Autor Tema: PREDSJEDNIČKI IZBORI U RH  (Posjeta: 24830 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Master

  • Gost
Odg: PREDSJEDNIČKI IZBORI U RH
« Odgovori #45 : Siječanj 19, 2015, 09:35:59 poslijepodne »
Evo bas gledam Cacica kak komentira da je gradnja cesta u njegovo vrijeme bila poštena pa ak je tak onda "brisemo" njega s liste osumljicenih pa mozemo dodati Sabu,Mezelicu...itd  ;D
« Zadnja izmjena: Siječanj 19, 2015, 09:38:40 poslijepodne Master »

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: PREDSJEDNIČKI IZBORI U RH
« Odgovori #46 : Siječanj 20, 2015, 07:30:33 prijepodne »
Da, zato kada ideš po autocesti u Varaždin ima dijelova na potezima prije Varaždina gdje je autocesta, zbog nekvalitete i preskakanja bitnih stavki u gradnji, tako loše napravljena da je otkada postoji non-stop u nekakvoj rekonstrukciji, popravcima, sanacijama itd itd... kada je tako "kvalitetno" radio kod sebe "doma", kako je to u ostatku Hrvatske?
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline @Franjo@

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 394
  • Karma: +0/-0
Odg: PREDSJEDNIČKI IZBORI U RH
« Odgovori #47 : Siječanj 20, 2015, 03:53:57 poslijepodne »
evo vec ima rekacije na izbor  hrvatice za predsjednicu HR.

http://www.vecernji.hr/hrvatska/branitelji-trebaju-ustrajati-u-zahtjevima-a-documenta-je-spremna-posredovati-984992

pocinje presvlacenje , i nevidjeni primjer  politicke prostitucije..

gadno,gadno odurno , gadnije ne moze biti, od strane predsjednikove miljenice, udbaskog potomka, i prijateljice save strbca i zokija pusica.

Offline Ljudevit Kaj

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 4057
  • Karma: +0/-0
Odg: MINAUGURACIJA, ANTIAUGURACIJA, ANTIKOL(I)NDACIJA / ZEBIRAJNE PREDSEDNICE RH
« Odgovori #48 : Veljača 14, 2015, 12:58:35 poslijepodne »
MINAUGURACIJA, ANTIAUGURACIJA, ANTIKOL(I)NDACIJA
Anti-auguri vs. "tanti auguri" (tal. anti-pozdravi vs. "puno pozdravov")

* * * * * * * * * *

Hassan(vr)aga: Inauguracija Hasan(vr)aginice
Markov, Kravkov plac, 2015-02-15
(nem. Hass = mržna, Dieb = lopov)

Nes suglasen z sadržajom sledečoga Hassanovoga članka i sumlam v hasen vundavajna istoga.
No, nek se piše kajkavski pa maker i dobro (da parafrazeram Salvadora Jelija (Dalija))

* * * * * * * * * *


Vecernakova b(l)ogosfera
(blasfemija?)

Ja, selak
Vundano: 13.2.2015
Piše: Hassan Haidar Diab

Na poziv Kolinde seljaki na traktoru i s kravom Musovom dolaze na inauguraciju!

- Em ne zna kaj bi više zmislila s tum inaguracijum... Mislim da bi na mesto te lente bilo bole deti oko vrata onaj zvonec kaj tvoja Musava nosi. Tak bi bar znali s'aku dobu de je i de dela kakvu štetu... jer dobroga ta nebu niš napravila. Senja lentu... valda misli da ide na izbor za miss, a ne da mora državu voditi.



U mojem selu ovih je dana jako živo. Kak se i na Markovem trgu pripremaju za inaguraciju, tak i pri nami. Glancaju se traktori i češeju krave. Kitiju se i kola jer to sve mora biti picikato. Znal sem da bu gužva u našem selskom kafiću, jer to su zadnje pripreme, ali nis mislil da bum jedva zašel nutre i pil z nog.

- Dejte imajte malo kulture. Najdete gosponu novinaru stolec da ne stoji tu ko kolec pri šanku.

- Ote sim gospon, budu se ovi mlajši zdigli. Tu ote k nam da se s'e dogovorimo. Naša draga Kolinda zvala je i nas seljake na svoju inaguraciju i mi bumo išli onak kak se šika... u povorke, s traktori i kravami.

- Gospon novinar, dejte vi nem rečete da tak nedu uspeli ni ze sela ziti… a kam dojti do Markovoga trga.

- Ti, Pepić meleš bezveze. Em je pozvala se seljake.. i naša je dužnost dojti.

- Joža ti si bedast do kraja. Do bi nas seljake pustil tam med onu zglancanu gospodu? I kaj misliš da te zvala da dojdeš? To je rekla samo onak zbog kulture. Em je rekla da bu došla i krave musti  pak je ni bilo! Bome je tvoja Marić vašu Musavu do kože zgulila kak ju je glancala da bu čista dok Kolinda dojde. A kam je ona otišla? U onaj hotel skupi... Šaramon... tam je platila jen dan više nego kaj vredi celo naše selo... ni došla krave musti niti vas glejet. To je pripovedala samo da ju okružite, a sad buk kak i s'i drugi... muzla vaše žepe.

- Pepić je bome u pravu. Ja mislim ljudi da ta ne zna ni sama kaj oće. Prvo je štela živeti u one Visoke, a kad je dobila zeleno svetlo više je ni pasalo. Ta je zgleda ko i moja Marić... samo bi se svadila..

- Ivić i ti si glup kak i Pepić. Videl buš kaj bu ona napravila za Rvacku...

- Vidim ja već sad kaj ta dela... samo se svadi i paradira pred kamerami... em ne zna kaj bi više zmislila s tum inaguracijum... Mislim da bi na mesto te lente bilo bole deti oko vrata onaj zvonec kaj tvoja Musava nosi. Tak bi bar znali s'aku dobu de je i de dela kakvu štetu... jer dobroga ta nebu niš napravila. Senja lentu... valda misli da ide na izbor za miss, a ne da mora državu voditi.

- Zapamtite kaj vam bum ja, Mika, rekel. Zna Kolinda zakaj oće lentu. Zna ona da bu samo figura kojom diligira onaj špijum Kremenko... bome sad sem prvi put videl da se nasmejal... Sav je sreten kaj je došel u poziciju da more obirati vrhnje...

- Gospon novinar, dejte vi ovemi bedaki rečete kak su šašavi i meleju gluposti. Mi idemo u nedelju na tu inaguraciju pa kaj bude nek bude. Siguren sam da bu Kolinda vesela kad nas vidi i da bu celomu svetu štela pokazati da zna musti kravu... zato sem ja lepo zriktal svoju Musavu. Nakitili smo traktore i kola i idemo. Evo, nam je moj sused i zastavu pribavil.

- S čem se vi zamarate!? Bole da zmišljate kak bute duge platili jer toga slavnoga, dugo najvljivanoga oprosta za nas seljake nema. Ja sem lepo otišel u Finu, kak je onaj minister Lajavac i rekel, i kaj su mi rekli... da imam previše duga i od oprosta niš.

- Ma Mika, kak ništa... em sem opraštaju do 35 tisuća duga...

- Aha, opraštaju... kak ne..malo zutra... Opraštaju onemi koji imaju do 35 tisući, a ja imam 50 tisući. Mislil sem sad kad mi oprostiju ove 35 još bum te 15 nekak platil...

- Vidite kak su nas pak zajebali... Opraštaju onemi kaj imaju malo, a oni kaj imaju puno... nek idu u bankrot i da jem zemeju se... Meni samo, ljudi božji ni jasno kam budu oni s tum zemljom kaj budu kakti prodali pod dug? Em zemlju bogme nigdo neće delati.

- Joža, to ti je sve smišljeno unapred. Kak je Kolinda rekla da bu pomogla nam seljakima samo da dobi glasove tak i ovi obećavaju brda i doline, ali niš od toga... siromak i seljak buš zanavek.

- Isusek dragi kaj je to došlo na ovaj svet... em gledate gospon novinar kaj samo branitelji delaju. Ž njemi  komandira onaj Klima... taj ih bu se upropastil. Kaj on ima delati pod šatorom? Moj sin je delal pri njem i rekel da je gori od Hitlera, a ima penez da ne zna kam bi žnjemi. Moj je sin delal za njega po 12 vur na dan za kaj? Za 2500 kn! A za kaj se on sad bori pod šatorom?

- Ma s'e ti je to politika! Mika... taj se zgleda isto bori za neku fotelju. Kaj misliš da je njemu za branitelje? Gledi mojega suseda. Taj je bil u ratu od početka do kraja. Nema nikakva primanja i nemre posel najti... ali ni pod šatorom. Mora doma nekaj delati da imaju kaj jesti.

Žestoku raspravu prekinula je Đurđa.

- Mulci jedni. Onda vam je žal kad vam veliju da bu seljak navek seljak. De vam je kultura?  Dva dana već pripremate iznenađenje a sad kad ste videli Kolindinu guzicu se ste zabili. Gospon novinar, nojte im zameriti. Evo, od nas se... želim vam sreten rođendan... da nam još dugo let živite, i čast nam je kaj ste v našem selu... mada ni neka korist od vas na polju!

- Hvala vam puno svima... od srca...!

- Evo, smo vam i tortu pripremili da se malo počastimo. Nema svako selo novinara i to još arapa…

- Ja mislim da je vam svim bole da tu feštate na rođendanu gospona novinara neg da idete tam med gospodu koja vas ne bu ni gledati štela, ako vam i daju dojti do tam!

- Bome, Đurđa prvi put da i ti nekaj pametno veliš. Ajde deči čaše v zrak i da nazdravimo gosponu novinaru. Živeli!


Slika:
http://www.vecernji.hr/media/blogs/hassan-haidar-diab/2015/2/50.jpg

Zvir:
http://blog.vecernji.hr/hassan-haidar-diab/na-poziv-kolinde-seljaki-na-traktoru-i-s-kravom-musovom-dolaze-na-inauguraciju-6301

* * * * * * * * * *

Zadruga - Tužil bum suseda, 04:51

Zadruga - Tužil bum suseda
Švicarsko-nemački TV i radijski modél za spâs nestandardizéranoga kajkavskoga (čakavskoga)
(kajkavska, čakavska i štokavska inačica članka):
http://www.forumgorica.com/kajkavski/hrvacki-trojezicni-pluralizem-ili-sto-jenoumle/msg23549/#msg23549

Offline Ljudevit Kaj

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 4057
  • Karma: +0/-0
Odg: KOLIN(D)AUGURACIJA / ZEBIRAJNE ZA PREDSEDNICU RH
« Odgovori #49 : Veljača 14, 2015, 01:02:03 poslijepodne »
KOLIN(D)AUGURACIJA

eMedjimurje, 13.02.2015.

Kolinda na inaguracije oče čuti poznatu međimursku pesmu

Kolinda Grabar - Kitarovičova zaželela je da nejna Kolin(d)auguracija (v) nedelu bu originalna pa je tak, vuz lentu prek ramena i saluterajne vojne postrojbi, poželela i sve omilene glazbene broje.

Pokle himne "Lepa naša domovina", Renata Sabljak zvela bu poznatu međimursku pesmu "Dej mi Bože". “Dej mi, Bože, joči sokolove, išče k tomu perje labudovo kaj preletel črez široko morje i poljubil drago srce moje", popevala bu solistica Kolinde a capella.

Tekom počasti zastave nove predsednice zveden bu recital "Himna slobode" Ivana Gundulićovoga. Potem bu puvački orkester HV-a zvel "Odu zemle" Jakova Gotovca z opere "Mila Gojsalića". Folklorni ansambl "Lado" Grabar-Kitarović bu otpopeval tradicionalnu, ali prilično neznanu, pesmu "Lepo popeva za lugom devojka", a solistica Radojka Šverko vuz beglajt orkestra HV-a  "Lubim te do bola", javla Index.hr.

Da bi dokazala da ima rada i moderneši zvuk, Kolinda je za konec svečane Kolin(d)auguracije zebrala pesmu "Dream for the future" (Drina za (fu)turopolce) zbora "Zvir (Izvor)".


Zvir:
http://www.emedjimurje.hr/politika/kolinda-na-inaguraciji-zeli-cuti-poznatu-medimursku-pjesmu

* * * * *

Joči (vi)soko-love
(Visoka vulica?)


Žiga i Bandisti & Zlatko Vitez - Oči sokolove, 04:02

Žiga i Bandisti & Zlatko Vitez - Oči sokolove
« Zadnja izmjena: Veljača 14, 2015, 01:07:34 poslijepodne Ljudevit Kaj »
Švicarsko-nemački TV i radijski modél za spâs nestandardizéranoga kajkavskoga (čakavskoga)
(kajkavska, čakavska i štokavska inačica članka):
http://www.forumgorica.com/kajkavski/hrvacki-trojezicni-pluralizem-ili-sto-jenoumle/msg23549/#msg23549

Offline Ljudevit Kaj

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 4057
  • Karma: +0/-0
Odg: Kolin(d)auguracijska prisega / ZEBIRAJNE ZA PREDSEDNICU RH
« Odgovori #50 : Veljača 15, 2015, 04:45:20 poslijepodne »
Kolin(d)auguracijska prisega

Prisega Hrvatske predsjednice Kolinda Grabar – Kitarovic, 01:29

Prisega Hrvatske predsjednice Kolinda Grabar - Kitarovic
Švicarsko-nemački TV i radijski modél za spâs nestandardizéranoga kajkavskoga (čakavskoga)
(kajkavska, čakavska i štokavska inačica članka):
http://www.forumgorica.com/kajkavski/hrvacki-trojezicni-pluralizem-ili-sto-jenoumle/msg23549/#msg23549

Offline Ljudevit Kaj

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 4057
  • Karma: +0/-0
Odg: Kolin(d)auguracijski govor / ZEBIRAJNE ZA PREDSEDNICU RH
« Odgovori #51 : Veljača 15, 2015, 04:47:02 poslijepodne »
Kolin(d)auguracijski govor

Govor hrvatske predsjednice Kolinde Grabar Kitarović, 21:24
(Tak je Bogek pomogel)

☆Govor hrvatske predsjednice Kolinde Grabar Kitarović☆
Švicarsko-nemački TV i radijski modél za spâs nestandardizéranoga kajkavskoga (čakavskoga)
(kajkavska, čakavska i štokavska inačica članka):
http://www.forumgorica.com/kajkavski/hrvacki-trojezicni-pluralizem-ili-sto-jenoumle/msg23549/#msg23549

Offline Ljudevit Kaj

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 4057
  • Karma: +0/-0
Odg: Priseguracija, Kolin(d)auguracija, svečani program/ZEBIRAJNE PREDSEDNICE RH
« Odgovori #52 : Veljača 15, 2015, 04:51:03 poslijepodne »
Priseguracija, Kolin(d)auguracija, svečani program

Prisega Inauguracija predsjednice RH Kolinde Grabar Kitarović 15.2.2015, 54:53

Prisega Inauguracija predsjednice RH Kolinde Grabar Kitarović 15.2.2015
« Zadnja izmjena: Veljača 15, 2015, 05:15:36 poslijepodne Ljudevit Kaj »
Švicarsko-nemački TV i radijski modél za spâs nestandardizéranoga kajkavskoga (čakavskoga)
(kajkavska, čakavska i štokavska inačica članka):
http://www.forumgorica.com/kajkavski/hrvacki-trojezicni-pluralizem-ili-sto-jenoumle/msg23549/#msg23549

Offline Ljudevit Kaj

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 4057
  • Karma: +0/-0
Odg: Dej je Bogek... / ZEBIRAJNE ZA PREDSEDNICU RH
« Odgovori #53 : Veljača 15, 2015, 04:59:33 poslijepodne »
Citat:
Poštuvani moj vjerni, vsaki od nas navija za svoje, jeni, kak napriliko Vi, za črlene, a drugi pak (kak Jožek) za plave, jempot pobedijo jeni drugipot drugi, navek on što je bolši.
Do ve nas je Ivo nosil v svojimi črlenimi rokami, a ve pak nas bode Kolinda vu svojimi plavimi rokami. Siguren sam da se moj vjerni slaže da joj damo šanso, pak se bodemo črez leto-dve spominali de nam je bilo lepše?

http://www.forumgorica.com/kajkavski/hr-kaj-ne-lepa-nasa-kajkavska-tiskajne/msg55658/#msg55658

Pokle Kolin(d)auguracije

JENI BI POVEDALI „CROATIA RENATA“ (znovič, pak rojena Hrvatska).

NEKI DRUG(OV)I BI KOMENTERALI SA-BLJAK
(ti si mene po sredine srca grla, ko v z črljene jabuke koščica…).

* * * * * * * * * * * * * * *

Renata Sabljak -Dej mi Bože (inauguracija predsjednice RH), 02:04

Renata Sabljak - Dej mi Bože (inauguracija predsjednice RH)
« Zadnja izmjena: Veljača 15, 2015, 05:20:46 poslijepodne Ljudevit Kaj »
Švicarsko-nemački TV i radijski modél za spâs nestandardizéranoga kajkavskoga (čakavskoga)
(kajkavska, čakavska i štokavska inačica članka):
http://www.forumgorica.com/kajkavski/hrvacki-trojezicni-pluralizem-ili-sto-jenoumle/msg23549/#msg23549

Offline @Franjo@

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 394
  • Karma: +0/-0
Odg: PREDSJEDNIČKI IZBORI U RH
« Odgovori #54 : Veljača 15, 2015, 08:37:31 poslijepodne »
Povjesni i prekrasni dogadjaj u hrvatskoj povjesti.

Imamo Predsjednicu, predsjednicu  u koju imam vjeru da ce sluziti u dobrobit hrvatske Domovine.

Poslije 5.kolovoza 1995 god. , i danasnji dan ima meni osobno najvece znacenje.


Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: PREDSJEDNIČKI IZBORI U RH
« Odgovori #55 : Veljača 16, 2015, 07:47:06 poslijepodne »

Gdje ste bili ´91.? Na Kolindinoj inauguraciji

OBEĆAVALA nam je bolju budućnost i mladost koja ostaje u zemlji kao glavne ciljeve programa, a radnike, seljake i ribare kao glavne goste na inauguraciji.

Ali, umjesto toga, slušali smo veličanje vojske i domoljublja, dok su najbolja sjedala na predstavi dobili oni za koje je čak i ovakvoj Hrvatskoj skandalozno kako su se tamo našli, jer radi se o ljudima koji su osuđeni ili im se sudi za najteža kaznena djela, kao što su ubojstva ili ratni zločini.


Kolindina VIP loža: Fašisti, lopovi, ubojice...

Baš je zanimljivo počelo. Bilo bu tu svega, bute još vidli. Divlji zapad bu niš prema nama.  :(

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: PREDSJEDNIČKI IZBORI U RH
« Odgovori #56 : Veljača 16, 2015, 10:48:29 poslijepodne »
Da skombineraš "Cvetičaninove memoare" i iskustvo dobiš "Isti *", iliti svirači se mejnaju a muzika ostaja ista. Glavne uloge malo premejnene, scenarij i režija isti - mislim da imamo hit. Ma, kaj hit - evergreen!
Kaj se pak lože dotikavle...
Onaj kaj more nekažneno krasti i ubijati, ili zato biti osuđen a ne kažnen...
Taj...
Ti...
Je...
vlasnik...
države...

Nadam se da nemam praf.
Ak imaš teri boli razlog zakaj su oni vip a mi ssz, morem ga poslušati. Prečitati.
wwwg tablice

Master

  • Gost
Odg: PREDSJEDNIČKI IZBORI U RH
« Odgovori #57 : Veljača 16, 2015, 10:49:32 poslijepodne »
Zanimljivo kak nisu spomenuli da je velikosrbin Vučić, koji je držao četničke govore po Baniji, isto nepoželjan gost.Nije jer je to njihov iz REGIONA !

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: PREDSJEDNIČKI IZBORI U RH
« Odgovori #58 : Veljača 16, 2015, 11:06:48 poslijepodne »
Misliš da ga nisu zvali?  8)
Nepozvani gost.
Komšija 3.
wwwg tablice

Master

  • Gost
Odg: PREDSJEDNIČKI IZBORI U RH
« Odgovori #59 : Veljača 17, 2015, 05:50:20 poslijepodne »
Mislim da njemu prvomu nije tam mjesto !