Autor Tema: Katolička Crkva - predmet sprdnje  (Posjeta: 302214 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

amarkulin

  • Gost
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #315 : Travanj 03, 2011, 11:41:47 prijepodne »
Ideš! Taj sastanak mora da je bil nedavno, kad je Sotona znal za e-mail...  :D

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #316 : Travanj 03, 2011, 12:30:26 poslijepodne »
vegi, če očeš, odi svaki dan v cirkvu i doniraj po 100 kuna, nemam niš protiv. tvoji su novci, ali me smeta da crkvu još i država dobrano dotira, djelomično i s mojim novcima, a oni uživaju, a ti i takvi im još idete na ruku ... I onda kad još s oltara počne propovjed o tome za koga treba glasati, onak fol prikriveno ... kaj je previše, previše je.
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Bilaj

  • Gost
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #317 : Travanj 03, 2011, 02:14:47 poslijepodne »
Dobro vidim da koko neće ništa reć za onix da ipak nije poludragi kamen ugrađen.

A da vidim a bome i za Mile car-a - jel vi znate da novci koje je država dala u zadnjih 13 godina za crkvu ekvivalentni iznosu ulupanim u nikad izgrađeni maksimirski stadion.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #318 : Travanj 03, 2011, 07:23:43 poslijepodne »
Evo @vegi,kad se već tak jako brineš nekaj i za tebe,a i sve ostale.

Zašto šute? Pa zato što im je neugodno što su i oni svoje majke zamalo zavili u crno. Zašto? Zato jer danas pola njihovih susjeda koji pušku nisu ni vidjeli ima vojne mirovine. Zato što im je neugodno što Hrvatska danas ima pola milijuna branitelja. Zato što im je neugodno što su, dok su oni sa svojim suborcima krvarili u rovovima, drugi za bagatelu kupovali vrijedne hrvatske tvornice, izvore vode, lance trgovina, trgovali dijamantima i oružjem, trgovali hrvatskim teritorijem. Zato što im je neugodno da će njihova djeca i djeca njihove djece umjesto ponosa što su njihovi očevi sudjelovali u stvaranju slobodne i neovisne Hrvatske, plaćati kredite koje su u njihovo ime dizali oni koji su se kunuli u ljubav prema Domovini, jednu ruku držeći na srcu, a drugom iza leđa pokazujući figu.

Ti ljudi, koji su nas upropastili i bacili u dužničko ropstvo, očito nisu dobro pazili u školi.
Umjesto da upijaju priče o velikanima hrvatske povijesti, izgleda da su ovi naši neke krive konce pohvatali.

http://www.nacional.hr/clanak/105062/podjarmljeni-na-koljenima-cak-je-i-hedervary-imao-casnije-namjere


Zar je i za ovo kriva crkva?

A o "Barici" treba držati prodike ,prvo tebi , da se naučiš svoje cijeniti. Ali to bi trebala raditi naša zajednica, valjda turistička?
Da to imaju slučavno Austrijanci tam bi jundal i za Ere slušal ono kaj ti mi možemo doma zabadof povedati.

Blago onima koji imajum uši da čuju.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #319 : Travanj 03, 2011, 09:18:34 poslijepodne »
Evo @vegi,kad se već tak jako brineš nekaj i za tebe,a i sve ostale.

Zašto šute? Pa zato što im je neugodno što su i oni svoje majke zamalo zavili u crno. Zašto? Zato jer danas pola njihovih susjeda koji pušku nisu ni vidjeli ima vojne mirovine. Zato što im je neugodno što Hrvatska danas ima pola milijuna branitelja. Zato što im je neugodno što su, dok su oni sa svojim suborcima krvarili u rovovima, drugi za bagatelu kupovali vrijedne hrvatske tvornice, izvore vode, lance trgovina, trgovali dijamantima i oružjem, trgovali hrvatskim teritorijem. Zato što im je neugodno da će njihova djeca i djeca njihove djece umjesto ponosa što su njihovi očevi sudjelovali u stvaranju slobodne i neovisne Hrvatske, plaćati kredite koje su u njihovo ime dizali oni koji su se kunuli u ljubav prema Domovini, jednu ruku držeći na srcu, a drugom iza leđa pokazujući figu.

Ti ljudi, koji su nas upropastili i bacili u dužničko ropstvo, očito nisu dobro pazili u školi.
Umjesto da upijaju priče o velikanima hrvatske povijesti, izgleda da su ovi naši neke krive konce pohvatali.

http://www.nacional.hr/clanak/105062/podjarmljeni-na-koljenima-cak-je-i-hedervary-imao-casnije-namjere


Zar je i za ovo kriva crkva?

A o "Barici" treba držati prodike ,prvo tebi , da se naučiš svoje cijeniti. Ali to bi trebala raditi naša zajednica, valjda turistička?
Da to imaju slučavno Austrijanci tam bi jundal i za Ere slušal ono kaj ti mi možemo doma zabadof povedati.

Blago onima koji imajum uši da čuju.

Ispravak , nije @ vegi nego @koko-vg.

Isprika forumašu vegiju.

E da i jedna zanimljivost. Kak recimo nekome smeta kaj ja ili ostali idu u crvu, podržavaju je,a mene recimo ne smeta kaj drugi ne vjeruju i ne idu u tu istu crkvu. Odnosno idu ali samo prigodno. Ali to me zaista ne smeta.
« Zadnja izmjena: Travanj 03, 2011, 09:22:36 poslijepodne Mlačanin »
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Jaguar

  • Gost
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #320 : Travanj 03, 2011, 09:19:04 poslijepodne »
A zakaj je uopće tema o Crkvi najposjećenija i najviše se komentira, kaj nema drugih tema u Velikoj Gorici koje su zanimljive, kaj je u Gradu i Turopolju sve odlično i idilično, kao uostalom i u državi. Predlažem svima da se odmorimo malo od Crkve pa da pišemo kaj je gdje dobro napravljeno, kaj je trebalo a nije, kaj je planirano a nije, kako smo zadovoljni sa kanalizacijom, vodovodom, plinom, gradskim prijevozom, gradskim komunalnim poduzećima, gradskom upravom, kinom, kazalištem, šetnicom, šta se događa u mjesnim odborima,  .........itd.itd.

Offline Mile car

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 544
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • NEBITAN SI
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #321 : Travanj 03, 2011, 11:40:20 poslijepodne »
I kakov ti to trag buš ti  mulec jeden šnjofal obo moji oporezovanih  penezi , če očem hitim v škrabicu 100 kn , a ti mi dojdi v trag jedino po prdecu  i to če sem ga baš v cirkvi pustil , a jesi mulec jeden.

Admin ovo nazivanje mulcom je u granicama tolerancije ili ?

A sad odgovor gospodinu uskraćenih intelektualnih sposobnosti, govorio sam o tragu novca od velikih donacija s kojima su se gradila velebna zdanja, o novcu koji je potreban za recimo adaptaciju jedne crkve koji nije mali. O tom novcu se priča. Očito Vaša percepcija novca doseže maksimalno do 100 kuna, na to se nitko ni ne obazire, bitne su velike (ili kako naš Sanader kaže grosse) donacije. nemoguće je da samo sa lovicom iz škrabice oni sve ovo rade i imaju takav vozni park.
NEBITAN SI, FEJK I SMARAŠ...

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #322 : Travanj 04, 2011, 07:42:36 prijepodne »
Zanimljivo, čak i u vrijeme Tita nije se ovako javno napadalo ! (Iako to ne znaći da se nije vršila represija ).
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Bilaj

  • Gost
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #323 : Travanj 04, 2011, 09:05:19 prijepodne »
Mile jel lakše napraviti reviziju svih crkava i kapelica i tisuče zupnih ureda samo da bi se smirile nečije strasti zbog napada na crkvu (430 miliona eura u zadnjih 13 godina)

ili da se provede revizija poslovanja tvog avatara i ulupanih 460 miliona eura na nikad završeni dinamov stadion.


Jedna opet stvar. Novinari su jednako tako napali da je uveden skup sustav grijanja. A istovremeno nitko nije rekao da taj skup sustav grijanja je niskoenergetski tako da se štedi količina topline za zagrijavanje objekta i da je objekt izgrađen da bude niskoenergetski.

Istovremeno za usporedbu MSU je bio prek 2,5 puta skuplji a istovremeno toplinu propušta na sve strane i ak je netko bio u njemu po zimi mogao se uvjeriti da se tam čovijek može doslovno smrznuti.

Ali istovremeno će se svi kleti u zeleno i obnovljivo i kada tak nekaj napravi crkva onda njih treba napasti jer su napravil skupi sustav grijanja koji dugoročno štedi novce.
« Zadnja izmjena: Travanj 04, 2011, 09:09:09 prijepodne Bilaj »

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #324 : Travanj 04, 2011, 09:22:40 prijepodne »
Bob Rock - Hočeš li za početak priznati da je ovo napad novosti na crkvu i da si pogriješio kada si napisao za upotrebljen oniks da je poludragi kamen?

Ali eto opet se piše i to je strašno kada namjerno lažu.
Neču niš od toga priznati. Zakaj ja da moram nekaj "priznati"?

Kaj sam ja kriv za to kaj novosti pišu?

I gdje si Ti vidio da sam ja igdje ikaj napisal o oniksu? Tu si ti debelo pogriješio pa je na tebi da priznaš. Tvrdiš neistinu, da se izrazim gore.

Osim toga, kaj non-stop jašeš po tom onixu? Misliš da to ikaj mijenja? Našel si nekaj kaj je možda i bilo krivo argumentirano sa strane kritičara, ponavljam možda, i sad time argumentiraš da je to dokaz da su sve kritike izmišljene. Skroz bezveze. Daj se malo urazumi i ne tretiraj nas ovdje ko da niš ne kužimo. Razmisli si malo o tome, molim te, prije nego kaj ideš braniti sve kaj crkva dela. Nije sve obranjivo, kad to shvatiš bit će i tebi i nama lakše. Onda će tvoji argumenti možda dobiti težinu. Za sada je to samo populizam za bedaste narodne mase. A ovdje nisu svi bedasti, vjeruj mi.

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #325 : Travanj 04, 2011, 09:30:58 prijepodne »
... fural se u novim autićima.

Jel već bilo na ovom forumu mislim na istoj toj temi da se vikalo da netko vozi novi auto, pa je ispalo da ipak nije novi auto.

Kaj je ispalo? Novi u smislu "sveže izašao iz tvornice" auto nije bio, ali namjerno ignoriraš da izraz novi ima i drugi smisao. Kaj time pokušavaš? Znaš da novi ima i smisao "svježe kupljen". I kaj sad? Pošto ti ne znaš koji smisao je bila namjera toga koji je to kritizirao, nemreš tvrditi da taj kritičar nije bio u pravu. Znači - ti griješiš! A i svi znamo da je taj svećenik prikrivao da si je kupio novi auto time kaj je kupoval isti model sa istom farbom, samo da ljudi ne primjete da je novi.

Osim toga razlika između novog auta, i auta starog godinu dana je nebitna. Smisao kritike je ostal isti.

I kaj je sad ispalo?

Bilaj

  • Gost
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #326 : Travanj 04, 2011, 09:38:38 prijepodne »
I gdje si Ti vidio da sam ja igdje ikaj napisal o oniksu? Tu si ti debelo pogriješio pa je na tebi da priznaš. Tvrdiš neistinu, da se izrazim gore.

Onda sam pogriješio, jer netko je pisal cijelo vrijeme o poludragom kamenu. Idem pročitat odozada sad.

A što se tiče Oniksa opet se govori možda. Nije možda nego sigurno. Tamo nema poludragog kamenja.

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #327 : Travanj 04, 2011, 09:41:55 prijepodne »
...
Zar je i za ovo kriva crkva?
...
Blago onima koji imajum uši da čuju.

Mlačanin, brkaš neke stvari. Ovdje se kritiziraju neki postupci crkve, a ti u smislu obrane ideš kritizirati vladu, političare, lažne branitelje, kriminalce, itd. To nema jedno veze s drugima, osim da su neki kritičari crkve stvarno jedni od tih koje ti spominješ. Samo - to jedno nema veze s drugim. Ako se crkva razbacuje s novcima tome nemre biti razlog kaj političari kradu. I obrnuto. Dapače - crkve ima tolko penez baš zato, među ostalim, jer su političari takvi lopovi. Zapravo bi im moral zahvaliti kaj su godinama podržavali crkvu i oštećivali Hrvatsku. Da nisu crkva ne bi imala baš tolko penez da sve to sagradi. Na kraju bi se trebal odlučiti dal si prije za dobrobit Hrvatske ili za dobrobit crkve. Kam bi ti radije da se usmjeri novac poreznih obveznika?

Bilaj

  • Gost
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #328 : Travanj 04, 2011, 09:44:52 prijepodne »
Osim toga razlika između novog auta, i auta starog godinu (op. nekoliko godina) dana je nebitna.

Velika.
Da netko kaže vozi Mercedesa onda bi prigovor imal smisla.
Ali iznistiranje na Novom je glupo.

Jednako tako što je napad na Bozanića jer vozi C5. Pa to je jedan običan auto u najmanju ruku primjeren položaju nadbiskupa i ne nikako pretjerivanje u luksuzu. C5 je u klasi Pasata a ima gro ljudi koji voze takve i bolje aute u hrvatskoj.

Jednako tako govori se o kačunku koji ima svoje tablice i snebivaju se zbog potrošenih 8,000 kuna. Pa nek si kupi te tablice ako baš želi - a nitko neće reć da vozi astru. Ne mercedesa ni BMW-a nego astru- jedan od najprodavanijih auta u hrvatskoj - oliti narodski auto.

Bilaj

  • Gost
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #329 : Travanj 04, 2011, 09:48:00 prijepodne »
Kam bi ti radije da se usmjeri novac poreznih obveznika?

Bob, već sam naveo relaciju. Kam bi ti da se usmjeri novac:
a) Na izgradnju nikad završenog stadiona u Maksimiru
b) Na izgradnju i održavanje svih crkava i svečenika

Govorimo o otprilike jednakom novcu kaj je otišlo iz Gradske blagajne (a) ili Državne (b)