Autor Tema: stjepan stipe stipan stipica stipa stipo stevan mesić  (Posjeta: 16737 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Jaguar

  • Gost
Odg: stjepan stipe stipan stipica stipa stipo stevan mesić
« Odgovori #15 : Studeni 29, 2011, 05:09:58 poslijepodne »
Citat:
Dakle situacija je danas potpuno obrnuta, s pravom.
Ma niš nije drugačije. Ak nova vlada nebu brzo nekaj poduzela i ak nebu kod nas blagostanja za godinu-dvije, opet bu stado biralo ekipu koja ih je krala. Zapamti da stado nema dugo pamćenje. Kaj je bilo - bilo je. Gleda se danas i sutra. A u situaciji u kojoj se nalazimo nema ni puno prostora za neko strpljenje. Kaj bu god kukuriku napravil - nigdar ne bu dost dobro, tak da bumo za 4 godine opet imali lopove na vlasti. Imali bumo vlast kakvu zaslužujemo, i tolko. Jebajga.

Ma mislio sam upravo na to da su građani danas osviješćeniji u odnosu na period 2003, kako će ozbiljnoj i odgovornoj Vladi trebati dva mandata da stvari dovede u red u ovoj zemlji, da se neće dogoditi sindrom 2003.
Obzirom koliko smo zaglibili i koliko smo gurnuti u ponor iz kojeg svakako neće biti moguće niti lako niti brzo izaći. Možda se varam ali mi se čini i želim vjerovati da je toga danas svjesna većina građana u Hrvatskoj.
U tom smislu bi očekivao i drugi mandat iduće Vlade, naravno ukoliko ne dozvoli sebi bilo kakve gluposti u idućem mandatu. Stoga od prvog dana mora krenuti ofenzivno u promjene i nikako drugačije. Tako jedino može dobiti povjerenje i za drugi mandat, koji će biti nužan za dovođenje problema na svoje mjesto.

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: stjepan stipe stipan stipica stipa stipo stevan mesić
« Odgovori #16 : Studeni 29, 2011, 06:40:28 poslijepodne »
Drugi mandat? Pa ona nema još ni prvi. Prvo skoči pa reci hop.

Ali, poznavajući naš mentalitet - nema šansi da bu kukuriku dobil i drugi mandat. To onda mora biti stvarno izuzetno dobar prvi, a u to malo ko vjeruje. Ili ti vjeruješ u čuda?

I nisu građani ništa "osviješćeniji u odnosu na period 2003". Zaboravi. Isto stado, isti mentalitet. Sve je isto. Jedino kaj je situacija u državi puno gora, pa su tako očekivanja puno gora. Tak da bu sad puno teže kaj napraviti, a ak kukuriku onda nije uspio kaj napraviti, ne vidim da bu i sad mogel kaj više.

Možda, ali samo možda jer je sad druga faca na vrhu, pa možda on to drugačije pokrene. No, s druge strane, ta faca je tak antipatična, da bu i on moral delati čuda da ga se prihvati i poštuje.

No dajmo i njima šansu. Pa da vidimo.

Jaguar

  • Gost
Odg: stjepan stipe stipan stipica stipa stipo stevan mesić
« Odgovori #17 : Studeni 29, 2011, 08:32:29 poslijepodne »
No dajmo i njima šansu. Pa da vidimo.

Upravo tako, ak nisu dobri neka konačno počnu padati Vlade kao kruške, nakon dvije godine ak treba.
Nešto slično kao u Italiji, ukoliko ne rade dobro, iako je kod nas uz tvrdu glasačku mašineriju to poteško, no ipak želim vjerovati da će se početi događati, ukoliko bude nužno i potrebito.
Možda sam ja klasaoptimista. 8)

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: stjepan stipe stipan stipica stipa stipo stevan mesić
« Odgovori #18 : Studeni 30, 2011, 09:28:36 prijepodne »
Volio bi vjerovati da su građani osvješteniji. No postavljam pitanje na koju se svijest misli? Narod je u početku odabrao HDZ, jer su oni tada predstavljali jedini izlaz iz toliko omraženog komunizma. Uz to su nudili daleko svjetliju budućnost i bolji život. Događanja su bila izvan svih očekivanja, rezultat koji i danas živimo, nije više moguće izmijeniti. Izboru su donijeli promjenu, odnosno nada da će opozicija konačno nešto promijeniti na bolje.

Sve opet završava još gorom situacijom. Narod ipak pokazuje da ne vjeruje SDP-u jer ih stalno uspoređuje sa bivšim komunistima. Činjenica je da su se bivši članovi KP samo preselili u HDZ, a jedni ostali u SDP-u. Izgleda da je narod onima u HDZ-u samo zbog novog predznaka „oprostio“. Nagrada je poznata svima, a ne samo njima! Ovdje je svoju ulogu odigrala i sama crkva.
 
Na žalost ovo je surova Hrvatska zbilja. Imamo dvije stranke sa bivšim članovima SK. Bilo bi suludo tvrditi da u jednoj i drugoj stranci nema osoba koje nisu opterećene sa spomenutim starim predznakom , pripadnosti SK. Ali narod teško mijenja navike, bez obzira kolika je batina kojom ih se mlati!
Uvjeren sam da bi i danas rado svi ipak glas dali HDZ-u , no po mojem skromnom mišljenju sada je sasvim svejedno kome se glas daje.
 
Mlijeko je davno prolijano, zemlja namjerno dovedena u stanje u kojem smo danas. Zajedno su to učinili HDZ i SDP. Narod je izvaran, osiromašen,ali i dalje vjeruje, nada se čudu. Nema čuda , ostala je surova istina koja se i dalje zataškava uz pomoć jednih i drugih. Svaki je uzeo svoj dio ,a nama ostavili  također pozamašni dio ----------------------------- dugova.   

E pa sad , zanimljiva su to predviđanja, ne usudim se izabrati ni jedno od kolega forumaša , jer su iskustva suviše svježa i bolna.
Ako Bog da , ima dana za života da se svi uvjerimo kroz koju godinu, tko je uspio pogoditi?

A ako bude drugog mandata istih , ne preostaje mi ništa drugo nego čestitati prognozerzira!
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Bilaj

  • Gost
Odg: stjepan stipe stipan stipica stipa stipo stevan mesić
« Odgovori #19 : Studeni 30, 2011, 09:48:27 prijepodne »
A ako bude drugog mandata istih , ne preostaje mi ništa drugo nego čestitati prognozerzira!

Ja mislim da su izgubili drugi mandat samo zato jer su krenuli napadati na sljedećim frontovima:
Napadati vrijednosti nastale u posljednjih 10 godina (1090-2000).
Branitelje bez pravih dokaza napadati (ne lažne nego sve)

Da to nisu napravili ne bi izgubili izbore 2003.
Slični su razlozi što su izgubili 2007 izbore.  Napali crkvu i dijasporu. Da su šutili dobili bi izbore, ali Milanovićev napad na crkvu i dijasporu, fokusiranje samo na Sanadera te opačičkina najava ukidanja vjeronauka je dovelo do toga da su izgubili potporu.

Da su šutili ili govorili samo o lopovluku ili o dugu onda bi dobili izbore.

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: stjepan stipe stipan stipica stipa stipo stevan mesić
« Odgovori #20 : Studeni 30, 2011, 09:52:18 prijepodne »
Sve opet završava još gorom situacijom. Narod ipak pokazuje da ne vjeruje SDP-u jer ih stalno uspoređuje sa bivšim komunistima. Činjenica je da su se bivši članovi KP samo preselili u HDZ, a jedni ostali u SDP-u. Izgleda da je narod onima u HDZ-u samo zbog novog predznaka „oprostio“. Nagrada je poznata svima, a ne samo njima! Ovdje je svoju ulogu odigrala i sama crkva.
Ovo bih podcrtao. Naročito ovo o crkvi, imala je i ona tu dosta utjecaja i mogućnosti, ali i ona je prvo gledala samo na sebe.

Ma sve su to stare komunjare, kak god da se sad zovu, sve isti drek.

Bilaj

  • Gost
Odg: stjepan stipe stipan stipica stipa stipo stevan mesić
« Odgovori #21 : Studeni 30, 2011, 09:54:38 prijepodne »
Ma sve su to stare komunjare, kak god da se sad zovu, sve isti drek.

Bio je komentar Ivkošića prije jedno dva mjeseca gdje nabraja sve političare i na kraju dolazi do zaključka da valjda samo Bozanić nije bio član KP.  :D

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: stjepan stipe stipan stipica stipa stipo stevan mesić
« Odgovori #22 : Studeni 30, 2011, 09:57:56 prijepodne »
Citat:
Ma sve su to stare komunjare, kak god da se sad zovu, sve isti drek.

Da ,tako je ,samo ne mogu zaboraviti da u tom dreku i svi mi moramo živjeti.
 
Pa ako ikako možemo, treba ga malo razrijediti. Ili još bolje probati ga korisno upotrijebiti da iz svega ipak bude nekakva korist.
 
Ja ne vidim moguči izbor između današnjih stranak, ali me zanima zar mi kao zemlja zaista nemamo nikakvi bolju opciju?
 
To me plaši. To nije dobro!
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: stjepan stipe stipan stipica stipa stipo stevan mesić
« Odgovori #23 : Studeni 30, 2011, 12:45:07 poslijepodne »
Ja ne vidim moguči izbor između današnjih stranak, ali me zanima zar mi kao zemlja zaista nemamo nikakvi bolju opciju?
Bumo imali opcija kad
  • ove stare komunjare pokopaju,
  • kada više nebu bilo kaj krasti, i
  • kad dođe druga generacija mladih obrazovanih ljudi koji imaju volje i vizije.
Zasad je opcija: dal da dam ovim lopovima da nam baš sve zemeju, ili da dam šansu drugima pa da utvrdim jel su veći ili manji lopovi.

Ono najgore od svega mi je kad nam se lopov smije u brk i dela od nas idiote izvlačući se lažima i bedastoćama. Kad nas podcjenjuje i ponaša se kao da smo i mi idioti ko i on. A pravosuđe niš ne dela nego mu dopušta da nas sve tretira ko idiote, i time to isto pravosuđe dokazuje da su također sve idioti. S tim da su oni još i korumpirani...

Bilaj

  • Gost
Odg: stjepan stipe stipan stipica stipa stipo stevan mesić
« Odgovori #24 : Studeni 30, 2011, 01:02:01 poslijepodne »
A pravosuđe niš ne dela nego mu dopušta da nas sve tretira ko idiote, i time to isto pravosuđe dokazuje da su također sve idioti. S tim da su oni još i korumpirani...

U pravosuđu nisu idioti.
Oni puno delaju i sve znaju, ali očekivati brza i pravedna suđenja je ipak malo previše.

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: stjepan stipe stipan stipica stipa stipo stevan mesić
« Odgovori #25 : Studeni 30, 2011, 05:57:16 poslijepodne »
U pravosuđu nisu idioti.
Oni puno delaju i sve znaju, ali očekivati brza i pravedna suđenja je ipak malo previše.
Ko je rekel da se očekuju brza suđenja? Niko to ne očekuje zato nemoj pričat bezveze. Očekuju se prije svega pravedna suđenja. Bumo mi i pričekali, samo da završe tam de svi znamo da im je mjesto.

Nego, jel koji od svih tih lopova pravomoćno osuđen? Kak su mogli Polančeca pustiti? A jel on jedini? Ajde reci.

Kaj je samo USKOK kriv kaj nikog nije del pred sud? Ili je opet USKOK kriv kaj nisu pribavili dost dokaza? Ko je onda uopće kriv kaj pol HDZja nije u zatvoru? Da čujem.
Nemoj samo reći da oni svi nisu niš skrivili. Ili da su zakoni zakurac, tak da ih pravosuđe niti nemre s tim zakonima strpat u zatvor. To je tumačenje za stado. Pa mi smo uskladili zakone sa EU već odavno.

Možda nisu idioti, ali su onda isto korumpirani ko i političari. Kad se sjetim jedne Velikogoričke sutkinje i njena mutna posla sa svojim mužem, onda se pitam - ko je tome moral stat na kraj ak ne pravosuđe? Jebeš takvo pravosuđe ak se tak nekaj nije primjetilo. To su onda sami slepci! Jadna Hrvatska s takvim pravosuđem...

Bilaj

  • Gost
Odg: stjepan stipe stipan stipica stipa stipo stevan mesić
« Odgovori #26 : Prosinac 01, 2011, 09:32:28 prijepodne »
Ko je rekel da se očekuju brza suđenja? Niko to ne očekuje...
Ja očekujem. Ja očekujem da su suđenja brza i pravedna jer ako nisu brza ne mogu biti ni pravedna.

Primjer- čovijek je tužio PiP (firma koja proizvodi med) zbog kršenja ugovora. Tada je uložio ~30,000 DM u protuvrijednosti u dinarima. Prošle godine je napakon dobio pravomoćnu presudu- NAKON 27 GODINA sudovanja!
Zbog inflacije taj iznos što se nekada moglo kupiti 2-3 auta sada se ne može kupiti ni žvaka jer je inflacija sve pojela.
Da je pravosuđe donjelo presudu na vrijeme onda bi nekaj čovijek i vratio a sada je sve to pojela inflacija.

Zato mora presuda biti pravedna i brza.

Citat:
Nego, jel koji od svih tih lopova pravomoćno osuđen?
To i ja govorim- nitko za ništa od svih ovih afera nije osuđen osim Polančeca za reflektore- a i za njega ne znam dali je to pravomoćna presuda.

Citat:
Ili da su zakoni zakurac, tak da ih pravosuđe niti nemre s tim zakonima strpat u zatvor. To je tumačenje za stado. Pa mi smo uskladili zakone sa EU već odavno.

Citat:
Možda nisu idioti, ali su onda isto korumpirani ko i političari.
Slažem se.
Nisu sigurno idioti, ali da su korumpirani odgovor je sam po sebi jasan.

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: stjepan stipe stipan stipica stipa stipo stevan mesić
« Odgovori #27 : Veljača 03, 2012, 12:21:15 prijepodne »
Ni Vladimir Šeks nije uspio srušiti "Stevana Mesića", branili su ga ekstremistički pretorijanci u medijima, koji su nerijetko koketirali s novkomponiranim fašizmom. Iako je odavno zaslužio ropotarnicu povijesti, zbog svojih skandaloznih izjava koje je u intervalu davao od samog početka stvaranja suvremene iu demokratske Republike Hrvatske,  Mesić je svoj medijski pad doživio tek  zbog novca, kao i većina političara u Hrvatskoj, i ne samo u Hrvatskoj.
http://tinolovka-news.com/index.php?option=com_content&view=article&id=18231:konacni-pad-stjepana-mesica&catid=38:hrvatska&Itemid=549

Svidjelo se to predsjedniku Mesiću ili ne, danas kroz Ustav i zakonska rješenja bivši predsjednik nema nikakva zaduženja pa se legitimno pitati ima li ured smisla
http://tinolovka-news.com/index.php?option=com_content&view=article&id=18204:sukob-ekstrema-josipovic-kontra-mesica&catid=38:hrvatska&Itemid=549
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: stjepan stipe stipan stipica stipa stipo stevan mesić
« Odgovori #28 : Prosinac 10, 2012, 02:33:44 prijepodne »
Vece sa Ivanom Ivanovicem - Stjepan Mesic o raspadu Jugoslavije 1. deo
http://youtu.be/PG5UmW0YSNU
1:10
Sednica Vrhovne komande OS SFRJ
-"...Kad ovaj tamo bude morao Zenicu rješavat, ovaj bude morao rješavat Crvenu zastavu i neznam koje sve radnike koji mu kucaju na vrata. Lako je sada, nedaš mu plaću a daš mu zastavu, neka maše. Još jedno vrijeme on može mahat i pjevat ali neće dugo. Sutra će se to svima udarit u glavu. Isto je tako i sa hrvatskim žarom. Kad nebude ovaj u Sisku imao plaću, ovaj u Dalmacijacementu, ovaj treći neznam gdje, ništa mu neče hrvatski grbovi vrijedit. Ali to nemožemo riješit vojnom odlukom."

Kak got imal loše mišlejne onjem ova mu stoji.
wwwg tablice