Autor Tema: Katolička Crkva - predmet sprdnje  (Posjeta: 302154 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Vegi

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 474
  • Karma: +2/-5
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #180 : Ožujak 09, 2010, 12:25:19 prijepodne »
Nema me više svaki dan na forumu, al kak vidim niš se ni zmenilo, čitajući zadnju stranicu ove teme, dolazim do zaključka da besposleni crvendaći sad popima aute mere, al izgleda da to tak mora biti jer ak je po onoj da besposleni popi i jariće krste onda mora biti i da besposleni crvendaći negdi ipak moraju vraga videti. Tema je tak interesantna....ma da je nije nebi se ni logiro...pa makar me zbrisali zaradi neaktivnosti.... ::)

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #181 : Ožujak 09, 2010, 10:45:24 prijepodne »
A tebi sladge za informaciju auto je kupljen u Njemačkoj,nije rekla kazala,i nije ga kupio on.Malo pažljivije čitaj šta piše.

I ti malo bolje čitaj i sa razumijevanjem; ja nisam rekao ništa na to gdje je kupljen, već sam komentirao da auto NIJE NOV, a rekao sam ti i zašto NE MOŽE biti nov, jer si se ti koristila terminologijom "NOVOG" auta. A to - nije istina. Moj osvrt je bio isključivo na taj navod. A je li auto kupljen u Hrvatskoj, Njemačkoj, Švedskoj ili Portugalu - potpuno je nevažno.

Ovisno o mdelu i homologacijskoj normi, određeni modeli Mercedesa i VW-a mogu prolaziti homologacije, a time i dobiti uvoznu dozvolu, i do starosti od deset godina, a do prošlogodišnjeg usvajanja novijih normi, neki GOlfovi su prolazili homologaciju sa starošću i preko 10 i pol godina. Tako da pojam "auto je doveze iz Njemačke" može nešto značiti samo neznalici. A taj auto - recimo E-klasa, može tamo sa deset godina starosti koštati već od 3.000 eura pa na gore... recimo da uzme diesel E 200 - ima ih i ispod 3000 eura... tako da realitet iteako može smetati dežurnim "znalcima".
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

JosipJoža

  • Gost
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #182 : Ožujak 14, 2010, 04:05:46 poslijepodne »
Idemo završiti priču s Đurinim Autom ali ćemo završiti na način da ću zamoliti nekoga da na nedjeljnoj misi poslika Đurin Auto i postaviti ću sliku ovdje pa ćemo vidjeti kakav je Auto.

Zamoliti ću jednu bakicu ili  nekog seljaka da poslika Auto, ponavljam radi istine, da ovi vrsni poznavaoci Auta se uvjere. ^-^

I onda ću staviti točku o Đurinom Autu, što se mene osobno tiče.

gospon mlačanin,
sve predhodno sam i pisao u kontekstu razlika svećenika do svećenika kao i župa od župa upravo zbog svećenika.
Oni koji to ne razumiju ili ne žele da razumiju neka im dragi bog bude na pomoći.


Kako sam i obećao, jedna bakica mi je poslikala Auto i poslala slike Auta i s ovim slikama stavljam točku na Đurin Auto. ;)
Bakica mi je napisala da ju je bilo sram poslikati vozni park vjernika u crkvi.




Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #183 : Ožujak 14, 2010, 09:13:19 poslijepodne »
Od Đure sam očekivao ipak više, jer je u tom malom auteku C-klase jako malo mjesta, meni je knap, a milimetar sam u svakom pogledu manji od Đure... budem izvidio neke dodatne detalje za takav auto, a ta "bakica" je prvo - dobro tehnički potkovana kada sa mobitelom radi slike (a znam i mnoge duplo mlađe, i to muške, koji su za to tupani), a kao drugo - to kaj je nju sram, ne kužim... zar bi svi trebali ići pješice jer netko drugi nema auto, ili mu je trenutno loše, nema posla, ima dugova itd itd??

Mislim, takvo razmišljanje je odraz nazadnjačkog i primitivnog, da ne velim jalnuškog mentaliteta... danas si stvarno svatko uzima pravo dijeliti moralke i glumiti moralne vertikale...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Bilaj

  • Gost
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #184 : Ožujak 15, 2010, 11:39:06 prijepodne »
Jel to serija W203.
Ak je ona se proizvodila od 2000 godine do 2007. kada prestaje proizvodnja.

Znači nije nov.

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #185 : Ožujak 15, 2010, 12:43:09 poslijepodne »
Znači nije nov.

Sada nije.
Međutim ovdje ljudi diskutiraju da li je Đuro kupio novi auto, ili "novi" auto. Pitanje je onda: kad je to Đuro bio nabavio taj svoj auto? Ak je to nabavil 2007-me a možda čak i 2008-me, onda je, vjerujem, mogel kupiti novoga. Teoretski.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #186 : Ožujak 15, 2010, 12:53:39 poslijepodne »
Hajde dečki denite slike svojih auta,naravno ako ih imate?
Odmah lijepo možete reći koliko  dugo radite,dali ste sami ili imate obitelj i sve ono kaj spočitavate svećenicima,pa da malo možemo usporediti.Jer ovako nemamo baš sve parametre za usporedbu.
Ili mislite da to nije potrebno?
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Bilaj

  • Gost
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #187 : Ožujak 15, 2010, 01:20:10 poslijepodne »
Pitanje je onda: kad je to Đuro bio nabavio taj svoj auto? Ak je to nabavil 2007-me a možda čak i 2008-me, onda je, vjerujem, mogel kupiti novoga. Teoretski.

Nije ni teoretski jer se zadnji takav auto proizveden u prosincu 2006 + ono što je sleđ gore rekao o nemoućnosti kupnje novog auta.

Inače rabljeni auti su vani puno jefitniji nego tu  :(

Od 2007 ovako izgleda linija:

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #188 : Ožujak 15, 2010, 06:18:43 poslijepodne »
Hajde dečki denite slike svojih auta,naravno ako ih imate?
Odmah lijepo možete reći koliko  dugo radite,dali ste sami ili imate obitelj i sve ono kaj spočitavate svećenicima,pa da malo možemo usporediti.Jer ovako nemamo baš sve parametre za usporedbu.
Ili mislite da to nije potrebno?

Koliko dugo radimo? Obitelj? Djecu? Kakve to ima veze?

A kaj misliš da se mi možemo / smijemo uspoređivati sa svećenicima? Ili da se svećenik može uspoređivati s nama?

Ne zaboravi da biti svećenik nije profesija, to je duhovni poziv i zato niti njemu nije dozvoljeno kaj je nama, niti je nama dozvoljeno kaj je njemu. Zato sve te priče da ima novaca od ... plaće? kaj se to tak zove? ... i da može time raditi kaj hoće, mi zvuče podosta preplitko. Nije to baš sve tak jednostavno. Niti mi smijemo biti jalni kaj on sve ima, niti on smije sve svoje želje i željice sebi na očigled sviju ispunjavati.

Tumačenje da je on samo čovjek nije nikakvo tumačenje. To "samo čovjek" je on izgubio onog trena kad se zaredio, tak da se odonda on mjeri drugim mjerilima. Ja bih rekao strožim, puno strožim.

plemenitashica

  • Gost
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #189 : Ožujak 15, 2010, 06:51:58 poslijepodne »
To "samo čovjek" je on izgubio onog trena kad se zaredio, tak da se odonda on mjeri drugim mjerilima. Ja bih rekao strožim, puno strožim.

I ja tako mislim.

Sjećam se pokojnog svećenika rodom iz mislim Kurilovca, koji je godinama bio misionar u Africi, i onda je već u penziji došao „doma“, pa je dolazio na mise na ispomoć vlč. Ružmanu ili onom prije. Zvali smo ga vlč. Mikek. Imao je cipele kroz koje su mu se mogle vidjeti čarape, ali nije dao da mu se kupe nove (slažem se, krajnost) zato jer je tvrdio da su njemu i ove dobre, a da ima onih kojima su potrebnije.

E sad, naravno da je svakom svećeniku potreban auto, jer kako nama tako i njima auto nije luksuz. Ali da imaju aute od nekoliko desetaka tisuća kn, to im nije potrebno, to je po meni neumjerenost.
Iako, to je uvijek i do čovjeka a bome i do „bogatstva“ župe u kojoj se trenutno nalazi.

Usput, koje aute voze ostali svećenici našeg dekanata?
Nisu valjda svi u mercedesima.

Mene još uz to, brine i služenje narodu mnoge godine i desetljeća u jednoj župi, u odnosu na one druge svećenike koji nakon par godina promijene mjesto boravka po direktivi.
Zašto neki mogu ostati duuuuuuggggoooo na jednom mjestu, a neki ne?

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #190 : Ožujak 15, 2010, 08:20:22 poslijepodne »
Citat:
Ne zaboravi da biti svećenik nije profesija, to je duhovni poziv i zato niti njemu nije dozvoljeno kaj je nama, niti je nama dozvoljeno kaj je njemu. Zato sve te priče da ima novaca od ... plaće? kaj se to tak zove? ... i da može time raditi kaj hoće, mi zvuče podosta preplitko. Nije to baš sve tak jednostavno. Niti mi smijemo biti jalni kaj on sve ima, niti on smije sve svoje želje i željice sebi na očigled sviju ispunjavati.

Je je on je podložan kritiki svih nas,a ti nisi i tu je velika razlika koju mnogi od vas ne žele primjetiti.
No dobro ne trebaju svečenici mene za svog branitelja ili glasnogovornika.Mislim da sam već odavno napisao svoje mišljene o tome,a vidim da ga neki još uvijek dotjeruju i pokušavaju ispraviti svoje frustracije.
Kad ste im toliko zavidni na svemu ,trebali ste o tome misliti u mladosti,a ne sad. Sad bi vi nekaj ispravljali i drugima određivali vladanje i kojekaj drugoga. Da su druga vremena ,sumnjam da bi bili tak ravni.

 Živjeli vi meni i radosni bili.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #191 : Ožujak 15, 2010, 08:48:17 poslijepodne »
Ne zaboravi da biti svećenik nije profesija, to je duhovni poziv i zato niti njemu nije dozvoljeno kaj je nama, niti je nama dozvoljeno kaj je njemu.

Ma nemoj da biti svećenik nije profesija... nego što je??  ::) ::) ::)

Duhovni poziv je - ali u smislu odabira, znači da netko odabere biti svećenik u životu kao svoj životni poziv, kao profesiju, jer on je u tome - profesionalac, živi isključivo od toga, i biti svećenik je u tom smislu potpuno isti kao i bilo koje drugo zanimanje. U tome nema razlike između inženjera, svećenika ili policajca. Osjetio si poziv, sklonost, želju - i realizirao je. U čemu je nedoumica?

Zato sve te priče da ima novaca od ... plaće? kaj se to tak zove? ... i da može time raditi kaj hoće, mi zvuče podosta preplitko. Nije to baš sve tak jednostavno. Niti mi smijemo biti jalni kaj on sve ima, niti on smije sve svoje želje i željice sebi na očigled sviju ispunjavati.

Da, od plaće. Jer svećenici dobivaju plaću iz državnog proračuna, ugovorima je ista određena, i svećenik kroz nju i stalne prihode ima dobru kreditnu sposobnost (što je i logično, ne troši na ženu, djecu, a nema ni troškove hrane i režija, na što odlaze naše plaće).

Također, dobiva i novac od crkve same, a mnogi od njih su iz bogatijih obitelji (jer su velikim dijelom sa sela, na kojima i dan-danas imaju nekretnine, nasljeđa i sve ostalo kao i svatko od nas...). Znači, prihoda može imati kroz desetak izvora, do novca je mogao doći na nebrojeno načina, pa je ograničavati se i misliti da su njegove životne mogućnosti i kupovna moć rezultat samo milodara je ne samo netočna, nego i primitivna, a i odraz debelog neznanja i nerazumijevanja.

Ja bih rekao strožim, puno strožim.

Kada ste svi tako napucani sa znanjem liturgike i inih obveza, pravite se kao veliki poznavatelji Svetog Pisma, a "najjači" ste u tumačenju istoga - i što bi netko trebao i nebi trebao biti - jasno je da i opet svoje umišljaje želite prodati pod fakte, jer mnoga tumačenja koja sam ovdje pročitao ne pišu nigdje, a niti su takva liturgijska tumačenja. Drugim riječima, o samom Svetom Pi9smu i njegovim porukama znate relativno malo. No to vas ne smeta da osuđujete...

BTW, Mercedes od Đure Saboleka je star 5 godina...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #192 : Ožujak 16, 2010, 01:18:03 prijepodne »
Ma nemoj da biti svećenik nije profesija... nego što je??  ::) ::) ::)

To kaj oni od toga delaju profesiju, to je druga stvar. Ali da je biti svećenik profesija - nije. Varaš se. Ili samo glumiš da ne razumiješ.

Citat:
Duhovni poziv je - ali u smislu odabira, znači da netko odabere biti svećenik u životu kao svoj životni poziv, kao profesiju, jer on je u tome - profesionalac, živi isključivo od toga, i biti svećenik je u tom smislu potpuno isti kao i bilo koje drugo zanimanje. U tome nema razlike između inženjera, svećenika ili policajca. Osjetio si poziv, sklonost, želju - i realizirao je. U čemu je nedoumica?

Ok, shvatio sam, ne glumiš, ti to stvarno ne razumiješ. I sad izmišljaš i pokušavaš opet ono kaj prebacuješ drugima: APP.

Kod mene uopće nema nedoumice, ali ti ne shvaćaš razliku između profesije i duhovnog poziva. No, nisam ja ovdje da ti objašnjavam razliku između tih pojmova. Misli si kaj hoćeš. Ili se malo informiraj. I to tražiš od drugih, a upravo sad to sam ne radiš.

Citat:
Da, od plaće. Jer svećenici dobivaju plaću iz državnog proračuna, ugovorima je ista određena, i svećenik kroz nju i stalne prihode ima dobru kreditnu sposobnost (što je i logično, ne troši na ženu, djecu, a nema ni troškove hrane i režija, na što odlaze naše plaće).

Također, dobiva i novac od crkve same, a mnogi od njih su iz bogatijih obitelji (jer su velikim dijelom sa sela, na kojima i dan-danas imaju nekretnine, nasljeđa i sve ostalo kao i svatko od nas...). Znači, prihoda može imati kroz desetak izvora, do novca je mogao doći na nebrojeno načina, pa je ograničavati se i misliti da su njegove životne mogućnosti i kupovna moć rezultat samo milodara je ne samo netočna, nego i primitivna, a i odraz debelog neznanja i nerazumijevanja.

Ne interesira me kolko svećenik ima izvora prihoda, to je njegova stvar. A to o milodarima - ne znam odkud ti to da neko tak misli? Ili želiš reći da ja tak mislim?
Ali iskreno govoreći, ta ideja mi se sviđa. Čuo sam da je nekad tak i bilo.

Citat:
Kada ste svi tako napucani sa znanjem liturgike i inih obveza, pravite se kao veliki poznavatelji Svetog Pisma, a "najjači" ste u tumačenju istoga - i što bi netko trebao i nebi trebao biti - jasno je da i opet svoje umišljaje želite prodati pod fakte, jer mnoga tumačenja koja sam ovdje pročitao ne pišu nigdje, a niti su takva liturgijska tumačenja. Drugim riječima, o samom Svetom Pi9smu i njegovim porukama znate relativno malo. No to vas ne smeta da osuđujete...

BTW, Mercedes od Đure Saboleka je star 5 godina...

Sad ti o svetom pismu. Jesam ja tumačil sveto pismo? I opet prebacuješ da ja neke umišljaje prodajem pod fakte. Daj se malo drži onog kaj je rečeno, a ne onog kaj si ti umišljaš da je rečeno, ili da je bila namjera. Imaš stvarno bujnu maštu. Samo prebacuješ i vrijeđaš. Smiri malo živce.

A Đurin Mercedes me zabole. Nek si kupi i Rolls Royce. Može i avion kad već tolko zarađuje. Ali onda nek se ne čudi ak mu niko ne bu dolazil u crkvu. Onda je skroz fulal svoju "profesiju". Samo kaj budu onda ljudi krivi kaj ga ne razumiju. Uvijek je onaj drugi kriv. Da se čovjek malo pogleda u špigel već bi bilo puno bolje na ovom svijetu. Mada svi znamo da si ubijeđen u suprotno, ali to vrijedi jednako, ako ne i posebno i za tebe, Sleđ.
« Zadnja izmjena: Ožujak 16, 2010, 01:49:29 prijepodne BobRock »

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #193 : Ožujak 16, 2010, 01:38:21 prijepodne »
Je je on je podložan kritiki svih nas,a ti nisi i tu je velika razlika koju mnogi od vas ne žele primjetiti.
No dobro ne trebaju svečenici mene za svog branitelja ili glasnogovornika.Mislim da sam već odavno napisao svoje mišljene o tome,a vidim da ga neki još uvijek dotjeruju i pokušavaju ispraviti svoje frustracije.
Kad ste im toliko zavidni na svemu ,trebali ste o tome misliti u mladosti,a ne sad. Sad bi vi nekaj ispravljali i drugima određivali vladanje i kojekaj drugoga. Da su druga vremena ,sumnjam da bi bili tak ravni.

 Živjeli vi meni i radosni bili.

Ko ne želi primjetiti? Pa baš o tome ja i govorim: nije isto biti svećenik i biti običan čovjek. I to iz više razloga, ne samo kritika. O tome ja i pričam cijelo vrijeme.

Osim toga, ja nemam nikakve frustracije, to meni nemreš reći. Ja na to sve gledam skroz trezveno, bez ikakvih emocija ili osjećaja zahvalnosti ili obaveza. Upravo to ponajviše dela razliku između naših pogleda na tu temu.

I zakaj tvrdiš da sam ja nekome zavidan. Po čemu smatraš da to možeš tvrditi? To ne štima. I ja nikome ne određujem kak da se ponaša. Ja samo iznosim svoje mišljenje, tak da imamo mogućnost razmijeniti naša mišljenja. Ja sam spreman i voljan sagledati svaku temu sa različite perspektive i sretan sam ak otkrijem neku grešku u mojem gledištu, i možda nekaj novog naučim. A kaj drugi odluče / nauče za sebe to je njihova stvar. Na žalost, na ovom svijetu ima previše ljudi koji su rezistentni na nove spoznaje.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #194 : Ožujak 16, 2010, 08:04:57 prijepodne »
Gospodo, Isus se rodio kao čovjek,bio čovjek,za čovjeka. I ?

Na kraju su ga raspeli!

Dajte si malo pročitajte kaj pišete.

Bobe,hajde malo uzmi bibliju i malo pročitaj .Razumijem ja tebe i ne želim da mijenjaš mišljenja,a najmanje te želim učiti.
To nikako.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....