Autor Tema: Završeni pregovori s EU!  (Posjeta: 148898 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Završeni pregovori s EU!
« Odgovori #75 : Lipanj 23, 2011, 08:48:25 poslijepodne »
Dokaza nema nitko, ali teorija ima bezbroj.

Pa ak tebi sve te stvari koje trpi i EU i neke njezine članice, po istom scenariju za kojega smo se i mi "opredijelili", nisu nikakav dokaz - onda ne znam kaj bi se moralo ponuditi da tebi bude prihvatljivo.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

amarkulin

  • Gost
Odg: Završeni pregovori s EU!
« Odgovori #76 : Lipanj 23, 2011, 08:50:00 poslijepodne »
@ Mlačanin:
1. Ovi se ljudi nisu sami izabrali za politiku.
2. Oni su uspješno otjerali od sebe onu manjinu koja je nekaj pokušavala promijeniti - Lesar, Tadić, Vesna Škare, ja...  ;)
3. Ja sam nakon svakih izbora dosad rekel: Dragi moji Hrvati, vama još nije dovoljno loše - vidimo se na sljedećim izborima.

Što hoću reći: nije pitanje jel mi idemo u EU ili ne - pitanje je cijelo vrijeme: KAKO MI IDEMO U EU?
A kaj ste drugo očekivali od ovih klimavaca nego da i to odklimaju?

@ Sledge:
Članice EU trpe zbog SVOJIH gluposti, a ne zbog tuđih. Zakaj su Nijemci prvi izišli iz krize, a mi ne bumo nikad s ovakvom ekipom na vlasti?
« Zadnja izmjena: Lipanj 23, 2011, 08:51:47 poslijepodne amarkulin »

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Završeni pregovori s EU!
« Odgovori #77 : Lipanj 23, 2011, 11:41:21 poslijepodne »
@ Sledge:
Članice EU trpe zbog SVOJIH gluposti, a ne zbog tuđih.

Aleluja!!

Naravno da trpe zbog svojih. Poanta je što njihove gluposti NEĆE rješavati ostale članice. I to ja cijelo vrijeme pričam kao argument onima koji nas uvjeravaju upravo u suprotno.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

amarkulin

  • Gost
Odg: Završeni pregovori s EU!
« Odgovori #78 : Lipanj 24, 2011, 02:19:40 prijepodne »
Ma, ne trebaju rješavati ničije probleme - pa tko to traži?

Ja bih to usporedio s djecom. Jel bi ti rađe ostavil dijete da se druži s ekipom koja je stalno švorc, u kojoj caruje jedan klipan, omiljeni sport im je bježanje s nastave, alkohol je obvezan, a i droga se zalomi - ili u društvu koje često ode na utakmicu, a bome i na koncert, neki treniraju sport, poneki svira kakav instrument, a većina su dobri ili odlični učenici?

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Završeni pregovori s EU!
« Odgovori #79 : Lipanj 24, 2011, 11:00:01 prijepodne »
Ma, ne trebaju rješavati ničije probleme - pa tko to traži?

Nitko ne traži.

Problem je kaj se ta mogućnost prezentira kao "zdravo za gotovo", a takove priče, direktne i indirektne, puši veliki broj ljudi.

Znači, prodaje se laž, ili se ista indirektno servira kao veliki razlog zašto ući u EU.

BTW, i ti sam si nemali broj puta prodavao ovdje istu priču u smislu da će Hrvatskoj ulaskom u EU biti riješeni mnogi problemi.

A ja i dalje tvrdim - neće biti riješen niti jedan. Jer jednostavno - EU ne rješava probleme, a njihov zakonodavni okvir nije takav da ikome išta određuje u smislu da sprečava pogreške i probleme. EU okvir daje samo smjernice i vanjske granice odeđene problematiku, unutar koje mora biti smješteno nacionalno zakonodavstvo, i unutar kojih prava i metoda se mora smjestiti nacionalno zakonodavstvo i metode rada i ponašanja. No same metode nisu propisane.
« Zadnja izmjena: Lipanj 24, 2011, 11:04:18 prijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Završeni pregovori s EU!
« Odgovori #80 : Lipanj 24, 2011, 11:15:31 prijepodne »
Imam cijeli Lisabonski ugovor preveden na hrvatski jezik u pdf-u.

Kako među dozvoljenim formatima ima i pdf za upload, molim Štefa da barem malo poveća dozvoljenu veličinu privitka, jerbo je dozvoljeno 1024 kB iliti 1 Mb, a taj pdf ima 1092 Kb... kako ne vjerujem da bi preopteretili server ili ionako njegov serverski prostor sa gomilama uploada, neka poveća dozvoljenu veličinu privitka na barem 2 Mb, pa da se može uploadati barem pošteni tekst ili za potrebe nečega poštena fotka, ili nešto zipano ili rarano (jer ti formati uzmu puno na veličini krajnje datoteke...).

Mislim da bi u ovoj temi (žal mi je kaj nisam pokrenuo neku temu tipa "ZA i PROTIV EU", gdje bi bilo jedno javno sučeljavanje sa argumentima i dokumentima) taj Lisabonski ugovor dobro došao, da mnogi vide o čemu se radi i da - uz malo mašte i razumijevanja - imaju sliku na što je sve pristala ili mogla pristati premijerka, te zbog čega niti dan-danas ne znamo detalje toga što je u naše ime potpisano.

Lisabonski ugovor na hrvatskom jeziku je dokument od cca 418 stranica (jasno da ne trebate čitati sve, no dobra preglednost sadržaja i poglavlja omogućuje lako nalaženje određene specijalizirane teme), a prijevod je djelo Zavoda za znanstveni i umjetnički rad HAZU u Splitu.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Završeni pregovori s EU!
« Odgovori #81 : Lipanj 24, 2011, 11:44:46 prijepodne »
Imam cijeli Lisabonski ugovor preveden na hrvatski jezik u pdf-u.

Pa,zdigni ga nekam a vevo ostavi link.

Jel ima de za skinuti ono kaj smo spregovarali z eezom?
Mislim da je bilo v večernjem pred tjeden - dva al nis kupil.
« Zadnja izmjena: Lipanj 24, 2011, 11:55:39 prijepodne kuntakinte »
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Završeni pregovori s EU!
« Odgovori #82 : Lipanj 24, 2011, 11:51:40 prijepodne »
... - ili u društvu koje često ode na utakmicu, a bome i na koncert, neki treniraju sport, poneki svira kakav instrument, a većina su dobri ili odlični učenici?

Kaj su po zanimanju? Superheroji? Il to delaju v fušu?
Ovo je predobro da bi bilo istinito,više ko uvod v horor.  ;D
Twin Peaks...
wwwg tablice

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Završeni pregovori s EU!
« Odgovori #83 : Lipanj 24, 2011, 12:10:06 poslijepodne »
Imam cijeli Lisabonski ugovor preveden na hrvatski jezik u pdf-u.

Kako među dozvoljenim formatima ima i pdf za upload, molim Štefa da barem malo poveća dozvoljenu veličinu privitka, jerbo je dozvoljeno 1024 kB iliti 1 Mb, a taj pdf ima 1092 Kb...

Limit mogu podići kasnije, a Lisabonski ugovor postoji na nekoliko mjesta na webu:

npr. Lisabonski ugovor Europske unije (2007.)

A dostupan je i analitički pregled:

lisabonski ugovor

P.S. Podignut je limit na 1.5Mb (2Mb je limit na web serveru).
« Zadnja izmjena: Lipanj 24, 2011, 12:21:31 poslijepodne Stjepan »

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Završeni pregovori s EU!
« Odgovori #84 : Lipanj 24, 2011, 12:21:17 poslijepodne »
Znam da postoji, no ja sam štel da ga ima i tu kod nas na forumu...

Sa druge strane, ja dajem gotov pdf dokument, tamo ga nema, dok za download moraš imati Facebook account, što je podosta nepraktično mnogima... a i mrzim aplikacije iz Facebooka koji mi za jedan pregled ili bilo kaj odma hoće dozvole da me koriste kroz sve moje podatke, što ne želim...

Pa ako imaš ovaj analitički pregled isto u pdf-u, molio bih da ga daš ovdje, jer nemam namjeru raditi scribd account samo zbog toga, a niti isto to raditi preko Facea...
« Zadnja izmjena: Lipanj 24, 2011, 12:32:08 poslijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Završeni pregovori s EU!
« Odgovori #85 : Lipanj 24, 2011, 12:36:18 poslijepodne »
Ima i zanimljivih, kratkih izvadaka koji pokazuju velike probleme u prihvaćanju ili uopće implementaciji odredbi tog ugovora u pojedinim zemljama i njihovim zakonodavstvima, nakon revizije ugovora iz 2010.-e i njegove dopune od nekih 148 stranica (!!!), pa kome se neda čitati cijele ugovore, evo sažetaka:

http://www.pravo.hr/_download/repository/Lisabonski_ugovor_2010.pdf
« Zadnja izmjena: Lipanj 24, 2011, 12:42:35 poslijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Završeni pregovori s EU!
« Odgovori #86 : Lipanj 24, 2011, 12:37:57 poslijepodne »
Tu postoji i reklamerski način gledanja na cijelu priču, naravno od onih koji su PRO EU...

http://www.strategija.hr/datastore/filestore/10/Va_vodi_kroz_Lisabonski_ugovor.pdf

Ne samo kod nas, i susjednu BiH su počeli pripremati za "shvaćanje" što taj ugovor u biti, donosi...

http://ceppei.ba/bos/index.php?option=com_content&view=article&id=1360:lisabonski-ugovor&catid=51:korisni-tekstovi&Itemid=49
« Zadnja izmjena: Lipanj 24, 2011, 12:43:34 poslijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Završeni pregovori s EU!
« Odgovori #87 : Lipanj 24, 2011, 12:46:25 poslijepodne »
http://pollitika.com/sazetak-pregovora-s-eu

================================

Ovo je informativno promidžbeni pristup sadržaju ispregovaranih poglavlja, naravno da nema onih dijelova gdje Hrvatska gubi, to bi trebalo tražiti u traktatima cjelovitog teksta a što je birokratski štos kako građane odvratiti od čačkanja.
Ali neka - dajem linkove na skraćene dijelove pa ako će nekom trebati može se skinuti i cijeli pdf tekst.

Linkovi na cijele članke su na gornjem linku.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline GrayWolf

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 96
  • Karma: +0/-0
Odg: Završeni pregovori s EU!
« Odgovori #88 : Lipanj 24, 2011, 12:52:44 poslijepodne »
Imam cijeli Lisabonski ugovor preveden na hrvatski jezik u pdf-u.


Budes postavio taj pdf? Ja nemam Face pa nemrem skinut ono kaj je Stjepan postavio.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Završeni pregovori s EU!
« Odgovori #89 : Lipanj 24, 2011, 01:02:33 poslijepodne »
Pa ja ga budem postavio, bez problema - kada će ga forum moći primiti zbog ograničenja veličine, a o čemu sam već postavio upit Štefu... bilo bi dobro imati ga ovdje na forumu, a ne da moram koristiti vanjske servise, koji su ograničeni brojem downloada, ili trajanjem datoteke na serveru itd...

Zato dajem - nadam se - privremeno rješenje...

File name: Lisabonski Ugovor Komplet.pdf File size: 1.07 MB
« Zadnja izmjena: Lipanj 24, 2011, 01:05:49 poslijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”