Autor Tema: HTov IMS (IP Multimedia SubSystem) u VG  (Posjeta: 20829 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ivana_vg

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 252
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Ženski
Odg: HTov IMS (IP Multimedia SubSystem) u VG
« Odgovori #15 : Ožujak 12, 2011, 01:56:48 poslijepodne »
I meni je došlo.
Jel to obavezno  prihvatiti?  Ja to nebi,oni  samo žele  da  poberu novac, meni bi sad uvalili,pa da mi  stalno onda šteka nešto.
I onda bi automatski morala uzeti   Max adsl  Flat paket jer bi mi pobiralo promet i kad nisam  na netu,a   modem mora biti uključen cijele dane.
Ako mogu birati  ,nema šanse da to uzmem,pa da se vežem  s njima još  ugovorom na 2 godine,pa ak ne dela  tko  te  šiša,  a oni pobiraju novac 

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: HTov IMS (IP Multimedia SubSystem) u VG
« Odgovori #16 : Ožujak 12, 2011, 02:24:09 poslijepodne »
Na moju žalost, a mislim i na sve ostale, možemo polako zaboravljati dosadašnju telefoniju.
Htjeli mi ili ne  uvjeren sam da ova stvar ide dalje bez naše volje. T-com uvodi ono kaj im je jednostavnije i jeftinije bez obzira na naše želje. I tako kad mi recimo nestane struje, izajdem na balkon i derem se iz petnih žila prema Elekri u Klari.....................hej ...... kad bu dooooošlaaaaaaaaaaa struuuuuujaaaaaaaaaaaaaaaaa?

Sve to pokazuje kak sva ta nova tehnologija nije baš bog zna kaj, jer što smo dalje sa tehnologijom to se pokazuje više njezin nedostatak. Baš me zanima kaj se bu desilo kad nam mjesec bude najbliže zemlji, a to je ovih dana.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline ivana_vg

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 252
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Ženski
Odg: HTov IMS (IP Multimedia SubSystem) u VG
« Odgovori #17 : Ožujak 12, 2011, 02:50:06 poslijepodne »
Ak imaš mobitel ,možeš zvat   kad nema struje i naravno platiti  paprenu cijenu za minutu.
A kaj bu Štefica  od  88 let koja   ovak i onak nezna  kaj je  modem ,adsl,internet ,a niti zna tipkati na mobitel....

I ne vjerujem da to daju besplatno, vjerojatno se mora potpisati ugovor na  2 godine...
« Zadnja izmjena: Ožujak 12, 2011, 03:03:19 poslijepodne ivana_vg »

Bilaj

  • Gost
Odg: HTov IMS (IP Multimedia SubSystem) u VG
« Odgovori #18 : Ožujak 12, 2011, 08:07:55 poslijepodne »
T-com uvodi ono kaj im je jednostavnije i jeftinije bez obzira na naše želje. I tako kad mi recimo nestane struje, izajdem na balkon i derem se iz petnih žila prema Elekri u Klari.....................hej ...... kad bu dooooošlaaaaaaaaaaa struuuuuujaaaaaaaaaaaaaaaaa?

Pa ovako. Kada nam je korea telekom govorila o tome kako su oni uveli GEPON u Koreji mi smo prvo pitali a što sa POTS telefonima kada nestane struje.
Koreanci su nas onako kao telad u šarena vrata nisu kužili kaj ih pitamo. Pa rekli pa naranov da ne rade.
Nakon toga mi pitali a što ako nestane struje onda su na tek skužili što pitamo.

Njima nestaje struja otprilike 2 sata godišnje. I za to vrijeme dok nema sttruje oni mogu bez problema uzeti mobitel i telefonirati. Čak ni uređaji u centrali nemaju baterijsku rezervu jer se očekuje da svugdje ima struje. Stoga su nas gledali kao telad ponovo kakve to mi gluposti pitamo. Pa naravno da imamo struje uvijek.  :o

Eto to je razlika između nas i ostalih naprednih naroda koji očekuju da struje ima svugdje

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: HTov IMS (IP Multimedia SubSystem) u VG
« Odgovori #19 : Ožujak 13, 2011, 08:23:43 poslijepodne »
Eto to je razlika između nas i ostalih naprednih naroda koji očekuju da struje ima svugdje

Daj mi onda reci jel su Japanci imali napredni sigurnosni sustav kad im je u Fukushima 1 nestalo struje? Nije valjda da se to može nazvati napredno? Tvoj pojam "napredno" očito se jaaako ralikuje od mojeg.

Ako ti neko u familiji doživi nesreću kod / zbog nestanka struje, a ta osoba onda nemre nazvati pomoć jer taj "napredni komunikacijski sustav" ne dela, onda se taj sistem nikako nemre nazvati napredan.

Napredan sistem uzima u ozbir i ono malo vremena kad nije pripravan za rad, zato je pitanje "kaj ako nema struje" u svakom slučaju na mjestu. Onaj koji omalovažava to pitanje nije niti malo stručan, a kamoli odgovoran. Zato je takvo Koreansko stajalište u najmanju ruku neozbiljno.

Nego, kolko sati godišnje kod nas nema struje? Gdje se mogu vidjeti takvi podaci?

Bilaj

  • Gost
Odg: HTov IMS (IP Multimedia SubSystem) u VG
« Odgovori #20 : Ožujak 13, 2011, 10:01:34 poslijepodne »
Ako ti neko u familiji doživi nesreću kod / zbog nestanka struje, a ta osoba onda nemre nazvati pomoć jer taj "napredni komunikacijski sustav" ne dela, onda se taj sistem nikako nemre nazvati napredan.
Kolika je vjerojatnost da ti nestane struje u tih 2 sata, i da moraš nazvati pomoć a ni jedan jedini mobitel u obitelji ne radi jer nema struje u baterijama.

Citat:
Napredan sistem uzima u ozbir i ono malo vremena kad nije pripravan za rad, zato je pitanje "kaj ako nema struje" u svakom slučaju na mjestu. Onaj koji omalovažava to pitanje nije niti malo stručan, a kamoli odgovoran. Zato je takvo Koreansko stajalište u najmanju ruku neozbiljno.

Naprotiv, puno je jeftinije manje novaca potrošiti na sustav koji ne radi tih 2 sata na godinu i uštedu na besprekidnom napajanju uložiti na još jedan tim hitne pomoći koji mogu puno više pomoći u ostalih 8758 sati godišnje kada ima struje.

Takve računice rade odgovorni ljudi. 

Offline ivana_vg

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 252
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Ženski
Odg: HTov IMS (IP Multimedia SubSystem) u VG
« Odgovori #21 : Ožujak 14, 2011, 11:33:55 prijepodne »
Eto to je razlika između nas i ostalih naprednih naroda koji očekuju da struje ima svugdje

Daj mi onda reci jel su Japanci imali napredni sigurnosni sustav kad im je u Fukushima 1 nestalo struje? Nije valjda da se to može nazvati napredno? Tvoj pojam "napredno" očito se jaaako ralikuje od mojeg.

Ako ti neko u familiji doživi nesreću kod / zbog nestanka struje, a ta osoba onda nemre nazvati pomoć jer taj "napredni komunikacijski sustav" ne dela, onda se taj sistem nikako nemre nazvati napredan.

Napredan sistem uzima u ozbir i ono malo vremena kad nije pripravan za rad, zato je pitanje "kaj ako nema struje" u svakom slučaju na mjestu. Onaj koji omalovažava to pitanje nije niti malo stručan, a kamoli odgovoran. Zato je takvo Koreansko stajalište u najmanju ruku neozbiljno.

Nego, kolko sati godišnje kod nas nema struje? Gdje se mogu vidjeti takvi podaci?

kod mene svaki dan zadnjih mjesec dana nema struje  jer mijenjaju drvene stupove  sa  betonskima.... tak da   bi mi stvarno  telefon poslužio....

Bilaj

  • Gost
Odg: HTov IMS (IP Multimedia SubSystem) u VG
« Odgovori #22 : Ožujak 14, 2011, 12:08:01 poslijepodne »
Imate li bežični telefon?

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: HTov IMS (IP Multimedia SubSystem) u VG
« Odgovori #23 : Ožujak 14, 2011, 12:37:51 poslijepodne »
Kolika je vjerojatnost da ti nestane struje u tih 2 sata, i da moraš nazvati pomoć a ni jedan jedini mobitel u obitelji ne radi jer nema struje u baterijama.

U svojem primjeru polaziš od pretpostavke da u svakom kućanstvu živi obitelj, tj. više osoba. I nadalje dodaješ pretpostavku da u kućanstvu imaš bar jedan mobitel, koji je spreman za rad. Previše pretpostavki, koje sa fiksnim telefonom nemaju eto baš ništa zajedničkog. Dapače, prije bih rekao da je u kućanstvu gdje nema fiksne linije veća vjerojatnost da će postojati mobitel, nego obrnuto. Zašto bi sada neki penzić koji živi sam i ima fiksni telefon kupio sebi još i mobitel? Daj mi to objasni.
Citat:
Naprotiv, puno je jeftinije manje novaca potrošiti na sustav koji ne radi tih 2 sata na godinu i uštedu na besprekidnom napajanju uložiti na još jedan tim hitne pomoći koji mogu puno više pomoći u ostalih 8758 sati godišnje kada ima struje.

Takve računice rade odgovorni ljudi. 

Sad govoriš o tome kaj je jeftinije, i tu je glavni problem. Naravno da je to jeftinije, ali je nesigurnije. No nemre se sve mjeriti novcima. Osim toga - kak bu taj dodatni tim hitne pomoći došel do te osobe u nevolji ak ih ta osoba nemre nazvati? Tako da u toj situaciji ti moreš imati i 10 dodatnih timova hitne pomoći, ali oni će visjeti u ambulanti i niko nebu imal niš od toga. Ti ovdje jednu situaciju uspoređuješ s nekom totalnom drugom. Taj tim hitne pomoći je ili potreban, ili je višak. I to je neovisno jel imaš telefon / struju, ili nemaš. Skroz bezveze usporedba.

Tvoja definicija riječi "odgovoran" i moja nisu isti. Jedno je odgovornost naspram ljudskim životima, a drugo odgovornost naspram investitorima. Ja ovdje ne govorim o ovim drugima, nego o odgovornosti naspram sigurnosti, ljudskim životima. Činjenica je se da uz takve nove uređaje gubi sigurnost koja je sa analognim telefonom postajala. To za mene ne zvuči napredno, dapače. Krajni korisnik dobija nešto kaj niti ne želi, a gubi ono kaj mu više znači. I to samo zato da bi investori imali nekaj od toga. I to nam onda prodajete pod "napredno". Jadno.

Tako da takve računice koje ti ovdje prenosiš ne rade odgovorni ljudi, nego ljudi gladni za novcima, koji tih par sati (kolko sad sati, nisi odgovorio na to pitanje?), ili možda par ljudskih života omalovažavaju. To je za mene krajnje neodgovorno.

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: HTov IMS (IP Multimedia SubSystem) u VG
« Odgovori #24 : Ožujak 14, 2011, 12:43:02 poslijepodne »
Imate li bežični telefon?
A kaj ak nemaju? Znači s novim naprednim uređajem imaš dodatnu nužnost kupiti i mobitel? I to je napredno?

Ak mi taj novi "napredni" sustav za iste novce daje i jedan mobitel sa brojem, onda je to druga stvar, onda je to stvarno napredno. Daje li?

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: HTov IMS (IP Multimedia SubSystem) u VG
« Odgovori #25 : Ožujak 14, 2011, 01:01:35 poslijepodne »
Imate li bežični telefon?
A kaj ak nemaju? Znači s novim naprednim uređajem imaš dodatnu nužnost kupiti i mobitel? I to je napredno?

Ak mi taj novi "napredni" sustav za iste novce daje i jedan mobitel sa brojem, onda je to druga stvar, onda je to stvarno napredno. Daje li?

Za nas kao krajne korisnike je važno, da je stvar dobra sigurna i jeftinija. Eh,  ja u to baš nisam siguran i zato se tome ne veselim.
Naravno nemam iluzije da to mogu odbiti, zaustaviti ili nekaj treće.

I ono najvažnije dok se uvjerimo u dobre ili loše strane , za sve je već prekasno
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Vegi

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 474
  • Karma: +2/-5
Odg: HTov IMS (IP Multimedia SubSystem) u VG
« Odgovori #26 : Ožujak 14, 2011, 01:13:23 poslijepodne »
Imate li bežični telefon?
A kaj ak nemaju? Znači s novim naprednim uređajem imaš dodatnu nužnost kupiti i mobitel? I to je napredno?

Ak mi taj novi "napredni" sustav za iste novce daje i jedan mobitel sa brojem, onda je to druga stvar, onda je to stvarno napredno. Daje li?

Bob, Bilaj je ovim pitanjem htio reći da ni sadašnji klasični bežični telefoni, koji su btw masovno prisutni po kućanstvima ne rade kad nema struje, pa niko ne diže panku.

Bilaj

  • Gost
Odg: HTov IMS (IP Multimedia SubSystem) u VG
« Odgovori #27 : Ožujak 14, 2011, 01:29:44 poslijepodne »
U svojem primjeru polaziš od pretpostavke da u svakom kućanstvu živi obitelj, tj. više osoba. I nadalje dodaješ pretpostavku da u kućanstvu imaš bar jedan mobitel, koji je spreman za rad. Previše pretpostavki, koje sa fiksnim telefonom nemaju eto baš ništa zajedničkog. Dapače, prije bih rekao da je u kućanstvu gdje nema fiksne linije veća vjerojatnost da će postojati mobitel, nego obrnuto. Zašto bi sada neki penzić koji živi sam i ima fiksni telefon kupio sebi još i mobitel? Daj mi to objasni.

E sada vidim da ideš od krive pretpostavke. Ona kučanstva koja imaju xDSL liniju za pristup Internetu, njima bi se ponudilo da krenu na IMS odnosno VoIP.

Zaista ja ne znam nij jednog jedinoč čovijeka koji ima kompjuter i internet a nema mobitel.

Ona kučanstva koji imaju samo telefon (a takvih će biti još godinama ohoho) će imati i nadalje klasičnu telefonsku liniju.

Citat:
Citat:
Naprotiv, puno je jeftinije manje novaca potrošiti na sustav koji ne radi tih 2 sata na godinu i uštedu na besprekidnom napajanju uložiti na još jedan tim hitne pomoći koji mogu puno više pomoći u ostalih 8758 sati godišnje kada ima struje.

Takve računice rade odgovorni ljudi. 

Sad govoriš o tome kaj je jeftinije, i tu je glavni problem. Naravno da je to jeftinije, ali je nesigurnije. No nemre se sve mjeriti novcima. Osim toga - kak bu taj dodatni tim hitne pomoći došel do te osobe u nevolji ak ih ta osoba nemre nazvati? Tako da u toj situaciji ti moreš imati i 10 dodatnih timova hitne pomoći, ali oni će visjeti u ambulanti i niko nebu imal niš od toga. Ti ovdje jednu situaciju uspoređuješ s nekom totalnom drugom. Taj tim hitne pomoći je ili potreban, ili je višak. I to je neovisno jel imaš telefon / struju, ili nemaš. Skroz bezveze usporedba.

Nije bezvezna. To je teška odluka koju svatko mora odvagati što je bolje ili nije.
U ovom slučaju tih jedna ili 10 dodatnih timova može pomoći cijele godine čak i onda kada nestane struje a ljudi imaju telefon.

Jednako tako pogledaj i drugu stvar. Ako tako gledaš bilo bi najbolje da od gorice do zagreba imao tri trake i ni jedno križanje nego sve samo nadvožnjake i denivelirana križanja. Ali realno takav sustav je skup i ne bi bio bog zna kako učinkovitiji od sadašnje ceste s dvije trake.
Jednako tako ti bi bio brži na cesti kada bi kupio ferrari da ideš s njim na posel -a pa zašto onda nemaš ferrari?

Bilaj

  • Gost
Odg: HTov IMS (IP Multimedia SubSystem) u VG
« Odgovori #28 : Ožujak 14, 2011, 01:33:45 poslijepodne »
Za nas kao krajne korisnike je važno, da je stvar dobra sigurna i jeftinija. Eh,  ja u to baš nisam siguran i zato se tome ne veselim.

I ono najvažnije dok se uvjerimo u dobre ili loše strane , za sve je već prekasno

E sada koliki je Up Time- zasigurno manji nego kod klasičnih telefonskih linija. Daleko je jefitniji za operatera te mu omogučije jednostavnije uvođenje novih funkcionalnosti.

No dali će jeftinije biti i krajnjem korisniku - u HT-u teško ali kod alternativaca definitivo je prednost i kod njih je dosta jeftinije.

Offline ivana_vg

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 252
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Ženski
Odg: HTov IMS (IP Multimedia SubSystem) u VG
« Odgovori #29 : Ožujak 14, 2011, 03:51:13 poslijepodne »
Oni to planiraju kao jedino olakšati  spajanje   adsl  i  max tv-a  za one koji to još   nemaju.....
A oni koji to nemaju   sada  vjerojatno ni ne žele imati jer su   penzići koji nemaju ni komp,a  ni mobitel......   
Kad me  nazovu  ja ću ih lijepo  odbiti i reći da mi to ne treba.
Ionak mi se  račun neće smanjiti  sa time niti ništa, samo  ću imati problema  i neće mi raditi ni telefon ni internet.   
I dosad  sam imala više škola  da  ne potpisujem nikakav ugovor,a  kamoli  na  2 godine.
Vidite i sami da to nije besplatno.....

I btw,imam  više mobitela  i sama vidim da mi to ničem  ne koristi, ionako sada  sve preko  maila,facea,i interneta  rješavam,mobitel mi ni ne treba.....
« Zadnja izmjena: Ožujak 14, 2011, 03:53:08 poslijepodne ivana_vg »