Autor Tema: EUROSKEPTICI DOLAZE U DUBROVNIK  (Posjeta: 2945 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
EUROSKEPTICI DOLAZE U DUBROVNIK
« : Travanj 21, 2014, 08:32:09 poslijepodne »
Više od 130 europskih konzervativnih političara punih će pet dana - između 16. i 20. lipnja - na tzv. "Study days" u Dubrovniku definirati politiku desnice prema Europskoj uniji.

Svi su članovi euroskeptičnog Saveza europskih konzervativaca i reformista (ECR), koji bi na temelju dosadašnjih istraživanja javnog mnijenja, nakon svibanjskih izbora za Europski parlament mogao postati treća najjača politička grupacija u Europskoj uniji, poslije Europskih pučana i demokršćana, odnosno, socijalista i socijaldemokrata.

Konzervativce u Dubrovnik dovodi njihova članica Ruža Tomašić, predsjednica HSP Ante Starčević, a dolazak su najavili svi članovi Europskog parlamenta i petnaestak onih kojima je ovo bio posljednji mandat. Zakupljen je luksuzni hotel Hilton, dogovoren koncert violočelistice Ane Rucner , ali najveći dio vremena trebao bi proteći u definiranju strategije u idućih pet godina u EU. Joseph Daul, predsjednik Europske pučke stranke (kojoj pripada HDZ) nedavno je opisao konzervativce kao euroskeptike koji su protivnici europskih vrijednosti i najavio kako je za spas Europske unije nakon izbora moguća suradnja sa socijaldemokratima.

Usput je zaprijetio kako Ruža Tomašić zbog svojih političkih stavova ne može biti na listi HDZ-a, ali Tomislav Karamarko ga nije poslušao i na listu je stavio dvoje pripadnika HSP Ante Starčević.

Konzervativna ECR grupa osnovana je 2009. i do sada je po brojnosti činila petu snagu u Europskom parlamentu, iza Europske pučke stranke, Saveza socijalista i demokrata, Europske liberalne, demokratske i reformističke stranke i Zelenih. U dosadašnjem sazivu Europskog parlamenta imali su 57 zastupnika, predsjednik ECR-a je Martin Callanan iz Britanske konzervativne stranke, koja je sa 26 članova najbrojnija stranka u toj političkoj grupaciji.

Konzervativci osporavaju ideje o federalizaciji i stvaranju Sjedinjenih Država Europe, koje zagovaraju europski pučani i socijaldemokrati. Kada je početkom proljeća ovu ideju promovirao dosadašnji čelnik Europske komisije Jose Manuel Barroso, euroskeptici su ga žestoko napali: "On se prijanja na federalističku ideologiju iz 1948. koja ne funkcionira u 21. stoljeću, a upravo je to stav koji je doveo do podjela u Europi kroz posljednjih dvadeset godina", izjavio je Martin Callanan.

Euroskeptici na izborima u svibnju očekuju osvajanje sedamdeset mandata, od čega najviše za Konzervativnu stranku britanskog premijera Davida Camerona te Pravo i Pravdu iz Poljske.

Europski konzervativci glavni su kritičari čvršćeg saveza unutar EU, a protivnici su i Europske moetarne unije. Europsku uniju opsuju kao birokratsku superdržavu koja smanjuje prava zemalja-članica.

http://www.jutarnji.hr/protivnici-eu-u-dubrovniku-ruza-tomasic-zakupila-hilton-za-euroskeptike--svira-im-ana-rucner-/1185125/

... Mogli bi i neki iz Gorice ići dati podršku ... a dobit će ... dršku ...     :D
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Master

  • Gost
Odg: EUROSKEPTICI DOLAZE U DUBROVNIK
« Odgovori #1 : Travanj 21, 2014, 10:44:31 poslijepodne »
Bolje oni nego oni povampireni koji se skupljaju svake godine u Kumrovcu i zazivaju mračnu prošlost!

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: EUROSKEPTICI DOLAZE U DUBROVNIK
« Odgovori #2 : Travanj 22, 2014, 03:49:57 poslijepodne »
Uopće je glupo etiketiranje tipa "Euroskeptik", jer oni nisu skeptici - oni dapače jako dobor znaju o čemu se radi!

Skeptik je netko tko sumnja, a sumnja jer ne zna o čemu se radi, nije siguran... tako da je taj termin potpuno promašen, nešto kao i homofob - isto promašen termin, jer ljudi koji se ne slažu sa homo-agendom nemaju strah od pedera, nego ih ne podržavaju, ne boje ih se ali im ne daju za pravo...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”