Autor Tema: Predsjednički Izbori 2010.  (Posjeta: 151375 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Tur

  • Gost
Odg: Predsjednički Izbori 2010.
« Odgovori #420 : Siječanj 03, 2010, 08:17:33 poslijepodne »
ali kreativci poput Tesle, iz današnjeg doba imaju i tekako, koliko god to Vama nebilo pravo.

Što znači da imaju pravo? Želite reči da svi "kreativci" razmišljaju isto? Ne možete sve "kreativce" trpati u isti koš.

Offline branko

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 136
  • Karma: +0/-0
Odg: Predsjednički Izbori 2010.
« Odgovori #421 : Siječanj 04, 2010, 10:03:23 prijepodne »
podržao ju je radimir čačić  - stari intelektualac..... O0

Offline Goran Beus Richembergh

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 57
  • Karma: +2/-0
Odg: Predsjednički Izbori 2010.
« Odgovori #422 : Siječanj 04, 2010, 12:13:35 poslijepodne »
I koji je intelektualac javno podržao Pusićku?

A vi niste čitali novine il se pravite nemušti?
Miljenko Jergović, Zlatko Gall, Tomislav Klauški, prof.dr. Mladen Belicza, prof dr. Ivo Goldstein, Slavko Goldstein, prof.dr. Mirjana Krizmanić, Ludwig Bauer, prof.dr. Andrea Zlatar Violić, Ivica Buljan, Vesna Mimica, prof.dr. Milorad Pupovac, prof.dr. Davorin Đanić, prof. dr. Pero Lučin, Jelena Lovrić...
GBR

Tur

  • Gost
Odg: Predsjednički Izbori 2010.
« Odgovori #423 : Siječanj 04, 2010, 12:53:21 poslijepodne »
I koji je intelektualac javno podržao Pusićku?

A vi niste čitali novine il se pravite nemušti?
Miljenko Jergović, Zlatko Gall, Tomislav Klauški, prof.dr. Mladen Belicza, prof dr. Ivo Goldstein, Slavko Goldstein, prof.dr. Mirjana Krizmanić, Ludwig Bauer, prof.dr. Andrea Zlatar Violić, Ivica Buljan, Vesna Mimica, prof.dr. Milorad Pupovac, prof.dr. Davorin Đanić, prof. dr. Pero Lučin, Jelena Lovrić...
GBR
Gdje je Jergović javno podržao Pusićku?
Klauški intelektualac? Teško. Ako ju je on podržao, to samo pokazuje koliko je nepovoljan kandidat.
Mladen Belicza je u HNS-u, pa neće valjda podržati Hebranga ili Bandića zaboga!
Ivo i Slavko Goldstein - vječni pljuvaoci po hrvatskoj povijesti.
Davorin Đanić - također član HNS-a.
Andrea Zlatar-Violić - član HNS-a.
prof.dr.Pero Lučin - član HNS-a.

I tako dalje. Nabrojali ste ljude koji su članovi HNS-a (ne obični članovi, svi su dobili neke poprilično visoke pozicije u stranci), samim time Vesnini ljudi. Otkrili ste toplu vodu.
« Zadnja izmjena: Siječanj 04, 2010, 01:17:44 poslijepodne Tur »

Offline Goran Beus Richembergh

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 57
  • Karma: +2/-0
Odg: Predsjednički Izbori 2010.
« Odgovori #424 : Siječanj 04, 2010, 01:38:34 poslijepodne »
I koji je intelektualac javno podržao Pusićku?

A vi niste čitali novine il se pravite nemušti?
Miljenko Jergović, Zlatko Gall, Tomislav Klauški, prof.dr. Mladen Belicza, prof dr. Ivo Goldstein, Slavko Goldstein, prof.dr. Mirjana Krizmanić, Ludwig Bauer, prof.dr. Andrea Zlatar Violić, Ivica Buljan, Vesna Mimica, prof.dr. Milorad Pupovac, prof.dr. Davorin Đanić, prof. dr. Pero Lučin, Jelena Lovrić...
GBR
Gdje je Jergović javno podržao Pusićku?
Klauški intelektualac? Teško. Ako ju je on podržao, to samo pokazuje koliko je nepovoljan kandidat.
Mladen Belicza je u HNS-u, pa neće valjda podržati Hebranga ili Bandića zaboga!
Ivo i Slavko Goldstein - vječni pljuvaoci po hrvatskoj povijesti.
Davorin Đanić - također član HNS-a.
Andrea Zlatar-Violić - član HNS-a.
prof.dr.Pero Lučin - član HNS-a.

I tako dalje. Nabrojali ste ljude koji su članovi HNS-a (ne obični članovi, svi su dobili neke poprilično visoke pozicije u stranci), samim time Vesnini ljudi. Otkrili ste toplu vodu.

S vama u načelu ne kanim polemizirati jer ste pokazali da gudite s dna, iz taloga. Ali eto, zbog ostalih forumaša.

Pitanje je glasilo: nabrojite intelektualce koji su podržali Vesnu Pusić. A što vi sebi umišljate? Da su ljudi prestali biti intelektualci ako su članovi HNS-a? Ako je i od vas - previše je.
A što se tiče Jergovića, u debelom ste zaostatku.  Posvetio joj je čitavu kolumnu u JL-u par dana prije prvoga kruga. Klauški vas iritira pa samim tim nije intelektualac? Hahaha. Neka, neka.
Goldsteini "pljuvaoci"? A što je to?
No, vi ste antisemitskim postom od prije desetak dana sve kazali o sebi.
GBR

plemenitashica

  • Gost
Odg: Predsjednički Izbori 2010.
« Odgovori #425 : Siječanj 04, 2010, 01:50:03 poslijepodne »
I koji je intelektualac javno podržao Pusićku?

A vi niste čitali novine il se pravite nemušti?
Miljenko Jergović, Zlatko Gall, Tomislav Klauški, prof.dr. Mladen Belicza, prof dr. Ivo Goldstein, Slavko Goldstein, prof.dr. Mirjana Krizmanić, Ludwig Bauer, prof.dr. Andrea Zlatar Violić, Ivica Buljan, Vesna Mimica, prof.dr. Milorad Pupovac, prof.dr. Davorin Đanić, prof. dr. Pero Lučin, Jelena Lovrić...
GBR

Meni je sasvim dovoljno da sama poslušam što gđa Vesna govori.
Ali kad smo već kod intelektualaca, od nabrojanih samo dva nestranačka (milsim na HNS) su i više nego dovoljni: prof.dr. Milorad Pupovac, prof.dr. Mirjana Krizmanić, i još dodajem Radivoje Jovičić, ak. kipar…. Meni dosta.

Bilaj

  • Gost
Odg: Predsjednički Izbori 2010.
« Odgovori #426 : Siječanj 04, 2010, 02:12:53 poslijepodne »
Ali kad smo već kod intelektualaca, od nabrojanih samo dva nestranačka (milsim na HNS) su i više nego dovoljni: prof.dr. Milorad Pupovac, prof.dr. Mirjana Krizmanić, i još dodajem Radivoje Jovičić, ak. kipar…. Meni dosta.

Zar nije ona podržala i Josipovića i Vidoševića   :-\

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Predsjednički Izbori 2010.
« Odgovori #427 : Siječanj 04, 2010, 02:36:46 poslijepodne »
A vi niste čitali novine il se pravite nemušti?
Miljenko Jergović, Zlatko Gall, Tomislav Klauški, prof.dr. Mladen Belicza, prof dr. Ivo Goldstein, Slavko Goldstein, prof.dr. Mirjana Krizmanić, Ludwig Bauer, prof.dr. Andrea Zlatar Violić, Ivica Buljan, Vesna Mimica, prof.dr. Milorad Pupovac, prof.dr. Davorin Đanić, prof. dr. Pero Lučin, Jelena Lovrić...GBR

Vi ZNATE da su oni glasali za nju??

Mogu i ja dati javno potporu bilo kome, a iza kartona glasačkog mjesta zaokružiti nekog drugog...

BTW, ništa mi ne znači taj krug ljudi, dapače mnoge od njih ne cijenim nimalo, baš zbog izražene "intelektualnosti"... a čovjek koji misli svojom glavom treba se i zapitati kakav je pravi interes svrstavanja na neku stranu bilo koga od njih...  ;)
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Predsjednički Izbori 2010.
« Odgovori #428 : Siječanj 04, 2010, 02:48:04 poslijepodne »
Goldsteini "pljuvaoci"? A što je to?

Sad se vi pravite nemušti??

Pa pljuvaoci su oni koji omalovažavaju povijest hrvatskog naroda - jer bi im priznavanje te povijesti u istinitoj verziji bio odmah pojam rezanja grane na kojoj sjede, a to je navodna velika holokaustična židovska žrtvoslovnost (koja i podrazumijeva da su samo Židovi žrtve u cjelokupnoj povijesti, a svatko tko se usudi usprotiviti tom agresivnom ludilu nametanja takvog stava, odmah se automatski proglašava antisemitom!). To je elementarna glupost - nisam nikada nikoga mrzio i ne mrzim; što nekome želim zlo, neka ga Bog da meni!! No izricanje stava koji se protivi njihovim interesima (da, interesima, ne povijesnoj istini!!) - nije antisemitizma, a što Židovi vole poistovjećivati.

Stoga su Goldsteini dobri prijatelji sa Vesninim mužem, litvanskim Židovom, sa kojim dijele iste interese, a Vesna ih pokušava progurati u prvi plan kroz svoju poziciju, koja je - hvala Bogu - takva jadna i kilava kakva je, i nikada i neće biti bolja. Njezina "snaga" ne leži u njezinoj kvaliteti, nego je rezultat nekvalitete oponenata. A to je bitna razlika, jer je to promjenjiva kategorija.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Predsjednički Izbori 2010.
« Odgovori #429 : Siječanj 04, 2010, 02:56:32 poslijepodne »
Meni je sasvim dovoljno da sama poslušam što gđa Vesna govori.

Ali kad smo već kod intelektualaca, od nabrojanih samo dva nestranačka (milsim na HNS) su i više nego dovoljni: prof.dr. Milorad Pupovac, prof.dr. Mirjana Krizmanić, i još dodajem Radivoje Jovičić, ak. kipar…. Meni dosta.

Meni nije. I nikada i neće biti. Jer meni nitko - ali NITKO! - neće govoriti kakav ja dojam o nekome moram imati i kakav ja stav zbog toga moram zauzeti. Za takve zadatke imam - svoju glavu!

I smatram glupim i neukim povoditi se za bilo kime, pogotovo u političkim odlukama i stavovima. Ljude ocjenjujem kroz njihove riječi i pogotovo djela, u čemu je Vesna zakazala u koalicijskoj Vladi 4 godine, pa mi je svejedno - dapače, uopće me ne zanima ničije mišljenje sve da mi se postroji i cijeli HAZU - koji kao leglo ispolitiziranih "uglednika" i nema nikakav ugled, skoro ni u Hrvatskoj, vani pa pogotovo. Svaka čast iznimkama, koji svoj status pravdaju i dan-danas, ostali su hrpica ishlapjelih bahatlija koji političkim pokrićima čuvaju svoje privilegije i predebele penzije, a akademski nisu ništa napravili i po 25 godina...

Zato je član HAZU bio Tuđman, a nije mogao biti Đikić ili Radman. Pametnom dosta -  da shvati kakva je to naša "elita" intelektualaca. Za HAZU više nego za bilo koga vrijedi ona anegdota Cockteaua, francuskog akademika: Kada su ga pitali hipotetski - da sada izbije požar u zgradi akademije, koga biste spašavali?? On je odgovorio - VATRU!!...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Tur

  • Gost
Odg: Predsjednički Izbori 2010.
« Odgovori #430 : Siječanj 04, 2010, 07:36:54 poslijepodne »
S vama u načelu ne kanim polemizirati jer ste pokazali da gudite s dna, iz taloga. Ali eto, zbog ostalih forumaša
Ma ne radite Vi to zbog ostalih forumaša nego zbog sebe. I vi i ja to dobro znam. To vam je ovdje posao - pljuvati po svima koji misle svojom glavom.

No, vi ste antisemitskim postom od prije desetak dana sve kazali o sebi.

U onom postu nije bilo ničeg "antisemitskog" i vi to dobro znate. Međutim, post nije govorio najbolje o vašoj šefici i vi na bilo koji način morate ocrniti autora. Ne izmišljajte gluposti i ne pišite bedastoće. Vi ste o sebi rekli apsolutno sve postom punim vrijeđanja na sam blagdan Kristova rođenja. Toliko ste se uplašili one istine da ste krenuli bespomoćno vrijeđati. Ne znam zašto. Možda ste se uplašili da bi Vesna mogla ponoviti vaš "uspjeh" sa prošlogodišnjih izbora za gradonačelnika. Tu se je jasno vidjelo što ljudi misle o vama kao političaru. I onda još povrh svega toga imate srama vrijeđati ovdje poštene građane. Sramite se!

Tur

  • Gost
Odg: Predsjednički Izbori 2010.
« Odgovori #431 : Siječanj 04, 2010, 07:40:39 poslijepodne »
Da su ljudi prestali biti intelektualci ako su članovi HNS-a?

Ako je netko intelektualac znači da razmišlja svojom glavom. Kada postanete član neke stranke vaše razmišljanje se mora odvijati u okvirima koje ta stranka dozvoljava. Nije uvijek tako, ali u većini slučajeva je. Ljudi se prodaju za neki položaj u stranci. Šteta. Ipak, neki beskičmenjaci su samo čekali priliku da se priljepe nekoj stranci kako bi mogli naći svoj položaj u društvu. Ustvari su roboti programirani od strane vodstva stranke.
« Zadnja izmjena: Siječanj 04, 2010, 07:42:19 poslijepodne Tur »

Offline Nino_vg

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 159
  • Karma: +1/-0
  • Spol: Muški
Odg: Predsjednički Izbori 2010.
« Odgovori #432 : Siječanj 04, 2010, 08:40:57 poslijepodne »
Nek mi neko nabroji barem 2 intelektualca koji su podržali Bandića!
riječi su isto kao i gomila ljudi, nije nužno znati za sve, izaberi za sebe samo one prave.. j,b.štulić

Offline Goran Beus Richembergh

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 57
  • Karma: +2/-0
Odg: Predsjednički Izbori 2010.
« Odgovori #433 : Siječanj 04, 2010, 08:41:20 poslijepodne »
Mene bi bilo sram širiti takve antisemitske i šovinističke budalaštine.
A što se tiče blagdana Isusova rođenja, i to je dan (možda više od svih drugih) kad smo pozvani govoriti i svjedočiti istinu i suprotstavljati se nasrtajima pobješnjelih radikala koji bi nam crnilo prodali pod svjetlo a laž pod istinu. Nema toga dana u godini kad ćete me prisiliti da takvima poput vas prešutim ludovanja. I drugi su mi prijetili da će me ušutkati pa nisu uspjeli.

GBR

JosipJoža

  • Gost
Odg: Predsjednički Izbori 2010.
« Odgovori #434 : Siječanj 04, 2010, 09:15:39 poslijepodne »
Da su ljudi prestali biti intelektualci ako su članovi HNS-a?

Ako je netko intelektualac znači da razmišlja svojom glavom. Kada postanete član neke stranke vaše razmišljanje se mora odvijati u okvirima koje ta stranka dozvoljava. Nije uvijek tako, ali u većini slučajeva je. Ljudi se prodaju za neki položaj u stranci. Šteta. Ipak, neki beskičmenjaci su samo čekali priliku da se priljepe nekoj stranci kako bi mogli naći svoj položaj u društvu. Ustvari su roboti programirani od strane vodstva stranke.

Pa što Vi hoćete reći, da intelektualci u HNS ne razmišljaju svojom glavom? To je notorna glupost a znate zašto?
Po Vama danas ne bi trebalo postojati političkih stranaka, jer svi koji su u političkim strankama ne razmišljaju svojim glavama.
Da Tur, ima i stranaka gdje to nije dozvoljeno članovima, možda ste upravo i Vi član neke takve stranke, pa komentirate na temelju svojih iskustava.

HNS nije stranka koja povlači ljude za rukav u stranku kao neke druge, nego građani, pa i intelektualci se žele uključiti samovoljno u stranku i rad stranke za javno dobro, jer upravo u HNS vide najviše demokracije, gdje upravo mogu misliti svojom glavom, biti kreativni i razmišljati slobodno. I upravo je i Gorički HNS takav jedan primjer, na čelu sa GBR. Malo se informirajte Tur šire. I upravo Vi takvim pisanjima i razmišljanjima pomažete, da još više građana donese takvu odluku i da se učlani u HNS Velika Gorica, jer i to je jedan od motiva da se netko uključi aktivno u rad  političke stranke HNS Velika Gorica.
Nemojte smetnuti s uma da građani nisu glupi i da neznaju prepoznati tko u kom smjeru ide i tko se za što zalaže.
Osim toga naveli ste izborne rezltate u Velikoj Gorici, da Tur HNS je u velikom usponu i po tim rezultatima, očito da Vama i nekim forumašima ovdje  se to baš i ne dopada pa pokušavate na sve načine diskreditirati sve što je vezano za HNS.
Vaše je pravo da mislite što i kako hoćete, lažima i neistinima nećete ništa postići, pa to ne uspijeva jednom GT ili VG Reporteru a kamoli Vama.
Građani su ti koji će presuditi o svemu ako ne prije, onda na sljedećim izborima, zasigurno i u međuvremenu.