Autor Tema: Kako radi aktualna vlada  (Posjeta: 293445 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #165 : Rujan 06, 2012, 02:23:13 poslijepodne »
Jasno mi je da nemaš - čim ti je lakše da te krade strani, nego domaći lopov! Jer to je veeeelika razlika...  ::) ::) ::)
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Jaguar

  • Gost
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #166 : Rujan 06, 2012, 03:06:30 poslijepodne »
Jasno mi je da nemaš - čim ti je lakše da te krade strani, nego domaći lopov! Jer to je veeeelika razlika...  ::) ::) ::)

Za mene je, jer ovaj domaći je izabran da radi za tvoje dobro, opće dobro a stranac? On je došao tu zaraditi koliko god može više i koliko mu ovaj domaći dozvoli. Prema tome tu postoji razlika, ne iznenadiš se kad te povrijedi stranac ali kad te povrijedi dobar prijatelj, jel' to tebi isto? Mislim ono, samo treniram IQ.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #167 : Rujan 06, 2012, 08:51:48 poslijepodne »
Slab ti je taj trening... koliko znam, zakon ne poznaje razliku između domaćeg i stranog lopova, jer lopov je lopov i krađa je krađa. No tebi to, eto, ima velike razlike, čime samo pokazuješ da je najbolje da mijenjaš sport... IQ ti je previše zakržljao da bi ga mogla spasiti ijedna vrsta treninga.

Tvoje "razlike" su kao i u onom vicu gdje Fata prihvaća da Mujo ima ljubavnicu, pa se čak i hvali da je "njihova" ljubavnica ljepša od Hasine...  ::) ::) ::) :P
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Jaguar

  • Gost
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #168 : Rujan 06, 2012, 09:24:28 poslijepodne »
zakon ne poznaje razliku između domaćeg i stranog lopova, jer lopov je lopov i krađa je krađa.

Tako kaže zakon, no ja nisam zakon. Ja mogu napraviti razliku a zakon ne.
I kako je rekao Bušić, dobro je dok nas pljačkaju stranci ali kad nas krenu naši pljačkati.
I ostvarilo se, veliki Rvati nas opljačkaše, oni koje ti s gorčinom ponekad spomeneš, doduše nemaš vremena jer su ti usta puna "crvendaća" a tipkovnica se pregrijala, vjerujem kako ti je tipka sa slovom "C" već potrošena, možda da napraviš veliki servis na tipkovnici! ;D

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #169 : Rujan 07, 2012, 10:06:16 poslijepodne »
 Sledgehammer, koko-vg, Jaguar , predlažem da se nastavite častiti u Birtiji, tamo ima dovoljno mjesta. Očito je da svaku temu uspijete pretvoriti u svađu.
  Za poćetak brišem postove, jer ne vodite nikakvu argumentiranu raspravu,osim uvreda.
 Nastavak ovakve rasprave povlači sankcije.
 
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #170 : Rujan 07, 2012, 11:08:57 poslijepodne »
Gotov nadzor nad radom 172 agencije, zavoda...
 Režu se plaće koje su za 1500 kn veće od državnog prosjeka
Radili iste poslove, a zarađivali i do 30% više nego u školama, dobivali božićnice i regrese i do 1500 kuna veće nego profesori i liječnici

Ministar Bauk radi novi pravilnik za izjednačavanje plaća
 Vezani članci
 Nema konkurencije, a troše 2,5 mil. kuna da spriječe monopol HŽ-a
Agencije, zavodi, instituti... Bogovski život u krilu države
 Smanjite plaće jer su za 3000 kn veće od onih u gospodarstvu
Od siječnja do lipnja zaposlili još 4698 javnih službenika
'Kada dovoljno uštedimo, moći ćemo si priuštiti vodu s okusom'
http://www.vecernji.hr/vijesti/rezu-se-place-koje-su-1500-kn-vece-drzavnog-prosjeka-clanak-450313
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #171 : Rujan 08, 2012, 04:29:54 poslijepodne »
Uhićena maloljetna osoba zbog prijetnji
...Podsjetimo, tijekom jučerašnjeg dana na Vladinoj Facebook stranici objavljene su dvije prijeteće poruke u kojima je maloljetnik zaprijetio kako će izvesti atentat na predsjednika Republike Hrvatske Ivu Josipovića, a u drugoj da diže zgradu Vlade u zrak.
http://www.portal53.hr/vijesti/hrvatska-i-svijet/103-hrvatska-i-svijet/5390-uhicena-maloljetna-osoba-zbog-prijetnji.html
wwwg tablice

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #172 : Rujan 09, 2012, 10:48:42 prijepodne »
Zadnji dokaz moronizma Vlade - Zoki, ti i ekipa se morate naučiti RADITI onako kako to gnjevni građani traže, a ne naučiti trpjeti uvrede i raditi po svome!! Jer izabrani ste i plaćeni za ono prvo!!

http://www.index.hr/vijesti/clanak/vladin-facebook-postao-hit-tjedna-vlast-se-mora-nauciti-nositi-sa-stavovima-gnjevnih-gradjana/635965.aspx

FACEBOOK stranica Vlade ovog tjedna je postala pravi hit među Hrvatima koji se teško nose sa strašnom krizom i svakoga dana je sve više osjećaju.

Kada je Kukuriku koalicija došla na vlast, među prvim potezima im je bilo "otvaranje građanima" kroz komunikaciju preko društvenih mreža. Mnogi su takav stav Vlade pozdravili, no proteklog tjedna se pokazalo koliko to može biti neugodno za vladajuće.

U srijedu se na Faceu Vlade prvo proslavio Splićanin koji je u svojoj analizi izračunao koliko nas država dere sa porezima i svim drugim davanjima. Među "čitateljima" Vladinog Facea naišao je na opću podršku za svoj izračun, a posebno za svoj efektan završetak pitanjem Vladi: "Tko je tu lud?".

Nakon njega se istoga dana proslavila i mlada, ogorčena Slavonka koja je Vladi poručila da ima "nekoliko primjedbi na njihov usrani rad". Požalila se da sa četverogodišnjom strukovnom školom za primalje i položenom državnom maturom ipak se nije uspjela upisati fakultet te se upitala "znaju li gimnazijalci više o ginekologiji" od nje. Potom je pitala Vladu znaju li kako je živjeti sa "usranih 1600 kuna". Poručila je da joj tih 1600 kuna, koje bi dobila za volontiranje, nisu dovoljne niti za stanarinu i režije. Njezin post je ubrzo "lajkalo" gotovo 7500 pratitelja Vladinog Facea.

No, u četvrtak je na Faceu Vlade postalo mnogo ozbiljnije. Jedan od korisnika je prvo napisao da "diže Vladu u zrak", a potom i poručio da će "napraviti atentat na predsjednika Josipovića". Maloljetnika koji je prijetio je ubrzo "detektirala" policija pa je i priveden Prekršajnom sucu za mladež.

Docent sa Fakulteta političkih znanosti u Zagrebu Domagoj Bebić, koji se bavi novim medijima, kazao je za Index da je Vladi prvi korak bio otvaranje komunikacije sa građanima preko socijalnih mreža. "Naravno, kada otvorite komunikaciju s nekim, to donosi jako puno problema", rekao nam je Bebić. Kao prednosti ističe da je Vlada dobila kanal za direktno odgovoranje na upite, usmjeravanje ljudi i komunikaciju s njima.

"Društvene mreže su idealan kanal da se nekoga razuvjeri"

Javno izražavanje nezadovoljstva koje svi mogu vidjeti je problem koji Vladi predstavlja Facebook profil. "Svi koji rade u društvenim komunikacijama taj problem rješavaju tako da razgovaraju, jer se smatra da su društvene mreže, pa tako i Facebook, idealan kanal da se nekoga razuvjeri", rekao nam je Bebić te dodao kako je baš to rješavanje nezadovoljstava veliki "demokratski potencijal" društvenih mreža.

No, ističe da svugdje u svijetu ima i primjera u kojima se i u komunikaciji na internetu krši zakon. "To su prijetnje, najavljivanje terorističkih akcija i druge stvari, a takvo se ponašanje regulira preko policije", kaže Bebić i dodaje da se takvim primjerima mora pristupati isto kao anonimnim pozivima i pismima "koji sadrže takav materijal".

"Vlast se mora naučiti nositi sa stavovima gnjevnih ljudi"

Objašnjava zašto vjeruje da će s vremenom takvih primjera biti sve manje. "Mi smo još novi u toj komunikaciji i svi se na nju još moramo naviknuti", kaže Bebić. "Naravno da će u vrijeme krize statusi koji izražavaju stavove većine građana biti popularniji, ali mislim da su oni korisni putokaz Vladi na koja pitanja se treba usmjeriti", rekao je Bebić.

Hrvati su i po mentalitetu poprilično "zapaljivi", a društvene mreže im daju i dozu anonimnosti koju vole iskoristiti. "Nemojte zaboraviti da ljudi, kada su na društvenim mrežama i na internetu, ne vide 'drugu stranu'. Teško je da bi u nekoj izravnoj komunikaciji licem u lice, u kojoj bi vidjeli sugovornika, bili toliko hrabri", kazao je Bebić i dodao da su ljudi sigurniji kada ih "čuva privatnost doma".

"Ljudi vole čuti stavove izrečene u gnjevu, ali oni koji su preuzeli posao vođenja države se moraju nositi i sa takvim stavovima i to je dio njihovog posla", zaključio je Bebić.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #173 : Rujan 09, 2012, 01:20:13 poslijepodne »
 
Od kolijevke pa do groba…..

 
Od kolijevke pa do groba najljepše je đačko doba!
Mislim da nema odraslih, a i među mlađom populacijom, osobe koja nije čula ili ne zna za ovu izreku. Ovdje se prvenstveno misli na lijepo doba mladosti, bezbrižnost, druženje sa prijateljima, provode sa vršnjacima. Ukratko svijet zabave prožet učenjem i stjecanjem novih  životnih vještina, mudrosti i znanja. Priprema za budući život koji se otvara pred mladim naraštajima.
 
Ako ovo pokušam primijeniti na današnje stanje u našem društvu i svakodnevnom životu ispalo bi ; Od mladosti pa do groba najljepše je „političko doba“, a to bi se odnosilo na naše političare. Osobe koje smo na tako zamornim i suhoparnim izborima , po raznim ključevima birali da nas, narod predstavljaju i vode nas.
Često se pitam, a mislim da nisam jedini koga smo to zapravo birali? Kamo bi nas oni trebali voditi i kakvu bi nam to budućnost trebalo donijeti ili nam donosi?
 
Jesmo li se prija odabira tih imena zapitali, tko su ta nasmiješena lica koja nam se nude? Ako nismo, zašto nismo? Dali nam je to u tom momentu imalo bilo važno?
Jesmo li odgovorno i svjesno birali te osobe sa punom odgovornošću? Jesmo li se zapitali kome povjeravamo svoju volju, za koju ta osoba nije ni mogla znati, kakova ona doista jest?
Dali bi njima povjerili odgoj svoje djece? Bismo li im povjerili brigu o svojem zaposlenju, svojoj budućnosti?
Dali bi im povjerili svoje životno važne odluke?
Jesmo li se zapitali kakova je njihova školska ili stručna sprema za ono kaj nam nude? Koliko su vremena te osobe provele u školskim klupama i imaju li barem ikakvu školsku naobrazbu ili su uspješni poslovni ljudi na čelu uspješnih poslovnih firmi?
 
Mislim da je većina, ako ne i svi odgovori na pitanje; ne, nismo! I zaista nismo, jer smo se vjerojatno vodili nekim drugim ključem po političkoj ili bilo kojoj drugoj liniji. Vjerujući da je odluka koju donosimo sasvim ispravna. Usuđujem se reći da bi većina istu stvar i danas ponovila,s istom vjerom.
 
I kaj smo dobili?
 
Bez uvrede za bilo koju osobu, ako se vidi u spomenutom tekstu, dobili smo šofere, bageriste, mesare, sportaše, pjevače, NKV,  KV radnike, a najviše osoba se srednjim školama. I bilo je osoba koje su bili , kako se to narodski kaže ,vječni studenti – premijerka i bivši ministar koji je nakon 21 godine studiranja završio ekonomiju. Na stranu kaj je godinama brinuo o financijama u gradskom poglavarstvu.
Bilo je tu istina i doktora i ostalih zvanja u manjini. Bilo bi možda dobro je bilo više školovanih političara!
Ali da mi nemamo škole za političare. Nama to nije potrebno, u tome se ne pozivamo na svjetska iskustva i potrebe.

Pa naši političari i sabornici ne mogu govoriti sami protiv sebe!
 
Ovako ispada da nas kao narod vode neadekvatni političari koji u svojoj uskogrudnosti ne mogu drugo nego gaziti raju ispod sebe. Da narod postane svjestan njihove moći. Koje i kakve? Pa mi smo im to dali, omogućili onako šutke, bez riječi, bez šapta!
 I sad nas gaze po nalogu drugih gospodara života i smrti. Prodali im banke, industriju nafte, farmaceutsku industriju, za dobra podobna mjesta, za njihove osobne probitke.
 Tko fućka narod, neka pati.

Narod se lako zabavi nogometom i sportom, obavezno prije početka školske godine, a kad se osvijesti i dođe k sebi već se pripreme nove teme, recimo šale na račun ministara pa i samog premijera.
 
Važno je sve okrenuti na podsmjeh i omalovažavanje, posebno je tu korisna Crkva i njezini službenici. Uvijek dostupna i vječno zahvalna tema političarima. No da, oni svakako imaju puno više dana i godina provedenih u školskim klupama. Barem po tome mogu poslužiti kao primjer, ako ne drugačije.
Možda i njih smeta kad im se javno obrati netko obrazovan, školovan, pa zato sa glupim šalama pokušavaju anulirati ono kaj im ne odgovara. Povremeno se prelazi granica dobrog ukusa. Od koga je , još je i dobro, još nisu počele kočijaške kletve. Jer kako je počelo ništa nas ne smije iznenaditi! Jer sad će nam i poduku iz Biblije davati političari.

Oni koji ne idu i crkvu i ne razumiju nauk iste, a služi im samo za porugu, a kao predstavljaju sav narod.

Primjer nad primjerom.
 
I tako počinje jesen, škola, borba za svaku kunu u šupljem proračunu, a na vlasti je lijepo biti.
Slavan i moćan dok se mlati po drugome, onako nemilosrdno bezdušno, kao Franjo Tahi u svoje doba.

Roditelje treba tjerati da rade po cijele dane, dok ulice odgajaju djecu. Sindikalisti se brinu za radnike kada  i kako njima odgovara, penzionerima je već davno bez srama oduzeto i ono malo dostojanstva, treba prodati ovo kaj je još ostalo, a da se narod ustraši i zabavi,treba sravniti sa zemljom nekoliko vikendica uz Jadransku obalu. Da se zna tko je gazda.

Jer dok se bespravno gradilo, vlast je šutjela.  Službenici očito ne rade svoj posao za koji ih država dobro plača.  Sve dok se kupuje materijal i plača porez treba šutjeti, nek se troši. Tko im je kriv kaj te novce nisu ulagali u strane banke, na putovanje, na razne provode, putovanja, terevanke, po ugledu na političku elitu.
I sad je došao red da to po svemogućem Liniću plate porez, postali su bogati! Imaju stan i vikendicu ili još gore kuću i vikendicu.
 
Smrtni grijeh!

 Drznuli su se u ovoj državi raditi i štedjeti, neka plate!
Jako dobra poruka mladima! Zato i bježe glavom bez obzira iz ove zemlje znanja i blagostanja. Na žalost samo za neke!
Nije važno kaj je to narod od kojeg se živi i ostaje na vlasti. Ne treba svojim primjerom, tom istom narodu davati i slati pozitivne poruke i molbe za strpljenje u nevoljama koji su svjetske, a ne samo naše.

Mandat traje samo četiri godine, a ako preživimo, čeka nas druga vlast!
 
Kako naslov kaže, od kolijevke pa do groba najljepše je (školsko)  političko doba……………
 
« Zadnja izmjena: Rujan 09, 2012, 01:28:37 poslijepodne Mlačanin »
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Jaguar

  • Gost
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #174 : Rujan 09, 2012, 09:23:55 poslijepodne »
Gotov nadzor nad radom 172 agencije, zavoda...
 Režu se plaće koje su za 1500 kn veće od državnog prosjeka
Radili iste poslove, a zarađivali i do 30% više nego u školama, dobivali božićnice i regrese i do 1500 kuna veće nego profesori i liječnici

Ministar Bauk radi novi pravilnik za izjednačavanje plaća
 Vezani članci
 Nema konkurencije, a troše 2,5 mil. kuna da spriječe monopol HŽ-a
Agencije, zavodi, instituti... Bogovski život u krilu države
 Smanjite plaće jer su za 3000 kn veće od onih u gospodarstvu
Od siječnja do lipnja zaposlili još 4698 javnih službenika
'Kada dovoljno uštedimo, moći ćemo si priuštiti vodu s okusom'
http://www.vecernji.hr/vijesti/rezu-se-place-koje-su-1500-kn-vece-drzavnog-prosjeka-clanak-450313

Dakle, ova Vlada radi nešto kako bi sanirala postojeće stanje, ovo je samo jedan primjer, no nekima poput Sledgehammera nije jasno i ne žele priznati, to što nas je HDZ doveo do ponora pa i u ovom primjeru zapošljavanjem vojske svoji stranačkih pobornika, to kao nije važno, daleko je važnije svakodnevno pljuckati po Zokiju i ovoj Vladi koja se trudi ispraviti sve nebuloze kao ostavštinu HDZ-ove vladavine i masakriranja države u svim segmentima i sektorima a i na svim novoima od općinske razine do nacionalne!

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #175 : Rujan 09, 2012, 10:28:23 poslijepodne »
Mandat traje samo četiri godine, a ako preživimo, čeka nas druga vlast!
Ti sad već znaš da kukuriku nebu dobil još jedan mandat?

Gori si nego HDZovci, koji to naravno žele, ali se to ne usude tvrditi.

I pošto tako tvrdiš, očito je da si i ti jedan od onih koji bu ovima nezadovoljan, i opet glasal za kriminalnu organizaciju. Kod njih očito očekivanja nisu tako visoka kao kod ovih sada.

A kako to? Jer "SE ZNA" da su ono sami nesposobnjakovići, lopovi i kriminalci, pa se od njih ne očekuju čuda? Ili kak to da razmem?

Kad je kriminalna organizacija došla zadnji put na vlast nis videl da bi se s tak velikim nestrpljenjem kritiziral njihov rad i tak rano govorilo da više nebudu dobili mandat. Kak to? Kaj njih ljudi boje?

Zato jer su to demonstrativni hrvati koji demonstrativno glume vjernike? I zato im se oprašta kad kradu? Ali dal su to stvarno pravi kršćani kad naočigled sviju kradu i uopće ne vide u tome ništa lošeg? A ovi drugi, pošto ne vjeruju u Boga, kaj kod njih vrijede druga mjerila? Njima se nemre praštati pošto oni nejdu u Crkvu? Znači ak nas kradu oni koji idu u Crkvu njima svi moremo oprostiti, ali ovima nikako?

Evo, ja samo pitam jer baš ne razmem zakaj se kod jednih mjeri jednim mjerilo, a kod drugih drugim. Jel mi ti to moreš objasniti, zakaj je to tak? Ili barem zakaj je to kod tebe tak?

Mislim - ja shvaćam da je ljudima sve gore i gore, ali to je bilo i za očekivati. Ili si ti očekival da bu ti mam bolje?

Jaguar

  • Gost
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #176 : Rujan 09, 2012, 10:52:30 poslijepodne »
A ovi drugi, pošto ne vjeruju u Boga, kaj kod njih vrijede druga mjerila? Njima se nemre praštati pošto oni nejdu u Crkvu?

A tko to tvrdi kako nema vjernika, katolika i da nejdu u Crkvu?
Poznam puno SDP-ovaca i HNS-ovaca koji su katolici i idu u Crkvu, u pravom smislu a ne kao ovi "veliki katolici" iz adezeja koji glume, kao što glume domoljublje, rvatstvo i pod tom krinkom pljačkaju sve živo što se da opljačkati, pokrasti, direktno ili kroz zapošljavanja na izmišljena radna mjesta pri čemu su isisali milijarde ili iz državnog ili iz lokalnih proračuna!

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #177 : Rujan 10, 2012, 10:22:15 prijepodne »
Odgovor BobuRocku.

 Ovaj moj komentar se ne odnosi samo na sadašnju vladu, a može se primijeniti na naše dvije stranke, HDZ i SDP jer dugih do sada praktično i nije bilo (jer i koalicije su uvijek bile sa predznakom tih stranaka). Na kraju , u devedesetima se SKJ lijepo podijelio u te dvije stranke. Ako polazimo od toga  zaključak je jasan.
Kad spominjem da nakon četverogodišnjeg mandata dolazi nova vlada, ne znači da sadašnjoj vladi predviđam samo četiri godine na vlasti. Ovo je uzeto kao simbolika i mislim na izbore  i izborna obećanja.
Dozvoljavam da svatko može shvatiti i tumačiti na svoj način ovaj tekst, koji ima sasvim drugi smisao za svakog čitatelja. Posebno kad se svakom odlomku ili rečenici izdvojenim iz konteksta žali dati osobno mišljenje.
Ne znam zašto se kritika bilo koje stranke, odnosno djelovanja stranke,tumači kao napad na osobu?
Ili recimo da unaprijed pokušavaš prognozirati za koga bum glasal na izborima?  Ja te ne mogu znati, a ti već prognoziraš!
U ovakvim pričama koje kroz svoje političko djelovanje plasiraju stranke na vlasti, ja evo živim maltene cijeli svoj život. I stalno se obećava boljitak koji nas cijelo vrijeme vodi nizbrdo. Ja to mogu sa punom odgovornošću tvrditi jer za to postoje nepobitni dokazi. Zato sam i uzeo naslov kakav tpome odgovara . Osobno sam kao i većina stanovnika , sit obećanja od prvog radnog dana do danas ( još malo pa 40 godina lažnih nada).
 
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #178 : Rujan 11, 2012, 10:44:02 poslijepodne »
Ili recimo da unaprijed pokušavaš prognozirati za koga bum glasal na izborima?
Recimo da po tvojim žalospjevima tebe vidim kao tipičnog hrvatskog glasača. A kak se ponašaju tipični Hrvati na izborima je već poznato.


Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #179 : Rujan 12, 2012, 07:53:12 prijepodne »
Ili recimo da unaprijed pokušavaš prognozirati za koga bum glasal na izborima?
Recimo da po tvojim žalospjevima tebe vidim kao tipičnog hrvatskog glasača. A kak se ponašaju tipični Hrvati na izborima je već poznato.



Umjesto komentara posudil sam ovaj dio iz posta nešeg forumaša - Ljudevit Kaj - koji tak dobro opisuje "tipićne Hrvatske glasaće"...

„ Znaš, negdar ti nešči same z zavisti more pljunuti vu čistu vodu, tek da te izazove. Ali ti se nesmeš na tuo obazirati, nek ga se mani i peljaj dalje. Mnuogi ti budu kalili vodu i delali velike vale, same ti muoraš gledeti napre i biti spameten i muder. On šteri ti želi zlo i šteremu je pokvarena duša, nemre te potopiti, same ti luknju vu lađe napraviti. A ti tuo,če si čovek na mestu,moreš zateknuti i z malim prstekom“, smijala bi se baka, uvije puna mudrosti koje je nesebično dijelila sa drugima.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....