Autor Tema: Kako radi aktualna vlada  (Posjeta: 293456 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #300 : Studeni 28, 2012, 10:50:39 poslijepodne »
Zezvedeli bumo na težeši način.
wwwg tablice

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #301 : Prosinac 05, 2012, 08:02:18 prijepodne »

http://www.vecernji.hr/vijesti/milanovic-nismo-iznevjerili-gradane-nismo-nista-obecali-clanak-483153

PREMIJER O POVJERENJU GRAĐANA
Milanović: Nismo iznevjerili građane. Nismo ništa obećali!
Kad sam rekao "ne smijemo ih iznevjeriti" mislio sam da ih ne smijemo prevariti i to sigurno nismo učinili, rekao je premijer.

Premijer Zoran Milanović u intervjuu Dnevniku NoveTV rekao je da njegova Vlada nije iznevjerila građane godinu dana nakon što je u izbornoj noći rekao "građani od nas puno očekuju, ne smijemo ih iznevjeriti".

– Ne, nismo ih iznevjerili. Obećali nismo ništa. Kad sam rekao "ne smijemo ih iznevjeriti" mislio sam da ih ne smijemo prevariti i to sigurno nismo učinili – rekao je Milanović.

Premijer se ne slaže s kritičarima koji kažu da je ovo bila izgubljena godina.

– Logično je da oporba tako govori. Međutim, što smo mi propustili učiniti? Uvesti reda u državne financije? Smanjili smo deficit za pet milijardi kuna. Radi toga nam je očuvan kreditni rejting, pa je sada opet malo korigiran na negativno. Međutim, kada bismo slušali svoje kritičare propali bismo. Kada bismo slušali samo rejting agencije i njihove naputke, kratkoročno bi nas podržali, dugoročno ne bismo imali rasta – tvrdi Zoran Milanović. Komentirao je i sukob Vlade i poslodavaca.

– Možda ja to ne bih rekao na isti način kao ministar Slavko Linić ali ja se s njim načelno slažem – rekao je premijer. Na pitanje hoće li uopće preživjeti porez na nekretnine jer su protiv poreza i javnost i partneri iz Vlade, Milanović je rekao: "Većina javnosti nije protiv i većina javnosti ne može biti protiv poreza koji je pravedan. Srednji sloj tim porezom ne bi bio dotaknut".

Međutim, svjestan svih interpretacija, tumačenja, nervoze, ja sam inzistirao da četiri mjeseca traje javna rasprava o tom zakonu pa ćemo onda nakon četiri mjeseca vidjeti tko govori istinu. Ako ispadne da smo mi u krivu, mi ćemo se, evo to vam obećavam ovdje, povući" Predsjednik Vlade, zamoljen da komentira protivljenje IDS-a prema izgradnji Plomina 3, rekao je da ustvari više ni sam "ne zna koji je stav IDS-a o tome i koje frakcije u IDS-u"


Nakon godinu dana vidimo gdje smo!?

Uveden novi harač!

Rezanje plaća se nastavlja !

Samo za prisjećanje: '52 godine su doslovce pometeni tavani i žitnice po hrvatskoj, a sve u cilju i u ime naroda!

Porezna opterećenja radnika sve veča!

Naravno, jer se radi samo na promišljanju gdje i kako uzeti od naroda kojem ministar (služiti) treba služiti, a ne da narod njima služi!

Sve su izokrenuli naopako.

Mislim da oni nisu slučajno zalutali tu gdje jesu, nego da namjerno rade sve da ostanemo tu gdje smo sada!?

I ministre, ne slušate vi nikoga jer niste na strani svojeg naroda.

Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #302 : Prosinac 05, 2012, 11:57:00 prijepodne »
... dajte, molim vas odgovorite, kome su to od ovih koji su na državnim jaslama, skinuli plaću ?  Država je u komi (privatni sektor pogotovo) Ne bih želio da ispadne da branim ove koji su sad na vlasti, ali, u kakvom su stanju pronašli državu, još to dobro i ide.  Sve dok bude raznih Sanadera, Kutli, Rubala, Horvatinčića, Česića, Keruma, te "stoke sitnog zuba" koja ih je podržavala, klimala glavom i dozvoljavala da rade to što su radili, tako će nam biti. Zašto ste zatvarali oči proteklih 20 godina ?  Zato kaj je HDZ zastupao "hrvatske interese"  Koje interese ? Čije interese?  Zato jer je dao velike privilegije crkvi ?  Zato jer su financirali razne "hrvate svugdje po svijetu" (čitajte u Bosni)?  Zato jer nisu poduzeli masu stvari koje su ostavili za novu vladu, znajući da nema nikakve šanse za dobiti izbore (npr. poskupljenje struje i grijanja) 
Ovi iz sindikata stalno dižu glas, a ne spominju kolika su njihova primanja. Napišite nešto o tome. Da se vratim na početak, kome su to smanjili plaću (mislim na plaću a ne na dodatke na plaću)?
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #303 : Prosinac 05, 2012, 12:09:08 poslijepodne »
Očekuje razumijevanje i strpljenje – za sebe

Kukuriku vlast ne voli da se nešto od nje traži. Nije ona po tome izuzetna. I bivše su vlasti bile takve. No, Kukuriku je danas gazda na sceni, pa se priča ne može ticati drugoga. Dakle, Kukuriku vlast ne voli samoodricanje. Ne voli uzimati iz vlastita džepa. Ne voli se solidarizirati s osiromašenim dijelom naroda. To bi bila, kažu, prozirna demagogija. I takve stvari od njih traže, kažu, obični demagozi.

Tako je bilo kad su ih pitali zašto ne bi i oni, ugledajući se na tada tek izabranog francuskog predsjednika Hollanda, koji je radi solidarnosti s građanima u problemima umanjio plaće državnim dužnosnicima, snizili sebi plaće za 30 posto. Tako je bilo kad su ih pitali bi li prihvatili raditi dva mjeseca za minimalac. Mogli bismo, govorili su, ali to ne bi riješilo ništa niti bi spasilo ikoga. Tako su govorili kad su se čule primjedbe na račun Slavka Linića, koji je kratak trodnevni odmor od vođenja državnih financija, sa suprugom proveo u Monte Carlu, nakon što je nekoliko dana ranije najavio 20.000 otkaza u javnom i državnom sektoru. Tako će biti i sada, kad se spomene kako možda i nije primjereno trenutku da premijer ide na pretpremijerno skijanje, kako bi se moglo zvati otvorenje skijaške sezone, dok mu zemlja tone u beznađe, BDP pada u još dublji minus, a svjetske rejting agencije proglašavaju Hrvatsku nestabilnom gospodarskom zonom u koju nije pametno ulagati.

E, pa možete me optužiti za primitivnu demagogiju, ali ja mislim da u ovim čemernim vremenima propadanja nijedan hrvatski ministar ne bi smio svojim životnim stilom vrijeđati svoj narod. Nije pošteno da za naš novac premijer skija u austrijskom Obertauernu dok mu se burza puni ljudima koji ne znaju kud bi sa sobom. I što se to, pobogu, dobroga dogodilo pod njegovom upravom da je zaslužio otići na otvorenje skijaške sezone? Gospodarstvo i dalje umire. Radna mjesta se gase. Perspektiva je crna. Ocjenjuje se da je negativna prognoza koju je Hrvatskoj dala agencija Fitch korak prema bankrotu države. Dakle, malo je dobroga. Osim, naravno, ako netko ne misli da su povećanje PDV-a i poskupljenje energije bile dobre vijesti. Ili da je najava uvođenja poreza na nekretnine bez detaljne i ozbiljne priprema dobra vijest.
Bit će sigurno mnogih koji će reći da su prigovori na račun premijerova skijanja prizemno traženje dlake u jajetu. No, što god govorili oni koji smatraju da je takvo ponašanje prihvatljivo, neka pomisle kako na to gledaju ljudi koji su ostali bez posla, mladi koji s fakulteta završavaju na burzi bez nade da će uskoro pronaći ikakvo radno mjesto, zaposleni u zdravstvu, školstvu, kulturi i znanosti, kojima premijer poručuje da moraju shvatiti da se ne može živjeti kao prije jer je izvanredno stanje...

Neka pomisle kakve osjećaje njegov skijaški vikend budi u ljudi od kojih, kako je rekao, očekuje razumijevanje i strpljenje, jer vremena su teška i potrebni su bolni zaokreti. Neka se sjete da nije riječ o poduzetniku koji zarađuje za sebe i druge, nego o dužnosniku koji je plaćen poreznim novcem, istim onim kojega nema dovoljno za učitelje, profesore, liječnike, medicinske sestre... Odlaskom na otvorenje skijaške sezone, Milanović pokazuje da se njemu u životu nije promijenilo ništa. To što je država, kako kaže, u izvanrednom stanju za njega znači da i dalje živi izvanredno. Zaposlenima u zdravstvu, znanosti, školstvu, socijali, kulturi, državnoj upravi... rezat će prava i plaće, jer država za to nema novca. Svojim ministrima i ostalim političarima, međutim, neće taknuti ni lipe, jer bi to bila demagogija. Građane će s početkom sljedeće godine dočekati PDV na kruh, mlijeko, lijekove, što znači da će onaj obični, svakodnevni život još malo poskupjeti. Premijer, ministri i zastupnici to neće ni osjetiti, jer njihove plaće ostaju kakve su i bile. Naravno da ne bi njihovo smanjivanje spasilo nikoga, ne bi otvorilo nijedno novo radno mjesto niti bi riješilo ijedan strukturni problem. Međutim, takav bi potez značio da ljudi koji vode državu i sami vjeruju u premijerovu mantru da se mora promijeniti ponašanje.

Ne bi Zoran Milanović bio bolji premijer da nije otišao na skijaški vikend, ne bi bio ni pošteniji političar, ni drugačiji čovjek, ali bi time pokazao da ima osjećaj za stvarnost u kojoj živi zemlja kojom upravlja. Umjesto toga još je jednom demonstrirao potpuni manjak socijalne inteligencije. Ako čuje ovakve prigovore, vjerojatno će odmahnuti rukom i reći da su to gluposti i da je jedino važno jesu li računi plaćeni i tko ih je platio. E, pa kad je tako, neka zaviri na Facebook Vlade RH i neka pročita priču o čovjeku koji je u pet sati ujutro plakao na kolodvoru jer nije imao 10 kuna za željezničku kartu kako bi došao na posao, gdje, usput, nije primio plaću sedam mjeseci, ali i dalje ide raditi jer nema izbora. Možda tada shvati da je za jednog predsjednika vlade važno i da bude osjetljiv na probleme ljudi koje predstavlja i čijim životima upravlja. No, na bijelim padinama Austrije i na takvu je Hrvatsku lakše zaboraviti.

http://dalje.com/hr-hrvatska/ocekuje-razumijevanje-i-strpljenje---za-sebe/451912

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #304 : Prosinac 05, 2012, 12:11:15 poslijepodne »
... dajte, molim vas odgovorite, kome su to od ovih koji su na državnim jaslama, skinuli plaću ?  Država je u komi (privatni sektor pogotovo) Ne bih želio da ispadne da branim ove koji su sad na vlasti, ali, u kakvom su stanju pronašli državu, još to dobro i ide.  Sve dok bude raznih Sanadera, Kutli, Rubala, Horvatinčića, Česića, Keruma, te "stoke sitnog zuba" koja ih je podržavala, klimala glavom i dozvoljavala da rade to što su radili, tako će nam biti. Zašto ste zatvarali oči proteklih 20 godina ?  Zato kaj je HDZ zastupao "hrvatske interese"  Koje interese ? Čije interese?  Zato jer je dao velike privilegije crkvi ?  Zato jer su financirali razne "hrvate svugdje po svijetu" (čitajte u Bosni)?  Zato jer nisu poduzeli masu stvari koje su ostavili za novu vladu, znajući da nema nikakve šanse za dobiti izbore (npr. poskupljenje struje i grijanja) 
Ovi iz sindikata stalno dižu glas, a ne spominju kolika su njihova primanja. Napišite nešto o tome. Da se vratim na početak, kome su to smanjili plaću (mislim na plaću a ne na dodatke na plaću)?

Meni su skinuli plaču!!

I to nije prvi puta.

I nemam topli gablec u restoranu po 7 kuna, nemam dodatak za odvojeni život, ne živim po raznoraznim hotelima ili stanovima kao neki vrli ministri. Jer cijeli život su sirotinja, a danas bi trebali nas predstavljati i služiti nam.
Jer za to su se primili tog posla - da imaju plaču od 5.000,00kuna :P :P

Kaj god.

Za to vrijeme je narod ipak uspijevao sagraditi svaki svoju kuću, bez obzira kako teško to išlo iz kredita u kredit, sa malim plaćama, u odnosu na ministarske koji nam služe.
Jer ministar na latinskom znači služiti.

E sad ja tebe pitam , tko je ovdje sluga, a tko podanik, raja?

Svaka vlast je uvijek, uvijek dvolična, jer se bavi, mora se baviti politikom, okreće sve oko sebe ali nikad ne priznaje svoje greške.

Njihove greške , mi plaćamo, to je rekao i sam ministar - služitelj naroda - Linić, neki dan na dalekovidnici.

Svi su nam ministri sirotinja ;D ;D

Zato i gule narod da budemo njima slićni - jednaki :P :P
« Zadnja izmjena: Prosinac 05, 2012, 12:25:36 poslijepodne Mlačanin »
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #305 : Prosinac 05, 2012, 12:47:11 poslijepodne »
Ponavljam pitanje, da li su vam skinuli PLAĆU ili dodatke na tu plaću ? Božićnica, Uskrsnica, 13. plaća, cipelarina, i pun kufer raznih drugih dodataka na plaću, kojih se ovi iz sindikata ne žele odreći. Idemo na primjer u goričko poglavarstvo ... Barišić je, od kad je na čelu grada zaposlio toliko ljudi da sad već fizički nema mjesta da i hoće nekog novog zaposliti. Kad izgubi izbore, pa dođe netko novi (npr. Mlačanin), te pogleda stanje da u stvari ima 1/3 ljudi koji su mu tu samo na plaći, a u stvari ne rade ništa, što bi vi napravili ?  Dajte pođite od sebe, zamislite da ste vi na tom mjestu, kako bi postupili ?

Da se krivo ne shvati, priznajem da su prosvjetari premalo plaćeni za svoj posao, za razliku od "genijalaca" po raznim agencijama za istraživanje ruda i gubljenje vremena, koje je također osnovao ZNA SE tko.
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #306 : Prosinac 05, 2012, 12:52:21 poslijepodne »
Ponavljam pitanje, da li su vam skinuli PLAĆU ili dodatke na tu plaću ? Božićnica, Uskrsnica, 13. plaća, cipelarina, i pun kufer raznih drugih dodataka na plaću, kojih se ovi iz sindikata ne žele odreći. Idemo na primjer u goričko poglavarstvo ... Barišić je, od kad je na čelu grada zaposlio toliko ljudi da sad već fizički nema mjesta da i hoće nekog novog zaposliti. Kad izgubi izbore, pa dođe netko novi (npr. Mlačanin), te pogleda stanje da u stvari ima 1/3 ljudi koji su mu tu samo na plaći, a u stvari ne rade ništa, što bi vi napravili ?  Dajte pođite od sebe, zamislite da ste vi na tom mjestu, kako bi postupili ?

Da se krivo ne shvati, priznajem da su prosvjetari premalo plaćeni za svoj posao, za razliku od "genijalaca" po raznim agencijama za istraživanje ruda i gubljenje vremena, koje je također osnovao ZNA SE tko.

Pazi, ne govorim o ovome sada. Plaću su mi skinuli na početku.

Ponavljam ,to nije prvi puta, od ove vlasti i od one prijašnje.

O poglavarstvu, sve je to posebna priča, a o tome je najbolje otvoriti posebno poglavlje, jer za to nam je forum premalen.

Ovo premalen , tako i mislim.

Za usporedbu!
Tvrdim da smo kao zemlja po pitanju informatizacije i osoblju koje radi u državnim službama , još u XVI stoljeću, na žalost.

I ova tema se može svrstati u rad svih vlada.

Toliko osoba, toliko Pc- a toliko govora o informatizaciji, a kad nekal trebaš obaviti??

Sve se i dalje radi na "žgance", od policije, gruntovne, gradskog poglavarstva na dalje. Za bilo kakvu potrebu, uvjerenje, ovjeru bilo ćega, treba sto papira DONJETI (namjerno velika slova, nije vikanje) njima, bez obzira kaj bi sve to trebalo biti več odavno u terminalima i naravno, kad se usluga plati , sve se dobije na jednom mjestu.

Halo, ovo je 21 stoljeće!! :o :o

A mi i dalje imamo službe ...... kakve??

To kaj se sve radi i izmišlja nema kraja, kravlje ludilo nije usporedivo sa ovim sada.

I bilo bi lijepo da se možemo svi okrenuti ljepšim i boljim temama, jer nas ove neće tako skoro ostaviti na miru.  Puno bi ljepše bilo da smo malo zadovoljniji, da možemo iznositi barem neke pozitivne primjere za sve. Ali na žalost nije nam tako.

Jer sad sam se sjetio jedne stare zoge: " Kad se rekli Mariji Antoaneti da narod gladuje i da nema kruha..... ona je odgovorila " Neka jedu kolaće"

Jako zgodno!!
« Zadnja izmjena: Prosinac 06, 2012, 09:44:04 prijepodne Mlačanin »
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #307 : Prosinac 05, 2012, 12:55:00 poslijepodne »
Poštovani gospodine ministre!

S Vašim nedavnim istupima u javnosti, u kojima krivnju za neuspjeh gospodarskog rasta i razvoja u RH prebacujete na poduzetnike već mjesecima, a u udarnom terminu HTV-a ste čak upotrijebili izraz da ste u ratu s poduzetnicima, uistinu ste prevršili mjeru dobrog ukusa.

Zbog navedenog imam potrebu obratiti Vam se javno kao predsjednik Hrvatske udruge poslodavaca – podružnica Dalmacija, predsjednik Gospodarsko-socijalnog vijeća Splitsko-dalmatinske županije i predsjednik Savjeta za gospodarstvo Splitsko-dalmatinske županije.


Duilovo, Lora, Katalinić...
Gospodine ministre, ne sjede naši činovnici u zgradama na najatraktivnijim lokacijama u gradu, poput one na križanju Rive i Marmontove, već djelatnici Vašeg ministarstva. Nismo mi vlasnici hotela na Duilovu, koji stoji zapušten i derutan već dvadeset godina umjesto da ga prepustite poduzetništvu.

Nismo mi ni korisnici zemljišta uz ratnu luku Lora na kojoj lokaciji je dvoje uglednih dalmatinskih arhitekata izradilo projekt nautičkog centra s investicijom teškom milijardu eura, za kojeg postoji zainteresirani investitor, a koji je predan predsjedniku Republike Hrvatske i očito se zagubio u bespućima hrvatske administracije. Nismo mi korisnici ni zgrade SOA-e na Katalinićevom brigu, jednoj od najboljih turističkih lokacija...

Ovo je samo jedan djelić vlasništva Vlade RH čiji ste i Vi član. Naravno da bi se moglo govoriti i o željezničkoj stanici na splitskoj Rivi koja je s ovolikim prometom gotovo beskorisna. Umjesto da se preda u turističke svrhe, njome upravlja, tko drugi nego velika državna tvrtka HŽ.

Poštovani ministre, dok je većina poduzetnika prošlu godinu otpuštala ljude zbog nemogućnosti naplate potraživanja, a sve zbog neučinkovitog pravosuđa kojim upravlja Vaša Vlada, dotle ste Vi na ispostavljene, a nenaplaćene račune uredno naplaćivali PDV i mnoge poduzetnike otjerali u propast i stavili ih na stup srama.

Kako bi izgledao stup srama Vaših državnih činovnika koji nisu na vrijeme ili su loše, pa i protuzakonito, donijeli neke odluke kojima nisu oštećeni samo poduzetnici, već društvo u cjelini? Napominjem da ste u tom periodu u državnoj administraciji zaposlili oko 5000 novih činovnika.

Znate li ministre da postupci na našim trgovačkim sudovima traju godinama, znate li za slučaj iz Makarske gdje se četiri godine čeka na uknjižbu objekta koji je kupljen u stečajnom postupku? Objekt je plaćen četiri milijuna eura! Poduzetnik u međuvremenu plaća kamate i ne može razvijati projekt.

Znate li da se Visoka zdravstvena škola u Makarskoj priprema za otvaranje već četiri godine? Riješeni su prostorni i kadrovski uvjeti, ali su se zakoni i zakonski podakti u prošle četiri godine dva puta mijenjali i još nisu svi doneseni kako bi se moglo pristupiti konačnom otvaranju Visoke škole, zapošljavanju 40-ak visokoobrazovanih ljudi i upisu prvih studenata...

Činjenica, neke olakšice ste napravili (smanjili 2 posto izdvajanja za zdravstvo), ali ste paralelno s tim podigli PDV za 2 posto i ukinuli sve porezne olakšice privatnim tvrtkama... Gospodine Liniću, u Hrvatskoj postoji oko 250 parafiskalnih nameta, a po nekim informacija oko 150 državnih agencija za koje nitko ne zna što rade i koliko novca troše i još niz drugih skrivenih administrativnih djelatnika koji prazne taj proračun kojeg Vi niste i nećete biti u stanju puniti ukoliko sve ovo ne promijenite.


Neugodno ćete se iznenaditi
Stoga, gospodine ministre, ovo je samo jedan od razloga zašto ne ulažemo. Još nije vrijeme za ulaganje, barem ne ovdje i sada.

Mislim da bi Vas neugodno mogla iznenaditi situacija nakon ulaska u EU. Mogli bi hrvatski poduzetnici otići ulagati u zemlje gdje su procedure jednostavnije i transparentnije, pravosuđa učinkovitija i gdje se zakoni ne donose na brzinu i ne primjenjuju retroaktivno.

Mogli bi otići ulagati tamo gdje nas neće lokalni šerifi reketariti, a država to nemoćno iz daljine promatrati. Stječem na kraju dojam da se ovdje sve zbrkalo, da ste zaboravili tko je koga birao i zašto. Gospodine ministre, ne birate Vi narod i poduzetnike, već su narod i poduzetnici izabrali Vas da nam omogućite pristojne uvjete za život i rad.


S poštovanjem, Hrvoje Marušić

http://www.slobodnadalmacija.hr/Hrvatska/tabid/66/articleType/ArticleView/articleId/195644/Default.aspx

Jaguar

  • Gost
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #308 : Prosinac 05, 2012, 01:25:35 poslijepodne »
Odlično napisano pismo.
Samo ono nije posljedica ove vlade, nego ponajviše Vlade Ive Sanadera i Jadranke Kosor.
Naravno ova Vlada mora srediti postojeće sra*e, kako brzo?
Pa i ne bu išlo tako brzo kako očekujemo jer se nagomilalo toliko sra*a, što se ne može riješiti u 1 mjesecu ili 1 godini, ukoliko to prije shvatimo, olakšat ćemo sami sebi.
Mnogi bi rado sve ovo natovarili ovoj Vladi, ali naprosto to je pucanj u prazno.
No ovu Vladu ništa ne opravdava, ona mora i treba rješavati sra*a koja je zatekla a za to je i dobila mandat.
I tu će se potvrditi njena (ne)sposobnost!

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #309 : Prosinac 05, 2012, 03:34:09 poslijepodne »
Mlačanin, nikada nisam bio na državnom trošku, tako da su razne beneficije tipa Božičnica, Uskrsnica, K-15, 13 plaća, cipelarina ili tko zna kakva još glupost, meni sasvim nezanimljive. Pomirite se svi vi na državnim jaslama da je došlo do kraja i nemrete više biti zaštičeni ko lički međedi, ma koliko to vama smetalo ili ne.  Primjer drugi ... već se pisalo o tome na ovom forumu ... Policija (i carina)  Kad uđemo u Europsku uniju, schengenska granica se pomiče na granicu prema Bosni i Srbiji ... kalkulacija na papiru govori da će nam trebati još ... pun kufer carinika i granične policije, a u stvarnosti imamo pun kufer raznih podobnih kreatura kojima ni ne pada na pamet da provire van ureda ali u stanju su da idu na Markov trg protestirati jer su im male plaće. Što bi falilo da carinike koji sjede po kancelarijama u Zagrebu prebaci tam na granični prijelaz Donja Pripi.... iza Čankrčića ? Nek se tam onda buni da mu je mala plaća i da treba rušiti državu.

« Zadnja izmjena: Prosinac 05, 2012, 09:32:59 poslijepodne Mlačanin »
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Jaguar

  • Gost
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #310 : Prosinac 05, 2012, 03:47:42 poslijepodne »
Što bi falilo da carinike koji sjede po kancelarijama u Zagrebu prebaci tam na granični prijelaz Donja Pripi.... iza Čankrčića ? Nek se tam onda buni da mu je mala plaća i da treba rušiti državu.

A gdi je to?  :o

Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #311 : Prosinac 05, 2012, 03:58:51 poslijepodne »
MIRKO I SLAVKO = KOKO I JAGUAR

Tko je od vas dva krpa a tko zakrpa?

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #312 : Prosinac 05, 2012, 04:35:37 poslijepodne »
Evo još jednog koji ne shvaća bit problema ... ti se samo pobrini da uzmeš putovnicu kad prijeđeš preko navedenog graničnog prijelaza, nama će ovdje biti sve ok .
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline @Franjo@

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 394
  • Karma: +0/-0
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #313 : Prosinac 05, 2012, 06:41:44 poslijepodne »
MIRKO I SLAVKO = KOKO I JAGUAR

Tko je od vas dva krpa a tko zakrpa?

slavko i mirko su pizdin dim..

jos jedan primjer koji je zlocina  napravila revolucija druga tita..

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #314 : Prosinac 05, 2012, 07:33:46 poslijepodne »
Franjo, tko tebe napada? U kojem ti filmu živiš ?  "Mirko i Slavko", "Otpisani" ili morti  "Parada" ?
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.