Autor Tema: Katolička Crkva - predmet sprdnje  (Posjeta: 302232 )

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #675 : Svibanj 19, 2012, 12:55:26 poslijepodne »
Da recesija je ali samo za crkvu!
Da je bar!
Citat:
Moraš znati da je jedino crkva pristala...
Ah da? Pitam se samo zakaj je "pristala"? Da nije i tak dobivala preveć? Ak neko "pristaje" na smanjenje love, onda je to u najmanju ruku sumnjivo. Osim toga - kak to da se samo za Crkvu može izjavit da je "pristala"? A kaj je s drugima? Nisu "pristali"? Su bili protiv? Su i dalje protiv? Jel je ikome ikaj značilo biti protiv?

Em pak su svi morali "pristati". Svi, a ne samo Crkva. Ili je Crkva sama iskočila sa prijedlogom da joj se smanje prihodi? E to bi bilo nešto vrijedno hvale, ali takav kak ti zoveš "pristanak" - nikako.
Citat:
I sad ja pitam,dali je recesija zaista za sve?
Je, naravno da je, samo kaj su neki imali bolju poziciju u startu pa im ne smeta ak im se smanje prihodi. Ak ti neko svake godine na tacni servira hrpu love, i onda ti to jedne godine smanji, ali ti ipak ostane hrpa love, zakaj ne bi "pristal" na to kad i tak nemaš drugog izbora? E sad, jel to recesija ak ju i tak ne osjetiš?

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #676 : Svibanj 19, 2012, 05:49:50 poslijepodne »
I na kraju ,smanjena su davanja za crkvu,po njezinom pristanku, dok ostala ministarstva i ovisnici o proračunu, nisu o tome željeli ni razgovarati.

Ali o tome se ne piše, jer nije "zgodno".

I sad ja pitam,dali je recesija zaista za sve?

Mlačanin krivo pišete, širite neistine, kako je onda proračun smanjen za cca. 4 mlrd kuna?
Sva Ministarstva su rezala troškove, istine radi. Je li to dovoljno? O tome se može diskutirati ali tvrditi kako su sredstva rezana samo Crkvi je naprosto netočno i licemjerno!
Ne pišem krivo i ne širim neistine.

Znano je da su nakon prvog kruga postignuti dogovori za određeni postotak smanjenja. Nakon toga pokušalo se dogovoriti da se još smanji proračun. No ostali više nisu bili spremni za razgovor.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #677 : Svibanj 19, 2012, 08:53:38 poslijepodne »
... isto tako je potpisan ugovor s Vatikanom da se katoličkoj crkvi svake godine dodijeli .... milijuna kuna ... koliko ono ?
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #678 : Svibanj 24, 2012, 06:39:25 prijepodne »
NEVJEROJATNA priča o licemjerju i prilično poremećenim standardima stiže iz ovih dana iz Brazila, odnosno bolje reći Vatikana.

Naime, brazilsku je javnost skandalizirao slučaj devetogodišnje djevojčice, koju je njen očuh godinama seksualno zlostavljao. Djevojčica je naposljetku ostala i trudna, što je saznala tek kad je dovezena u bolnicu nakon što se žalila na jake bolove u trbuhu. Djevojčica je nosila blizance, što je za nju u toj dobi predstavljalo životnu opasnost. Stoga su ona i njena majka, na prijedlog liječnika, odlučile da djevojčica obavi abortus.

Pritom valja napomenuti kako je u Brazilu pobačaj dozvoljen samo u slučajevima začeća silovanjem i kada trudnoća predstavlja ozbiljnu životnu opasnost. Djevojčica je ispunjavala oba kriterija, ali to nije spriječilo lokalnu Crkvu da njenu majku i liječnike koji su obavili pobačaj ekskomunicira iz vjerske zajednice.

Majka i liječnici ekskomunicirani iz Crkve, ali otac nije "jer je njegov zločin manji"

Kardinal Giovanni Batista Re, koji vodi Pontifikacijsku komisiju za Južnu Ameriku, opravdao je odluku Crkve tezom da se "život uvijek mora štititi". "Iako je djevojčica očito bila zlostavljana, blizanci koje je nosila imali su pravo živjeti i nisu smjeli biti eliminirani. To je tužan slučaj, ali pravi problem leži u činjenici da su začeti blizanci bili nevine osobe čiji su životi trebali biti zaštićeni", kazao je Batista za talijansku La Stampu.

Da bi stvar bila još gora, majka i liječnici ekskomunicirani su iz Crkve, ali ista nije poduzela nikakve formalne poteze protiv očuha koji je djevojčicu zlostavljao. Jose Cardoso Sobrinho, konzervativni nadbiskup regije Pernambuco, gdje se čitav slučaj zbio, kazao je kako zlostavljač "unatoč gnjusnom zločinu" neće biti izbačen iz Crkve, jer Crkva smatra kako je "pobačaj, odnosno eliminacija nevinog života, mnogo ozbiljniji zločin".

Očuh izmakao kazni Crkve, ali ne i policije

Takav je stav izazvao veliku polemiku u Brazilu, koji je jedna od "najkatoličkijih" zemalja svijeta. Mišljenje je dao i predsjednik Luiz Ignacio Lula da Silva. "Kao kršćanin i katolik, duboko žalim zbog činjenice da biskup Crkve ima tako konzervativan stav, Liječnici su morali napraviti što su napravili - spasiti život djevojčice. U ovom slučaju liječnička struka ima više prava nego Crkva", kazao je predsjednik, prenosi Independent.

Djevojčica je na kraju ekskomunikaciju izbjegla isključivo "zahvaljujući" činjenici da je u očima Crkve još uvijek dijete. Srećom, njen očuh je uspio izmaći kazni Crkve, ali ne i policije. Iako je pokušao pobjeći u drugu regiju, policija ga je uhitila i stavila u pritvor. Osim za silovanje 9-godišnje djevojčice, osumnjičen je i za zlostavljanje njene hendikepirane 14-godišnje sestre. Bude li osuđen, očekuje ga zatvorska kazna od 15 godina.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/crkva-veci-je-zlocinac-9godisnja-djevojcica-koja-je-pobacila-da-si-spasi-zivot-nego-ocuh-koji-ju-je-silovao/616737.aspx


Njemu je trebalo presuditi po kratkom postupku (metak u čelo) da se izbjegnu troškovi od papirologije, suđenja do njegovog uzdržavanja u zatvoru i spriječavanju da tako nešto opet ponovi, a o ponašanju popova prosudite sami. Navek se bu na ovom forumu našlo onih kaj budu rekli da sveto i nedodirljivo sve kaj dolazi iz crkve i vezano za crkvu.
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #679 : Svibanj 24, 2012, 11:57:14 prijepodne »
Župnik je prvo nazvao svog svećenika: Oče, ubio sam čovjeka! Da nisam ja njega, on bi mene


NAKON ŠTO JE UBIO POLITIČARA NAZVAO PRIJATELJA


Župnik je prvo nazvao svog svećenika: Oče, ubio sam čovjeka! Da nisam ja njega, on bi mene
Navodno je pijani Marko Kraljević tijekom proslave Dana općine rekao da će 'problem sa svećenikom večeras riješiti jednom zauvijek'
DUBROVNIK - Tiho, ubio sam čovjeka. Da nisam ja njega, on bi mene. Kaže to na telefon prijatelju i župniku iz mjesta Lisac, donu Tihi Šakoti, sjedne na trijem i zapali crveni Marlboro. Točno je 1.20 u noći i nitko od mještana ne zna što se događa.
Prvi susjedi nalaze se 200-tinjak metara od mjesta zločina pa ne čuju nikakvu buku.
U hodniku leži mrtvo tijelo lokalnog HDZ-ovca. Lice mu je potpuno krvavo. Majica umrljana krvlju sve do ramena. Prostorija zaudara na alkohol.
Marko Kraljević, 49-godišnji predsjednik mjesnog odbora Banići, prije samo deset minuta pijan je lupao na svećenikova vrata. Želio je sukob. Don Ivan Sinanović mirno čeka policiju. Uznemiren je i u šoku, svjestan što je učinio. Izbezumljena je i njegova rodica koja je noć provela u župnikovoj kući. Ona je zvala policiju još dok je Kraljević mahnito lupao po vratima. U kući je bilo i njeno uplašeno dijete. No sve se odvilo u minuti. Sinanović je braneći se brutalno izudarao Kraljevića.
Umro je na mjestu.
Tako je izgledala kobna noć 22. svibnja, kada je svećenik don Ivan Sinanović usmrtio lokalnog političara Marka Kraljevića , kažu nam sugovornici koji upućeni u događaj. O svemu smo htjeli razgovarati i s don Tihom Šakotom, ali on nije bio raspoložen za razgovor s novinarima. Don Ivan Sinanović, župnik župe Sv. Marije Magdalene u Banićima kod Dubrovnika osumnjičen za ubojstvo, jučer prijepodne priveden je u Županijsko državno odvjetništvo gdje je ispitan.
Određen mu je pritvor od 30 dana. Očekuje se i nalaz obdukcije Opće bolnice Dubrovnik, nakon koje će biti poznat točan uzrok Kraljevićeve smrti. Utvrđeno je da je Kraljević preminuo od snažnih udaraca u glavu.
Ubojstvo Marka Kraljevića vrhunac je njihove stare svađe oko gradnje i cijena grobnih mjesta u Banićima , a prema našim saznanjima, taj je sukob iniciran nakon službene proslave Dana općine Dubrovačko primorje. Tamo je Kraljevića jedan od njegovih prijatelja, tvrdi naš upućeni sugovornik, pijanog nahuškao na sukob sa Sinanovićem.
Prijatelji kažu da je Kraljević bio dobar čovjek, ali kad bi se napio, postao bi agresivan i konfliktan. Navodno je i sam Kraljević, kako pričaju upućeni, na toj proslavi govorio “da će taj problem večeras riješiti jednom zauvijek”. O tome su čak i poznavatelji okolnosti pisali u kometarima na lokalnom dubrovačkom portalu, koji izvještava o ovom nemilom događaju. Tako je u jednom od komentara prepričano što je Kraljević rekao na proslavi kada je rekao da ga se (Sinanovića op.a.) treba riješiti, spominjući da će ga ubiti. Po mjestu se čak priča da je Kraljević udario župnika dva puta prije nego što je on njega usmrtio.
Na groblju oko kojeg su se mjesecima svađali danas će u 18 sati Kraljević biti pokopan. Zbog tragičnog događaja i jučer su cijeli Dubrovnik i mještani svih okolnih mjesta bili u nevjerici.
U najvećem šoku su mještani Banića, sablazno praznog sela. Uz samu magistralu, na ulazu u to mjesto od stotinjak duša smještenom u Dubrovačkom primorju, nalazi se velika bijela dvokatnica, dom ubijenog Marka Kraljevića. Susjedi se od ranog jutra okupljaju u kući ražalošćene majke Ane. Neutješna je. Zbog velikog stresa u zoru je intervernirala i Hitna pomoć. - Moj sin je mrtav. Ne mogu disati. Ne mogu o tome pričati - rekla je uplakana majka. Dublje u selu, i ono malo mještana zavuklo se iza zaključanih vrata. Nerado govore, šutljivi su i sumnjičavi.
Osim dva psa u stražnjem dvorištu, stotinama metara od župnog dvora nema žive duše. Zaigrani su, a posude s hranom i vodom ispunjene do vrha. Na vratima više nema tragova krvi. Nema ni auta i motora koji su još dan prije bili parkirani u dvorištu. Netko je bio ovdje. Dva Sinanovićeva prijatelja. Don Tiho u mjestu Doli preuzeo je njegova vozila i pakirao kraj svoje župe, a mještanina koji mu je nahranio pse pronašli smo dvjestotinjak metara sjevernije od crkve.
- Morao sam ih nahraniti i dati im vode. Prirasli su mi srcu - kaže mještanin. Budući da je jedan od njegovih najboljih prijatelja, iz prve ruke nam je objasnio zašto su Banići selo koje mrzi dona.
- Mrzili su ga jer je bio drugačiji. Jer je imao dugu kosu, jer je vozio motor, jer je imao bradu
http://www.jutarnji.hr/nakon-sto-je-ubio-politicara--zupnik-je-nazvao-svog-svecenika--oce--ubio-sam-covjeka--da-nisam-ja-njega--on-bi-mene/1030092/
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #680 : Svibanj 24, 2012, 12:54:38 poslijepodne »
Čovjek se branio, i obranio, a da li je moralo završiti ubojstvom ?   
Vidiš, o tom slučaju nisam napisao niti riječi do sad ... a očekivao sam da o mom prethodnom postu napišeš nešto, pogotovo o članku:
"Da bi stvar bila još gora, majka i liječnici ekskomunicirani su iz Crkve, ali ista nije poduzela nikakve formalne poteze protiv očuha koji je djevojčicu zlostavljao. Jose Cardoso Sobrinho, konzervativni nadbiskup regije Pernambuco, gdje se čitav slučaj zbio, kazao je kako zlostavljač "unatoč gnjusnom zločinu" neće biti izbačen iz Crkve, jer Crkva smatra kako je "pobačaj, odnosno eliminacija nevinog života, mnogo ozbiljniji zločin"
« Zadnja izmjena: Svibanj 24, 2012, 12:57:26 poslijepodne koko-vg »
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #681 : Svibanj 24, 2012, 01:03:46 poslijepodne »
Župnik je prvo nazvao svog svećenika: Oče, ubio sam čovjeka! Da nisam ja njega, on bi mene

Ja mu niš ne vjerujem. Ko zna kakva je istina. Sad bu se, naravno, ponašal kao žrtva. Ali to bi svaki sa imalo pameti. Nek dokaže pred sudom svoju nevinost, ovo kaj on pripoveda, to je u najmanju ruku jednostrano i subjektivno. Ako ne i laž.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #682 : Svibanj 24, 2012, 01:23:39 poslijepodne »
Župnik je prvo nazvao svog svećenika: Oče, ubio sam čovjeka! Da nisam ja njega, on bi mene

Ja mu niš ne vjerujem. Ko zna kakva je istina. Sad bu se, naravno, ponašal kao žrtva. Ali to bi svaki sa imalo pameti. Nek dokaže pred sudom svoju nevinost, ovo kaj on pripoveda, to je u najmanju ruku jednostrano i subjektivno. Ako ne i laž.
Naravno da je teško donijeti bilo kakvu ocjenu ili prosudbu na temelju izjava samo jedne strane. Znam da je ovo opet posve specifičan problem jer se radi o svećeniku, što izaziva posebnu pažnju.
Međutim izgubljen je jedan ljudski život, a to se ničim ne može nadoknaditi,a posebno je okrutno o tome paušalno raspravljati.
Dali laže ili ne to treba ustanoviti? Vjerovanje u istinu i laž može biti subjektivno, teško će tu bilo tko biti objektivan.

Međutim bez obzira na sve ,ne mogu se oteti dojmu da se prema svećenicima ipak i uvijek primjenjuju dvostruka mjerila ( bez namjere za opravdavanjem počinjenog djela)
Ne mogu ,a da ne povučem paralelu između ovog slučaja i ubijenog župnika u Sisku 90-ih godina.
Tada je tamo ubijen župnik Antun Grahovar, kojeg osobno poznam. Mučki je ubijen u momentu dolaska u svoj župni stan, bez povoda.
I sve je završilo na tome. Niti suda niti pravde, a zašto?
Javnost isto podijeljena, malo se pisalo,spominjalo i gotova stvar.


To su momenti kada
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #683 : Svibanj 24, 2012, 10:33:54 poslijepodne »
Međutim bez obzira na sve ,ne mogu se oteti dojmu da se prema svećenicima ipak i uvijek primjenjuju dvostruka mjerila...

Tako je. I TO S PRAVOM!

Onaj koji ti svaku nedjelju pere mozak kak se treba ponašati, on mora biti nama primjer, jer nas inače nema prava učiti. I ako takav primjer zakaže, onda je on, i oni koji su ga tam stavili - razočaral. Onda on i oni koje reprezentira više nisu vjerodostojni.

Zato se s pravom očekuje i od sudaca da se drže zakona, jer kak meni može neka osoba pričati kaj sam ja zgrešil ili kak se ja trebam držati zakona ak se taj isti ne drži zakona? Pa to bi bilo licemjerstvo na kvadrat!

Svi ti koji nas uče, ocjenjuju i kude moraju nam biti primjer i njima prije svih drugih nije dozvoljeno griješiti.

A to da su i oni ljudi, to je skroz druga stvar. Skroz druga.

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #684 : Svibanj 24, 2012, 11:00:42 poslijepodne »
Ja mu niš ne vjerujem. Ko zna kakva je istina.
"Ako nemaš motiv potraži ženu."
wwwg tablice

Bilaj

  • Gost
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #685 : Svibanj 25, 2012, 07:52:49 prijepodne »
Ili je Crkva sama iskočila sa prijedlogom da joj se smanje prihodi? E to bi bilo nešto vrijedno hvale, ali takav kak ti zoveš "pristanak" - nikako.

Kak nije. Smanjenje sa 285 na 235 miliona kuna.
Ali naravno to se uvijek zaboravlja i nikada se tak nešto ne priznaje- ali se uvijek baš uvijek napada crkva.

Bilaj

  • Gost
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #686 : Svibanj 25, 2012, 08:09:03 prijepodne »
Nek dokaže pred sudom svoju nevinost, ovo kaj on pripoveda, to je u najmanju ruku jednostrano i subjektivno.

Ovo je potpuno nejednak tretman.
Čovjek je napadnut u svom domu te je ubio napadača.
Iz ovoga što se čita, priznao je da je ubio čovjeka te je odmah pozvana i policija, koja ga je uhitila, i odgovarajuće crkvene strukture koje su zabranile daljni rad svečeniku.

Ako inzistiraš na tome da se sudac drži zakona onda nema tu dokazivanja nevinosti nego državno odvjetništvo treba dokazati njegovu krivnju.

Kako se to pozivaš da se treba držati zakona a u startu drukaš da se krši zakon.

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #687 : Svibanj 26, 2012, 04:05:06 poslijepodne »
http://www.tinolovka-news.com/kronika-vijesti/24436-svecenik-ubio-zrtvu-tukao-sakama-po-licu-punih-5-minuta

Žrtvu tukao šakama po licu punih 5 minuta

Svećenik Ivan Ivica Sinanović je u noći na utorak u župnom dvoru u Banićima ubio Marka Kraljevića predsjednika mjesnog odbora. Ivan Gugić, njegov prijatelj poručuje ''Podržimo našeg prijatelja don Ivicu Sinanovića, nemojmo mu i mi prijatelji okrenut leđa kao i drugi''.Mnogi se na Facebooku slažu s njim, neki krive biskupiju jer nije pomogla svećeniku na vrijeme s problemima koje je imao s mjesnim odborom i HDZ-ovcem Kraljevićem. Većina je ipak zbunjena i odbijaju išta zaključivati dok ne saznaju zašto je svećenik ubio.

Josipa Monković je bila oštra u komentaru: ''Skloni su ti sudit, skloni su upirat prstom u tebe, a koliko će ih sad stat uz tebe. Don Ivica, samo oni najvjerniji! Ne sudite ljudima koje ne znate, ne upirite prstom u njih... Svi sude njemu, a nitko ne pita što je taj čovjek radio u te ure tamo, baš na tom mjestu! Don Ivica, uz tebe smo sad i zauvijek''. Sinanović je uhićen na mjestu ubojstva, a navodno je Kraljević te noći u kafiću rekao kako ide do popa riješiti nesuglasice. Oko 1sat i 40 minuta su se posvađali, a Sinanović je Kraljevića udarao silovito u lice oko pet minuta tako da mu je glava bila oblivena krvlju. Uzrok Kraljevićeve smrti je nagnječenje mozga.
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #688 : Svibanj 26, 2012, 08:26:44 poslijepodne »
Međutim bez obzira na sve ,ne mogu se oteti dojmu da se prema svećenicima ipak i uvijek primjenjuju dvostruka mjerila...

Tako je. I TO S PRAVOM!

.

Kako ti znaš da pere mozak, ako nisi svake nedjelje u crkvi. Ako si u crkvi svake nedjelje tada bi zaključak bio siguran sam sasvim drugačiji!
Nisam primjetil da su crkve prazne, da svi zaziru od ispiranja mozga.
Jer nisi ti sam u crkvi, oko tebe ima i drugih  ljudi,koji ne izjavljuju da im je mozak ispran. Ili to samo ti i još poneki tako doživljavaju.

Drugo, i naši političari bi nam trebali biti pozitivan primjer,zar ne bi ? I oni jedno govore i vidimo da drugo rade. ne samo da vidimo,nego to i plaćamo.
Ukradene su ogromne svote novaca na svim " frontovima" maltene rasprodana cijela država  i?

Jel to primjer koji bi trebalo slijediti.
Zar nas oni imaju prava voditi i upravljati državom? Zar su sposobni za to, zar to nije još gore?

U crkvu možeš ići ili ne ideš! Ali kad nam ovi donose zakon tu si više ne možemo pomoći, postanemo siromasi po njihovoj volji.
Zar su oni vjerodostojni.

Vidiš kako je tanka granica između svega. Nisu stvari baš tako jednostavne i jednoznačne.

Tko je sad tu licemjeran? Jedno nam pričaju,a drugo rade,na kvadrat ,kako ti kažeš!

U pravu si ,svi koji nas vode i uče (muče) nas kako preživjeti u ovom bananistanu, koji su nam stvorili, nemaju pravo griješiti i popovati nam ( jer nisu popovi) oni upravljaju našim životima bez naše privole.

I da , svećenici su ljudi koji se imaju pravo braniti, imaju pravo na pogreške u životu i niti ti niti ja, niti bilo tko drugi, ne možemo od njih tražiti savršenstvo! jer čovjek nije savršen i ne može biti!

Zato ne možemo imati dvojaka mjerila.

I ne zamjeri na primjedbi, ne vjerujem da tebi netko svaku nedjelju pere mozak!?

Samo si malo previše ljut.

Nemoj baš tak, nekak ti sve ne vjerujem
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #689 : Svibanj 27, 2012, 10:25:46 prijepodne »
Kako ti znaš da pere mozak, ako nisi svake nedjelje u crkvi. Ako si u crkvi svake nedjelje tada bi zaključak bio siguran sam sasvim drugačiji!
Nisam primjetil da su crkve prazne, da svi zaziru od ispiranja mozga. Jer nisi ti sam u crkvi, oko tebe ima i drugih  ljudi,koji ne izjavljuju da im je mozak ispran. Ili to samo ti i još poneki tako doživljavaju.

Drugo, i naši političari bi nam trebali biti pozitivan primjer,zar ne bi ? I oni jedno govore i vidimo da drugo rade. ne samo da vidimo,nego to i plaćamo.Ukradene su ogromne svote novaca na svim " frontovima" maltene rasprodana cijela država  i?

Jel to primjer koji bi trebalo slijediti. Zar nas oni imaju prava voditi i upravljati državom? Zar su sposobni za to, zar to nije još gore?

U crkvu možeš ići ili ne ideš! Ali kad nam ovi donose zakon tu si više ne možemo pomoći, postanemo siromasi po njihovoj volji.
Zar su oni vjerodostojni.

Vidiš kako je tanka granica između svega. Nisu stvari baš tako jednostavne i jednoznačne.

Tko je sad tu licemjeran? Jedno nam pričaju,a drugo rade,na kvadrat ,kako ti kažeš!

U pravu si ,svi koji nas vode i uče (muče) nas kako preživjeti u ovom bananistanu, koji su nam stvorili, nemaju pravo griješiti i popovati nam ( jer nisu popovi) oni upravljaju našim životima bez naše privole.

I da , svećenici su ljudi koji se imaju pravo braniti, imaju pravo na pogreške u životu i niti ti niti ja, niti bilo tko drugi, ne možemo od njih tražiti savršenstvo! jer čovjek nije savršen i ne može biti!

Svaka čast... naše društvo je previše dvolično i farizejsko da bi se očekivalo realno sagledavanje stvari, a situacija i je takva kakva je baš zbog takvih "slobodarskih, demokratskih ideologa" kojima ništa nije sveto i oni sve znaju najbolje... ono što cijeli svijet osuđuje, kod na sje je još uvijek "in" (pogledaj te tisuće budala u Kumrovcu neki dan), čak su i Slovenci zabranili proslave nekakvog "Dana mladosti" jer je to evociranje zločinaca i zločinačkih sustava... no kod nas takovi drže prodike i prodaju demokraciju!!
« Zadnja izmjena: Svibanj 27, 2012, 10:27:44 prijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”