Autor Tema: Sednica Grackoga veča  (Posjeta: 305661 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Sednica Grackoga veča
« Odgovori #75 : Studeni 28, 2009, 05:13:47 poslijepodne »
Časno ime Lucija, nose mnoge ženske osobe diljem svijeta. Ime Sveta Lucija nosi samo jedna osoba.
E sad ako slavimo Lucijine dane , tada bi bilo pristojno spomenuti od koje Lucije  slavimo te dane. Ako je Sveta Lucija zaštitnica grada Velika Gorica tada je u redu i pristojno ili kako god želite to i spomenuti.
Dakle ili su dani Svete Lucije ili su dani od tamo neke Lucije koja se preziva tako i tako.
Ne može se zvati ovako,a misliti onako. Ili jesu dani Svete Lucije ili nisu.
Lucijini dani nikako nisu dani Svete Lucije.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Sednica Grackoga veča
« Odgovori #76 : Studeni 29, 2009, 12:34:10 poslijepodne »
Da, kad tako to postaviš onda je i meni jasno o čemu govoriš.

Iako, mislim da svi znaju da se radi o Svetoj Luciji i da nitko namjerno ne ignorira njenu svetost.
Pa to je veliki svetak.
Velimo i na Ivanje, i na Štefanje, i na Josipovo, pa svi znamo o čemu se radi i koji su to dani i kome u čast ih slavimo, kaj ne?

Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Sednica Grackoga veča
« Odgovori #77 : Studeni 29, 2009, 01:01:55 poslijepodne »
Da, kad tako to postaviš onda je i meni jasno o čemu govoriš.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

JosipJoža

  • Gost
Odg: Sednica Grackoga veča
« Odgovori #78 : Prosinac 14, 2009, 01:52:34 poslijepodne »
http://www.vgdanas.hr/Lucijsko-spravisce-u-Lukavec-gradu-727.aspx

"Predsjednik Udruge urbarskih zajednica Stjepan Rakarec  poručio je vladajućim strukturama da im je dosta obećanja i da žele konkretnije rezultate. "

Izgleda da ipak svi dolaze na svoje.

Offline branko

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 136
  • Karma: +0/-0
Odg: Sednica Grackoga veča
« Odgovori #79 : Prosinac 15, 2009, 02:55:06 poslijepodne »
tko zna zakej su barisic i kolarec eskivirali sjednicu jucer ?

JosipJoža

  • Gost
Odg: Sednica Grackoga veča
« Odgovori #80 : Prosinac 15, 2009, 03:05:28 poslijepodne »
tko zna zakej su barisic i kolarec eskivirali sjednicu jucer ?

http://www.forumgorica.com/gradonacelnik-gradsko-vijece-i-mjesni-odbori/gradonacelnik-glavom-i-bradom-nepatvoren-kao-takav/msg7509/?topicseen#msg7509

zna netko nešto o ne/izboru g. Zdravka Lučić plemenitog, za predstavnika gradskog vijeća u gradskom povjerenstvu za povrat zemlje ZZ a na prijedlog i po odluci gradonačelnika, koje nisu izglasali vijećnici velike koalicije?

Offline winetouxxl

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 17
  • Karma: +0/-0
Odg: Sednica Grackoga veča
« Odgovori #81 : Prosinac 15, 2009, 11:46:55 poslijepodne »
kaj vam Zdravek zgleda ko neko ko bi trebal delati nekaj tak odgovorno :D

JosipJoža

  • Gost
Odg: Sednica Grackoga veča
« Odgovori #82 : Prosinac 16, 2009, 08:54:30 prijepodne »
http://www.forumgorica.com/politika/predsjednicki-izbori-2010/255/

gospon muha, ja se ne srdim uopće a o mojem političkom opusu Vi ste najmanje mjerodavni objektivno procjenjivati. Toliko koliko Vi mantila možete preobući Goričanka ne stigne sašiti. Ali to je Vaš problem a ne moj, imate pravo na svoje "modne trendove". Bitno je da ste Vi uvijek uz vlast, ma tko i kakva ona bila, možete ruku pod ruku sa Saškomdraškom.

Da se vrnemo na izglasavanje, da ponovim još jednom Vi kao i ja znadete da je odnos vijećnika 14:13, lijeva koalicija:desna koalicija, jednako tako znadete da na ovoj sjednici nisu bila nazočna 2 vijećnika lijeve koalicije i 1 vijećnik desne koalicije, dakle odnos u vijeću je bio 12:12, odluku koju je gradonačelnik poslao na GV nisu izglasali vijećnici desne koalicije i zbog toga Zdravek nije izabran po odluci gradonačelnika u povjerenstvo.

Dokaz da je gradonačelnik uputio baš taj prijedlog, govori da gradonačelnik cijeni angažman i trud  g. Zdravka Lučić plemenitog u djelovanju na povratu zemlje zemljišnim zajednicama, POT-a, pokretanju i oživljavanju mnogih tradicijskih manifestacija u Velikoj Gorici i Turopolju zadnjih dvadesetak godina, (što mnogi forumaši koji ovdje komentiraju sve i svašta nemaju pojma o tome, pa bi bilo dobro da se prije toga malo informiraju),
veliki dio svoje životne dobi kao i političkog djelovanja je usmjerio na povrat zemlje zemljišnim zajednicama, jer i kao jedini istinski borac u redovima POT-a zasigurno je najkompetentnija osoba za to povjerenstvo, poglavito ako pogledamo tko sve sjedi u tom povjerenstvu.
dakle gospon muha, zašto mu vijećnici desne koalicije nisu izglasali povjerenje je tema za razmišljanje, tema za razmišljanje je jednako tako koliko i zašto se tema povrata zemlje ZZ svaki put politizira na gradskom vijeću, tema je za razmišljanje i koliko je Zdravek "opasan" u povjerenstvu, kao i tema strukture i sastava vijećnika desne koalicije, ako znamo da je u toj kolaciji HSS koji bi po difoltu trebao podržati svaki proces u smjeru povrata zemlje ZZ a to ne čini iz samo njima poznatih razloga, očito su fotelje i pozicije važnije od narodnog općejavnog interesa.

Ako eminentna osoba iz povjerenstva, g. Stjepan Rakarac da ovakvu izjavu na spravišću plemenitaša:

http://www.vgdanas.hr/Lucijsko-spravisce-u-Lukavec-gradu-727.aspx

"Predsjednik Udruge urbarskih zajednica Stjepan Rakarec  poručio je vladajućim strukturama da im je dosta obećanja i da žele konkretnije rezultate. "

onda je gopson muha puno toga jasnije i znači li to da ipak svi dolaze na svoje? Simpatična su mi ta predizborna naguzivanja.

Što je to gospon muha Zdravekovo vrijeđanje?

Možda kada kaže:

" Znate Šimunoviću, Vidoviću nije ovdje u pitanju Vaša djedovina, pa se tako i odnosite prema tome"

I spravom to Zdravek kaže, živo se j**e njima obojici za povrat zemlje, njima je važan osobni interes i to što je Šimunović sada u Fini a Vidović u HAC-u, dva kompetentna lika za bitne odluke u ovoj zemlji, kadrovirane ( podobno-nagrađene ) od vrlog nam ministra, isto tako "Turopoljca do boli".
« Zadnja izmjena: Prosinac 16, 2009, 09:11:57 prijepodne JosipJoža »

Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: Sednica Grackoga veča
« Odgovori #83 : Prosinac 16, 2009, 08:59:12 prijepodne »
Njega se more usporediti sa kravom koja daje puno mljeka, no u finišu to isto razlije...Zdravek je u konačnici i prevaren a dokaz je da je odstranjen iz svih stranačkih tijela u stranci tj. HNS-u, dakle to potvrđuje da ga je GBR samo dobro iskoristio u svom napredovanju...btw...Zdravek je namjerno vrijeđal vijećnike na vijeću prije nego su ga trebali potvrditi u povjerenstvo a u cilju da ga ne potvrde...Zdravekova sposobnost za pravdu na vijeću čini demokraciju nemogućom, a vijećnicima  
sposobnost nepravdi čini demokraciju neophodnom!...ybg... nemojmo se lagati...to je tak...

JosipJoža

  • Gost
Odg: Sednica Grackoga veča
« Odgovori #84 : Prosinac 16, 2009, 09:35:19 prijepodne »
http://hns-vg.com/index.php?option=com_frontpage&Itemid=1

Prije nego počnete pisati nebuloze bilo bi dobro da malo i istražujete, kad je u pitanju, kako Vi kažete, "odstranjivanje" Zdravka Lučić iz stranačkih tijela. Ako sam dobro čuo, mislim da je g. Zdravko Lučić u predsjediništvu HNS-a kao i u predjsedništvu županijskog HNS-a, uz sve druge funkcije koje obnaša. Prema tome, nemojte zujati ko muha, kad dobije muharu.

Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: Sednica Grackoga veča
« Odgovori #85 : Prosinac 16, 2009, 09:50:49 prijepodne »
Ne pišem nebuloze na vašu žalost, upravo ste ovim linkom potvrdili da Zdraveka više nema niti u glavnom odboru, odnosno predsjedništvu, koliko me pamćenje služi nije li isti u prošlom mandatu bio podpredsjednik gradskog HNS-a...dakle kaj se dogodilo?...gdje je?... ostale su mu samo funkcije dobivene od prije...tj. po završetku tih mandata isti bu frknul ko blato s kotača...

plemenitashica

  • Gost
Odg: Sednica Grackoga veča
« Odgovori #86 : Prosinac 16, 2009, 10:19:39 prijepodne »
Što je to gospon muha Zdravekovo vrijeđanje?

Možda kada kaže:
" Znate Šimunoviću, Vidoviću nije ovdje u pitanju Vaša djedovina, pa se tako i odnosite prema tome"
I spravom to Zdravek kaže, živo se j**e njima obojici za povrat zemlje, njima je važan osobni interes i to što je Šimunović sada u Fini a Vidović u HAC-u, dva kompetentna lika za bitne odluke u ovoj zemlji, kadrovirane ( podobno-nagrađene ) od vrlog nam ministra, isto tako "Turopoljca do boli".

I ne samo nabrojana trojka.

Nemojte biti „razočarani“. To što ova „dvanestorica na posljednjoj večeri“ su opet suzdržana, to ne znači da nisu u dosluhu sa gradonačelnikom čiji Zaključak su pogazili.
Oni ne da imaju jednog Judu, oni su svi Jude.

To je smišljeno i unaprijed dogovoreno. Gradonačelnik će odaslati zaključak,  tak da SVI vide kako se gradonačelnik drži dogovora po ranije potpisanom predizbornom Ugovoru. A i taj Ugovor je već nekoliko puta izigran, samo očito da g. Rakarec još uvijek ne sumnja u svoj dogovor sa MI glistama (niti itko tko je s njim u kompi – neki će se prepoznati).
I onda nakon Zaključka ne dođe na sjednicu, jer je bio spriječen najvjerojatnije protokolarnim obavezama (Šimunović i Vidović najbolje znaju gdje su ga poslali). A vi kolege iz veeeeeelike  koalicije znate što vam je za činiti -  Plan D.
Kao i prvi put, budite suzdržani. Ništa nećete pogriješiti, ništa nećete upropastiti. Naročito vi gospodo iz HSS, vi najmanje.

Ma fujjjjj, bljak. Toliko mizerije, toliko jada i niskosti nije bilo za očekivati od HSS-ovaca.
Onu predsjednicu (koje ono stranke) uopće ne računam, ona je ioank domaća, pa sluša domaće. A MI gliste-školovani ljudi koji pojma nemaju o čemu se izjašnjavaju, niti ih zanima. Zanima ih samo stranački odraditi zadatak koji ima jedno pravilo: imaš slušati što ti kažu. Svoj mozak koristi doma kad kuhaš ručak, ili kad ližeš oltare.

A što se tiče gospodina plemenitaša Lučića – s kojim pravom ga vi neki ovdje blatite?
Tko ste vi, i koliko ste kompetentni spominjati ime takvog Turopoljca na forumu? I to još podrugujući se u temi o Povratu ZZ?
Kud i kamo pametnije bi bilo svima pokušati doći do tog čovjeka i poslušati kaj govori, naročito o Povijesti Turopolja, o POT-u, a i o sadašnjosti u Turopolju. Ali i ne samo o Turopolju.
A i POT-ovcima bi bilo fest pametnije da se brinu o povijesti i ostavštini djedova, da bi imali kaj unucima ostaviti, nego kaj se boje svoje sjene. I oni bi se trebali i morali ugledati na plemenitaša Lučića da ga prate u zagovaranju povjesne ostavštine.

A da je plemenitaš vijećnik vrijeđao vijećnike – pa tko ne bi. I to u toj problematici.
Ako ih je izvrijeđao, nek je, fala mu u moje ime, sigurna sam da je to bilo premalo, jer takve nikogoviće u veeeelikojjjjj koaliciji teško da možeš izvrijeđati da bi doprlo bar nekima do mozga. Njihove ovojnice se već skorene i mozak trune.


...gospon muha, ......Toliko koliko Vi mantila možete preobući Goričanka ne stigne sašiti. Ali to je Vaš problem a ne moj, imate pravo na svoje "modne trendove". Bitno je da ste Vi uvijek uz vlast, ma tko i kakva ona bila,...

Ma nije, Muha to ipak bolje zna. On sve više ZNA SE bolje zna od svih stranki pojedinačno, i skupno.  On zna i kak se teško nositi s majčinstvom naročito kad si žena u politici (slučaj Zelenika), on prati rad cjenjenog gospona plemenitaša (sjećate se da smo za pismo na forumu saznali od Muhe), on zna kak je u Bandić stožeru, on zna kakva je situacija je u goričkom SDP, on zna kak se VFK  rješavala članova, on zna tko je bio dragovoljac, a tko je mobiliziran i priveden,  on zna kak je u HSP, on zna kakve su namjere GBR i situacija u goričkom HNS-u, on zna sve o svim Udrugama u Turopolju tko se kad osnovao, s kojim prikrivenim ciljem, tko financira, tko je ili nije član, itd.

Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: Sednica Grackoga veča
« Odgovori #87 : Prosinac 16, 2009, 11:10:53 prijepodne »
Citat:
Ma nije, Muha to ipak bolje zna. On sve više ZNA SE bolje zna od svih stranki pojedinačno, i skupno.  On zna i kak se teško nositi s majčinstvom naročito kad si žena u politici (slučaj Zelenika), on prati rad cjenjenog gospona plemenitaša (sjećate se da smo za pismo na forumu saznali od Muhe), on zna kak je u Bandić stožeru, on zna kakva je situacija je u goričkom SDP, on zna kak se VFK  rješavala članova, on zna tko je bio dragovoljac, a tko je mobiliziran i priveden,  on zna kak je u HSP, on zna kakve su namjere GBR i situacija u goričkom HNS-u, on zna sve o svim Udrugama u Turopolju tko se kad osnovao, s kojim prikrivenim ciljem, tko financira, tko je ili nije član, itd.

Da znam podosta toga to je istina...ja to ne zlorabim za razliku od vas...usput tko može vas stići što vi znate?...u Turopolju se na to veli "rugala se sova sjenici da ima velike oči"...Tvoj problem ne proizlazi iz onoga što ljudi ne znaju, već iz onoga što misle da znaju.....   
 

plemenitashica

  • Gost
Odg: Sednica Grackoga veča
« Odgovori #88 : Prosinac 16, 2009, 12:50:05 poslijepodne »
...........
Da znam podosta toga to je istina...ja to ne zlorabim za razliku od vas...usput tko može vas stići što vi znate?...u Turopolju se na to veli "rugala se sova sjenici da ima velike oči"...Tvoj problem ne proizlazi iz onoga što ljudi ne znaju, već iz onoga što misle da znaju.....   

Bi prosila da moj problem pustite meni. I da me podsjetite što ja to zlorabim?

Jednom za svagda – pišem samo iz svoje glave i samo svoja iskustva.
A sve ostalo gjde ne pišem u prvom licu, piše ili link, ili je kontekst takav da se može razlučiti, naravno tko zna čitati, da mi je netko rekao ili sam saznala recimo iz novina. Osim toga, vrlo često sam i vas pitala kad ne znam, ali se baš ne sjećam da ste se potrudili odgovoriti na postavljeno pitanje.
I još, često pišem da ne znam.

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: Sednica Grackoga veča
« Odgovori #89 : Prosinac 16, 2009, 01:39:01 poslijepodne »
Covjece, Muha i Plemenitasica sve znaju... kakvi su to likovi, odakle sve znaju? CIA, KGB?