Autor Tema: Predsjednički Izbori 2010.  (Posjeta: 149260 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Predsjednički Izbori 2010.
« Odgovori #435 : Siječanj 04, 2010, 09:38:40 poslijepodne »
suprotstavljati se nasrtajima pobješnjelih radikala koji bi nam crnilo prodali pod svjetlo a laž pod istinu.

Što je svjetlo, a što crnilo? Što je laž, a što istina?

Koja to stranka nema radikale?

I treba znati da vrag nikada nije onako crn kako se čini, kao i da crnilo ili svjetlo ovisi o aspektu, te mjestu sa kojega se promatra situacija.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

shaka zulu

  • Gost
Odg: Predsjednički Izbori 2010.
« Odgovori #436 : Siječanj 04, 2010, 09:48:45 poslijepodne »
Ma,Pusa je lajnski sneg od precednice.To je mesto tak i tak namejneno za "Kuma" a ne za "Kumu".Praf veli Nino,treba se okrenuti k Bunceku i Banditosu i pogledati v dugometražne rede intelktualcov kaj je podržavaju.
Kaj se opče kolete oko toga...

Bilaj

  • Gost
Odg: Predsjednički Izbori 2010.
« Odgovori #437 : Siječanj 04, 2010, 10:19:10 poslijepodne »
A što se tiče blagdana Isusova rođenja, i to je dan (možda više od svih drugih) kad smo pozvani govoriti i svjedočiti istinu ...

Da, što se tiče katolika i protestanata. Ostalima, a potogotvo ateistima, to je dan kao i svaki drugi, samo kaj ne trebaju ići na posao.  :-\

plemenitashica

  • Gost
Odg: Predsjednički Izbori 2010.
« Odgovori #438 : Siječanj 04, 2010, 11:31:15 poslijepodne »
Nek mi neko nabroji barem 2 intelektualca koji su podržali Bandića!

Jedan bi mogao biti Mamić, a drugi .... ne mogu se sjetiti. Aha, da Iva Majoli, Mia Begović....

Bilaj

  • Gost
Odg: Predsjednički Izbori 2010.
« Odgovori #439 : Siječanj 04, 2010, 11:35:36 poslijepodne »
A kaj se tiče Jergovića jel to ista ona osoba koja je popljuvala zagorske štrukle. Ako mu se ne sviđa Hrvatska i Zagorski štrukli onda je mogao ostati u bosni a ne dolaziti u Hrvatsku.

plemenitashica

  • Gost
Odg: Predsjednički Izbori 2010.
« Odgovori #440 : Siječanj 04, 2010, 11:48:30 poslijepodne »
Meni je sasvim dovoljno da sama poslušam što gđa Vesna govori.

Ali kad smo već kod intelektualaca, od nabrojanih samo dva nestranačka (milsim na HNS) su i više nego dovoljni: prof.dr. Milorad Pupovac, prof.dr. Mirjana Krizmanić, i još dodajem Radivoje Jovičić, ak. kipar…. Meni dosta.

Meni nije. I nikada i neće biti. Jer meni nitko - ali NITKO! - neće govoriti kakav ja dojam o nekome moram imati i kakav ja stav zbog toga moram zauzeti. Za takve zadatke imam - svoju glavu!..........

Slažem se, i to piše u mojoj prvoj rečenici: "Meni je sasvim dovoljno da sama poslušam što gđa Vesna govori".


I smatram glupim i neukim povoditi se za bilo kime, pogotovo u političkim odlukama i stavovima. Ljude ocjenjujem kroz njihove riječi i pogotovo djela, ..........

Ja ne smatram to uopće „povoditi se za bilo kime“. Čak mi je jako drago ako od cijenjene nabrojane gospode „dobijem potvrdu“ da sam vrlo blizu njihovom stajalištu, tj da je moj stav blizak njihvom glasno izrečenim dakle stavu koji podržavaju.

Kako pratim rad, govor i djelovanje dvoje tj troje ljudi koje sam iz ponuđene skupine izdvojila, znam da li su mi već prije bili dragi tj da li sam uvažavala njihove javne radove.
Kako jesam, tako i ovaj njihov „istup“ zvan podrška Vesni Pusić doživljavam putokazom da ako i nisam, krenem razmišljati u tom smjeru.

plemenitashica

  • Gost
Odg: Predsjednički Izbori 2010.
« Odgovori #441 : Siječanj 04, 2010, 11:50:27 poslijepodne »
...........I vi i ja to dobro znam. To vam je ovdje posao - pljuvati po svima koji misle svojom glavom.

Od kud vi to "dobro znate" i k tome još se pozivate na Beusovo znanje.


Tu se je jasno vidjelo što ljudi misle o vama kao političaru. I onda još povrh svega toga imate srama vrijeđati ovdje poštene građane. Sramite se!

Osobno poznajem gospodina Beusa već nekoliko mjeseci i nikad, nikad i nikad nisam doživjela da me čovjek „pljuje“ zato jer mislim svojom glavom pa govorim i pišem sve što pišem, ili zato jer se ne slažem s njegovim stavom, ili zato jer kak vi velite da mu je to posao. I ne samo Beus kao predsjednik goričkog HNS, nego nitko iz te stranke.
A nisam član stranke niti kanim postati, niti je njima to bitno i važno.

G. Beus - ako vama ili HNS nekaj znači, ja vas se ne sramim kaj vas poznam, niti se vi svi tamo trebate sramiti preda mnom kao građankom Turopolja.

Tur - Prestrašno što ste tu napisali, a to proizlazi samo iz nepoznavanja Beusa kao osobe ili ako baš hoćete i kao saborskog zastupnika.
No, to nikako po vas nije manji minus.
Možda bi trebali poslušati što HNS ili Beus govore, poslušati što i kako rade ili se ophode prema ljudima u kvartu, možda čak i progovoriti koju rečenicu s njim pa bi došli do nekog drugog stava. Želim vam da se to dogodi, jer ćete postati tolerantniji, otvorenih očiju i naprosto bolji čovjek.

A da, a kaj se to "jasno vidjelo"?

I nemojte sad krenuti mene napadati, nego obrazložite kaj pitam.

Tur

  • Gost
Odg: Predsjednički Izbori 2010.
« Odgovori #442 : Siječanj 05, 2010, 07:56:04 prijepodne »
Od kud vi to "dobro znate" i k tome još se pozivate na Beusovo znanje.
Zar Vi zaista mislite da je Beus ovdje zbog "drugih građana"? Onda ću Vam reči da ste naivni! Blago rečeno!

Nisam ja trebao njega uopće osobno poznavati (sačuvaj Bože, takva poznastva mi ne trebaju u životu) niti slušati njegove govore, dovoljno je bilo pročitati nekoliko postova na temi "Tko je Vesna Pusić" i sve je kristalno jasno. Još kad se sjetim da je taj čovjek bio kandidat za gradonačelnika! Zamislite gradonačelnika koji vrijeđa ljude okolo na Božić. Prozvao me radikalom jer ne mislim isto kao on (kao njegova stranka) i to je strašno, a ne ovo što sam ja napisao. Ovo moje je strašno u tu ruku što je istina.

Jasno se vidjelo kakvu podršku ima HNS u Velikoj Gorici. Sad ćete sigurno reći da je onih 10% glasova bilo od strane goričkih intelektualaca!
« Zadnja izmjena: Siječanj 05, 2010, 10:45:36 prijepodne Tur »

Tur

  • Gost
Odg: Predsjednički Izbori 2010.
« Odgovori #443 : Siječanj 05, 2010, 08:09:06 prijepodne »
Pa što Vi hoćete reći, da intelektualci u HNS ne razmišljaju svojom glavom?
Da i to je činjenica koju jasno vidi svatko tko razmišlja svojom glavom. Nije to tako samo u HNS-u, to je u 99% stranaka.

Da Tur, ima i stranaka gdje to nije dozvoljeno članovima, možda ste upravo i Vi član neke takve stranke, pa komentirate na temelju svojih iskustava.
Između ostalog i HNS je jedna od njih.
Niti sam ikada bio član neke stranke niti ću biti jer mi razum ne dozvoljava da budem stranački beskičmenjak i potrčko šefova stranke.

Nemojte smetnuti s uma da građani nisu glupi i da neznaju prepoznati tko u kom smjeru ide i tko se za što zalaže.

Jasno da ljudi nisu glupi, pa to se vidjelo i ove i prošle godine na izborima.
Joža javite se Beusu, čuo sam da traže još ljudi bez svojeg JA koji će biti u stanju prodati sebe za interese Čačića i Pusićke.
« Zadnja izmjena: Siječanj 05, 2010, 08:28:52 prijepodne Tur »

JosipJoža

  • Gost
Odg: Predsjednički Izbori 2010.
« Odgovori #444 : Siječanj 05, 2010, 08:33:19 prijepodne »
Pa što Vi hoćete reći, da intelektualci u HNS ne razmišljaju svojom glavom?
Da i to je činjenica koju jasno vidi svatko tko razmišlja svojom glavom. Nije to tako samo u HNS-u, to je u 99% stranaka.

Da Tur, ima i stranaka gdje to nije dozvoljeno članovima, možda ste upravo i Vi član neke takve stranke, pa komentirate na temelju svojih iskustava.
Možda čak i ima takvih stranaka, ali to sigurno nije HNS.
Niti sam ikada bio član neke stranke niti ću biti jer mi razum ne dozvoljava da budem stranački beskičmenjak i potrčko šefova stranke.

Nemojte smetnuti s uma da građani nisu glupi i da neznaju prepoznati tko u kom smjeru ide i tko se za što zalaže.

Jasno da ljudi nisu glupi, pa to se vidjelo i ove i prošle godine na izborima.
Joža javite se Beusu, čuo sam da traže još ljudi bez svojeg JA koji će biti u stanju prodati sebe za interese Čačića i Pusićke.


Tur ja imam mnogo veće svoje JA nego što Vi možete i zamisliti, nema potrebe da Vam to obrazlažem važno je da sam ja siguran u to.
Usudim se kazati da sam i veći katolik od Vas, pa i domoljub ali nisam osoba koja se voli busati u svoja prsa junačka i to nekome dokazivati i pokazivati a ponajmanje Vama.
I nema uopće potrebe da ponajmanje Vi mene nekam usmjeravate, to ću ja odlučiti.
Vi ste tipičan prototip hrvatskog građanina, kojem se aktivnost u javnom djelovanju ogadila, spravom i to me ne iznenađuje, obzirom na kredibilitet naših političara, kojima građani ne vjeruju.
Međutim dvije stvari su ovdje po meni važne:
1. da svi se sklanjamo u stranu i čekamo da netko drugi nešto napravi za nas, jer mi se nećemo angažirati niti u svom mjesnom odboru a kamoli više.
2.da ako bi svi tako razmišljali postavlja se pitanje tko će voditi zajednicu?

U povijesti kod ljudi, kod životinja  itd. uvijek postoji netko tko vodi ekipu.
Samo je pitanje da li taj vođa radi za dobro svoje zajednice ili za sebe?
E Tur ja želim vjerovati da u ovoj zemlji ima poštenih ljudi koji su u stanju da hoće i žele napraviti nešto za svoju zajednicu a preko toga i za sebe, a ne obrnutim redosljedom.

Već sam Vam jednom napisao u ranijem postu, da me upravo Vi motivirate u tom smjeru.

Tur

  • Gost
Odg: Predsjednički Izbori 2010.
« Odgovori #445 : Siječanj 05, 2010, 08:55:23 prijepodne »
Joža ja se nemam potrebu ovdje ni pred kim dokazivati kao katolik ili Hrvat. Niti mislim po nekome pljuvati jer nije to isto. Međutim, kad netko pod krinkom demokracije i liberalizma pljuje po svemu što je hrvatsko osjećam potrebu oštro reagirati. To što vi vjerujete u dobre namjere Čačića i Pusićke samo pokazuje koliko ste naivni i koliko upijate sve pročitano na indexu.hr i sličnim plaćenim oglasnicima. Ja se ne sklanjam u stranu, dapače aktivan sam na forumu i ovdje iznosim svoje stavove i razmišljanja. Lakše je priljepiti se za neku stranku i klimati glavom ili dizati ruku u saboru plus još za to primati plaću.  
« Zadnja izmjena: Siječanj 05, 2010, 09:01:15 prijepodne Tur »

Tur

  • Gost
Odg: Predsjednički Izbori 2010.
« Odgovori #446 : Siječanj 05, 2010, 09:28:35 prijepodne »
A što se tiče blagdana Isusova rođenja, i to je dan (možda više od svih drugih) kad smo pozvani govoriti i svjedočiti istinu i suprotstavljati se nasrtajima pobješnjelih radikala koji bi nam crnilo prodali pod svjetlo a laž pod istinu.
Ako Vam je jedini način borbe protiv tzv. pobješnjelih radikala vrijeđaje, onda je to jadno.

I drugi su mi prijetili da će me ušutkati pa nisu uspjeli.
Bila bi šteta da Vas ušutkaju. Ovako se barem vidi tko ste i što ste.
« Zadnja izmjena: Siječanj 05, 2010, 10:47:21 prijepodne Tur »

JosipJoža

  • Gost
Odg: Predsjednički Izbori 2010.
« Odgovori #447 : Siječanj 05, 2010, 09:34:12 prijepodne »
Joža ja se nemam potrebu ovdje ni pred kim dokazivati kao katolik ili Hrvat. Niti mislim po nekome pljuvati jer nije to isto. Međutim, kad netko pod krinkom demokracije i liberalizma pljuje po svemu što je hrvatsko osjećam potrebu oštro reagirati. To što vi vjerujete u dobre namjere Čačića i Pusićke samo pokazuje koliko ste naivni i koliko upijate sve pročitano na indexu.hr i sličnim plaćenim oglasnicima. Ja se ne sklanjam u stranu, dapače aktivan sam na forumu i ovdje iznosim svoje stavove i razmišljanja. Lakše je priljepiti se za neku stranku i klimati glavom ili dizati ruku u saboru plus još za to primati plaću.  

Tur na ovaj Vaš post mogu samo odgovoriti opet predhodnim postom i dodati još,
nema potrebe sada da Vama dokazujem da ja nisam naivan i da vrlo dobro čitam između redaka.
Čačić meni i nije nešto posebno drag, pomalo spravom jer djeluje malo bahato, možda čovjek i nije takav, možda tako samo djeluje i to je moguće,
međutim da je pametan, pametan je i to mu nemože nitko osporiti, osim toga on je sebe dokazao i u bivšem sistemu još.
Ono što ja znam zasigurno je to da je Čačić u Vladi vodio resor Autocesta i tamo nije bilo zapošljavanja, kao što to radi HDZ godinama već.
Nije bilo afera kao što ih ima sada i nije toliko novca isisano iz proračuna kao što to radi opet HDZ.

Znam i to što mu se spočitava, tj. pogodovanje svojim tvrtkama, to neznam nije dokazano ništa.
Osim toga ako i jesu radile njegove tvrke, pa zaboga i one su Hrvatske tvrtke i zapošljavale su hrvtaske radnike kao i sve druge tvrtke.
Ali nije plaćao svojim tvrtkama 500 puta veće iznose, kao što to radi HDZ i to ne svojim tvrtkama nego tvrtkama svojih prijatelja.
I to je u redu Tur?
Ma znate nije danas nitko bedast da nezna zbrojiti 2 i 2.
Osim toga da se vratim demokraciji i domoljublju. Nije li HDZ ili bar sebe tako predstavlja kao najdomoljubniju stranku, upravo kad je Haški sud i EU u pitanju taj koji podilazi najviše upravo ne čuvajući nacionalni interes.

I kako reče Plemenitašica, ni ja nisam za EU da skinemo gaće, nego da se mi prvo sredimo sami sebe i da nas EU traži a ne da mi puzimo u EU.
Ali očito su trendovi globalizacije učinili svoje, udruživanje na takvoj osnovi je neizbježno i za nas ono neće biti ni toliko štetno, zašto?
Zato jer smo mi trebali o tome misliti devedesetih, kada smo prodali sve strancima, kada smo pustili velike trgovačke centre u HR, kada smo rpodali svoje srebro strancima u ruke, banke, telekom, inu itd. tada je trebalo misliti o očuvanju nacionalnih interesa, danas je malo prekasno, ponešto se more još spasiti od toga malo što je ostalo, ali to nije ni blizu onoga što smo već poklonili.
I zatoje sada nama EU neminovnost, samo je važno sada biti pametan i izvući najbolje što se može i u tom kontekstu ja cijelo vrijeme i pišem ako me niste do sada dobro razumjeli.

Tur

  • Gost
Odg: Predsjednički Izbori 2010.
« Odgovori #448 : Siječanj 05, 2010, 10:04:37 prijepodne »
Čačić je jako pametan, to nitko ne osporava. Pametni su oni svi. Pametan je i Sanader i Milanović i Friščić i sva politička elita. Jer da nisu pametni ne bi bili tamo gdje jesu. Nitko od njih nije glup! Stvar je u tome da zastupaju svoje i isključivo svoje vlastite interese. To što Čačiću još nisu dokazali sudjelovanje u nekoj aferi ne znači ništa.

Oh kako je on samo pametan da znate! Uspješno je svoje kriminalne radnje zamotao u celofan "moderne" i "liberalne" stranke koja zastupa "prave vrijednosti". Jeste vidjeli kako ga je Pupovac gledao jučer u  Otvorenom? Mislim da to puno toga govori. Koje to vrijednosti zastupa Čačić molim Vas? Ulazak u Europsku uniju? To je vrijednost? To je umjetno stvorena država koja će se raspasti prije ili kasnije kao i svi pokušaji do sada da se narodu priguši nacionalna svijest. Europski narodi su slomili komunizam - slomiti će i Europsku uniju. Ali kad shvate što su im ONI napravili već će biti poprilično kasno jer će se dobrano nakrasti od običnih ljudi. To su vrijednosti koje zastupa HNS! Pronalaženje tzv. "topničkih dnevnika" i pljuvanje po povijesti - za to se isto zalažu.
« Zadnja izmjena: Siječanj 05, 2010, 10:06:56 prijepodne Tur »

JosipJoža

  • Gost
Odg: Predsjednički Izbori 2010.
« Odgovori #449 : Siječanj 05, 2010, 10:17:22 prijepodne »
Čačić je jako pametan, to nitko ne osporava. Pametni su oni svi. Pametan je i Sanader i Milanović i Friščić i sva politička elita. Jer da nisu pametni ne bi bili tamo gdje jesu. Nitko od njih nije glup! Stvar je u tome da zastupaju svoje i isključivo svoje vlastite interese. To što Čačiću još nisu dokazali sudjelovanje u nekoj aferi ne znači ništa.

Oh kako je on samo pametan da znate! Uspješno je svoje kriminalne radnje zamotao u celofan "moderne" i "liberalne" stranke koja zastupa "prave vrijednosti". Jeste vidjeli kako ga je Pupovac gledao jučer u  Otvorenom? Mislim da to puno toga govori. Koje to vrijednosti zastupa Čačić molim Vas? Ulazak u Europsku uniju? To je vrijednost? To je umjetno stvorena država koja će se raspasti prije ili kasnije kao i svi pokušaji do sada da se narodu priguši nacionalna svijest. Europski narodi su slomili komunizam - slomiti će i Europsku uniju. Ali kad shvate što su im ONI napravili već će biti poprilično kasno jer će se dobrano nakrasti od običnih ljudi. To su vrijednosti koje zastupa HNS! Pronalaženje tzv. "topničkih dnevnika" i pljuvanje po povijesti - za to se isto zalažu.

Tur zaista nema namjeru s Vama dalje polemizirati, vrtiti se u krug, Vi pilite po svom i nastavite, to je Vaše pravo, mogu samo kazati da pročitate moj predhodni post još jednom i na njega mogu samo dodati još jednu činjenicu a to je:
nema visoke politike idealne nigdje u svijetu, samo je pitanje da li je ona u nekim normalnim okvirima i štiti interese građana ili je ona kmetska politika.
Ovo što mi danas imamo u hrvatskoj je kmetska politika, s predznakom zločinačke prema vlastitom Narodu, od nas se prave kmetovi.