Autor Tema: EU izbori  (Posjeta: 9177 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
EU izbori
« : Ožujak 28, 2013, 11:52:11 poslijepodne »
EU izbori : Kako se glasa na izborima za Europski parlament?
 Zaokružite listu Hrvatskih laburista i jednog od kandidata s liste Hrvatskih laburista!
Svaki birač ima dva glasa, jedan za listu i jedan za pojedinog kandidata s te liste (preferirani glas). Dakle, svoje biračko pravo u potpunosti ćete iskoristiti zaokruživanjem broja ispred liste i broja ispred imena jednoga kandidata s te liste.
http://www.laburisti.com/modules/news/article.php?storyid=1898

-

HČSP predala listu za EU parlament
18. Ožujak 2013.
...Lista HČSP-a:
... 7. Mate Bekavac, dipl. oec. – Velika Gorica
http://hcsp.hr/hcsp-predala-listu-za-eu-parlament

Prvi na listi HČSP-a – euroskeptik
19. Ožujak 2013.
http://hcsp.hr/prvi-na-listi-hcsp-a-euroskeptik

Bojkot EU izbora je glas za HDZ-SDP
20. Ožujak 2013.
...Hrvatski suverenitet nakon ulaska u EU više neće ležati u Banskim dvorima i u Hrvatskom saboru nego sve više u Bruxellesu i Luksemburgu, a cijela odgovornost, ne samo financijska politika nego i vanjska politika, prelazi u ruke guvernera. Budući da je HČSP kontinuirano i bezkompromisno na tragu Starčevićeva nauka bila protiv ulaska Hrvatske u Europsku Uniju držimo da imamo moralno-političku obavezu izići na izbore za Europski parlament i dalje raditi na strategiji očuvanja hrvatskog suvereniteta.
http://hcsp.hr/bojkot-eu-izbora-je-glas-za-hdz-sdp

Govor dr. Sunića na HTV-u koji se emitira 10. travnja
24. Ožujak 2013.
...Danas su druga vremena, pa treba govoriti o jezičnoj pravnoj nakaznosti brojnih euro dokumenta, koji čine štetu ne samo hrvatskim građanima nego i građanima Europe. Tu prvenstveno mislim ukazati na novi tzv. Mehanizam europske stabilnosti, kojeg podržava Europska unija. U praksi taj Sporazum Unije potpuno ruši suverenitet Hrvatske. Po tom Ugovoru euro guverneri odlučuju što će vlade raditi. Upozorit ću na članak br. 30 tog Ugovora koji izričito brani guvernere od kaznenog progona i daje im potpuni imunitet. Nakon ulaska u Uniju, Hrvatsku očekuje daljnji pad proizvodnje i daljnji rast nezaposlenosti.
...Ne želim zastupati nikakve desne ili rasističke teze u EU. Međutim govorit ću da treba razlikovati između uzroka i posljedica rasizma. Hrvatska će odmah nakon ulaska u EU postat tranzitni centar za tisuće izbjeglica iz Afrike i Azije, što će odmah rezultirati u rasnim sukobima. Upravo da se to spriječi nastojat ću ukazati de su euro integracije slika i preslika pogubnih jugoslavenskih integracija.
http://hcsp.hr/govor-dr-sunica-na-htv-u-koji-se-emitira-10-travnja


Predstavljanje kandidata HSP-a za Europski parlament: Daniel Srb, Pejo Trgovčević i Pero Kovačević
22.3.2013.
http://www.hsp.hr/predstavljanje-kandidata-hsp-a-za-europski-parlament-daniel-srb-pejo-trgovcevic-i-pero-kovacevic/

Ulazak u EU neće i ne može donijeti nikakve koristi za Hrvatsku
9.2.2013
http://www.hsp.hr/ulazak-u-eu-nece-i-ne-moze-donijeti-nikakve-koristi-za-hrvatsku/

HSP izlazi na izbore za Europski parlament
13.3.2013.
http://www.hsp.hr/hsp-izlazi-na-izbore-za-europski-parlament/

HSP predao listu kandidata za izbor u Europski parlament
17.3.2013.
http://www.hsp.hr/hsp-predao-listu-kandidata-za-izbor-u-europski-parlament/
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: EU izbori
« Odgovori #1 : Ožujak 28, 2013, 11:53:43 poslijepodne »
RUŠIMO EU !
...Naša parola za ove izbore je: 'DOLJE EU ' !
  Ako budem izabran u Europski parlament radit ću na tome da se što prije ta sotonska tvorevina raspadne. Smatramo da EU   treba rušiti iznutra, kao  primjerice time da  jedna  trula jabuka može učiniti trulima  sve ostale jabuke u kutiji.
http://www.hrvatskipravasi.hr/index.php?id=s&lnk=1&slnk=1727

RUŠIMO EU !
Intervju : Šime Tolić, dopredsjednik A-HSP-a
Koji su Vaši ciljevi nakon ulaska Hrvatske u EU?
Da Hrvatsku što prije oslobodimo od EU-ropstva.
http://www.hrvatskipravasi.hr/index.php?id=s&lnk=1&slnk=1728

Team HČSP-a na čelu sa prof.dr. Sunićem sa kolegama iz drugih država radi na tome da naše države izađu iz tutorske Unije odnosno da se Unija pretvori u demokratski savez ravnopravnih i suverenih nacionalnih država.
http://hcsp.hr/ivan-lozo-za-hrvatski-feniks

Hrvatska u EU ulazi kao objekt, a ne kao subjekt. Što nam znači dobivanje slobodnog tržišta kad su nam gospodarstvo i poljoprivreda u rasulu.
http://www.hsp.hr/pero-kovacevic-hrvatska-ce-postati-samo-zemljopisni-pojam/

Jean-Marie Le Pen dolazi u Hrvatsku podržati HSP za europske izbore
 “U Europskom parlamentu se treba čuti i glas onih drugih, ne zaboravimo da je 40 posto hrvatskih birača na referendumu reklo NE,” ističu u HSP-u.
http://www.hsp.hr/jean-marie-le-pen-dolazi-u-hrvatsku-podrzati-hsp-za-europske-izbore/
wwwg tablice

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: EU izbori
« Odgovori #2 : Ožujak 29, 2013, 07:34:24 poslijepodne »
Svaka im čast, imaju moju podršku!
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: EU izbori
« Odgovori #3 : Travanj 08, 2013, 10:56:15 poslijepodne »
Predstavljamo: Jozo Radoš i Vedrana Gujić, HNS-ovi kandidati za EU parlament
http://www.hns-vg.com.hr/index.php?option=com_content&view=article&id=547:predstavljamo-jozo-rado-i-vedrana-guji-hns-ovi-kandidati-za-eu-parlament&catid=1:latest-news

Znal sem da ima nekaj v tem Joze; te Jozo ovo, te Jozo ono...
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: U nedjelju na EU izbore
« Odgovori #4 : Travanj 11, 2013, 11:01:13 poslijepodne »
U nedjelju na EU izbore
...Birači mogu glasovati samo jedan - put i samo za jednu listu kandidata. Birač na glasačkom listiću može označiti jednog kandidata koji ima prednost pred ostalim kandidatima na listi za koju je glasovao (preferirani glas), a time automatski daje glas listi.
http://www.vgdanas.hr/Info/Clanak/6486/u-nedjelju-na-eu-izbore.aspx
wwwg tablice

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: EU izbori
« Odgovori #5 : Travanj 13, 2013, 12:43:42 poslijepodne »
Znači, opet prijevara?
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Zagorec BP

  • Gost
Odg: EU izbori
« Odgovori #6 : Travanj 14, 2013, 09:23:23 prijepodne »
Idem nacrtati kitu preko cijelog listića, da ga poništim.

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: EU izbori
« Odgovori #7 : Travanj 14, 2013, 10:23:13 prijepodne »
Nurburgring Nordschleife, sigurno najbolja cestovno-trkaća ruta ove je nedjelje morao biti zatvoren za utrke. Austrijska novinska agencija APA izvjestila je da su grafiteri ilegalno naslikali ogromni, i pod time mislimo ogromni (15 puta 4 metara) potpuno bijeli penis na betonu poznate trkaće staze.
...Pokušajte samo zamisliti prvih par vozača koji su krenuli na svoj uobičajen nedjeljni krug po Nordschleifeu i njihov izraz lica kad su se našli oči u oči s velikom bijelom nemani...za puknuti od smijeha!
http://dnevnik.hr/vijesti/automotiv/nurburgring-nordschleife-kratko-zatvoren-zbog-velikog-grafita-saznajte-kakvog---281849.html

Aaaaa, ti si taj...  ;D
wwwg tablice

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: EU izbori
« Odgovori #8 : Travanj 14, 2013, 10:53:12 prijepodne »
... svoju sam građansku dužnost obavio. Gužve nema, a onaj "listić" velik kao Vjesnik nekada ...
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Ljudevit Kaj

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 4057
  • Karma: +0/-0
Odg: EU zebirajna
« Odgovori #9 : Travanj 15, 2013, 08:40:56 poslijepodne »
Rečki Novi list, 2013-04-15

NEOČEKIVAN TRIJUMF

VUNATOČ ANKETAM TERE SU PREDVIĐALE PORAZ, KARAMARKOVA STRANKA POBEDILA JE NA PRVEM ZEBIRAJNEM ZA EU PARLAMENT

EUROPSKO VRAČAJNE HDZ-a

Karamarko: Zišli smo z ponora

 
Lista »proširenog« HDZ-a pobijedila je »okljaštreni« Kukuriku savez za 6.885 glasova, odnosno za 0,94 postotnih poena (podaci su nakon obrađenih 99,24 posto glasova). No, kako su ankete davale oko sedam postotnih poena prednosti SDP-ovom bloku, jasno je koliko je neočekivan bio sinoćnji trijumf najjače oporbene stranke
 
 
ZAGREB » Tomislav Karamarko bio je u pravu kad je u jednom intervjuu prošlog tjedna najavio odličan rezultat HDZ-a na izborima za Europski parlament: koalicijska lista na kojoj su, osim njegove stranke, bili još i HSP Ante Starčević, te Blok umirovljenici zajedno tijesno je, ali slatko, pobijedila listu vladajuće koalicije (bez IDS-a). Šest zastupnika s liste koju je okupio HDZ, nasuprot pet SDP-ovih, te jednog Laburista mogu se okarakterizirati samo na jedan način – pobjedom HDZ-a.
    Gledano po broju glasova, a pogotovo po postotcima, razlika nije velika, lista »proširenog« HDZ-ova lista je pobijedila »okljaštreni« Kukuriku savez za 6885 glasova, to jest 0,94 postotnih poena (podaci su nakon obrađenih 99,24 posto glasova). No, obzirom da su ankete davale oko sedam postotnih poena prednosti SDP-ovom bloku, jasno je koliko je neočekivan bio sinoćnji trijumf najjače oporbene stranke.
   

Poraz HNS-a

Jedan zastupnik razlike u europarlamentu na europskoj razini ne znači praktički ništa, no ova pobjeda je veliki vjetar u jedra HDZ-u pred svibanjske lokalne izbore i nastavak bitke na domaćoj političkoj sceni.
    U jednom, ipak, ankete nisu bile u krivu, osim lista SDP-a i HDZ-a euromandat su osvojili samo još Laburisti (5,76 posto glasova). Najbliži izbornom pragu od pet posto ostali su HSS-HSLS (3,89) i Nezavisna lista Ivana Jakovčića (3,83 posto). Veliki poraz doživio je i HNS, čijih dvoje kandidata s koalicijske liste nisu uspjeli osvojiti dovoljan broj glasova za europski mandat.
    Prekidan skandiranjem »pobjeda, pobjeda«, predsjednik HDZ-a Tomislav Karamarko objavio je 20 minuta nakon ponoći izborni trijumf svoje stranke.
    – Ovo je bila anketa na 745 tisuća ljudi, mislim da je to respektabilan uzorak, a mi smo dobili 33 posto glasova. Nadam se da su naši članovi zadovoljni, oni koji su se proteklih dana toliko mučili za pobjedu. To je dokaz ljubavi prema Hrvatskoj i prema stranci, rekao je Karamarko ogrnut prigodnim šalom svoje koalicije. U predizbornoj kampanji se držao po strani, sudjelovao je tek na nekoliko skupova, prepustio je inicijativu kandidatima s liste, prije svega Ruži Tomašić. No, sinoć je Karamarko dočekao svoj trenutak, na licu mu se jasno ocrtavalo oduševljenje izbornim rezultatima kakve je malo tko i u HDZ-u prognozirao. Stoga je Karamarkov optimizam narastao do neba.
   
HDZ zadovolen z 22 posto v Reke
   
    Više od 40 posto za SDP u Primorsko-goranskoj županiji nije nikoga iznenadio, ali riječki HDZ-ovci bili su super zadovoljni s 22 posto glasova u Gradu Rijeci. Očekivano, SDP je najbolje prošao ne samo u Kastvu, gdje je na listi bio kandidat gradonačelnik Ivica Lukanović (SDP 852 glasa, HDZ 247 glasova), također u Crikvenici gdje je SDP dobio 45 posto, a HDZ 23 posto, a čak i u Novom Vinodolskom, gdje je na vlasti HDZ, ovoga puta je SDP dobio pobjedu – 40 posto, dok je HDZ osvojio 37 posto. Ovi podaci bit će vrlo znakoviti i za odnose snaga na lokalnim izborima. SDP-ova koalicija ukupno je pobijedila samo u pet županija, Grad Zagreb, Zagrebačka županija, PGŽ, Međimurska i Varaždinska županija. SDP je izgubio u Istri gdje je pobijedila Nezavisna lista Ivan Jakovčića koja je na državnoj razini dobila 3,71 posto. Da su išli zajedno Kukuriku koalicija pobijedila bi na europskim izborima.
   
Josipovič: Do je sve animeral – dobil je glase
   
    »Oni koji su animirali svoje birače dobili su glasove, a oni koji nisu ostali su bez glasova«, komentirao je kratko rezultate izbora predsjednik Republike Ivo Josipović. Opet bi, rekao je novinarima, odvojio lokalne i europske izbore, bez obzira na mali postotak izašlih birača.
    »Mislim da nam maskenbal ne treba, vidjeli smo kakva je situacija u pogledu interesa za Europsku uniju i izbore. Mislim da, gledajući u perspektivi taj interes može samo rasti i drago mi je da imamo realnu sliku«, prognozirao je Josipović.
   
HDZ bolši i v Srbije
   
    HDZ je uvjerljivo pobijedio u inozemstvu osvojivši, nakon što su prebrojani glasovi s 87,8 posto birališta, 3.562 glasaa, odnosno 61,6 posto. Listu HDZ-HSPAS-BUZ, slijedi lista SDP-HNS-HSU sa 773 glasa, odnosno 13,3 posto. Treća politička snaga u dijaspori je Hrast – pokret za uspješnu Hrvatsku s 2,97 posto osvojenih glasova. HDZ je uvjerljivo pobijedio u Bosni i Hercegovini, a pobijedio je i u Srbiji i to za dva glasa. Njihova je lista osvojila 75 glasova, a koalicijska lista SDP-a 73. SDP se može tješiti uvjerljivom pobjedom u Rusiji gdje osvojio 60 posto glasova (15 do 25) i gdje je čak i SRP uspio osvojiti jedan glas. Broj nevažećih lista u inozemstvu mnogo je manji nego u domovini i iznosi tek 1,62 posto.
   
Nevažeči listeki: četrta snaga
   
    Na europskim izborima bilo je više od pet posto nevažećih listića, što je, u usporedbi s drugim izborima, neuobičajeno visok postotak. Primjerice, na parlamentarnim izborima 2011. godine bilo je 1,72 posto nevažećih listića, a na referendumu o ulasku u Europsku uniju svega 0,56 posto. Nevažeći listići tako su »prešli« izborni prag i ima ih više nego što je dobila četvrtoplasirana lista HSS-a i HSLS-a.
   
HDZ-u županije, SDP-u gradi
   
    Koalicijska lista HDZ-HSPAS-BUZ bila je uspješnija na županijskoj razini, a lista SDP-HNS-HSU na razini sjedišta županija. Konkretno, lista predvođena HDZ-om pboijedila je u 12 županija, dok je lista predvođena SDP-om pobijedila u sedam županija. U jednoj županiji, Istarskoj, pobijedila je Nezavisna lista Ivana Jakovčića. Ta je lista i jedina koja je uspjela pobijediti u sjedištu županija, izvan dvije velike koalicijske liste. Jakovčić je pobijedio u Puli. Koalicijska lista SDP-HNS-HSU potvrdila je svoju snagu u gradovima pobijedivši u 11 županijski sjedište, dok je to suparničkoj listi uspjelo u sedam slučajeva. U Gradu Zagrebu pobijedio je SDP: Najuvjerljiviju pobjedu, na razini županija, odnio je HDZ s partnerima u Ličko-senjskoj županiji gdje je osvojio 52 posto glasova, a konkurenti predvođeni SDP-om osvojili su 22 posto. Socijaldemokrati mogu biti zadovoljni rezultatima u Osječko-baranjskoj županiji gdje je njihova lista osvojila najviše glasova, baš kao i u Osijeku. Nakon glasova s 90 posto birališta napeto je bilo u Zadru, najvećem gradu u Hrvatskoj gdje je HDZ na vlasti. Tamo je vodila koalicija SDP-HNS-HSU s prednošću od jedan posto.
   
Rezultati (obrađeno 99,24 % biračkih mjesta)

    1. HDZ – 32,92 posto
    2. SDP, HNS, HSU – 31,98 posto
    3. Hrvatski laburisti-stranka rada – 5,76 posto
    4. HSS, HSLS – 3,89 posto
    5. Kandidacijska lista grupe birača-Ivan Jakovčić – 3,83 posto
    6. HDSSB, HDSSD, Zeleni – 3,03 posto
    7. Hrast-pokret za uspješnu Hrvatsku – 2,55 posto
    8. AM – 1,49 posto
    9. SU – 1,47 posto
    10. HSP – 1,39 posto... 


Zebirači nesu krivi

– Ovo je tek početak. U godinu dana smo od ponora poraza na parlamentarnih izbora došli do ovdje, ali idemo dalje. Uskoro su lokalni izbori za koje ćemo se pripremiti kao i za ove i 19. siječnja očekujem još jednu pobjedu. HDZ je jedina stranka koja je do kraja na liniji obrane nacionalnih interesa. Lopovluk i kriminal istjerali smo iz stranke, a vratili poštenje, prošli smo katarzu. Pozivam sve članove da svoju energiju i ljubav iskazuju i ubuduće, poručio je predsjednik HDZ-a. Karamarko se na kraju svojeg govora zahvalio i partnerskim strankama, HSP dr. Ante Starčević i Blok umirovljenici zajedno.
    Predsjednik SDP-a rezultate je komentirao u znatno komornijoj atmosferi u svom stožeru.
    – Glasovi su prebrojani i nije mi preostalo drugo, a to ne činim teška srca, da čestitam onima koji su dobili više glasova, koji su pobijedili«, izjavio je šef SDP-a i premijer Zoran Milanović nakon objave iz DIP-a.
    – Izbori su uvijek neizvjesni, očekivali jesmo nešto bolji rezultat, to ću ovoreno reći, ali odaziv je bio nizak, a zašto je bilo tako, o tome zašto su se birači oglušili, danima će biti riječi. Uveli smo red u popise birača«, rekao je Milanović, uvjeren u bolji odaziv na lokalnih izborima koji slijede.
    Zahvalio je Vesni Pusić i Silvanu Hrelji na svemu što smo pokušali, jer dali smo sve od sebe, kako je rekao.
   

Zgublena bitka

– Birači nikad nisu krivi, a mi moramo dati još više i još jače da naše poruke dopru – rekao je Milanović, koji je izjavu dao okružen koalicijskim partnerima, kandidatima s liste te dijelom ministara. Milanović je ukupno u velikoj dvorani na Ibleru proveo tih nekoliko minuta, koliko su trajale službene izjave, i bio je cijelo vrijeme nasmijan te nije pokazivao znakove ljutnje. No, nije odgovarao na pitanja niti analizirao uzroke ovakvih rezultata. – Izgubljena je bitka, ali ne i rat – rekao je Silvano Hrelja, šef HSU-a.
    – Očito nismo dovoljno dobro iskomunicirali sve teme vezane uz EP, ali ne bojimo se lokalnih izbora niti ijednih drugih koji slijede. Reforme se nastavljaju, ni od čega nećemo odustati, dapače. Vlada je prvoklasno odradila svoj posao do kraja, kao i ovaj europski posao i sad još imamo zadatak da uđemo u EU 1. srpnja – rekla je Vesna Pusić, šefica HNS-a i prva potpredsjednica Vlade.
    Ni najmanje nisam iznenađena rezultatom Ruže Tomašić, ona je očito uspjela homogenizirati desnicu. Njome su bili motivirani birači HDZ-a i desnice, ocijenila je Pusić.
    Sam broj mandata ovako je komentirala: »Svakako drago mi je da smo dobili 5 mandata, a žao mi je da nismo dobili 6. Ali, ispalo je kako se ispalo«, rekla je Pusić, ne želeći izgovoriti riječ »poraz«.
    Predsjednik Hrvatskih laburista Dragutin Lesar takvu riječ, jasno, nije morao ni spominjati. Zadovoljan je jednim osvojenim mjestom. Ističe kako su Laburisti osvojili treće mjesto kao jedini koji su sami izašli na izbore.
    – Obzirom da su protiv nas bila dva tako velika bloka, zadovoljni smo rezultatom, kaže Lesar. Dodao je i kako su birači svojim neizlaskom pokazali s jedne strane što misle o europskim institucijama, a s druge što o domaćim političarima. – Tu poruku sam shvatio ozbiljno, zaključio je Lesar.
Izvjestiteljska ekipa Novog lista


--------------------------------------------------------------------------------

EUROPARLAMENTARCI
Zastupnici izbrani u Europski parlament (na temelju 97,36 obrađenih birališta)

Tonino Picula
    SDP-HNS-HSU 107.871
Ruža Tomašić
    HDZ-HSPAS-BUZ 62.694
Andrej Plenković
    HDZ -HSPAS-BUZ 36.428
Dubravka Šuica
    HDZ-HSPAS-BUZ 30.250
Davor Ivo Stier
    HDZ-HSPAS-BUZ 13.490
Biljana Borzan
    SDP-HNS-HSU 17.337
Nikola Vuljanić
    Hrvatski laburisti 6.279
Ivana Maletić
    HDZ-HSPAS-BUZ 4.385
Zdravka Bušić
    HDZ-HSPAS-BUZ 3.916
Sandra Perković Jakovina
    SDP-HNS-HSU 3.761
Marino Baldini
    SDP-HNS-HSU 1.620
Oleg Valjalo
    SDP-HNS-HSU 1


http://novine.novilist.hr/Default.asp?WCI=Rubrike&WCU=2859285D2863285C2863285A28582859285B286328962897289E28632863285E285D28612859285C285828632863286328592863M

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Za jene šepava, za druge divja, za trejte horvatska – Roža Tomašičova (Ruža Tomašič, HDZ-HSPAS-BUZ)

Citat:
Slavica Sarkotič
Vukevec (Vukojevac)

TUROPOLSKA DIVJA ROŽA

Turopolska divja roža
Ka raste vu grabi*
V dvorišče se nalukava
Z mirisom me vabi

To je ona divja roža
Ka diši na kaj
Takvu rožu ima samo
Turopolski kraj


http://www.forumgorica.com/kajkavski/popevke-sem-slagal-i-recice-bral-kaj-danke-i-kaj-nocke/msg45383/#msg45383

Delo na vide(l)o:
Turopoljska divja roža - Zlatne godine, 02:28

Zbor ZLATNA LETA (ZLATNE GODINE) z Velike Gorice na gostuvajnu v Hrvatskomu domu v Vukovaru, XII 2012., 02:28
Solist: Siniša Belošević
Snimek: Zoran Cikovac

https://www.youtube.com/watch?v=SF8JXWpcL3I

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * 

Siniša Belošević i Zlatne godine -- Turopoljska Divja Roža,VGF3,2010.12.12.
« Zadnja izmjena: Travanj 15, 2013, 09:04:34 poslijepodne Ljudevit Kaj »
Švicarsko-nemački TV i radijski modél za spâs nestandardizéranoga kajkavskoga (čakavskoga)
(kajkavska, čakavska i štokavska inačica članka):
http://www.forumgorica.com/kajkavski/hrvacki-trojezicni-pluralizem-ili-sto-jenoumle/msg23549/#msg23549

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: EU izbori
« Odgovori #10 : Travanj 16, 2013, 09:59:40 poslijepodne »
Kako je Gorica glasala
http://www.vgdanas.hr/Politika/Clanak/6495/kako-je-gorica-glasala.aspx

-

ZAGREBAČKA ŽUPANIJA VELIKA GORICA UKUPNO

Broj birača na obrađenim biračkim mjestima 53.818

Pristupilo glasovanju 11.451; 21,28 %

Glasovalo birača ( prema glasačkim listićima ) 11.443; 21,26 %

Broj važećih listića 10.900; 95,25 %

Broj nevažećih listića 543; 4,75 %

http://www.izbori.hr/2013EUParlament/rezult/r_01_5410_000.html?t=1366017212570

-

1.SDP - HNS - HSU 4.011; 36,80 %
2.HDZ - HSP AS - BUZ 3.393; 31,13 %
3.HRVATSKI LABURISTI - STRANKA RADA 715; 6,56 %
4.Broj nevažećih listića 543; 4,75 %
...

-

Rezultati glasanje za članove Europskog parlamenta iz Republike Hrvatske
http://www.sdpvg.org/index.php?mact=News,cntnt01,detail,0&cntnt01articleid=129&cntnt01pagelimit=6&cntnt01returnid=78

Odlični rezultati za lijevu koaliciju u Velikoj Gorici i Zagrebačkoj županiji: VELIKOGORIČANI VEĆINU GLASOVA DALI LISTI LIJEVE KOALICIJE
http://www.hns-vg.com.hr/index.php?option=com_content&view=article&id=551:odlini-rezultati-za-lijevu-koaliciju-u-velikoj-gorici-i-zagrebakoj-upaniji&catid=1:latest-news

-

Uzeli 5 posto
'Stranka nevažećih listića' prešla izborni prag!
"Stranka nevažećih listića" prešla je izborni prag od pet posto na izborima za Europski parlament!
 Nakon što je prebrojeno 99,24 posto biračkih mjesta, nevažećih listića je bilo 39.545 ili čak 5,07 posto što je bilo dovoljno za prelazak izbornog praga.
http://www.vecernji.hr/vijesti/stranka-nevazecih-listica-presla-izborni-prag-clanak-538917
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: EU izbori
« Odgovori #11 : Travanj 17, 2013, 12:36:51 prijepodne »
Laburisti grada Velike Gorice
9 hours ago.
Prenosimo tekst članice biračkog odbora koja je bila na mjestu "incidenta" nakon izbora za EU parlament u Velikoj Gorici.
 Neorganiziranost ili nesposobnost organiziranja?
...Matematika je jednostavna u ovom slučaju, 68 biračkih mjesta pomnožimo sa 10 članova to je 680 ljudi kojima treba isplatiti dnevnicu. I tu dnevnicu za 680 ljudi isplaćuje JEDNA osoba! I to uz obavezu da se novac podigne istu tu večer!
https://www.facebook.com/laburisti.vg
wwwg tablice

Offline Ljudevit Kaj

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 4057
  • Karma: +0/-0
Odg: EU zebirajna
« Odgovori #12 : Svibanj 21, 2013, 07:48:38 poslijepodne »
Jedanajesterec iliti penalizacija Hrvatov

11 milijunov eurov (84 milijune kun) ičeno je (v) veter nepremišlenem odvojenem zebirajnem predstavnikov za europski parlament.
Pijani miliJUnaši z kokoduckavske koalicije strajbali su te peneze misleč da buju tak postigla bolše rezultate.
Takov luksuz (neobjedijnavajna vremenski bliske zebirajni) žmehko bi si privuščile i puno bogateše zemle od Hrvatske.

Gda je-bal, nek je-bal.

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Rastrošna Vlada: Izbor 12 ljudi platit ćemo 84 milijuna kuna!

http://m.vecernji.hr/vijesti/rastrosna-vlada-izbor-12-ljudi-platit-cemo-84-milijuna-kuna-clanak-510432

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Noćna Mora – Emir, 01:23

Ovo je Emir Ilijaš - erotski pjesnik u Noćnoj mori Željka Malnara. Čita svoju pjesmu "Jedanaesterac"

Noćna Mora - Emir
« Zadnja izmjena: Svibanj 21, 2013, 08:04:50 poslijepodne Ljudevit Kaj »
Švicarsko-nemački TV i radijski modél za spâs nestandardizéranoga kajkavskoga (čakavskoga)
(kajkavska, čakavska i štokavska inačica članka):
http://www.forumgorica.com/kajkavski/hrvacki-trojezicni-pluralizem-ili-sto-jenoumle/msg23549/#msg23549

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: EU izbori
« Odgovori #13 : Travanj 06, 2014, 04:39:32 poslijepodne »

ZA KOGA BI GLASALIJosipović, Kitarović, Kujundžić, Markić... ili?Ispitivane su preferencije kandidata za predsjednika Hrvatske. Gotovo svima je popularnost pala, osim Kujundžiću, koji se prvi put pojavio na ljestvici.
http://www.vecernji.hr/hrvatska/josipovic-kitarovic-kujundzic-markic-ili-931248
Pitam se čime su kandidati zaslužili da se glasa za njih?
Kaj su oni tak vrijedno napravili za ovu državu ili to mogu napraviti da ih pošaljemo na tak dobro plaćena  mjesta?
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline @Franjo@

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 394
  • Karma: +0/-0
Odg: EU izbori
« Odgovori #14 : Travanj 06, 2014, 07:06:02 poslijepodne »
usporedba nije moguca jer navedeni  nisu ni najavili svoju kandidaturu..osim aktualnog..

za aktualnog mozemo reci, a to govori sve , da njegovi citati i njegovog savjetnika Jovica, su u srbijanskoj  tuzbi protiv Hr. u den Haag-u..


toliko o kandidatu Josipovicu..od navedenih, prepostavljam da ce se i kandidirati, Gospodin Kujunzic bio bi konacno predsjednik koji voli svoju zemlju i cijeni svoj narod..

Kao takav, u zemlji gdje 30% stanovnika ne voli svoju zemlju,gdje , da se moze kandidirati prijasnja lakrdija, koji bi bio teski zalogaj za aktualnog, tesko je povjerovati da jedan gospodin moze biti predsjednik R.Hrvatske.