Autor Tema: Završeni pregovori s EU!  (Posjeta: 148881 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Završeni pregovori s EU!
« Odgovori #165 : Studeni 21, 2011, 05:08:55 poslijepodne »
PRVA JAVNA OBJAVA U HRVATSKOJ KLAUSOVIH 10 TOČAKA PROTIV EU-a

Predsjednik Republike Češke Vaclav Klaus izdao je publikaciju s deset argumenata protiv Ustava Europske unije.


"Deset točaka" objavljeno je u češkoj publikaciji Livode Noviny 1. ožujka 2005. godine.

Do danas nisu objavljene ni u jednom hrvatskom mediju - jer se ne uklapaju u službenu političku orijentaciju.

Ove točke preporuča nam poznati britanski publicist John Laughland u predgovoru svoje knjige.

Vaclav Klaus upozorava da ulaskom u EU nacionalne države prestaju postojati, postaju regije ili provincije te gube suverenitet. Češki predsjednik je nedavno izjavio da je ulazak Češke u EU bio jedna od njezinih najvećih povijesnih pogrešaka.

Točka 1 Europska unija postat će država i imat će sve osnovne odlike jedne države. Imat će svoj ustav, svoje građane, svoj teritorij, svoje vanjske granice, svoju valutu, svoga predsjednika, svoga ministra vanjskih poslova itd. Imat će svoju zastavu, himnu i državni praznik.
Točka 2 U toj novonastaloj državi federalnoga tipa, trenutne zemlje članice bit će obične regije ili provincije.
Točka 3 Ustav države Europske unije bit će nadređen ustavima zemalja članica. Čak će i cjelokupni pravni poredak EU-a biti nadređen pravnom poretku zemalja članica.
Točka 4 Izraz ustavni ugovor kao takav je neprecizan i samo privremen. Ovaj će dokument biti ugovor među suverenim državama samo dok - kao ugovor - ne bude potvrđen u zemljama članicama. Tada će taj dokument postati pravi ustav.
Točka 5 Pojam zajedničkoga suvereniteta koji je dosad bio prevladavajući, u današnjoj je staroj Europskoj uniji napušten i umjesto njega je stvoren nov paneuropski suverenitet. Države u novoj Europskoj uniji gube svoje, dosad, eksluzivno pravo za stvaranje svojih vlastitih zakona.
Točka 6 Građani zasebnih zemalja članica postat će građani države Europske unije s izravnim pravima i obvezama ove europske države.
Točka 7 Zemlje članice moći će primjenjivati one ovlasti koji će im EU prepustiti, a ne obratno, što je bila izvorna ideja europskih integracija. Izvedene ( sekundarne ) zakonske odluke Europske unije bit će nadređene izvornim ( primarnim ) zakonskim odlukama zemalja članica.
Točka 8 Europska unija, a ne zemlje članice, sklapat će međunarodne ugovore s ostalim državama.
Točka 9 Važnost manjih zemalja članica, što znači i same Republike Češke, umanjuju se glasačkim postupcima ( u usporedbi s trenutnom situacijom koja je rezultat Ugovora u Nici ) ustavnim ugovorom.
Točka 10 Čak i u područjima donošenja odluka, u kojima će zemlje članice u budućnosti zadržati pravo veta, te odluke mogu u bilo koje vrijeme biti podređene glasu većine ( dovoljno je da se predstavnici ili premijeri zemalja Europske unije s njime slože, što znači da se može provesti bez mogućnosti da sabori pojedinih zemalja imaju mogućnosti sami o tome odlučivati, da ne spominjemo građane koji bi s time trebali izraziti svoje slaganje.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Završeni pregovori s EU!
« Odgovori #166 : Studeni 21, 2011, 05:13:41 poslijepodne »
Ima loi neki Gregor ovdje koji je i opet pametniji od ovoga gore navedenoga?? Koji zna bolje? Koji je siguran, dapače garantira, da se nama tako nešto ne bi dogodilo?

Ukratko, koji ima argumente koji su jači i kvalitetniji od onih koje iz prve ruke iznose upućeni ljudi, dapače predsjednik jedne članice??
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Jaguar

  • Gost
Odg: Završeni pregovori s EU!
« Odgovori #167 : Studeni 21, 2011, 05:27:51 poslijepodne »
Ima loi neki Gregor ovdje koji je i opet pametniji od ovoga gore navedenoga?? Koji zna bolje? Koji je siguran, dapače garantira, da se nama tako nešto ne bi dogodilo?

Ukratko, koji ima argumente koji su jači i kvalitetniji od onih koje iz prve ruke iznose upućeni ljudi, dapače predsjednik jedne članice??

Kao prvo ne bi da mješamo kruške i jabuke.
Češka kada je ulazila u EU je imala itekako koristi od toga, debelo do danas, potvrđuju brojni podaci.
Mi imamo nesreću da ulazimo u nezgodnom trenutku u EU kada su pred njom teški izazovi i nitko danas nemože točno predvidjeti kako će to sve završiti.
rekao sam da je za mene EU brak i ništa više, koji je skup različitih interesa, gdje se rade kompromisi, ideš ili ne ideš u brak, ima svoje prednosti i nedostatke, ukoliko ulaziš u njega s tim se moraš suočiti i nositi inače ili ne ulaziš ili se rastaješ.

Jednom prilikom davno još prije 7-8 godina sam kazao da kada mi budemo ulazili u EU ona će se raspasti.
Nisam bio ni daleko od toga, no svejedno neznamo kako će sve još završiti.

Ima prednosti, ima nedostataka i na nama je da odlučimo za ili protiv.
Obzirom da je EU odavno kod nas, da je zauzela svoju poziciju, koju smo dozvolili i bez našeg članstva, za što smo sami krivi( a što je sasvim sigurno oslabilo i naše pregovaračke pozicije), mi i tako nemamo što izgubiti, jer mi smo odavno već sve izgubili, mi možemo pinešto i dobiti ako smo pametni i upravo je iz tog razloga važno tko će pobijediti i na ovim izborima i kako pametno će nas povesti u EU. Jer ništa nije isto pa ni to tko nas i kako vodi na tom putu.

Ja bi volio samo da nam objasniš što će to Hrvatska još spasiti ne ulaskom Hrvatske u EU?
Kao i to što je mogla spasiti svih ovih godina i bez EU, pa nije?

Bilaj

  • Gost
Odg: Završeni pregovori s EU!
« Odgovori #168 : Studeni 21, 2011, 07:58:42 poslijepodne »
Ulaskom u shengen, hrvatski izvoz će doživjeti dodatni krah u BIH (a to je jedna od rijetkih zemalja s kojima imamo pozitivnu bilancu).

http://www.vecernji.hr/biznis/nakon-uvodenja-schengenskog-rezima-slijedi-rat-jajima-rh-bih-clanak-348693


Jaguar

  • Gost
Odg: Završeni pregovori s EU!
« Odgovori #169 : Studeni 21, 2011, 08:14:10 poslijepodne »
Ulaskom u shengen, hrvatski izvoz će doživjeti dodatni krah u BIH (a to je jedna od rijetkih zemalja s kojima imamo pozitivnu bilancu).

http://www.vecernji.hr/biznis/nakon-uvodenja-schengenskog-rezima-slijedi-rat-jajima-rh-bih-clanak-348693

Bude HDZ sredio situaciju i u BiH  pa neće biti ni ovih problema. Kaj jedan, dva HDZ-a.
To što mi izvezemo u BiH povuče jedna EU metropola.
E to mi je baš jak razlog da ne podržim EU.

Bilaj

  • Gost
Odg: Završeni pregovori s EU!
« Odgovori #170 : Studeni 22, 2011, 09:15:11 prijepodne »
To što mi izvezemo u BiH povuče jedna EU metropola.

Uz ovakav stav nije ni čudno da je Hrvatska u recesiji.
U 2009 BIH je bila drugo najveće izvozno tržište a možda bi i nakon što isključimo turizam iz računice BiH bila ispred Italije.

Ti bi zamijenio uspiješan izvoz, sa najboljim zemljom gdje imamo pozitivnu platnu bilancu za neki imaginarnu EU metropolu sa kojom smo u trgovinskom minusu.
Strašno i prestrašno.

Jaguar

  • Gost
Odg: Završeni pregovori s EU!
« Odgovori #171 : Studeni 22, 2011, 11:05:57 prijepodne »
To što mi izvezemo u BiH povuče jedna EU metropola.

Uz ovakav stav nije ni čudno da je Hrvatska u recesiji.
U 2009 BIH je bila drugo najveće izvozno tržište a možda bi i nakon što isključimo turizam iz računice BiH bila ispred Italije.

Ti bi zamijenio uspiješan izvoz, sa najboljim zemljom gdje imamo pozitivnu platnu bilancu za neki imaginarnu EU metropolu sa kojom smo u trgovinskom minusu.
Strašno i prestrašno.

Tko prije svega kaže da se taj izvoz neće i nastaviti. Neka HDZ (dva)sredi BiH kao uređenu zemlju i nema nikakvih problema, no upitno je i po tome kako je sredio Hrvatsku.

S tom EU metropolom trebamo postići i imamo šansu da postignemo plus.
Bilaj jedan omanji bogati Beč ima 4 mil stanovnika, koliko ima siromašna BiH?

Pozitivna bilanca, što to znači? U kolikim brojkama je ta pozitivna bilanca?
Pozitivna bilanca može biti i kada je od Vas kupim vreću krompira a Vi od mene vreću zelja.

Ja znam o čemu govorim samo Vi to ne razumijete.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Završeni pregovori s EU!
« Odgovori #172 : Studeni 22, 2011, 11:27:32 prijepodne »
E to mi je baš jak razlog da ne podržim EU.

Pa jak je. Sigurno jači od bilo kojeg koji mi veli da podržim. Možda i zato jer takav još ovdje nisam doživio, posebice ne od tebe, koji svakom stavu vidiš manu, jedino svoje stavove ne možeš ničim opravdati ili argumentirati.

Imaš temu PRO EU, pa nisi nikada naveo ništa što bi nas navelo da glasamo ZA ulazak u EU. Tko je tu dvoličan? ili glup - jer se oslanja na to da drugi misle za njega, mora ispunjavati partijsku zadaću kako je sekretarijat naredio, a on sam nema pojma i ne zamara se sa time zašto... tema je otvorena, pa nam reci što to tebe cijelo vrijeme tako jebeno jako veže uz EU?? Pa reci i nama, da se i mi priključimo, vjerojatno znaš nešto što nitko od nas ne zna... pa daj nas prosvijetli!!
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Bilaj

  • Gost
Odg: Završeni pregovori s EU!
« Odgovori #173 : Studeni 22, 2011, 11:32:40 prijepodne »
Tko prije svega kaže da se taj izvoz neće i nastaviti.
Jesi li ti išta pročitao što je napisano na tim linkovima.
Uvođenje carina i dodatnih poslovnih barijera uvijek uništava izvoz.

Citat:
Bilaj jedan omanji bogati Beč ima 4 mil stanovnika, koliko ima siromašna BiH?

Ma što Beč, u cijelu bogatu Austriju izvozimo duplo manje nego što prodamo u siromašnu Bosnu- a kada bi oduzeli  turizam brojke izvoza u Bosnu bi sigurno bile tri puta bolje.

Citat:
Pozitivna bilanca, što to znači? U kolikim brojkama je ta pozitivna bilanca?
Pozitivna bilanca može biti i kada je od Vas kupim vreću krompira a Vi od mene vreću zelja.

Ti ne znaš što je pozitivna platna bilanca jer bo ne bi govorio o zelju nego bi govori u novcu. Daj se malo educiraj prije nego počneš tvrditi takve stvari.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Završeni pregovori s EU!
« Odgovori #174 : Studeni 22, 2011, 11:38:02 prijepodne »
Bilaj jedan omanji bogati Beč ima 4 mil stanovnika, koliko ima siromašna BiH?

Poanta je u tome da taj bogati Beč neće s tobom poslovati, a ova sirotinja hoće. No bahatim sveznadarima tipa Čačića, koji sve zna - samo nema KONKRETAN odgovor niti na jedno pitanje, to ionako nije bitno. To je razina jednog "ozbiljnog" političara.

Kao i sada kada je izvalio da damo sve autoceste u koncesiju za 15 milijardi eura. Tako nešto može izvaliti samo potpuna budala, k tome potpuno neupućena. I potpuno nedobronamjerna - barem prema Hrvatskoj.

Kada su mu rekli da je država kao jamac i obveznik kredita dužna više do toga za te iste autoceste, nije rekao ništa. Kada su ga pitali hoće li onda koncesionar preuzeti plaćanje kredita za te autoceste, opet nije rekao ništa. A nije rekao ništa jer je budala, jer ima papke u tom dealu na štetu Hrvatske i u koriste njegovog računa, jer bi htio uzeti lovu za "državne potrebe" i sa istima "pokretati Hrvatsku", a da istodobno zdrobi tu lovu i još da ostanu krediti, koje bi Hrvatska (tj., svi mi) krvavo plaćali iz proračuna, dok bi drugi uzimali čistu dobit od autocesti za sebe. Mi plaćamo kredit za nešto u čemu uživaju drugi. To je modus koji je prodavao sa Coningom - valjda misli da tako može i sa cijelom državom.

Stvarno moraš imati IQ preko 280 da bi smislio tako briljantni primjer sranja i štete. Inače se to svugdje tretira kao veleizdaja - jedino bi kod nas trebao biti "posao stoljeća".

Taj idiot nas stvarno sve smatra kretenima.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Jaguar

  • Gost
Odg: Završeni pregovori s EU!
« Odgovori #175 : Studeni 22, 2011, 12:10:43 poslijepodne »
Koliko sam čital koncesija autocesta je samo jedna od ideja koja nije razrađena do kraja i Čačić nije tvrdio ni ovo ni ono.
Ideja je da se mirovinski fondovi uvedu u tu priču sa svojim(našim) novcima koje nemaju kam uložiti i da se taj novac oplodi kako bi fondovi ostvarili dobit(prinos) koji ide građanima u drugom stupu.

No ti očito o tome neznaš ništa ili neželiš znati iz razloga tvog "pika" na Čačića pa trkeljaš o nečemu što nema nikakve veze s tom idejom, nego ponovno serviraš tvoju bolesnu konstrukciju kako bi nastavio gaditi Čačića, tvoje pravo ali i naše pravo je da razaberemo o čemu se ovdje radi. Stoga neka se svatko informira dobro i ne nasjeda ni na čija podmetanja, ni moja, ni tvoja ni bilo čija.

Bilaj

  • Gost
Odg: Završeni pregovori s EU!
« Odgovori #176 : Studeni 22, 2011, 12:18:25 poslijepodne »
Ideja je da se mirovinski fondovi uvedu u tu priču sa svojim(našim) novcima koje nemaju kam uložiti i da se taj novac oplodi kako bi fondovi ostvarili dobit(prinos) koji ide građanima u drugom stupu.

Prvo, Čačić se trudi prodati ideju koncesije.
Prvo je išao sa stranim koncesionarom, pa ga je u izravnom sučeljavanju Jurčić poklopio- Tu sam snimku već na forum postao.

Druga stvar- što država dobiva- ništa- jer smanjuje dug ali odriće se prihoda, a OMF ne bi dali ništa građanima jer da što daju građanima onda bi do sada imali bar nekakav prinos a ne da smo skoro na nuli.
Sav profit OMF ulažu u zarade svojih banaka majki.

Jaguar

  • Gost
Odg: Završeni pregovori s EU!
« Odgovori #177 : Studeni 22, 2011, 12:24:42 poslijepodne »
Ponavljam koncesija je iznešena samo kao jedna načelna ideja, nikad do sada čvrsto definirana.
Sve mogućnosti, koje će biti najbolje za HR dolaze u obzir i ta ideja se tek treba iskristalizirati i razraditi.
Kako, kome, pod kojim uvjetima, isplativost itd.

No razumijem da i kao ideja pali ljude na konstruiranje svega i svačega, neka to je dobro.

Jaguar

  • Gost
Odg: Završeni pregovori s EU!
« Odgovori #178 : Studeni 22, 2011, 02:02:06 poslijepodne »
Evo ta dama svaki dan govori o EU i vanjskoj politici.
Kaj ti tu ne paše Sledgehammer?

http://www.hns.hr/index.php?option=com_content&view=article&id=1922&catid=48&Itemid=65

Možemo biti utjecajni u EU


Zagreb, 22. studenoga - "EU nije federacija nego labav savez i kao takva odgovara hrvatskim interesima. Naš glavni cilj je pronaći svoje mjesto unutar Unije tako da budemo utjecajniji nego što smo to prema veličini i realnoj snazi", kazala je Vesna Pusić, jedna od Kukuriku lidera za tjednik Nacional.

Pusić je za Nacional kometirala i uvijek aktualna pitanja o našem odnosu prema Srbiji i BiH. Ponovno je istakla kako se Hrvatska mora profilirati kao politički predvodnik regije, a da bi se to postiglo treba dodatno popraviti odnose sa Srbijom.

"To ponajprije uključujue otkrivanje istine o tisućama nestalih, nastavak procesa kažnjavanja ratnih zločinaca i povratak oduzete imovine", kazala je Vesna Pusić.

Što se tiče BIH, Pusić ponavlja kako je jedinstvena BiH  hrvatski interes.

Vesna Pusić podržala bi ulazak Palestine u UNESCO, a jasno se protivi bilo kakvom hrvatskom angažmanu u slučaju vojne intervencije u Iranu.

Svojim stavovima i ciljevima Vesna Pusić  ističe kako ne kritizira američku politiku, ali najavljuje da bi buduća Vlada i njezina diplomacija, ukoliko Kukuriku koalicija pobjedi na izborima, mogla zauzeti nov i prilično drukčiji kurs u vanjskoj politici.


Bilaj

  • Gost
Odg: Završeni pregovori s EU!
« Odgovori #179 : Studeni 22, 2011, 03:18:28 poslijepodne »
"EU nije federacija nego labav savez i kao takva odgovara hrvatskim interesima. Naš glavni cilj je pronaći svoje mjesto unutar Unije tako da budemo utjecajniji nego što smo to prema veličini i realnoj snazi", kazala je Vesna Pusić

Kaže vesna i ostane živa.
Baš i nije labav savez.
Europska ekonomska zajednica je bila labav savez jer je imala neovisno ali usklađeno pravosuđe u cilju razvoja gospodarstva i zajedničke carinske unije.

To je labav savez. EU nije labav savez nego ide daleko bliže federaciji nego labavom savezu nezavisnih država.