Autor Tema: Pisanje po diktatu  (Posjeta: 3125 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Pisanje po diktatu
« : Studeni 28, 2013, 05:22:15 poslijepodne »
Nedavno sam na ovom forumu spomenuo da se po dnevnom tisku piše po diktatu, po potrebi. Tada sam bio izvrijeđan od forumaša.
Također sam napisao da je samo pitanje vremena kada će započeti napad u medijima na naše generale, Markača i Gotovinu, jer se ne ponašaju " po pravilima". Njima je na umu Domovina i mir, dok to baš svima ne odgovara.
Znam da će dežurni čistunac i moralna vertikala imati svoju istinu, ali napadi su počeli........


Bilo bi zanimljivo vidjeti njegov stav o događajima u Splitu, kada je veliki Ivo rušio svoje protivnike na rivi?!


http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatska/106314-zakljucak-jednog-piskarala-gotovina-je-mladi-ribar-koji-je-u-vukovaru-prepoznao-vece-riblje-jato.html

Zaključak jednog piskarala:
'Gotovina je mladi ribar koji je u Vukovaru prepoznao veće riblje jato'
Da novinar Novosti imalo poznaje dušu branitelja, znao bi kako Gotovina nije odolio zovu ratnika koji nikada ne umire te da niti malo nije kalkulirao, vagao ili nedao Bog, birao veće jato. A da je Pupovčev novinar bio samo jedan dan branitelj, nikada ovako s visoka ne bi analizirao heroja koji je i zbog njegove slobode nepravedno godinama čamio u Haagu.
« Zadnja izmjena: Studeni 28, 2013, 05:23:50 poslijepodne Mlačanin »
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Pisanje po diktatu
« Odgovori #1 : Prosinac 14, 2013, 10:03:46 prijepodne »
http://www.dnevno.hr/vijesti/svijet/eu/108445-video-mediji-zasto-sutite-masovni-antiglobalisticki-prosvjedi-protiv-europske-unije-banaka-i-vlade-diljem-italije-interventna-policija-skinula-sljemove-i-prikljucila-se-narodu.html


 Mediji, zašto šutite?
Masovni antiglobalistički prosvjedi protiv Europske unije, banaka i vlade diljem Italije; interventna policija skinula šljemove i priključila se narodu!Cijeli ovaj tjedan diljem Italije traju masovni prosvjedi protiv vlade, banaka i Europske unije, a svi mediji šute. Zašto šutite? Interventna policija u mnogim gradovima skinula je svoje šljemove i oklope posložila po cesti i pridružila se narodu.Jednako kako su nam mediji prešutili Island, tako se sada jako trude prešutjeti masovne nerede koji su zahvatili cijelu Italiju. Nevjerojatno je da se to događa u našem europskom susjedstvu, a da mi o tome ne znamo ništa. S nedjelje na ponedjeljak počeli su prosvjedi koje su predvodili talijanski 'seljaci' koji zahtijevaju ostavku vlade zbog sve većeg siromaštva koje se širi tom zemljom. Prosvjedi su preko noći postali masovni, ljudi su na ulicama gotovo u svim gradovima Italije. Izbili su veliki neredi, napadnuta su središta poreznih službi u Torinu, Milanu, Rimu i Bologni. U nekim gradovima blokiran je željeznički promet, pali se, lomi i bacaju se bombe. Prosvjeduje se i u u Veneciji, na Sardiniji u Palermu, Cataniji, Siciliji te drugim gradovima. Prosvjednici žele van iz Europske unije, žele protjerati banke, smjenu vlade i stabilnost u zemlji.
Na početku tjedna došlo je do sukoba s interventnom policijom koja je poslana na narod, no situacija se okrenula. Interventna policija u mnogim gradovima skinula je svoje šljemove i oklope posložila po cesti i pridružila se narodu. Taj čin policije jako je inspirirao talijanski narod tako da se prosvjedi nastavljaju i pridružuje se sve više građana. Usporedbe radi, na hrvatskom prosvjedu pod nazivom 'Vlado odlazi, hrvatska policija privela je djecu koja su pjevala pjesmu 'Lijepa li si'. Kada će naša policija shvatiti da, udarajući po narodu koji prosvjeduje udaraju po svojim sugrađanima, ljudima od krvi i mesa u korist elita, a ne države?
Zanimljivo je kako mainstream mediji nisu objavili niti slova o ovim prosvjedima, kao da se sve želi zataškati. Vjerojatno je riječ o tome što shvaćaju da se narodi diljem svijeta bude, a elitama se izmiče tlo pod nogama. Boje se naravno, da prosvjedi ne izazovu lančanu reakciju i ne potaknu i druge narode na izlazak na ulice. Ne vidimo drugog objašnjenja za ovu medijsku šutnju. Sloboda medija u cijelom svijetu postaje upitna, očito je kako sve vlade u tajnosti rade na uvođenju totalitarizma na svim društvenim razinama. Ako se uskoro ne probudimo i ne shvatimo da smo mi, ljudi, jedini koji možemo promijeniti svijet u svoju korist biti će prekasno, jer se preko noći možemo naći zarobljeni u robovlasničkom sustavu koji je već i sada sa svojim djelovanjem na samom vrhuncu.
Pogledajte inspirativni video u kojem je policija odlučila prestati s mlaćenjem naroda te se pridružila gomili građana i tako okrenula leđa državnicima uzevši stvar u svoje ruke. Talijani upozoravaju 'prosvjedi neće prestati dok se vlada ne povuče i prepusti vlast onima koji žele dobro njihovu narodu', dok se banke ne povuku i Italija ne izađe iz EU'.
-----------------------
Dali je ovo šutnja po diktatu?
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....