko ovoga događanja.

Offline muzej

  • Ja samo gledam
  • *
  • Postova: 8
  • Karma: +0/-0
Odg: Noć muzeja '10
« Odgovori #7 : Siječanj 30, 2010, 08:47:32 prijepodne »
Dobro jutro,

evo kako sam i obecala javljam kakav je odaziv bio. :)
U Noci muzeja Muzej Turopolja posjetilo je preko 500 posjetitelja! :)
Mi smo jako zadovoljni odazivom i evo i ovim putem se zahvaljujemo svima koji su nas posjetili i sudjelovali u nasim programima. Drago nam je da i ovdje vec ima pozitivnih komentara. Ukoliko ima i nezadovoljnih rado bi i tu stranu culi pa ako je u nasim mogucnostima iduce godine popravimo. :)

Lp,

Margareta

Tur

  • Gost
Odg: Noć muzeja '10
« Odgovori #8 : Siječanj 30, 2010, 09:24:20 prijepodne »
Margareta ja sam jučer bio, svtarno za svaku pohvalu. Fenomenalo.

Htio bih iskoristiti ovu priliku i pitati Vas kako bih mogao pronaći grb svoje obitelji koja je nekad bila plemenita? Jučer sam gledao onaj popis plemenitaša i vidio da se spominje na sva 3 popisa. Ali grb nisam nikada vidio.

Hvala!  :)

plemenitashica

  • Gost
Odg: Noć muzeja '10
« Odgovori #9 : Siječanj 30, 2010, 09:42:48 prijepodne »
Margareta ja sam jučer bio, svtarno za svaku pohvalu. Fenomenalo.

Pridružujem se ocjeni forumaša Tur-a i kikija. I moje je dijete više nego oduševljeno, iako nam muzeji nisu strani pojam, naročito ne ovaj naš turopoljski u kojem smo redovan gost.

Osim toga, tu i tamo se moglo čuti i komentare ostalih posjetilaca, pa nekih ljudi koji znaju i raspričali su se uz neke exponate, tako da smo sa zanimanjem prisluškivale (iako su dovoljno glasno govorili) i naučile nove povjesne činjenice.

Nisam se ovaj put uputila u ZGB (nisam morala kad je i naš muzej ove godine bio otvoren  ;) ), ali sam razgovarala s nekim roditeljima koji su sa svojom djecom bili od 18,00 i na povratku se navrnuli i u svoj doma-muzej, i rekli su da su bile strašne gužve, redovi pred ulazima i do 50 m i da mi baš nije pametno da krenem samo da budem tamo, jer se mnogi postavi nisu mogli dobro, ciljano i s pažnjom razgledati.

Velika pohvala organizatorima, i djelatnicama u našem turopoljskom muzeju, i svakako držati se te tradicije, tako da i idući put budemo dio gradova koji otvore vrata muzeja u kasne sate. :-*

Mene se naročito dojmilo grijanje vani. Toliko dobro, toplo i originalno da bi se rado češće grijala tak, vani uz vatru.
To sam skužila tek kad sam na kraju izašla van, jer da sam prije ugledala kamine, više bi vremena provela vani u razgovoru.  :o  :)  :)  :)

Što se „kritika“ tiče – možda bi mogli idući put angažirati neki KUD da  dođu u nošnjama malo pjevati i prikazati i nošnju i neke običaje Turopolja (s obzirom da je to naš zavičajni muzej), ili bar da defiliraju tam skupa sa Banderijem, pa recimo neki recital ili kratke skečeve na turopoljskom dijalektu, ili otisnuti brošure s ponekom turopoljskom riječi i prijevodom koje bi tamo netko od turopoljaca znao izgovoriti i objasniti.
Možda je mogao biti i improvizirani štand pa da se mogu kupiti neki domaći suveniri po simboličnim cijenama.

Offline Cagliostro

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 40
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • ex Gothic_Rocker
Odg: Noć muzeja '10
« Odgovori #10 : Siječanj 30, 2010, 11:01:42 prijepodne »
Nisam bio u Gorici jer sam u našemu muzeju bio malih milion puta, no zaletio sam se do Etnografskog u Zagrebu i debelo mi se isplatilo, ne samo radi licitara na koje sam spreman doslovno potrošiti dobitak na lutriji jer obožavam pojesti one krunice (hahaha) nego i radi izložbe narodnih nošnji, alata i igračaka iz cijele Hrvatske...  8)

Žao mi je jedino kaj nismo upali u MUO, red je jednostavno bio predugačak, bila je revija ZG mode '30-ih i cabaret na kaj smo ciljali ići... No biti će još prilika...  ;)
...Prestajem jesti životnije, jer shvatio sam, još nisam pojeo aktiviste...

JosipJoža

  • Gost
Odg: Noć muzeja '10
« Odgovori #11 : Siječanj 30, 2010, 11:02:56 prijepodne »
Margareta ja sam jučer bio, svtarno za svaku pohvalu. Fenomenalo.

Htio bih iskoristiti ovu priliku i pitati Vas kako bih mogao pronaći grb svoje obitelji koja je nekad bila plemenita? Jučer sam gledao onaj popis plemenitaša i vidio da se spominje na sva 3 popisa. Ali grb nisam nikada vidio.

Hvala!  :)


http://sites.google.com/site/turopole/Home/grbovi

Tur, evo ovdje imate grbove svih plemenitaških obitelji, kao i mnoge druge povijesne informacije o Turopolju i POT-u.

Offline mali_od_palube

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 100
  • Karma: +1/-0
  • Spol: Muški
Odg: Noć muzeja '10
« Odgovori #12 : Siječanj 30, 2010, 11:23:34 prijepodne »
Margareta ja sam jučer bio, svtarno za svaku pohvalu. Fenomenalo.

Htio bih iskoristiti ovu priliku i pitati Vas kako bih mogao pronaći grb svoje obitelji koja je nekad bila plemenita? Jučer sam gledao onaj popis plemenitaša i vidio da se spominje na sva 3 popisa. Ali grb nisam nikada vidio.

Hvala!  :)


http://sites.google.com/site/turopole/Home/grbovi

Tur, evo ovdje imate grbove svih plemenitaških obitelji, kao i mnoge druge povijesne informacije o Turopolju i POT-u.


Nisu baš svi, ali većina njih je site-u! :)

JosipJoža

  • Gost
Odg: Noć muzeja '10
« Odgovori #13 : Siječanj 30, 2010, 11:38:10 prijepodne »
http://www.tzvg.hr/?show=17701&pid=23660

grbovi plemenitaša i ovdje.
predhodni link mi je dobar jer ima općenito puno informacija o Turopolju na jednom mjestu.

Offline mojca

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 213
  • Karma: +0/-0
Odg: Noć muzeja '10
« Odgovori #14 : Siječanj 30, 2010, 02:44:55 poslijepodne »
I mi smo sinoć hodali po muzejima.To je već tradicija u mojoj obitelji,idemo svake godine.Svaka pohvala našem  muzeju,samo tako neka nastavi.Bili smo u MSU,pravo razočaranje,očekivali smo puno više,neznam gdje i u šta su potrošeni onoliki novci,a i od postava smo očekivali puno više,ali zato su ostali muzeji popravili dojam.Djeca su uživala i od nekih se izložaka nisu htjela ni maknuti.Moja petogodišnja djevojčica uživala je u portretima ispred kojih se nije micala i komentirala ih je redom kao da ima neznam kakvo iskustvo.Arheološki nas uvijek ispočetka oduševljava,ali prevelika gužva nedozvoljava uživanje kakvo zaslužuje,ali to znači da čemo otići ponovno u miru i bez gužve.
Želim reći da je sve super i sve pohvale događaju,ali bilo je i puno komentara da je ovo jedina prilika kad mogu posjetiti muzeje jer si to nemogu priuštiti iako bi željeli.