Autor Tema: Završeni pregovori s EU!  (Posjeta: 148882 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

amarkulin

  • Gost
Odg: Završeni pregovori s EU!
« Odgovori #105 : Srpanj 17, 2011, 03:10:38 poslijepodne »
Baš šteta, Sledge, što si na ovo pitanje zaboravio odgovoriti...
Nema beda, ja sam strpljiv čovjek.

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Ministri o Europskoj uniji
« Odgovori #106 : Srpanj 22, 2011, 08:11:25 poslijepodne »
Ministri o Europskoj uniji

http://vgdanas.hr/Politika/Clanak/3035/ministri-o-europskoj-uniji.aspx

Dva ministra i saborski zastupnik na raspravi o EU, a rasprava nigdje prije nije bila najavljena?! Kako to? Nije valjda da su se preplašili da bi mogli doći ljudi na čija pitanja ne bi znali ili ne bi htjeli odgovoriti?

Citat:
Što nam donosi punopravno članstvo u Europskoj uniji bila je središnja tema rasprave koja se sinoć odvijala u dvorani Pučkog otvorenog učilišta u Velikoj Gorici. Tribina u organizaciji Hrvatske demokratske zajednice za cilj ima promicanje značaja ulaska Hrvatske u Europsku uniju i održava se širom Hrvatske.

Stranačkim dužnosnicima, članovima, ali i ostalim okupljenim Velikogoričanima na pitanja o članstvu u Europskoj uniji odgovarali su ministar obrane Republike Hrvatske Davor Božinović, ministar pravosuđa Dražen Bošnjaković te saborski zastupnik Ivan Šuker.

- Sve zemlje Europske unije su profitirale od članstva jer ukoliko ste dio jednog tržišta od pola milijarde stanovnika to vam svakako otvara brojne mogućnosti u gospodarskom smislu. U sigurnosnom smislu, EU je sigurno najzaštićeniji dio suvremenog svijeta, a politički, sjest ćemo i bit ćemo za stolom za kojim će se donositi odluke i mi ćemo imati utjecaja. Prvi put će Hrvatska nakon ulaska u NATO sudjelovati u kreiranju međunarodne politike i onih rješenja koja se tiču nas - rekao je ministar Božinović.

Pregovori koje je Hrvatska započela u listopadu 2005. Hrvatska je okončala prošli mjesec zatvaranjem posljednja četiri poglavlja među kojima je bilo i 23. poglavlje, pravosuđe i temeljna prava. Jedan od najvećih problema hrvatskog pravosuđa je i velik broj neriješenih sudskih sporova koji su se zbog dužine procesa nagomilavali.

Na pitanje hoće li se to promijeniti s ulaskom u EU odgovor je dao ministar pravosuđa Dražen Bošnjaković.

 -Hoće, mi smo to uspjeli prepoloviti, čak i više od toga, ali smo uspostavili nove procesne zakone koji omogućavaju puno brže postupanje. Uspostavili smo novu mrežu sudova di su suci specijalizirani. Kada je sudac specijaliziran ima više znanja, više stručnosti, brže vodi postupak i donosi odluku koja će teško past na višem sudu. To su bili teški zahvati, iznimno teški problemi, ali uspjeli smo stvoriti dobar zakonodavni okvir i otvorili smo procese - rekao je Bošnjaković.

S članstvom u Europskoj uniji dolaze i političke i ekonomske koristi koje će se očitovati u neograničenom pristupu europskom tržištu, većim mogućnostima za ulaganja u hrvatsko gospodarstvo, lakšem školovanju u inozemstvu, korištenju razvojnih fondova te druge brojne mogućnosti. Također u prvih šest mjeseci članstva možemo očekivati oko 800 milijuna eura financijske koristi, no i ta sredstva treba zaslužiti.

- Definitivno ćemo morati promijeniti svoj način razmišljanja i ponašanja. Moramo se oprostiti od razmišljanja da će nam netko naprosto pokloniti novce. Dakle novci postoje i može se do njih doći, ali će se davati za kvalitetne projekte kako privatnim poduzetnicima tako i jedinicama lokalne samouprave - rekao je bivši ministar financija Ivan Šuker.

Jaguar

  • Gost
Odg: Završeni pregovori s EU!
« Odgovori #107 : Srpanj 22, 2011, 11:08:57 poslijepodne »
- Definitivno ćemo morati promijeniti svoj način razmišljanja i ponašanja. Moramo se oprostiti od razmišljanja da će nam netko naprosto pokloniti novce. Dakle novci postoje i može se do njih doći, ali će se davati za kvalitetne projekte kako privatnim poduzetnicima tako i jedinicama lokalne samouprave - rekao je bivši ministar financija Ivan Šuker.

Pa to je mnogima odavno već jasno samo njemu nije, tek sada je shvatio? Još dok to prenese po vertikali i horizontali, prođe vlak.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Završeni pregovori s EU!
« Odgovori #108 : Srpanj 28, 2011, 06:16:31 poslijepodne »
http://www.dragovoljac.com/index.php?option=com_content&view=article&id=10098%3Ademontaa-mita-o-demokratskoj-legitimaciji-europske-unije-1dio&catid=9%3Apolitika-i-drutvo&Itemid=11

U Zarezu br. 302 objavljen je temat "S onu stranu Schengena" o političkoj ekonomiji i demokraciji u Europskoj uniji. Jelena Miloš piše odemokratskom deficitu u institucijama Europske unije "koji se koristi za donošenje velikog broja problematičnih odluka daleko od očiju građana, i često protivnih njihovoj volji".

Demontaža mita o demokratskoj legitimaciji Europske unije

Vladajuće elite i mainstream mediji dosad su pitanje ulaska Hrvatske u Europsku uniju tretirali kao nužan i neizbježan civilizacijski čin koji će nas napokon uvesti u obećanu europsku zemlju mira, prosperiteta i istinske demokracije. Takav diskurs uglavnom je vršio ulogu propagandnih mitova koji su kao efekt imali gušenje bilo kakve ozbiljne rasprave ili kritičkog promišljanja o Europskoj uniji. Jedan od takvih mitova koji se u ovom članku obrađuje jest i pitanje demokracije unutar Europske unije.

Jednom kad se razloži institucionalni okvir djelovanja, strukture odlučivanja i politike koje iz takvih struktura proizlaze, samorazumljiva demokracija unije polako se počinje pretvarati u ozbiljan problem demokratskog deficita koji se koristi za donošenje velikog broja problematičnih odluka daleko od očiju građana, i često protivnih njihovoj volji.

Stoga bi ovaj članak trebao poslužiti kao kratka i zbog samog opsega članka tek parcijalna analiza nedemokratskog odlučivanja u Europskoj uniji, kao i politike koja se pomoću takvog modela “efikasno” provodi.

Zakonski okvir: ovlasti Europske unije

Europska unija politička je, ekonomska i monetarna zajednica koja se, kako se opetovano ponavlja u njezinim obvezujućim ugovorima, zasniva na četiri fundamentalne “slobode”: slobodnom protoku robe, usluga, kapitala i ljudi. Te “slobode” u dosadašnjoj praksi uglavnom su se pokazale kao izlika za otvaranje granica krupnom kapitalu, deregulaciju i liberalizaciju tržišta te, posljedično, sveopću privatizaciju javnog sektora popraćenu demontiranjem socijalne države u obliku pružanja sve manje socijalne zaštite građanima, rezanja radničkih prava i sl.

Kako bi uspješno i neometano mogla provoditi takvu politiku koja opravdano nailazi na velik otpor građana, EU morala je sebi priskrbiti snažan institucionalni okvir djelovanja. Stoga su europske institucije (u prvom redu Europska komisija) postepeno i nizom obvezujućih ugovora stekle zakonske ovlasti odlučivanja u gotovo svim ekonomskim pitanjima koja su prethodno bila isključivo u nadležnosti nacionalnih parlamenata.

Danas Europska unija ima ekskluzivno pravo odlučivanja u pitanjima carinske i monetarne politike, zajedničke trgovinske politike te, naravno, politike tržišnog natjecanja[1], što znači da u tim sferama njezine države-članice više ne mogu samostalno donositi odluke. Zato se recimo primjeri poput restrukturiranja (odnosno smanjivanja kapaciteta i privatizacije) hrvatskih brodogradilišta u ime zadovoljenja principa “poštenog” tržišnog natjecanja ne mogu, kako se to zna tumačiti, smatrati tek jednim od rijetkih i iracionalnih diktata Europske unije koji će prestati jednom kad postanemo punopravni članovi (nakon čega će, naravno, nastupiti razdoblje općeg blagostanja), već je tu riječ o provođenju fundamentalne i uobičajene politike na koju samoprozvana Europa ima i formalno zakonsko pravo.

Uz navedena ekskluzivna prava odlučivanja EU ima i druge, tzv. “podijeljene ovlasti” s državama-članicama u nekim od važnijih gospodarskih područja poput unutarnjeg tržišta, poljoprivrede i ribarstva, energije, transporta, socijalne i teritorijalne kohezije itd.[2]

Premda sam naziv tih nadležnosti implicira zajedničko odlučivanje između zemalja-članica i EU-a, situacija je ipak nešto drugačija. Naime, u slučaju takvih ovlasti zemlje-članice smiju samostalno donositi odluke ukoliko EU u tim istim područjima ne odluči donijeti svoje zakone ili, jednostavnije rečeno, država-članica može djelovati samostalno dok EU ne odluči drugačije.

Na kraju, postoji i treća kategorija ovlasti, tzv. “komplementarne ovlasti” prema kojima unija može samo koordinirati, dopunjavati ili podupirati aktivnosti država-članica, a koja pokriva područja poput kulture, obrazovanja, turizma, civilne zaštite itd.[3] Premda se zbog specifičnog statusa obrazovanja unutar zakonodavstva EU-a, formalni utjecaj Europske unije na ta područja ne može jasno pokazati, neformalne tendencije uvođenja tržišne politike u polje obrazovanja unutar EU-a svakako se mogu iščitati iz politike koju trenutno provode njezine članice (dobar primjer je restrukturiranje talijanskih sveučilišta u svrhu veće kompetitivnosti ili uvođenje komercijalizacije u obrazovni sustav putem školarina, što je nedavno bio slučaj sa skandaloznim povećanjem školarina u Velikoj Britaniji).

Europsko vijeće i Europska komisija

S obzirom na prikazani dio opsega ovlasti koje prisvaja EU, jasno je, ukoliko se Hrvatska odluči priključiti Europskoj uniji, da se velik dio ključnih odluka za hrvatsko gospodarstvo i društvo u cjelini više neće donositi na sjednicama Vlade ili Sabora RH te će sukladno tome i zahtjevi (pa i štrajkovi, prosvjedi, javne kampanje i sl.) hrvatskih građana morati biti upućeni institucijama Europske unije. U tom smislu, prije donošenja bilo kakve odluke proizašle isključivo iz mitova o europskoj demokraciji, potrebno je procijeniti koliki stvarni utjecaj građani Europske unije zapravo imaju na svoje institucije, koje su to institucije koje odlučuju u ime sada gotovo pola milijarde stanovnika i kakve odluke one donose.

Glavne institucije Europske unije koje sudjeluju u procesu donošenju odluka su Europsko vijeće, Europska komisija, Vijeće ministara te Europski parlament.

Europsko vijeće[4] tijelo je koje se sastoji od predsjednika ili premijera (ovisno o političkom ustroju) svih država-članica, a koje ima ulogu krojenja glavnih smjernica i političkih ciljeva Europske unije. Zanimljivo je da to tijelo, premda od iznimne važnosti, prije Lisabonskog ugovora nije ni postojalo kao službena institucija EU-a, već tek kao neformalna skupina čelnih državnih ljudi koji su se često sastajali na javnosti zatvorenim sjednicama, i odlučivali o budućnosti Europe. No, mjestimičnu sklonost “neformalnim” i zatvorenim sastancima Europsko vijeće zadržalo je do danas.

Europska komisija, tzv. “motor europske integracije”, institucija je unutar koje je koncentrirana najveća moć donošenja odluka, a to je ujedno i tijelo koje je najmanje odgovorno volji građana ili podložno njihovom nadzoru.

Europska komisija[5] jedina od svih institucija EU-a ima pravo iniciranja zakonskih prijedloga, predlaže, upravlja i vrši nadzor nad proračunom EU-a te može pokrenuti postupak protiv odluka država-članica koje po njezinom mišljenju ne slijede vrijednosti i propise EU-a (službeni, i politički korektan, naziv za pokretanje takvog postupka je tzv. “čuvanje ugovora”). Sve te odluke leže u rukama samo 27 povjerenika (po jedan iz svake države) kojima u svakodnevnom radu pomaže snažna mašinerija od preko 25 000 tzv. stručnjaka i administrativnih djelatnika. Njihov zajednički rad često je teško nadgledati ili uopće pratiti, što zbog nedovoljne transparentnosti i otvorenosti, što zbog same hiperprodukcije propisa pisanih gotovo neprobojnim administrativno-pravnim žargonom (što je inače i problem s ostalim institucijama EU-a).

Istovremeno, tih 27 povjerenika ne biraju građani unije, nego o njihovom sastavu prvo odlučuje Europsko vijeće, na način da ono predloži Europskom parlamentu predsjednika Komisije, koji, ako ga Parlament odobri, sam izabire svoje suradnike s popisa kandidata koji su mu ponudile zemlje-članice (a taj kandidat ostavlja se u diskreciji zemalja-članica, obično ga bira premijer). Nakon toga popis se prvo šalje na odobrenje Vijeću ministara, a na kraju te procedure traži se i “blagoslov” Parlamenta kojemu ostaje opcija da prihvati ili odbije cijeli “paket” povjerenika. U cjelokupnom procesu oko pola milijarde građana koje ti neizabrani povjerenici zastupaju nema pravo glasa.

Jelena Miloš/Zarez

volim-hrvatsku.hr
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Završeni pregovori s EU!
« Odgovori #109 : Srpanj 31, 2011, 03:00:14 poslijepodne »
Bilo bi lijepo od svih onih koji su protiv EU da ponude bolju alternativu. Npr. ja sam neodlučan, nisam ni za ni protiv. Dajte mi 10 dobrih razloga zbog kojih bi trebao izaći na referendum i dati svoj glas protiv ulaska u EU.

Mene bi opet zanimalo isto toliko razloga "za". Jer na žalost ne vidim nikakve dobre razloge za ulazak,ovdje mislim na obićne male ljude. Kad je recimo Slovenija ulazila, sve je kasnije lijepo poskupilo za 50 %. a tako će isto biti i sa nama.
I kad se pogleda odnos naših političara na vlasti i u oprbi prema situaciji u zemlji i sva njihova bahatost i odnost prema nacionalnim vrijednostima , koje danas za njih ne predstavljaju ništa, teško mi je zamisliti nekakav bolji život od ovog dna kojeg sada imamo.

I kad još sada poslušam gluposti od vladajućih, sve se polako pretvara u pravi horor.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Završeni pregovori s EU!
« Odgovori #110 : Kolovoz 01, 2011, 10:15:20 prijepodne »
Mene bi opet zanimalo isto toliko razloga "za".
Pa razloga "za" imaš svugdje pošto je naša vlada "za" i trudi se da na svakom koraku dela reklamu za ulazak. Toga ne bi trebalo teško naći.
Mene bi također prije interesirali razlozi protiv. Ali bez onih nekih torija zavjere, i kao da su svi protiv nas, i da su svi zloćesti i da nas oćeju zajebat, i drugih neki općenitih gluposti. O takvim općenitim stvarima i ostalim plodovima mašte ne nemre diskutirati.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Završeni pregovori s EU!
« Odgovori #111 : Kolovoz 01, 2011, 10:31:59 prijepodne »
Ali bez onih nekih torija zavjere, i kao da su svi protiv nas, i da su svi zloćesti i da nas oćeju zajebat, i drugih neki općenitih gluposti. O takvim općenitim stvarima i ostalim plodovima mašte ne nemre diskutirati.

To nisu teorije zavjere - osim za one koji to ne žele vidjeti, čuti i znati.

Pa reci ti nama onda ono kaj nisu "teorije" - reci ti nama barem neki stvarno dobar razlog ZA tu šugavu, raspadajuću EU? Da ti nije dobar razlog taj što ćeš imati registarske tablice sa zvjezdicama?? Ili neki sličan?

BTW, razloga protiv smo u ovoj temi dali već na stotine, i svi vrlo dobro argumentirani, samo treba čitati i razumjeti.

Sa druge strane, vi - afirmatori EU - želite promjenu sadašnjeg stanja (u kojem Hrvatska NIJE članica EU) - pa je onda red da vi imate inicijativu i objasnite nama zašto bismo trebali mijenjati sadašnji status... obzirom da vi želite promjene, recite nam zbog čega bismo trebali poduzeti tako veliku, preskupu i bespotrebnu akciju ugrožavanja svekolikog suvereniteta i gospodarstva ove zemlje?
« Zadnja izmjena: Kolovoz 01, 2011, 10:35:09 prijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Završeni pregovori s EU!
« Odgovori #112 : Kolovoz 02, 2011, 02:51:21 poslijepodne »
Evo još malo realnih, normalnih viđenja i promišljanja o Hrvatskoj i njezinom mjestu unutar EU... oni koji se tome vesele valjda NE ZNAJU da brdo stvari kojimaz se vesele odavno postoje kao prava, i da za ista ne treba biti član EU-a...

http://eu-forija.blogspot.com/
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Završeni pregovori s EU!
« Odgovori #113 : Kolovoz 10, 2011, 04:30:42 poslijepodne »
Stvari postaju sve bolje i bolje!!

===================

http://www.politika.hr/druga-strana-vijesti/4865-tajni-plan-europske-unije--zatvaranje-bankovnih-altera-i-blokada-bankomata-angela-merkel-naredila-medijima-cenzuru-u-vezi-eu-krize-

Tajni plan Europske unije – Zatvaranje bankovnih šaltera i blokada bankomata - Angela Merkel naredila medijima cenzuru u vezi EU krize (Ponedjeljak, 18 srpnja 2011., 17:38)
 
Saznajemo da u  Republici Njemačkoj i još nekoliko vodećih europskih država,  vlade pripremaju zaustavljanje sve izglednije navale svojih građana s ciljem masovnog podizanja novca s banaka. Stanovnici tih zemalja su, međutim u velikoj zabludi ako misle da na banci imaju novac, jer njihov novac je pretvoren u raznorazne vrijednosne papire i virtualne vrijednosti. (HRsvijet.net)

Europska Unija je prije nekoliko dana uputila poruku na adresu velikih medijskih kuća, u kojem se urednike „mainstream medija“ moli da o ovoj mogućnosti ne izvještavaju stanovništvo, jer bi se u svim zemljama Eurozone moglo dogoditi ono što se proteklog tjedna dešavalo u Irskoj, gdje je zabilježen pravi „stampedo“ na bankomate i šaltere tamošnjih banaka. Samo u dvije vodeće irske banke, “AngloIrish bank” i “Bank of Ireland”, podignuto je tijekom prošlog tjedna čak 23 MILIJARDE EURA!! Za jednu zemlju veličine Irske, koja broji oko 5 milijuna stanovnika, riječ je o zaista astronomskoj svoti novca. Vodeće novine i televizijske kuće o tome ne izvješćuju javnost, jer se EU diplomacija boji slične reakcije i u drugim zemljama Eurozone.

Građani europskih zemalja sve više gube povjerenje u transparentno poslovanje svojih matičnih banaka, a sve više jača svijest o pravoj prirodi novca, koji realno više ne postoji, već je pretvoren u raznorazne vrijednosne papire, hipoteke i zajmove. Ljudi polako shvaćaju da njihov novac ne leži u bankovnom trezoru te da bi cjelokupan bankarski sustav propao, u slučaju da svi ljudi u kratkom roku zatraže novac koji im pripada.

U mogućem scenariju raspada Europske unije i povratka na stare državne valute, vlade etabliranih europskih država  su svjesne da će reakcija građana biti upravo ovakva kao i u Republici Irskoj te su stoga i donijele ovaj tajni plan, kojim će u tom slučaju na neodređeno vrijeme blokirati mogućnost podizanja novca od strane korisnika bankarskih usluga.

Plan europskih političara je jasno definiran: U slučaju raspada Eurozone, koji je sve izgledniji, sve bankarske institucije će zatvoriti svoje šaltere za isplatu novca te blokirati bankomate, a i rad burze će se privremeno prekinuti. Postignut je i dogovor sa vodećim društvenim mrežama na internetu, koje će u tom slučaju onemogućiti chat i privatne poruke, da bi se spriječila organizirana interakcija građana te mogući prosvjedi i nemiri.

Njemačka policija je i službeno potvrdila da ovi planovi postoje te da uključuju i angažman vojske u mogućem spriječavanju masovnih prosvjeda i eskalacije nasilja na ulicama velikih europskih gradova. U slučaju pokušaja nasilnog ulaska građana u banke, njemačka vojska je primjerice već dobila jasne upute i naređenja, u kojima stoji da moraju bezuvjetno štititi banke i njihove interese.
Izvor informacija je ugledni njemački novinar Udo Ulfkotte koji je preko 16. godina radio za novine Frankfurter Allgemeine. Dugo godina je bio i korespondent za Afriku i Saudijsku arabiju te je stručnjak za obavještajne službe. Dodjeljeno mu je više nagrada.

Cenzura

Ulfkotte tvrdi kako je Angela Merkel već dva puta pozvala sve zastupnike većih medija u Njemačkoj kako bi ih zamolila da ne pišu previše o Europskoj krizi kako se nebi proširila panika.

Izvor: HRsvijet.net


========================

Houuu-houuu-houuu... grohotom bi se nasmijao Djed Mraz... a polagano dolazi na vidjelo ono što je jasno svakome tko razmišlja svojom glavom, a ne trči bezglavo, u stilu pravog "Gregora", sa ostalim ovcama zavezanih očiju pod nož koji nad svima nama želi držati EU... "demokracija" polagano dokazyje kako je sama sebi svrha i sama je izmiušljen pojam, obična floskula koja služi bogatima da discipliniraju siromašne, prodajući im muda pod bubrege - iliti nekakva nepostojeća, izmišljena pravila ponašanja kako bi se "pravi, slobodoumni, iskreni građani trebali ponašati"...

Demokracija postaje diktatura - ili se to meni čini? Ili ne postaje ništa što nije bila i prije - samo polagano uzima svoje djevojačko prezime?

Imate "pravo" podizanja "svojeg" novca? E pa nemate!

Imate pravo protesta i izražavanja mišljenja? E pa nemate!!

Imate pravo raspolaganja svojom imovinom? E pa nemate!!!

======================================

Hvala dragom Bogu, sve je izglednije i sve sam optimističniji da će cijelo to sranje i gluparanje sa strmoglavljivanjem u dubine "EU-demokracije i slobode" biti samo još jedan povijesni promašaj, koji će ostati na razini pokušaja - barem što se tiče Republike Hrvatske. I da će se ta usiljena, nedemokratska, neslobodna i lopovska EU zajednica raspasti prije negoli sazrije vrijeme za naš punopravni članski karton, da će euro postati stvar od interesa jedino numizmatičarima, i da će se vratiti stari, dobri sustav gdje si znao što je tvoje, gdje je tvoje, i tko smije, a tko ne srati po tvojoj livadi...
« Zadnja izmjena: Kolovoz 10, 2011, 04:36:16 poslijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Završeni pregovori s EU!
« Odgovori #114 : Kolovoz 10, 2011, 06:58:29 poslijepodne »
Ovo mi se na žalost ipak više sviđa, neka lijepo sve ode tam gdje i spada,jer ipak nije sve tak bajno kak se cijelo vrijeme želi prikazati.
Sve mi zgleda kak da su ih instruirali hrvatski politićari. :P 
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: Završeni pregovori s EU!
« Odgovori #115 : Kolovoz 10, 2011, 07:08:17 poslijepodne »
Narod mislio da njihov novac cami u trezorima banaka... koji glupi narod to misli?

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Završeni pregovori s EU!
« Odgovori #116 : Kolovoz 10, 2011, 08:02:25 poslijepodne »
Plan europskih političara je jasno definiran:U slučaju raspada Eurozone, koji je sve izgledniji, sve bankarske institucije će zatvoriti svoje šaltere za isplatu novca te blokirati bankomate, a i rad burze će se privremeno prekinuti. Postignut je i dogovor sa vodećim društvenim mrežama na internetu, koje će u tom slučaju onemogućiti chat i privatne poruke, da bi se spriječila organizirana interakcija građana te mogući prosvjedi i nemiri.

Idem ja počistiti svoj račan...Nigdar se nezna...
Ak Rajzenfajzen,Hipo&Čipo,InTesla i druge banke ostanu prez penez v Nemačke sigurno ga nepeju štampat nek ga budu povlekli od "stoke sitnog zuba""na brdovitom Balkanu".
wwwg tablice

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Završeni pregovori s EU!
« Odgovori #117 : Kolovoz 10, 2011, 08:59:13 poslijepodne »
Tako nekako. Kao i da sada ne povlače stotine milijuna eura godišnje, zahvaljujući glupoj državi koja im to dozvoli...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Završeni pregovori s EU!
« Odgovori #118 : Kolovoz 10, 2011, 11:37:18 poslijepodne »
Kaj ak "ojero" vrisne,kaj z ojeriči v štumfa?Popapala maca il ..?
Do bu najbole pazaril z rikavanjem eura?
wwwg tablice

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Završeni pregovori s EU!
« Odgovori #119 : Kolovoz 11, 2011, 11:01:04 prijepodne »
Zakaj popapala maca? Pa nikada nije bilo da nešto preko noći više ne vrijedi ništa, to jednostavno ni praktično nije moguće... kao i njemačke marke ili neke druge valute kod prelaska na euro, i one su se mogle mijenjati još mjesecima, dapače i godinama, istina - na sve manje i manje mjesta, ali sigurno ništa nemre tak propasti...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”