Mislim da bi bilo pametnije komentarima okrenuti se trenutnim potezima ove nove vlade jer kak meni izgleda medijska pompa oko EU dobro je iskorištena za uvođenje višeg PDVa, poskupljenja namirnica, poskupljenja benzina...i kaj je najžalosnije na to niko ne trza.
PDV25%- To ti je kak PDV na PDV od 22%, 22 bez glave. 23% ti je još od Otomanskoga carstva zvan i znan kak "harač" a 25 je lepi okrugli frtalni broj pak se nigdo ne buni. (Joooj,ni važno kakov je,samo da je dug i deeeebeli!).
"Poskuplejne" ti je pak normalno v EU. Čem si za EU mam si i zavo, kak les i mrtvec, jeno bez drugoga nemre.
Ekstra penzija za Precednika; am se to razme, to su drobni penezi za Državu, no frx, afkors, natrulih...
Benga? Na fantu glIna/Mol baš i nemre utjecati...
http://www.forumgorica.com/politika/battlefield-siria/msg41056/#msg41056-
'Benzin će poskupjeti na 15 kuna ako jedan tanker zaglavi u Hormuškom tjesnacu'...Globalnu potražnju za naftom u 2012. godini procjenjivali su na 90 milijuna barela na dan. Prema podacima američke vlade, svjetska proizvodnje nafte nije se znatnije mijenjala od 2005., dok potražnja stalno raste. Taj titrajući balans između mogućnosti opskrbe i rastuće potražnje glavni je uzrok promjenjivosti cijena nafte; naravno, na cijenu utječu i burzovne spekulacije i razni politički interesi. Neki analitičari predviđaju da opskrba naftom svjetskoga gospodarstva može postati kritična već 2012. godine. Rastuće ekonomije Brazila, Rusije, Indije i Kine troše sve više roba, povećava se potrošnja goriva za transport, poljoprivredu i tako dalje. Predviđa se da će u 2012. indijsko gospodarstvo rasti 7,8, a kinesko 9,2 posto. To može imati efekt poluge na cijene nafte. Nakon što se američko gospodarstvo vrati na brži rast, japanska ekonomija ojača i nakon što se Europa oporavi od dužničke krize, manjkat će nafte. Jasno je da bi sadašnja proizvodnja bila nedovoljna, što bi u tim i dalje normalnim okolnostima rezultiralo određenim rastom cijena. Analitičari su cijenu vidjeli u rasponu od 90 do 120 dolara za barel. "Idila" zakona ponude i potražnje nezagađenog prijetnjom rata nije potrajala.
...Prisjetimo se da je IEA (Međunarodna energetska agencija) kao kompenzaciju za gubitke u opskrbi naftom zbog situacije u Libiji u 2011. oslobodila 60 milijuna barela nafte iz obveznih rezervi, i to tek treći put od svog osnivanja 1974. godine. Međutim, to bi bila samo kratkoročna mjera kojom bi se mogle nadoknaditi manje raspoložive količine nafte u razdoblju od mjesec-dva. Na kraju, ta bi mjera također mogla djelovati kao pritisak na povećanje cijena kada se rezerve nafte budu nadopunjavale.
http://www.poslovni.hr/vijesti/benzin-ce-poskupjeti-na-15-kuna-ako-jedan-tanker-zaglavi-u-hormuskom-tjesnacu-194109.aspxEuropska unija nameće embargo na izvoz iranske naftehttp://www.advance.hr/vijesti/europska-unija-namece-embargo-na-izvoz-iranske-nafte/Vaši komentari: (38)
-http://www.tportal.hr/vijesti/svijet/171891/Washington-upozorava-Ankaru-da-se-ne-igra-s-Teheranom.html
turska će prodavati naftu za iran, isto kao i venezuela - dijelit će profit od povećanja cijene sirove nafte, i to je to. Jedini luzer - EU!
-sa wikipedije:
Vodeći iranski trgovački partneri su Kina, Njemačka, Južna Koreja, Francuska, Japan, Rusija, Turska i Italija, dok je povećana suradnja i sa zemljama u razvoju kao što su Sirija, Indija, Venecuela, Šri Lanka i Južna Afrika
-----------
samo su 3 europske zemlje značajnije. misliš da to ugrožava njima izvoz??? mislim da im je dosta kina i rusija...šta ih briga za trulu i raspadajuću europu?
-pa jedini ko će od ovog embarga snosit štetu je EU, posebice Grčka i Španjolska,a u nastavku to znači daljnu destabilizaciju cijele eurozone
bravo za birokrate iz Brisela...