Autor Tema: Porez na nekretnine  (Posjeta: 40474 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Vegi

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 474
  • Karma: +2/-5
Odg: Porez na nekretnine
« Odgovori #30 : Siječanj 04, 2012, 12:23:54 prijepodne »
Je i još sam nekaj zabil. Po sirotinji s neožbukanim kleti vudri , a jebivetrima kaj imaju i prek preveć penez za graditi višestambene apartmane po moru , koji su vu " funkciji" njih još i nagradi s najavljenim nižim PDVom na fol turističku uslugu.

Ma nem dale ni pisal jer bi kojekaj mogel napisati.  >:(
I tako to je kad svizac zamota čokoladu i sve  bude ko što je bilo..pljuc..pljuc i pljuc.

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Ništa od poreza na imovinu?
« Odgovori #31 : Siječanj 04, 2012, 12:58:55 prijepodne »
Ništa od poreza na imovinu?
ZAGREB – Prema neslužbenim informacijama koje stižu iz nove Vlade Zorana Milanovića, ministar financija Slavko Linić odustao je od uvođenja poreza na imovinu do 2013.godine. Iako je prvotno bilo planirano da se porezna reforma, koja je uključivala i porez na nekretnine, počne provoditi 1.srpnja ove godine, očito građani mogu odahnuti, barem za ovu godinu.

Kako navode neslužbeni izvori, porez na imovinu trebao bi ići zajedno s novim zakonom o decentralizaciji koji bi na jedinice lokalne uprave prenio veće dužnosti iz socijalne, zdravstvene i školske sfere. Iz Kukuriku Vlade još uvijek nisu htjeli potvrditi vođenje više stope PDV-a, ali su sve veća nagađanja o tome da PDV bude povećan s 23 na 25 posto.

Neslužbeni izvor iz Kukuriku Vlade također poručuje kako Vlada Zorana Milanovića neće rezati plaće javnih i državnih službenika, ali će planirati štednju na raznim dodacima na plaći u tim sektorima.
http://www.portal53.hr/vijesti/hrvatska-i-svijet/103-hrvatska-i-svijet/1771-nista-od-poreza-na-imovinu.html
wwwg tablice

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Porez na nekretnine
« Odgovori #32 : Siječanj 04, 2012, 07:17:36 prijepodne »
Vlast i opozicija kriju intimnu vezu od naroda

Da je HDZ dignuo PDV na 25% svi bi ga kamenovali, a kada to napravi drug Milanović, onda svi šute kao pokorni psići.
http://s-p.hr/

Živa istina...

Izgleda da se si sada pokušavaju dodvoravati novoj vlast(eli)i, a posbno novinari i drugi mediji.
Zgleda da su dobili zabranu pisanja.
Ovak i onak piš(a)eju po diktatu.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Bilaj

  • Gost
Odg: Porez na nekretnine
« Odgovori #33 : Siječanj 04, 2012, 08:58:36 prijepodne »
Kaj se tiče poreza na imovinu.

Ja sam generalno za to pod sljedećim uvijetima i ako ni jedan od ovih nije ispunjen onda nema smisla taj porez.

1. popis sve imovine i da gruntovnice i sudovi napakon riješe sve imovinsko pravne sporove koji se vuku godinama.

2. ukidanje komunalnih naknada koje se trebaju plačati prilikom izgradnje nekretnine

3. ukidanje komunalnih naknada koje se sada plačaju za svaku nekretninu

4. porez na kapitlanu dobit - ukljućujući i porez na firme koje su u stranom vlastništvu je po sadašnjim pravilima strane fime to ne trebaju plačati.

5. ukidanje poreza i prireza na plaču.

6. ukupno opterećenje sa porezom na imovinu ne smije biti veće od današnjih poreza i prireza na plače.

7. naplata poreza na imovinu i firmama koje u svojem vlasništvu imaju stanove za stanovanje, ukljućujući i banke.

8. razriješavanje i posebnih slučajeva kao što je sa hipotekama, što sa fiducijama itd...

Ako i samo ako se ovo gore riješi može se govoriti o porezu na nekretnine.

Ali kako stvari sada isčitavam, ovaj porez će ići u prihod lokalne uprave, porez na plače se neće smanjivati, država će još više lokalnu upravu opteretiti izdatcima za zdravstvo i školstvo, ne planiraju napraviti reformu lokalne uprave i smanjiti hiperinflaciju opčina.

Tako da će ovaj porez biti samo još jedna omča oko vrata hrvatskih građanima koji će plačati još veći porez.

Zato sam protiv ovog poreza. Ako vlada uspije riješiti ovih gore 8 točaka onda porez ima smisla ali ako samo jedna točna nije ispunjena po meni je porez na nekretnine katastrofa.

Bilaj

  • Gost
Odg: Porez na nekretnine
« Odgovori #34 : Siječanj 04, 2012, 08:59:55 prijepodne »
E i da još jedna stvar.
Mi već sada imamo porez na nekretnine. To se zove komunalna naknada koja se plača nekih pedesetak kuna.
To se zove komunalna naknada ali u realnosti to je porez na imovinu i računa se skoro kao i porez na imovinu jedino što nema jest nikakvu regulu za socijalu.

Zagorec BP

  • Gost
Odg: Porez na nekretnine
« Odgovori #35 : Siječanj 04, 2012, 09:28:55 prijepodne »
... sada imamo porez na nekretnine. To se zove komunalna naknada koja se plača nekih pedesetak kuna.
To se zove komunalna naknada ali u realnosti to je porez na imovinu i računa se skoro kao i porez na imovinu ....


Ta komunalna naknada je samo za izgrađene objekte i računa se po volumenu građevine, s time da je npr. za garažni prostor 50% jeftinija od stambenog prostora. Meni uopće nitko ne gleda veličinu čestice na kojoj je nekretnina niti plaćam nešto na parcelu koja nije izgrađena.

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Porez na nekretnine
« Odgovori #36 : Siječanj 04, 2012, 10:07:22 prijepodne »
Potpredsjednik IDS-a Damir Kajin i dalje je čvrstog uvjerenja da su PDV od 25 posto i porez na imovinu čisti promašaj, čime je javno, za mnoge neuobičajeno, kritizirao plan Kukuriku vlade, kojoj i sam pripada.
...Mislim pritom i na porez na imovinu. Istrani imaju zavidnu imovinu, ali nisu bogati, mnogi su zbog posla otišli sa sela u grad, a preko obitelji naslijedili imanja. To je porez na djedovinu.
...– Čačić je rekao - izbori su iza nas, možemo otvoreno razgovarati. Građani nisu ovce, razumiju težinu trenutka u kojem se nalazimo, ne možemo se pravdati da nismo znali što nasljeđujemo, ako su oni držali ministarstva, mi smo držali saborske odbore, imali smo pregled dojučerašnje politike. Želim znati posljedice porezne politike, sigurno neće biti tako jednostrana kako je ja vidim i kako su je neki prezentirali, ali ako PDV nismo imali u programu, onda mogu zadržati pravo da budem skeptičan, ako ne i suzdržan.
http://www.vecernji.hr/vijesti/kajin-veci-pdv-pogodit-ce-siromasnije-jace-kriznog-poreza-clanak-362603

Pa,normalno,nebu se čovek zalagal za Livno-Duvno-Kupres...
Kaj veliju naši zastupniki?
Komada 4-5...
wwwg tablice

Bilaj

  • Gost
Odg: Porez na nekretnine
« Odgovori #37 : Siječanj 04, 2012, 10:46:14 prijepodne »
Ta komunalna naknada je samo za izgrađene objekte i računa se po volumenu građevine, s time da je npr. za garažni prostor 50% jeftinija od stambenog prostora. Meni uopće nitko ne gleda veličinu čestice na kojoj je nekretnina niti plaćam nešto na parcelu koja nije izgrađena.

Poprilično sm siguran da se ovo računa na korisni stambeni prostor i u m2.
Znači površina objektaumanjeno za koeficiente npr podrum, garaža, nisko potkrovlje, balkon itd.

Ali za zemlju kao takvu se ipak plača nekakava opet vodna naknada za obranu od poplava (s tim da meni za neku zemlju uvijek poplave namjerno pa se ti onda žali, ali zato uredno dolazi uplatnica).

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Porez na nekretnine
« Odgovori #38 : Siječanj 04, 2012, 10:50:50 prijepodne »
Da se nebi napamet spominali;
(2) Komunalna naknada obračunava se po m2 površine i to za stambeni, poslovni i garažni prostor po jedinici korisne površine, a za građevno zemljište po jedinici stvarne površine.
http://www.gsgvg.hr/?page_id=13
wwwg tablice

Zagorec BP

  • Gost
Odg: Porez na nekretnine
« Odgovori #39 : Siječanj 04, 2012, 01:09:57 poslijepodne »
Bit će da sam se zaribao volumen ili m2 jer sam plačajući komunalnu i vododprivrednu naknadu za građevinsku dozvolu - platio po volumenu građevine (718m3 kuća i ne sjećam se koliko garaža. Mogu usporediti račune koje plaćam i kvadraturu za GP (garažni prostor) i za SP (stambeni prostor).

No svejedno, na poljoprivredno zemljište ne plaćam niti vodnu naknadu. Do prije par godina sam dobivao račune za vodnu naknadu za poljoprivredno zemljište u Zagorju, a sada već neko vrijeme ništa, pa ne znam kaj se dešava - ali to nije tema.

Bilaj

  • Gost
Odg: Porez na nekretnine
« Odgovori #40 : Siječanj 04, 2012, 01:19:35 poslijepodne »
za građevinsku dozvolu - platio po volumenu građevine

Je, za građevinsku se plača volumen - lopovi jedni, samo da je čim skuplje plati.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Porez na nekretnine
« Odgovori #41 : Siječanj 04, 2012, 03:25:32 poslijepodne »
Pa plaća se volumni zahvat objekta u prostoru...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Jaguar

  • Gost
Odg: Porez na nekretnine
« Odgovori #42 : Siječanj 06, 2012, 01:51:59 poslijepodne »
E i da još jedna stvar.
Mi već sada imamo porez na nekretnine. To se zove komunalna naknada koja se plača nekih pedesetak kuna.
To se zove komunalna naknada ali u realnosti to je porez na imovinu i računa se skoro kao i porez na imovinu jedino što nema jest nikakvu regulu za socijalu.

Ispravka netočnog navoda. ;D
Mi imamo i komunalne naknade i porez na imovinu, neke lokalne samouprave godinama naplaćuju i komunalnu naknadu i porez na imovinu, u visini, ovisno od lokalne do lokalne samouprave. Tko ne vjeruje, nek provjeri.

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Porez na nekretnine
« Odgovori #43 : Siječanj 08, 2012, 12:12:04 prijepodne »
'Mnogi od nas doći će na udar poreza na imovinu'
...'Uvođenje poreza na imovinu vrlo je delikatna mjera u koju nitko nije i neće ulaziti preko noći, a u obzir će biti uzeti primjeri europskih zemalja, i taj porez nikada neće biti drastičan, opterećivat će i na mnoge od nas, koji sjedimo u Vladi, neke manje, neke više,  ali bit će efikasan i suzbijat će crno tržište iznajmljivanja nekretnina, a neće biti udar na srednju klasu, niti ekstremni porez na vikendice', ustvrdio je Milanović i dodao: 'Interes je države da se uvede reda na tržištu nekretnina i da se porez plaća prema kriteriju vrijednosti imovine, a trenutno u Hrvatskoj nije tako'...
http://www.tportal.hr/vijesti/hrvatska/168705/Mnogi-od-nas-doci-ce-na-udar-poreza-na-imovinu.html

-"neće biti drastičan,bit će efikasan i suzbijat će crno tržište iznajmljivanja nekretnina, a neće biti udar na srednju klasu, niti ekstremni porez na vikendice"
Ideš,Slavene,pa, to je fantastično!!!
Pa, to je genijalnstveno!!!
Pa, to je odilično!!!
Pa, to je supersonično!!!
Pa, kako!?


Vecernjakov Ekran - Snimanje reklame za DSL
wwwg tablice

Zagorec BP

  • Gost
Odg: Porez na nekretnine
« Odgovori #44 : Ožujak 04, 2012, 03:01:48 prijepodne »
Evo malo novijih podataka o novom (novijem) prijedlogu zakona o porezu na nekretnine,

http://slobodnadalmacija.hr/Hrvatska/tabid/66/articleType/ArticleView/articleId/166194/Default.aspx