Autor Tema: Kako radi aktualna vlada  (Posjeta: 293445 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #315 : Prosinac 05, 2012, 09:34:20 poslijepodne »
Mlačanin, nikada nisam bio na državnom trošku, tako da su razne beneficije tipa Božičnica, Uskrsnica, K-15, 13 plaća, cipelarina ili tko zna kakva još glupost, meni sasvim nezanimljive. Pomirite se svi vi na državnim jaslama da je došlo do kraja i nemrete više biti zaštičeni ko lički međedi, ma koliko to vama smetalo ili ne.  Primjer drugi ... već se pisalo o tome na ovom forumu ... Policija (i carina)  Kad uđemo u Europsku uniju, schengenska granica se pomiče na granicu prema Bosni i Srbiji ... kalkulacija na papiru govori da će nam trebati još ... pun kufer carinika i granične policije, a u stvarnosti imamo pun kufer raznih podobnih kreatura kojima ni ne pada na pamet da provire van ureda ali u stanju su da idu na Markov trg protestirati jer su im male plaće. Što bi falilo da carinike koji sjede po kancelarijama u Zagrebu prebaci tam na granični prijelaz Donja Pripi.... iza Čankrčića ? Nek se tam onda buni da mu je mala plaća i da treba rušiti državu.






Ne razumiješ ti, niti ostali problem,koji se sada tiče državnih jasla! Jer nema tu plakanja, zato kaj su neki na državnim jaslama, a drugi nisu.


Problem je kaj država rastače plaće na , namjerno na razne dodatke da ih kasnije  prikaže kako njoj u pojedinim situacijama odgovara. Isto to radi i privatni sektor, ne brini imam dosta staža i u privatnom sektoru.


Stvar je u tome da mi svi u "državnom sektoru" mnogo više gubimo stalno, a kad se pobunimo svi se dignu na nas.
No stvar je u tome da se sva ta kresanja na plaćama - a sve su to bile plaće koje su namjerno rascjepkali - nigdje ne vide,nigdje ne osjete.
Jer država je i dalje dužna jer nemilice ti isti troše.


No da ne gubim vrijeme i "da ne plačem" kak ti veliš, nema tu plakanja. To su samo čvrsti argumenti kontra svih kritika da je u državnom sektoru bajno i da ništa ne pridonosimo sveopćoj krizi.


I po meni najvažniji preveliko muljanje vladajučih.

A ne tražim od tebe nikavo priznanje ili slaganje s mojim gledanjem na stvari.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Jaguar

  • Gost
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #316 : Prosinac 05, 2012, 10:44:48 poslijepodne »
Eto smijenjeni svi direktori u HAC-u, jel' se to događalo za vrijeme HDZ-a?
Ne kužim ili ste toliko slijepi pa ne vidite promjene ili se ne možete pomiriti s boljim radom ove Vlade?
Naravno ne može se sve ispraviti u tako kratkom vremenu,
što jedna generacija može uništiti to narednih deset ne može sanirati, znate Vi to dobro samo malo glumite.


Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #317 : Prosinac 06, 2012, 07:42:06 prijepodne »
Eto smijenjeni svi direktori u HAC-u, jel' se to događalo za vrijeme HDZ-a?
Ne kužim ili ste toliko slijepi pa ne vidite promjene ili se ne možete pomiriti s boljim radom ove Vlade?
Naravno ne može se sve ispraviti u tako kratkom vremenu,
što jedna generacija može uništiti to narednih deset ne može sanirati, znate Vi to dobro samo malo glumite.



Gle Jaguar, to je dobra vijest!

Ali ostaje ono najgore i dalje??

Nitko ne vraća ukradeno, e to mi moramo vratiti, a nismo krivi. E sad te ja pitam, jel to pravda, jel to promjena na dobro?

Ma nije i ne može biti.

Napili nam se krvi, sad ih mijenjamo da mogu drugi nastaviti opet isto !!
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Jaguar

  • Gost
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #318 : Prosinac 06, 2012, 09:30:23 prijepodne »






Nitko ne vraća ukradeno....



Tu se djelomično slažem s Vama, iako se počinje i u tom smjeru djelovati no slažem se ne dovoljno!
Iako teško će nekome biti dokazati i oduzeti pokradenu imovinu od prije 15 godina.
Iako bi dovoljno za početak bilo vidjeti i poreznu listu dužnika, njihovu i imovinu njihovih obitelji.
Ukradeš državi 10 mil kuna, napraviš halu s strojevima za te peneze i mam si veliki poduzetnik?
Pa takav poduzetnik bi mogla biti i moja baka.

Naravno postavlja se i pitanje koliko je posla trebao napraviti za 10 mil kuna poreza koji nije platio?
I ne sviđa mi se logika da se država djelomično namiri i oslobodi krivnje iste, uvijek se imovina oduzimala i istovremeno kazneno gonilo prekršitelje, kod nas vratiš eventualno siću pokradenog i ne odgovaraš za kazneno djelo. To nije nikako dobra poruka za eventualne buduće prekršitelje!

Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #319 : Prosinac 06, 2012, 01:46:06 poslijepodne »
Citat:
Jaguar

Iako teško će nekome biti dokazati i oduzeti pokradenu imovinu od prije 15 godina.

To braniš Čačića...he..da te čuje Ibrahim Paša bio bi obezglavljen u trenu...

Jaguar

  • Gost
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #320 : Prosinac 06, 2012, 02:22:16 poslijepodne »
Citat:
Jaguar

Iako teško će nekome biti dokazati i oduzeti pokradenu imovinu od prije 15 godina.

To braniš Čačića...he..da te čuje Ibrahim Paša bio bi obezglavljen u trenu...

Ja bi radije da me čuje gospa Hurem. ;D
Čačić? Zemi si ga doma!

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #321 : Prosinac 07, 2012, 12:38:41 prijepodne »
Kreće revizija invalidskih mirovina
...„Ide revizija mirovina koje su evidentno dobivene temeljem korupcije i potplaćivanja, ali ide i revizija mirovina u periodu u kojem je gospodin Drago Rubala sjedio u komisiji koja je određivala invalidske mirovine. Proces je pripremljen", potvrdio je ministar Mrsić.
http://www.portal53.hr/vijesti/hrvatska-i-svijet/103-hrvatska-i-svijet/6822-krece-revizija-invalidskih-mirovina.html

HSP za objavu Registra branitelja
Dumbović: „Treba objaviti i Registar sudionika paravojnih formacija koji su rušili Hrvatsku"
...„Objavom Registra četnika i rušitelja Hrvatske, Hrvati bi mogli podnositi privatne kaznene prijave protiv istih, a ne čekajući tromo i neučinkovito hrvatsko državno odvjetništvo, ali i obavezno objaviti zapovjedne dužnosti (od razine voda do brigade) kako bi se moglo procesuirati i prema zapovjednoj odgovornosti."
 „Gotovi svi podaci postoje u Hrvatskom memorijalno dokumentacijskom centru u Zagrebu. Tu su pohranjeni svi njihovi originalni dokumenti i kopije s podacima i popisima o četama i brigadama svih paravojnih formacija, JNA i ostalih raznih skupina. Dakle, nije istina da ih nema. Samo se sve treba  sistematizirati i objaviti i taj Registar.", zaključio je Dumbović.
„Samo uz ovakvu objavu Registara, smatrat ćemo da Ministarstvo hrvatskih branitelja i Vlada RH imaju ozbiljne i poštene namjere. Bog i Hrvati!" – stoji na kraju Priopćenja za javnost HSP-a Petrinja.
http://www.portal53.hr/vijesti/petrinja/81-petrinja/6826-hsp-za-objavu-registra-branitelja.html

Pošteno.
"Jedan naš- jedan njihov."
« Zadnja izmjena: Prosinac 07, 2012, 12:53:05 prijepodne kuntakinte »
wwwg tablice

Offline tromblon

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 294
  • Karma: +0/-0
  • HVO
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #322 : Prosinac 07, 2012, 04:38:45 poslijepodne »
Postojao je i postoji inspekcijski nadzor, jel' time potvrđujemo kako inspektori ne rade svoj posao pa ih treba ukinuti i skinuti s platnog spiska?

Ne treba ih ukinuti s platnog spiska, nego im povećati plaće kako ne bi uzimali ispod stola. Loše je provođenje suzbijanja sive ekonomije, tj. crne jer inspektori ne hvataju poduzetnu ekipu koja radi na crno, tipa frizerke u stanovima, pedikerke, i niz drugih djelatnosti koje se mogu obavljati u toplini svoga domas, a da za to ne moraju imati registriranu tvrtku i samim time plaćati davanja državi. Ti bi to jaguaru trebao znati. Treba biti kontrole, ali svakako poraditi na ovim propustima jer jedan stolar iz "njuškala" može dati daleko manju cijenu nego obrtnik koji ima obveze prema državi.
Fiskalne blagajne su po meni promašaj, zato ih u Srbiji ukidaju, za sada na jednom djelu..

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #323 : Prosinac 10, 2012, 02:29:48 prijepodne »
Sjednice Vlade bez pristunosti kamera
Sporan prilog NOVA TV koja je snimila Grčić kako spava na sjednici
...Iz Banskih dvora ističu kako Grčič nije spavao, te kako će od sada na sjednicama Vlade biti prisutna samo jedna službena kamera koja će snimati govornike i onda će svim zainteresiranim televizijskim kućama biti ponuđen video materijal.
 „Jako sam žalostan zbog toga što mi je Nova TV napravila. To jednostavno nije bilo pošteno, nego ispod svake razine. Pa kako bih mogao zaspati na sjednici Vlade? U tom trenutku upravo sam iscrtavao novu organizacijsku shemu za praćenje investicija", prokomentirao je ministar Grčić.
http://www.portal53.hr/vijesti/hrvatska-i-svijet/103-hrvatska-i-svijet/6901-sjednice-vlade-bez-pristunosti-kamera.html

hrrrr-zzzz-hrrr-zzzzz....
Da je ovak nekaj Tuđman napravil/zabranil na križ bi ga pribili. A objašnjenje? Ni Grunf ga nebi bole povedal.
wwwg tablice

Jaguar

  • Gost
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #324 : Prosinac 10, 2012, 12:43:16 poslijepodne »
I drugi su spavali pa nije išla zabrana, odkud sad zabrana ako Grčić spava?
Osim toga u čemu je problem ako je čovjek sklopio oči, odmara oči, razmišlja, osim toga ti ljudi se nemaju kad naspavati, njihov dan traje do ponoći a ujutro ustajanje u 6, vrlo često i u 4 ujutro zbog letova i putovanja.

Tko to ne razumije? Prvi novinari koji od toga prave žutilo u svojim medijima, pa onda i mnogi drugi.
Veća je vijest kako je Grčić zaspao negoli što je Grčić u Vladi konkretno napravio.


Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #325 : Prosinac 10, 2012, 01:29:46 poslijepodne »
Citat:
Jaguar
njihov dan traje do ponoći a ujutro ustajanje u 6, vrlo često i u 4 ujutro zbog letova i putovanja

Jadni...sa primanjima koja nerijetko mjesečno sežu i preko 40.000,00 kn fakat ih treba žaliti, i ne samo to, treba im još dati...heb.. t. demagogiju

Jaguar

  • Gost
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #326 : Prosinac 10, 2012, 02:19:10 poslijepodne »
Ne demagogija je kad ti odeš i odradiš tvojih 8 sati gdje te boli nokat, gledajući na sat, dok je netko drugi s teškim brigama kako će ti isplatiti plaću i još na vrijeme, to je demagogija po tebi. Usput pitanje, jesi li bio nekad u situaciji nekome isplaćivati plaću? Budi poduzetan umjesto što rasipaš demagogiju, kao i još poneki na ovom forumu koji žive lijepo na državnim ili gradskim jaslicama! Raja sijeno kosi, suši, sprema, položi a oni lijepo samo preživaju!

Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #327 : Prosinac 10, 2012, 02:49:13 poslijepodne »
Ti stvarno nisi normalan, pod hitno ti treba medicinska pomoć...jel znaš i kako objašnjavaš ovo?...Stupanjem na snagu Zakona o financijskom poslovanju i predstečajnoj nagodbi, od dana 01.10.2012. prema odredbama čl. 13., dužnik koji zakasni s ispunjenjem novčane obveze, dužan je, bez potrebe da ga vjerovnik na to pozove, vjerovniku platiti posebnu naknadu u svoti od 300,00 Kn.
Ovo pravo
vjerovnika na posebnu naknadu utvrđenu u fiksnoj, paušalnoj svoti pritom ni na koji način ne umanjuje, ograničava niti isključuje pravo vjerovnika na naknadu štete zbog dužnikova zakašnjenja.

Sad na razumljiv način!

Račun koji je ispostavljen NAKON 01.10.2012., sa određenom valutom, na koji Vam nitko nije izjavio prigovor, je ugovor koji je do određenog datuma trebao biti plaćen. Ako nije, prvih 300,00 Kn kojih vam bude plaćeno nakon tog datuma, imate pravo smatrati plaćanjem posebne naknade! To ne umanjuje Vaše pravo da na taj račun dodatno još obračunate i zateznu kamatu od 15%

Očekuju se ogromne naplate tih posebnih naknada od strane HEPa, T-com, VIPa, plinare, komunalnih naknada, HTV pretplate i sl. obratite pažnju i na plaćanje svojih obveza jer će ovo navodno biti odmah obračunato na računu (na što imaju i zakonsko pravo)

Primjer: Primili ste račun za odvoz smeća u iznosu od 46,00 kn s valutom plaćanja 15.11.2012.
Ukoliko ste platili 16.11.2012. uplata se ima smatrati kao uplata dijela posebne naknade i po tom računu ostajete dužni 254 kn za posebnu naknadu te svih 46 kn za račun. jednako tako će se dogoditi sa svim računima koje ste platili sa zakašnjenjem.
Dakle, ako ste 10 kućnih računa (T-com, komunalne usluge, max tv, plinara, HTV pretplata, HEP i sl. platili i s jednim danom zakašnjenja (ili ih niste platili) vaš kućni budžet biti će opterećen s novih NEPOSTOJEĆIH I OGROMNIH 3.000 kn.

Kad ovaj zakon krene u primjenu SVI SMO GOTOVI , a rok za primjenu tog zakona je već počeo!
Iznimno su agresivni i uspješni u nastojanju da unište društvo i narod koji im je ukazano povjerenje.
Zašto šuti oporba?
Zašto šute ljudi koji sebe doživljavaju "moralnim vertikalama" u Hrvatskom Saboru i društvu općenito?
Zašto šuti "predsjednik pravednik"?
Zašto šute mediji?
Zato što su svi zajedno skupa s tobom dio istog projekta manipulacije!


Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #328 : Prosinac 10, 2012, 02:50:27 poslijepodne »
Ne demagogija je kad ti odeš i odradiš tvojih 8 sati gdje te boli nokat, gledajući na sat, dok je netko drugi s teškim brigama kako će ti isplatiti plaću i još na vrijeme, to je demagogija po tebi. Usput pitanje, jesi li bio nekad u situaciji nekome isplaćivati plaću? Budi poduzetan umjesto što rasipaš demagogiju, kao i još poneki na ovom forumu koji žive lijepo na državnim ili gradskim jaslicama! Raja sijeno kosi, suši, sprema, položi a oni lijepo samo preživaju!

Opomena zbog namjernog vrijeđanja, usporedba sa stokom!
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #329 : Prosinac 10, 2012, 02:52:04 poslijepodne »
Ti stvarno nisi normalan, pod hitno ti treba medicinska pomoć...jel znaš i kako objašnjavaš ovo?...Stupanjem na snagu Zakona o


Muha smanji doživljaj!!
Hvala
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....