Autor Tema: Katolička Crkva - predmet sprdnje  (Posjeta: 302215 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Točkica

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 395
  • Karma: +8/-4
  • Spol: Ženski
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #135 : Veljača 02, 2010, 11:30:36 prijepodne »


Ma ne brinite, Mlačanin, nisam to ni shvatila kao vrijeđanje. Ja sam se sama poigrala svojim nickom, to je sve. Nisam baš tako uvredljiva, bez brige!   :-*

Offline Cagliostro

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 40
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • ex Gothic_Rocker
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #136 : Veljača 02, 2010, 05:13:08 poslijepodne »
Mislim da se danas osjeti podsmjeh kada bilo tko izjavi da vjeruje u bilo što što se prostim oko ne može vidjeti ili rukama opipati.
Naravno, postoje "ovce", no ne bi trebali generalizirati.
...Prestajem jesti životnije, jer shvatio sam, još nisam pojeo aktiviste...

Tur

  • Gost
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #137 : Veljača 06, 2010, 11:15:38 prijepodne »
Mislim da se danas osjeti podsmjeh kada bilo tko izjavi da vjeruje u bilo što što se prostim oko ne može vidjeti ili rukama opipati.
Sigurno je da toga ima sve više i biti će još više. Međutim, kada dođe trenutak smrti, trenutak kada ti je teško u životu i kada ne vidiš izlaz, rijetko tko od tih "ateista" se ne obrati upravo onome čije su postojanje cijeloga života nijekali - Bogu. Jer smrt je nešto što je jače od čovjeka i u tome trenutku se pokazuje da su svi ljudi duboko u sebi zapravo vjernici. Tetak mi je cijeloga života bio komunist i ateist, ali kada mu je umrla žena urlao je iz svega glasa - Bože zašto si je uzeo??!!! Mislim da svi duboko u sebi znamo da postoji Bog.

Offline Točkica

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 395
  • Karma: +8/-4
  • Spol: Ženski
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #138 : Veljača 06, 2010, 02:39:57 poslijepodne »

... Mislim da svi duboko u sebi znamo da postoji Bog.



Znamo! Samo postoje određene razlike u načinima na koje mu se obraćamo.    :)

Offline Muzh

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 152
  • Karma: +0/-0
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #139 : Veljača 06, 2010, 07:02:43 poslijepodne »
Kulko god to nemoguche zgledelo probal bum bit kratak i objektivan.

Chovek je pored ostalog i duhovno bitje pak mu je treba nekakove duhovne kulture. Che basch sem protiv institucionalizirajna v tom pogledu sejednak mi se vidi da je to najmejnsche zlo. V Cirkve ko institucije se, kak i segdek, navek najde nekakov ludjak, maanijak i slichno. Bez obzira na strogu kontrolu vnuter Cirkve navek je bilo i bu individua tere buju preschle chez se kontrole i neko vreme nesmetano zloupotreblavale svoju poziciju. No da religija ni institucionalizerana i kontrolerana od strane Cirkve, v naschem sluchaju Katolichke morete si zamisliti kuliko bi tek onda bilo scharlatana i tatov ki bi po kojekakvim sektam vabili i iskorischtavali ljude. Ni treba dugo iskati, poglechte si samo politichku branschu.

Zakljuchak. Cirkva morti i ni najbolsche reschejne ali momentalno nimamo bole.

Tur

  • Gost
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #140 : Veljača 07, 2010, 07:51:12 prijepodne »
Znamo! Samo postoje određene razlike u načinima na koje mu se obraćamo.    :)
Svatko se obraća na onaj način za koji misli da je najbolji.

Offline Točkica

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 395
  • Karma: +8/-4
  • Spol: Ženski
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #141 : Veljača 07, 2010, 11:09:15 prijepodne »



Slažem se! Pa još kada taj način odaberemo sami, bez "sufliranja" i sugestija sa strane, sreći nema kraja .... 

Tur

  • Gost
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #142 : Veljača 07, 2010, 11:47:37 prijepodne »
Slažem se! Pa još kada taj način odaberemo sami, bez "sufliranja" i sugestija sa strane, sreći nema kraja .... 
Treba znati razdvojiti dobro od lošeg u životu.

Offline Točkica

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 395
  • Karma: +8/-4
  • Spol: Ženski
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #143 : Veljača 07, 2010, 01:06:22 poslijepodne »


Točno! Ali i to je lakše učiniti kad se, uz životno iskustvo, čovjek na pravi način duhovno razvija.  

Tur

  • Gost
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #144 : Veljača 07, 2010, 01:11:42 poslijepodne »
Točno! Ali i to je lakše učiniti kad se, uz životno iskustvo, čovjek na pravi način duhovno razvija.  
Točno. Samo "pravi način" je svakome od nas nešto drugo.

Offline Cagliostro

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 40
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • ex Gothic_Rocker
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #145 : Veljača 08, 2010, 02:54:27 poslijepodne »
Mislim da činjenica kod ljudi da vjeruju u nešto više od njih samih govori puno o razini svijesti njihova duha.
...Prestajem jesti životnije, jer shvatio sam, još nisam pojeo aktiviste...

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #146 : Veljača 08, 2010, 03:36:04 poslijepodne »
Mislim da činjenica kod ljudi da vjeruju u nešto više od njih samih govori puno o razini svijesti njihova duha.

Pa, ja se ne bih složio s tim. Niti ne znam jel to govori o niskoj ili visokoj "razini svijesti njihova duha". Po mojem samo činjenica, da neki vjeruju u nešto više od njih samih - to još ništa ne znači. To je preopćenita izjava.

Kad pomislim da neki ljudi možda vjeruju u duhove i vještice, onda mi ta njihova razina ne izgleda baš visoka. Ali ima i ljudi sa, nazovimo to tako - "visokom razinom duha" ko Einstein koji je, primjerice, izjavio da se Bog ne kocka.

Vjera i praznovjerje su dva totalno različita pojma. Nemojmo to brkati.

Offline Cagliostro

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 40
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • ex Gothic_Rocker
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #147 : Veljača 09, 2010, 10:25:07 prijepodne »
Ja tu ne govorim o razini nečijeg intelekta ili sposobnosti nekoga za racionalizacijom cijeloga svijeta, nego o razini svjesti njegova duha. Ono što se Vama možda čini smiješnim i neracionalnim dugo vremena bio je način na koji su ljudi objašnjavali svijet oko sebe u kojemu su se našli i osječali maleni naspram njega.

Danas je čovijek "narastao" i neki svijet u kojemu živi za njega više nije dovoljan, tehnologija se razvija i donekle uništava vjerovanja što su bila i danas se pokušavaju na mukama održati. No uvijek će postojati ono nešto što će biti van shvačanja nekog računala ili "intelektualca" sa, recimo, pet diploma.  Ono nešto će visjeti u zraku što će nanovo zapanjiti svijet i, možda, iako to oni sami neće nikada priznati, na tren učiniti sve te ljude malim u istom tom svijetu koji su oni do jučer svojim saznanjima "prerasli".
Duhovni dio čovjeka opstaje i opstati će usprkos navali tehnologije i informacija koje nam se trpaju svakodnevno u glavu bez vremena da ih "provarimo" kroz nju... Opstati će iz razloga što čete Vi sami shvatiti da ako želite u tom svijetu opstati morate zadržati sebe i svoje ja i trebate se, makar na tren, maknuti od svega toga.
I to Vas skromna moja gospodo, po meni, čini duhovnima.

A o vješticama i duhovima, gospodine, bi Vam svašta mogao napričati...  ;)
...Prestajem jesti životnije, jer shvatio sam, još nisam pojeo aktiviste...

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #148 : Veljača 09, 2010, 11:28:37 prijepodne »
...
A o vješticama i duhovima, gospodine, bi Vam svašta mogao napričati...  ;)

No, please!   :D

Tur

  • Gost
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #149 : Veljača 09, 2010, 04:00:53 poslijepodne »
Ne znam zašto bi vjerovanje u duhove bilo nešto smiješno ili maloumno? To je svijet koji definitvno postoji, naravno ne u obliku tipa Casper, ali postoji. Isto vrijedi i za vještice. Ne postoje u onom obliku tipa stara baba koja leti na metli, ali ako netko misli da kroz povijest nisu postojale osobe koje su bile bliske sa Sotonom, onda se vara.
« Zadnja izmjena: Veljača 09, 2010, 04:02:48 poslijepodne Tur »