Autor Tema: Katolička Crkva - predmet sprdnje  (Posjeta: 302164 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #345 : Travanj 04, 2011, 03:01:56 poslijepodne »
I stvarno ne znam zašto ti nije vjerodostojno da kamen nije crni onix?
Ponajviše jer ti to tak tvrdiš. Previše si pristran da bi mogao nekaj objektivnog izjaviti glede crkve. Braniš neobranjivo i hvataš se za slamku.

A osim toga mi je to svejedno, kao što sam već jednom bio reko. Da mi je važno možda bih se počel interesirati kaj je to crni onix, kak zgleda, jel stvarno crn u svakom obliku, kak se to more staviti u staklene ploče i jel i tada ima crnu boju, itd., itd..

Bilaj

  • Gost
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #346 : Travanj 04, 2011, 03:11:16 poslijepodne »
Tak da je tvoj omjer veličina bezveze.

Pa baš i nije. Pogledaj sve crkve u turopolju. Skoro sve su obnovljene. Izgrađene su još dvije crkve. Pogledaj nadogranjdu bistrice. Postoji nešto konkretno i opipljivo.
Puno toga se obnovilo i izgradilo. Iza toga je vidljiv rad.

A za istu količinu novaca imamo ruglo i ruševinu od stadiona i leglo lopovluka.


Stoga onima koji neargumentirano napadaju, mene samo zanima zašto toliko prozivaju crkvu iza koje se vidi što se napravilo a napravilo se puno kada istovremeno imao jednaku količinu novaca iza koje se nije napravilo ništa.

Bilaj

  • Gost
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #347 : Travanj 04, 2011, 03:23:37 poslijepodne »
Braniš neobranjivo i hvataš se za slamku.

Odustajem.
Pokazao sam ti i izjave relevantnih stručnjaka i slike i ti i dalje vidiš crnu boju.
žalosno.

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #348 : Travanj 04, 2011, 09:19:28 poslijepodne »
Braniš neobranjivo i hvataš se za slamku.

Odustajem.
Pokazao sam ti i izjave relevantnih stručnjaka i slike i ti i dalje vidiš crnu boju.
žalosno.
Pametno kaj odustaješ. Ali ti me i dalje brkaš s drugim. Daj si sredi malo misli, kaj si tak smotan? Ja vidim slova crne boje i pozadinu bijele boje. A te tvoje slike možeš drugima pokazivati. Na njima se niš ne vidi, a ti možeš tvrditi da vidiš kaj god očeš. Onaj koji oče tam bu sve videl. Još da znam kaj je to na slici, kad je slikano i tak dale, onda bi možda kaj i rekel.

Kaj si tak uporan i želiš da se ja složim s tobom? Zakaj ja? Kaj ti to znači? Ja sam ti več objasnil da glede toga nemam neko mišljenje, i ne želim ga ni imati. I to zato jer iza toga stoji vrijeme koje treba posvetiti analizi i traženju informacija. A meni se to neda. Tolko mi to nije bitno. Kaj to još nisi skužil? Pa to sam već bar dva puta rekel.

Brkaš me cijelo vrijeme s nekim drugim.

A to sa omjerom veličina... Joooj... Nisi niš razmel kaj sam ti ja pričal. Ovdje se diskutira jel to ok da crkva troši milione za izgradnju svojih palača, a s druge strane narod sve siromašniji. Stvara se sve veći jaz i crkva se sve više udaljuje od svojih vjernika, umjesto da bude skromna kakva bi i trebala biti, ak oće biti dobar primjer.

A to kaj kriminalci i političari kradu i pronevjeruju državne novce, to je skroz druga priča! Dal su veći novci ili manji, nije ni bitno. To ti ja oću objasniti. Nadam se da si sad skužil. Ono je jedno, a ovo je drugo. Nemreš to miješati. I ti i Mlačanin te dvije stvari miješate, ali to ima samo jedno zajedničkog: i jedno i drugo su novci poreznih obveznika, i oni imaju pravo i jedne i druge kritizirati kam se njihov novac troši.

Eto. Više nemam kaj reči. Ak ti to nije dost, onda si misli kak god očeš. Nemam te volje više uvjeravati. To je ionak izgubljen trud.

Offline mojca

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 213
  • Karma: +0/-0
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #349 : Travanj 04, 2011, 09:41:16 poslijepodne »
Slažem se sa Bilajem.I vrijeme je već da ovu temu ostavite na miru,ko oče nek ide u crkvu,ko neće nek nejde,ko oče dati novce nek da,ko neće nek neda.Svi samo napadate crkvu.Istina ima ekstrema i uzaludnog trošenja novca,ali ima puno,puno više dobrih i pametnih primjera koji nemogu doći na vidjelo jer su zasjenjeni sa onim jednim posto loših.Zato kome se ne sviđa crkva ili nejde u nju ili nije vjernik,kako god već očete ostavite je na miru i brinite neke druge brige,a novci koji su otišli za crkvu su donesli više dobroga,nego lošega,dok silni milioni koji su zamračeni od drugih na vlasti,su na pomoći pojedincima ,a na velikoj žalosti i uništenju velike večine Hrvatskog naroda.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #350 : Travanj 05, 2011, 09:43:00 prijepodne »
Mojca, potpisujem, svaka čast...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #351 : Travanj 06, 2011, 11:54:50 poslijepodne »
Misa za domovinu
Sisak, Vijesti | hrgarek | 06/04/2011 21:25

Misu za domovinu u petak, 8. travnja od 19 sati u sisačkoj katedrali Uzvišenja Svetog Križa predvodit će mons. Vlado Košić, sisački biskup.

Misa će se služiti u skladu s pozivom Hrvatske biskupske konferencije da se diljem Hrvatske na taj dan moli za domovinu. Dan prije, 7. travnja, nakon večernje svete mise bit će euharistijsko klanjanje na istu nakanu.
http://www.sisak.info/?p=10040741

Jel ta meša v istu dobu v cele zemle il ..?
wwwg tablice

amarkulin

  • Gost
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #352 : Travanj 19, 2011, 04:48:55 poslijepodne »
Pa je li ovo moguće???

"Nije riječ ni o kakvom obrezivanju kožice nego o čupanju dražice djevojčicama prije početka puberteta da se tako budućoj ženi onemogući doživljaj spolne naslade. Žena tako ostaje manje zahtjevna, samo vrijedna i vjerna supruga i majka. Možda je to bilo posebno prikladno muškarcima koji su morali imati više žena", objašnjavao je prije dvije i pol godine urednik Glasa Koncila odgovarajući na pitanje čitatelja: Što zapravo Katolička crkva misli o obrezanju koje se još uvijek obavlja u nekim religijama?

http://www.index.hr/vijesti/clanak/poruka-glasu-koncila-i-vidje-bog-da-je-klitoris-dobar-/547919.aspx

Strava!!!  >:(
Iako se radi o muslimanskom, a ne katoličkom običaju, strašno je čitati o vjerskim opravdanjima za ovakve postupke.

http://www.glas-koncila.hr/portal.html?catID=6&conID=387&act=show
« Zadnja izmjena: Travanj 19, 2011, 04:55:33 poslijepodne amarkulin »

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #353 : Travanj 19, 2011, 05:32:02 poslijepodne »
Žena tako ostaje manje zahtjevna[/b], samo vrijedna i vjerna supruga i majka.

Takva rečenica iz ustiju (pera) jednog imalo obrazovanog, imalo razumnog čovjeka je skandal! Ma kriminal!

A kamoli kad se uzme u obzir utjecaj takve jedne izjave u jednim oficijelnim Crkvenim novinama! Sramota!

Stvarno ne znam kakvi ljudi vode te novine i imaju kaj za reći u toj našoj Crkvi. To nisu ljudi. To su izopačene spodobe koje treba liječiti. Ak ne i zatvoriti na zauvijek. I onda da čovjek još i šuti i niš ne veli. Ma svi ovi koji bi šteli da se šuti i ne kritizira Crkvu nisu ništa bolji!

SKANDAL!

Offline Ljudevit Kaj

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 4057
  • Karma: +0/-0
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #354 : Travanj 19, 2011, 06:20:34 poslijepodne »
Déjàvuirajne cirkve

Nekem simp(tom)atično da se ovakvi razdragani (razdražičeni) komentari (spomenuti se odnosi na nemili novinski dogodek z leta 2008.) ponavlaju vuoči najvekšoga katoličkoga blagdana Vuzma. Déjà vu(zem).
Švicarsko-nemački TV i radijski modél za spâs nestandardizéranoga kajkavskoga (čakavskoga)
(kajkavska, čakavska i štokavska inačica članka):
http://www.forumgorica.com/kajkavski/hrvacki-trojezicni-pluralizem-ili-sto-jenoumle/msg23549/#msg23549

amarkulin

  • Gost
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #355 : Travanj 19, 2011, 06:38:13 poslijepodne »
To je tak kad se ne poprati tekst. Krenulo je od grafita koji se ovih dana pojavio na zidu uredništva Glasa Koncila (a ovi ga još nisu prefarbali):

« Zadnja izmjena: Travanj 19, 2011, 06:46:51 poslijepodne amarkulin »

Offline Ljudevit Kaj

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 4057
  • Karma: +0/-0
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #356 : Travanj 19, 2011, 06:54:10 poslijepodne »
Prati se tekst.
«Slučajno» se grafit pojavil baš vuoči Vuzma.
«Slučajno» je indexova paralela povlečena baš z člankom z leta 2008. Zlobniki bi rekli da su indexovi novinari (delomično) obrezani, pak im je trebalo malo više vremana da reageraju na POdražaj od pred tri lete.

Citat:
25.03. 2008. :
Čupanjem klitorisa žena ostaje manje zahtjevna
http://www.croportal.net/lifestyle/Glas_Koncila_Cupanjem_klitorisa_zena_ostaje_manje_zahtjevna-86385
Švicarsko-nemački TV i radijski modél za spâs nestandardizéranoga kajkavskoga (čakavskoga)
(kajkavska, čakavska i štokavska inačica članka):
http://www.forumgorica.com/kajkavski/hrvacki-trojezicni-pluralizem-ili-sto-jenoumle/msg23549/#msg23549

amarkulin

  • Gost
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #357 : Travanj 19, 2011, 07:41:00 poslijepodne »
Je, sigurno su i Indexovi novinari grafit ofarbali. Da imaju kaj pisati... Od pred tri lete...  ???

Offline Ljudevit Kaj

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 4057
  • Karma: +0/-0
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #358 : Svibanj 09, 2011, 11:27:18 poslijepodne »
Z Obrezině

(KONTRA I) PRO.LETNO OBREZIVAJNE ČLANKOV

U tjedniku Nacional, br. 645 od 25. ožujka 2008, i u on-line izdanju (http://www.nacional.hr/articles/view/43932/ ) autor P. C. prenoseći dio ovog odgovora dezinformira čitatelje tvrdeći da "Glas Koncila nema ništa protiv sakaćenja žena..."

U odgovoru je protumačena razlika između obrednog – onog koje ima veze s religijom - i običajnog obrezanja u koje spada i obrezanje žena u nekim muslimanskim sredinama te je navedeno kako se u tim muslimanskim sredinama obrazlaže obrezanje žena.

U tekstu nema ni slova slaganja pisca toga odgovora ili Glasa Koncila s tim običajem u nekim muslimanskim sredinama ili njegova odobravanja, pa je tvrdnja o "skandaloznom stavu Crkve u Hrvata" – kako ističe Nacional – u potpunosti neistinita. Osim toga riječ je o neprofesionalnoj i nekolegijalnoj podvali.

http://www.glas-koncila.hr/portal.html?catID=6&conID=387&act=show

Citat:
Pitali ste...
Što Katolička Crkva misli o obrezanju?
Što zapravo Katolička Crkva misli o obrezanju koje se još uvijek obavlja u nekim religijama? Je li to doista čin koji je Jahve dao Abrahamu kao znak njihova saveza? Ako je i Krist bio obrezan, zašto to nije tražio i od svojih sljedbenika?

Zašto muslimani obrezuju i žene kad to Jahve nije odredio? Nije li to ipak sakaćenje ljudskih prava i osjećaja? I zašto bi Jahve upravo na taj način tražio savez s ljudima na zemlji?
« Zadnja izmjena: Svibanj 09, 2011, 11:34:37 poslijepodne Ljudevit Kaj »
Švicarsko-nemački TV i radijski modél za spâs nestandardizéranoga kajkavskoga (čakavskoga)
(kajkavska, čakavska i štokavska inačica članka):
http://www.forumgorica.com/kajkavski/hrvacki-trojezicni-pluralizem-ili-sto-jenoumle/msg23549/#msg23549

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #359 : Svibanj 10, 2011, 07:19:09 prijepodne »
Ovo je zbilja brzi odgovor. Očito se morala sastati biskupska konferencija i to više puta, da napišu odgovor na "provokaciju" u Nacionalu iz 2008 godine ...
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.