Autor Tema: Katolička Crkva - predmet sprdnje  (Posjeta: 302190 )

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline mojca

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 213
  • Karma: +0/-0
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #450 : Lipanj 10, 2011, 08:00:40 prijepodne »
[q[/quote]

Aha! Zlonamjerno smeće?

E, sad je i više nego očito da ti nisi samo tup ko top, jer očite stvari ne kužiš, nego si stvarno istinski pokvaren, zao i pun mržnje. Zato ti sada ovdje pred svima govorim da si ti možda vjernik na papiru, ali ti u sebi nemaš baš nikakve vjere, a kamoli Boga. Ti možda vjeruješ u tu instituciju zvanu Crkva, koja ima i više nego sumnjivu pozadinu, ali definitivno ne vjeruješ u Boga, jer da imalo vjeruješ u Boga ne bi sve ljude ovdje vrijeđao, omalovažavao, i sad na kraju još i javno proklinjao. Ti si definitivno nevjernik. Netko ko je pun mržnje ko ti očito ne shvaća ono najosnovnije.

Žao mi te je

.  

slažem se s ovime,vjernik ne proklinje,nego se Bogu pomoli za onog sa kime se ne slaže,vjernik ne osuđuje,ne vrijeđa,ne omalovažava,ne nameće svoje mišljenje,nego nastoji svojim primjerom i vjerom dovesti drugog do vjere,ne prisilom,ne napadanjem i nametljivošću nego molitvom,vjerom i snagom Duha Svetog.

Bilaj

  • Gost
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #451 : Lipanj 10, 2011, 08:04:15 prijepodne »
... veliš, ako ti GPS sa nebesa ne navede druččije ...

Tebi treba GPS ili malo volje da googlaš "crkva hrvatska" ili malo volje da otvoriš naslovnu stranicu udruge da pa vidiš da na nekoliko prvih stranica su isključivo napada Rimokatolička Crkva.

Netko bi pomislio da si provokator koji ne voli Crkvu a ja ću samo pretpostaviti da se tvoj GPS izgubio i završio u tunguziji.

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #452 : Lipanj 10, 2011, 08:09:40 prijepodne »
Čiji se GPS izgubio ?  Moj sigurno ne. Problem kod tebe je što tebi ni ne treba. Tebe još uvijek drže na štriku (da ne velim na lancu) Nema kod tebe GPS-a ... ti ideš kam ti se veli, bilo žena, crkva, vlada, stranka ... sve po pravilu ... kak bi rekao pokojni FRANJO ... stoka sitnog zuba ...
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Bilaj

  • Gost
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #453 : Lipanj 10, 2011, 08:21:38 prijepodne »
Em si se izgubio em to ne želiš šriznati.

Koko još nisi rekao objasno "masakar životinja" koje služe za jelo?

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #454 : Lipanj 10, 2011, 08:53:27 prijepodne »
Bilaj, nemam ja kaj ŠRIZNATI, dobro znam kam idem, za razliku od tebe ... a u svezi onog članka za kojeg sam naveo link (da ne bi rekli da sam izmislio imena i prezimena), nitko nije ni jednom rječju komentirao spaljivanje vještica, konkretno na području Turopolja ...
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

amarkulin

  • Gost
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #455 : Lipanj 10, 2011, 08:58:20 prijepodne »
Inaće nikako pod nikakvim mukama me nemreš nagovoriti da popijem dvije kave. :D

Osim ako su reishi kave.  ;)

Bilaj

  • Gost
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #456 : Lipanj 10, 2011, 09:08:33 prijepodne »
Bilaj, nemam ja kaj ŠRIZNATI

Ti ne šriznaš nego ti znaš DRUČČIJE  :P

dobro znam kam idem ...

Kada tako dobro znaš, gdje onda idu nevine životinje koje služe za hranu. Jesi li uopče pročitao išta sa tog linka?
  

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #457 : Lipanj 10, 2011, 09:15:58 prijepodne »
... vrni se u školu, pa kad naučiš pisati, onda se javi
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #458 : Lipanj 10, 2011, 09:21:23 prijepodne »
Bilaj - ti se isto nadaš... pa njega i ne zanima nešto znati ili realno sagledati. Njega ne zanimaju argumenti ili činjenice. Njega, u biti, i ne zanima ništa pametno i pošteno.

Njega zanima samo pljuvati i omalovažavati, vrijeđati Crkvu i svećenstvo, i u tome imati potporu istomišljenika. Njega zanima samo da može sam sebe uvjeriti kako on jedini ide dobro jer "nije ničim opterećen", dok smo mi ostali vjernici u zabludi, ali on će potrošiti ogromnu pljuvačku energiju da nam ukaže kako smo mi pod "opijumom naroda", i time omamljeni i ne znamo kuda idemo...

On je, u biti, kao i ti pederi, koji sve - one koji ne misle da je najnormalnije ševiti se u dupe - proglašavaju homofobima, zatucanima, nedemokratima itd itd, čime agresivno rade teror manjine nad većinom, a to upravo rade i ti "osvješteni ateisti, komunjare i slični otpad čovječanstva" (jer komunizam je, zajedno sa svojom agresivnom antireligijskom retorikom, zasigurno jedno od par najvećih zala u povijesti čovječanstva, koje su i donijele najveće žrtve). Crkva i vjera postoje tisućljećima i postojat će još tisućljećima - za razliku od njihova svjetonazora koji nije mogao izdržati ni nekoliko desetljeća, a u svojoj biti nije nikada ni uspio zaživjeti... toliko o dokazima "kvalitete" i ispravnosti usmjerenja.

Mojca - iz koje slikovnice si isčupala taj infantilni citat?
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Bilaj

  • Gost
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #459 : Lipanj 10, 2011, 09:21:44 prijepodne »
Koko bolje bi bilo da si pročitao link koji si stavio.
Kada napakon pročitaš bar djelomično što si linkao tek se onda može konstruktivno razgovarati.

Offline mojca

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 213
  • Karma: +0/-0
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #460 : Lipanj 10, 2011, 10:00:47 prijepodne »


Mojca - iz koje slikovnice si isčupala taj infantilni citat?
[/quote]



Iz nikoje slikovnice,i nije ničiji citat,to je moje mišljenje,tako sam odgajana i učila vjeru u crkvi,na vjeronauku još kao malu djevojčicu tome me učio prvo moj tata,časna Matija,pokojna stara Majka poglavarica samostana u Velikoj Gorici,pokojni Frkin ,Međugorje,duhovne obnove.Vjeru treba živjeti..........Probaj,nije lako ima puno prepreka ,ali ide,polako ide.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #461 : Lipanj 10, 2011, 10:06:53 prijepodne »
Inaće nikako pod nikakvim mukama me nemreš nagovoriti da popijem dvije kave. :D

Osim ako su reishi kave.  ;)

Hvala na reklami. :D
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #462 : Lipanj 10, 2011, 10:24:21 prijepodne »
Da bez ikakve namjere jer, zaista više ne znam kuda vodi sva ova rasprava o crkvi. Razumijem da Crkvu ne moraju svi voljeti, da ne moraju svi držati do blagdana, do ne moraju poštivati ono kaj je drugima sveto, da službenici crkve, kler nisu i ne mogu biti bez grijeha jer smo svi na kraju ipak samo grešni ljudi.
Ali ne razumijem toliko mržnje koja se ovdje nepotrebno iznosi. Ili je to možda samo čista provokacija , koja nekima služi za zabavu. Ja osobno ne tražim,  recimo od tebe da vjeruješ u sve ono kaj je meni sveto, ali istovremeno ne zamjeram tebi kaj držiš svoju stranu i kaj imaš drugačiji stav i mišljenje prema tome. Ali da se treba ići sa namjernim provokacijama u smislu crkva je učinila ovo, inkvizicija je u ime crkve činila to , i tome slično –mislim da tu prestaje svaka normalna komunikacija. Na takav se način namjerno širi zla krv koja nikome ne pomaže. Pa mi nismo živjeli u tom vremenu, nismo sudjelovali u tim djelima, živimo danas, svaki za sebe i svi zajedno bez obzira dali to želimo ili ne. Ne moramo se slagati u svemu, ali se moramo trpjeti podnositi, izgrađivati međusobni odnos uvažavajući svačiju osobnost kao čovjeka.
Vjeru smatram osobnom stvari, a ako nisi recimo vjernik, ja osobno to ne smatram zaprekom za međusobni suživot i recimo druženje ili kaj god bilo. Ne možemo nikako biti isključivi jer to nije kršćanski, nije ljudski ,nije lijepo, poželjno , ma tako se jednostavno ne može živjeti.
Imam mnogo prijatelja kojima je čudno kad se križam prije jela, meni sasvim normalno, ali isto tako mi je normalno da to oni ne rade , jer im to ništa ne znači. Ne napadam ih zbog toga iako je to njima  isprva bilo smiješno, no sad su se naviknuli nato. Znam da smo svi mi u svojoj vjeri itekako slabi, grešni, nesavršeni ljudi, ali zato nismo manje ljudi.
Ne vidim razloga za ovoliko žući i takovih podmetanja sa raznim tekstovima koji su ovdje plasirani, osim da se na taj način omalovažava i vrijeđa, podsmjehuje . Znam da ima bolesnih osoba i da se mnogi na taj način pokušavaju liječiti . Ali priznaj kakva korist od toga ?
Da si ti recimo po narodnosti <Nijemac» i sad ja tebi stalno predbacujem nedjela Hitlera, ima li tu kakvog smisla? Ja mislim da nema.
Tako nema ni ovdje.
Netko voli Crkvu, netko ne, ali svi traže u bilo kojoj životnoj dobi barem neki sakrament baš od te crkve. I naravno dobije ga . Koliko do toga drži , druga je stvar. Ali nije zato izrugivan, stavljan na stup srama, vrijeđan i tako dalje.
I jedna istina    svi napadaju i vrijeđaju Crkvu i sve kaj ona predstavlja, a ipak svi lijepo ponizno dođu pred službenika te iste crkve i mole za svoje potrebe.  I to je istina, i toga se neka spomene svaki onaj kaj se nabacuje na ono kaj je sam trebal i tražil. Ja neču sigurno.
Hoće li ga dalje živjeti njegova stvar, ali nije izopćen. Dakle uvijek ima i biti će tolerancije (barem ja u to vjerujem) jer ruku na srce ne mogu svi biti sveti i sveci. A i sveci su bili grešnici, ali su kasnije prema svojim djelima postali sveti.

A za moje sračkanje, bože moj ……to je druga tema.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #463 : Lipanj 10, 2011, 12:00:18 poslijepodne »
Bum sve bum priznal, ali tek kad platiš kavu. Inaće nikako pod nikakvim mukama me nemreš nagovoriti da popijem dvije kave. :D

Ma nema frke, može i reishi kava ak bu de bilo.

Da bez ikakve namjere jer, zaista više ne znam kuda vodi sva ova rasprava o crkvi. Razumijem da Crkvu ne moraju svi voljeti, da ne moraju svi držati do blagdana, do ne moraju poštivati ono kaj je drugima sveto, da službenici crkve, kler nisu i ne mogu biti bez grijeha jer smo svi na kraju ipak samo grešni ljudi.
Dobro, ako to već shvačaš, i ako znaš da ništa nije perfektno, zakaj se onda pjeniš kad neko ukaže na te greške? Zakaj bi htio da se to sve prešućuje? Pa ako smo svjesni da niko nije bez greške, onda moramo biti i svjesni da se griješi, ali da se iz grešaka mora učiti. Mora! A to se može samo ako se o tome porazmisli, shvati i uvidi da je to bila greška. I tu je glavni problem: ljudi zatvaraju oči! Ne žele razmišljati! Jer se boje uvidjeti da je neko u Crkvi počinio grešku. Boje se da će im se tako srušiti cijeli svijet. Da će izgubiti vjeru! Taj strah ih tjera da zatvaraju oči. I to je krivo!

Bog nam je dal mozak da ga koristimo, i zato ga i koristim, da shvatim, da učim, da se mogu poboljšati. I ako nešto krivo shvatim onda bih htio da mi se objasni, pa da se naučim. I tu Bog nemre imati ništa protiv, jer je to bila njegova namjera. Zatvarati oči je krivo!

I nemojte brkati te tri stvari, kak je lijepo jednom neko na ovom forumu objasnio (Točkica čini mi se?): Bog, vjera i Crkva. Crkva je samo tvorevina ljudi, i ona je, kao i ljudi, puna grešaka. Toga moramo biti svjesni. Zato ne brkaj Boga i Crkvu jer to nije isto, ma to je nekaj totalno različito! I toga moramo biti svjesni!

Neki ljudi se čuju uvrijeđeni ak im se veli nekaj protiv nekih odluka, poteza Crkve. Pa to ne znači da je neko protiv Boga, ili protiv tvoje vjere! To je krivo. I ako je Crkva radila greške u prošlosti, to neka bude prošlost, ali onda nek se uče iz prošlosti, nek se mijenjaju, nek ne zaborave zakaj su tu. Ne da se bogate, nego za nas. To im je, i to im može biti jedini razlog egzistencije - da budu sa nama, uz nas, za nas. Ali nikako i u nikojem slučaju protiv nas. I zato oni također imaju potrebu za kritikom, da ne zaborave zakaj postoje i da se ne udaljavaju (previše) od naroda.
Citat:
Ali ne razumijem toliko mržnje koja se ovdje nepotrebno iznosi.

Ni ja. Ali primjetio sam da najviše mržnje dolazi od onih koji se drže za najveće vjernike i koji su slijepi sljedbenici Crkve. Kak to može bit da su neki veliki vjernici a imaju tolko mržnje u sebi? Pa kaj ne vidite da to nejde jedno s drugim? Pa kaj ne shvaćate da je Bog sinonim za ljubav? Onaj koji želi dobro nemre mrzeti. Lijepo je mojca u svo predzadnjem postu napisala. Malo previše idealno, ali lijepo. I istinito.

A Tebi zamjeram malo tu tvoju "digresiju" na navodni tekst australijskog premijera. U tom tvom tekstu također osjećam mržnju i oholost. Kako možeš misliti, ma čak i tvrditi da vi, slijepi sljedbenici Crkve možete biti jedini pravi Hrvati? To je jako loše s tvoje strane, ali pošto pretpostavljam da nisi puno o tim mislil (to više vidim tod naslovom "bubne i ostane živ"), i da nisi svjestan dalekosežnost takve tvoje, kak ti to zoveš - digresije, neću ti to uzeti za zlo. Kod tebe ne osjećam tolko te mržnje, netrepeljivosti i netolerancije ko kod nekih drugih. Ti si više miran, povučen i skroman, koji katkad digne glas kad više nemre šutjeti, ali ne sa zlom namjerom nego više kao obrana. Još moraš samo shvatiti da ti niko ne želi narušiti tvoj svijet, tvoju vjeru, pa se onda ti osobno ni nebuš osjećal napadnut. A zato i jesmo tu na forumu da o tome diskutiramo i razmijenimo mišljenja, pa da malo proširimo vlastite perspektive. Bar neki, jer neki su definitivno rezistentni protiv novih saznanja. Nadam se da ti nisi. Ma, ja čak i vjerujem da ti nisi. I to je vidiš također jedna vjera koju trebamo imati, ne samo ona jedna vjera u Boga. Trebamo vjerovati u ljude, u dobro u ljudima. Jer Bog je u svima nama.
Citat:
Ili je to možda samo čista provokacija , koja nekima služi za zabavu. Ja osobno ne tražim,  recimo od tebe da vjeruješ u sve ono kaj je meni sveto, ali istovremeno ne zamjeram tebi kaj držiš svoju stranu i kaj imaš drugačiji stav i mišljenje prema tome. Ali da se treba ići sa namjernim provokacijama u smislu crkva je učinila ovo, inkvizicija je u ime crkve činila to , i tome slično –mislim da tu prestaje svaka normalna komunikacija. Na takav se način namjerno širi zla krv koja nikome ne pomaže. Pa mi nismo živjeli u tom vremenu, nismo sudjelovali u tim djelima, živimo danas, svaki za sebe i svi zajedno bez obzira dali to želimo ili ne. Ne moramo se slagati u svemu, ali se moramo trpjeti podnositi, izgrađivati međusobni odnos uvažavajući svačiju osobnost kao čovjeka.
Vjeru smatram osobnom stvari, a ako nisi recimo vjernik, ja osobno to ne smatram zaprekom za međusobni suživot i recimo druženje ili kaj god bilo. Ne možemo nikako biti isključivi jer to nije kršćanski, nije ljudski ,nije lijepo, poželjno , ma tako se jednostavno ne može živjeti.
Imam mnogo prijatelja kojima je čudno kad se križam prije jela, meni sasvim normalno, ali isto tako mi je normalno da to oni ne rade , jer im to ništa ne znači. Ne napadam ih zbog toga iako je to njima  isprva bilo smiješno, no sad su se naviknuli nato. Znam da smo svi mi u svojoj vjeri itekako slabi, grešni, nesavršeni ljudi, ali zato nismo manje ljudi.
Ne vidim razloga za ovoliko žući i takovih podmetanja sa raznim tekstovima koji su ovdje plasirani, osim da se na taj način omalovažava i vrijeđa, podsmjehuje . Znam da ima bolesnih osoba i da se mnogi na taj način pokušavaju liječiti . Ali priznaj kakva korist od toga ?
Da si ti recimo po narodnosti <Nijemac» i sad ja tebi stalno predbacujem nedjela Hitlera, ima li tu kakvog smisla? Ja mislim da nema.
Tako nema ni ovdje.
Štima. Ali čim Nijemci naprave neku recimo sličnu glupost, to bi im se odma prebacilo, i to iz straha da nisu naučili iz svojih grešaka.

I nemoj zaboraviti da Nijemci o svojim greškama u 2. svjetskom ratu od malena uče svoju djecu. Oni se ne srame o tome otvoreno govoriti jer je to dio njihove povijesti. Ne započinju tu temu ako ne moraju, naravno, ali ne zatvaraju oči pred tim kaj se dogodilo. Zbog tih grešaka se tako silovito trude ne slati svoju vojsku ak baš nije neophodno potrebno, recimo u Irak, kak su Ameri šteli, a Nijemci odbili. Ili sad u Libiju i sto su odbili slati vojsku. Definitivno su naučili iz povijesti i znaju da se ne smiju igrati rata. Nadajmo se da se to neće promijeniti.

Uglavnom, Nijemcu neću prebacivati Hitlera ako neće opet činiti slične greške. I zašto bi, pošto znam da su naučili iz te greške?
Citat:
Netko voli Crkvu, netko ne, ali svi traže u bilo kojoj životnoj dobi barem neki sakrament baš od te crkve. I naravno dobije ga . Koliko do toga drži , druga je stvar. Ali nije zato izrugivan, stavljan na stup srama, vrijeđan i tako dalje.
I jedna istina    svi napadaju i vrijeđaju Crkvu i sve kaj ona predstavlja, a ipak svi lijepo ponizno dođu pred službenika te iste crkve i mole za svoje potrebe.  I to je istina, i toga se neka spomene svaki onaj kaj se nabacuje na ono kaj je sam trebal i tražil. Ja neču sigurno.
Hoće li ga dalje živjeti njegova stvar, ali nije izopćen. Dakle uvijek ima i biti će tolerancije (barem ja u to vjerujem) jer ruku na srce ne mogu svi biti sveti i sveci. A i sveci su bili grešnici, ali su kasnije prema svojim djelima postali sveti.

A za moje sračkanje, bože moj ……to je druga tema.

Evo, opet takva argumentacija: "svi napadaju i vrijeđaju Crkvu i sve kaj ona predstavlja". Svi, znači i ti i tvoja familija? Sve se u Crkvi kritizira? Opet se ide u krajnost. To nije dobro. Oduči se toga. Time buš si naneo samo loše mišljenje o tebi. Nebu te se uzimalo za ozbiljno. Vjeruj mi da je tako, bar probaj.

Ako ja kritiziram da ti srčeš dok piješ, kaj to znači da mi kod tebe niš ne valja? Kaj to znači da si time za mene osoba kompletno bez vrijednosti? To isto vrijedi i za Crkvu. Ne velim da Crkva sve dela loše, ali to kaj se dela loše, to se može, a bogme i treba popraviti. A ako se ne čuje glas naroda kak bi onda mogli to popraviti? Pamtim, Beus je jednom lijepo rekao: svaka je kritika besplatna konzultantska usluga!

Ali shvaćam da neki kritiku prema Crkvi uzimaju osobno, pošto poistovjećuju Boga i Crkvu. To je krivo, jer nisu shvatili razliku, ali ima takvih. No da zbog toga drugima bude kritika zabranjena, to ne bi tak smjelo biti. Jedan mogući kompromis bi bio da se kritičari oprezno izražavaju, kaj i tak čine (čini mi se), dok ovi koji imaju prevelike probleme s takvom kritikom, da jednostavno ignoriraju takve teme ili takve postove. To se zove tolerancija.

Offline mojca

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 213
  • Karma: +0/-0
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #464 : Lipanj 10, 2011, 12:04:30 poslijepodne »
Odlično napisano Mlačanin,u potpunosti se slažem s tobom.
Bilo bi već vrijeme da se ova tema ostavi na miru.Svako neka poštuje sebe i svoja uvjerenja,a druge neka ostavi na miru bez obzira šta god bili.Ja ne podržavam ove gaypraide i od toga se mičem,ali ni ne zamjeram onom tko tamo ide njegova volja,ja svoje mišljenje o takvim stvarima zadržavam za sebe,tako bi trebalo biti i sa ovom temom.Ostavite je već jednom na miru.