Autor Tema: Sednica Grackoga veča  (Posjeta: 305701 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: Sednica Grackoga veča
« Odgovori #285 : Srpanj 31, 2010, 10:52:06 prijepodne »
Citat:
Dobro, pitanje za Gorana.

Zašto za Gorana, tj. otkud i po čemu znamo da je upućeno njemu????

Na to pitanje ima odgovor Upravno državno tijelo a ne GBR...hm..svašta...

Citat:
Koliko su realni izbori u ovoj situaciji i ako jesu kada bi se ono mogli dogoditi ?

Izbori su mogući onda kad na vrbi počne rasti grožđe...stoga ukoliko Vi vjerujete u to izbori su onda mogući...

Ovo je dokaz mojoj tezi indoktrinacije pojedinih naših građana, naime u političke stranačke redove mobiliziraju se većinom građani slabijeg materijalnog stanja, pri tom da su lakovjerni, lakomisleni i ovisni o tuđem mišljenju..isti, tj. takovi služe u svrhu da upotpune već viđeni scenarij koji se dogodio na Gradskom vijeću...isto tako polako se nazire RASTER da HNS preko GBR-a i spužve boba kontrolira SDP-e...dokaz je da postoji osnovana sumnja za tri vijećnika a među njima i Picule da nema mjesto boravka u V.Gorici...zašto to govorim, nije li Picula bio gradonačelnik V. Gorice sa boravkom u Zagrebu ????....kome je to tada smetalo?????....nadalje, očigledni dokaz da HNS manipulira sa SDP-om je taj što je SDP-e dozvolio da se uvuče u takvu igru tj. dozvolio prozivku takvog karaktera njihovog člana...nije li na taj način SDP-e sam sebi pljunuo u lice?????...kome to odgovara i zašto????..do jučer su podržavali Piculu da bude gradonačelnik uvjeravajući građane da živi u Gorici a danas ga se odriču pod sumnjom da ne živi u Gorici...he...bolesno...tko to može pušiti???....kakvu poruku tim činom šalju ti lezilebovići BIRAČIMA????...da li takvima građani Velike Gorice mogu dalje vjerovati????..kako su SDP-ovci mogli sačuvati obraz i otkloniti tezu da GBR preuzima i kontrolira SDP-e....????.... trebali su braniti i obraniti Piculu, ne dopustiti da napad na svog člana..kakvi su to socijaldemokrati???..kaj su zaboravili na zajedništvo, parolu «jedan za sve svi za jednoga»????...očito jesu, i Picula je poslužio svrsi..sad ostaje gorka istina da je grad V. Goricu vodio čovjek iz drugog grada, a da su Velikogoričani bili žrtve gnjusne političke obmane i prevare....

JosipJoža

  • Gost
Odg: Sednica Grackoga veča
« Odgovori #286 : Srpanj 31, 2010, 11:28:50 prijepodne »


Ovo je dokaz mojoj tezi indoktrinacije pojedinih naših građana, naime u političke stranačke redove mobiliziraju se većinom građani slabijeg materijalnog stanja, pri tom da su lakovjerni, lakomisleni i ovisni o tuđem mišljenju..

muhice, izjava za Niktitanika, preporuči se Niku. ^-^
Ili suduš po sebi? Moguće.

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: Sednica Grackoga veča
« Odgovori #287 : Srpanj 31, 2010, 03:58:00 poslijepodne »
Zgodno je vidjeti kako Joza iskomentira samo jedan dio posta, heheh, ostatak je zaboravio komentirati ili jednostavno ne zeli komentirati... pa kome nebi pasalo da manjina vijecnika iz HNS-a vodi cijelu stranku kao sto je SDP... Najbolje se samo na muhin komentar napraviti lud, nis ne komentirati, jer da se nes ne pokvari. A ja nemogu vjerovati da je SDP toliko indiferentan da nema snage ni volje nesto okrenuti u tome svemu, da su pristali igrati koju im je nametnuo GBR i Zdravko Lucic... SDP i HSL bi daleko veci ispao da j priznao poraz i prestao podrzavati GBR (sjetite se Racana 90 godine, priznao poraz i poceo stvarati stranku koja ce moci parirati HDZ-u). SDP ovdje zabrazdio u mutne vode, pitanje je koliko ce im trebati da iz svega toga isplivaju, ako uopce isplivaju u ovom sastavu.
Usput Joza, opet tupis o nekim stvarima koje nisi ni vidio ni cuo sto se tice Zdravka Lucica... jer si na moru, zar ne? Bolje ga nemoj braniti jer neznas sto branis!! Za njega nema ni jedne rijeci koja bi ga mogla opravdati, domaci izdajnik je pokazao svoje pravo lice, a znamo kako su takvi prosli 45-e. ima li nade da on bolje prodje? Ima valjda, jer nece krizni put vidjeti, ali da ce biti marginaliziran od svih i svakoga, to mu ne gine! Pa i od svojih nalogodavaca koje je na sjednici onako srcano branio!

Offline branko

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 136
  • Karma: +0/-0
Odg: Sednica Grackoga veča
« Odgovori #288 : Srpanj 31, 2010, 05:05:51 poslijepodne »
Citat:
Dobro, pitanje za Gorana.

Zašto za Gorana, tj. otkud i po čemu znamo da je upućeno njemu????

Na to pitanje ima odgovor Upravno državno tijelo a ne GBR...hm..svašta...

Citat:
Koliko su realni izbori u ovoj situaciji i ako jesu kada bi se ono mogli dogoditi ?

Izbori su mogući onda kad na vrbi počne rasti grožđe...stoga ukoliko Vi vjerujete u to izbori su onda mogući...


gle, ja sam pitanje postavio Goranu, a ne tebi iz razloga što on zna bolje od tebe. Kuzis ?

A ako se izbori dogode, molim te da se pokrijes po usima.....jer ovak biti neinformiran kao ti a baljezgati gluposti po forumu je katastrofa.

Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: Sednica Grackoga veča
« Odgovori #289 : Srpanj 31, 2010, 05:16:32 poslijepodne »
Citat:
gle, ja sam pitanje postavio Goranu

Zakaj ti onda narečeni nije odgovorio????...

Citat:
jer ovak biti neinformiran kao ti

He..he..vidi se iz aviona da si stranački šalabahter....!!

Offline branko

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 136
  • Karma: +0/-0
Odg: Sednica Grackoga veča
« Odgovori #290 : Srpanj 31, 2010, 05:18:10 poslijepodne »
daj samo reci koje stranke da znam ?

Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: Sednica Grackoga veča
« Odgovori #291 : Srpanj 31, 2010, 05:36:57 poslijepodne »
Citat:
daj samo reci koje stranke da znam ?

Pitaj GBR-a...he..on ionako sve zna .. ;D

Bilaj

  • Gost
Odg: Sednica Grackoga veča
« Odgovori #292 : Srpanj 31, 2010, 10:08:52 poslijepodne »
Je,neg kak;večnik Hlebinec Generalič v GV Hlebine...  ;D
Po tem bi si HTZejci sfrcali v prošlem mandatu Izbegličkoga veča kaj se zestajalo po bertija.
I jel to za stalno il samo jen jedini mandat?
I do bu dobil taj mandat?
Ak je čovek vlasnik mandata kak mu ga negdo more zeti,i komu ga dati?

Pa je istina. Nažalost- joj, pa kak ja očekujem da su političari odgovorni  :-\
Baš me briga. Nije bila na poslu odnosno na sjednicama pa put pod noge i nađi si pravi posel gdje ne bude kasnil.
Nije mu ga netko zel. Sam si je zel kad se nije pojavljival na poslu.

Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: Sednica Grackoga veča
« Odgovori #293 : Kolovoz 01, 2010, 12:34:39 poslijepodne »
Citat:
Naime na snimci se vide zaštitari u CRNOM koje je doveo gradonačelnik na sjednicu da zastrašuje i radi pritisak na građane.

Joža, zakaj lažeš???...kak te nije sram????...stoga evo prave istine, tj. pisma branitelja (ljudi u crnom kak ih ti zoveš) koje su uputili čelnom čovjeku HNS-a, kreatoru cirkusa.

Udruga „Branitelji za branitelje“ reagira na javno pismo bivšeg predsjednika Gradskog vijeća Velike Gorice Gorana Beusa Richembergha u kojem je o našoj udruzi i članovima iznešeno nekoliko bezočnih laži. Iznenađeni smo i razočarani pokušajem Gorana Beusa Richembergha da neistinama i podmetanjima omalovaži branitelje i opravda neprihvatljivo ponašanje njegovog najbližeg suradnika i člana Hrvatske narodne stranke (HNS) Zdravka Lučića koji je, na dosad nezabilježeni način, za vrijeme sjednice Gradskog vijeća vrijeđao, omalovažavao i terorizirao vijećnike,pročelnike i promatrače, pa i skupinu članova naše udruge.

Također, protestiramo što Beus Richembergh lažima i podmetanjima pokušava našu udrugu uvuči u političke obračune u Velikoj Gorici.

Najveće laži kojima Beus Richembergh želi obmanuti velikogoričku i hrvatsku javnost, pa čak i niz državnih i europskih dužnosnika, je da je grupa naših članova koja je 27. srpnja prisustvovala sjednici Gradskog vijeća, provocirala promatrače i ometala vijećnike te da smo aktivisti Demokratskog centra. Na sjednicu smo došli u dobroj vjeri i s namjerom da Gradskom vijeću prezentiramo i vijećnike pozovemo na našu priredbu koja će se u nedjelju (1. kolovoza) održati u Kurilovcu. Htjeli smo se, također, zahvaliti Gradu na podršci, jer je našu priredbu Branitelji za branitelje podržala i Turistička zajednica Velike Gorice. Na sjednicu smo došli, nas nekolicina, znatno prije početka. Upravo nas je Goran Beus Richembergh presreo na ulazu u vijećnicu i upitao jesmo li prijavljeni kao promatrači. Odgovorili smo da smo se upravo prijavili nadležnoj osobi koja je stajala ispred vijećnice. Pokušali smo objasniti motive našeg dolaska, ali nas Beus nije htio ni saslušati, nego je zatražio da izađemo iz vijećnice. To smo učinili. Otišli smo na balkon Pučkog otvorenog učilišta na dogovor. Odlučili smo ostati s namjerom da slušamo tijek sjednice i možda na kraju pozovemo vijećnike i velikogoričku javnost na našu priredbu. Sjednica je počela, a mi se nismo micali s balkona. Uskoro je iz vijećnice na balkon došao prosijedi čovjek, vidno alkoholiziran Kasnije smo, na naše veliko iznenađenje, doznali da je to vijećnik HNS-a Zdravko Lučić. On je odmah po dolasku na balkon verbalno nasrnuo na jednog promatrača (Ivan Sever) koji je mirno sjedio i pušio u kutu balkona. Njega je Lučić počeo neobuzdano vrijeđati riječima; „sroljo, smrdežu, đubretaru“ i slično. Potom se Lučić, ničim izazvan, okomio na nas vrijeđajući nas osobno, omalovažavajući naše sudjelovanje u Domovinskom ratu te, na poslijetku, sprdajući se našoj udruzi i braniteljima općenito. Posumnjali smo da dotični nije uračunljiv zbog „posebnog stanja“ u kojem je bio ili da namjerno želi isprovocirati fizički sukob. Suzdržali smo se od bilo kakvog razgovora, verbalnog ili fizičkog sukoba, jer smo vidjeli da je Lučić prilično pod utjecajem alkohola. On je to shvatio kao slabost, pa je na najniži mogući način nastavio s gadostima. Izvrijeđao je jedinu ženu među nama, zaručnicu tajnika naše udruge. Ne želimo ni ponoviti riječi koje je pritom izgovorio. Samo zbog toga ne zavrjeđuje biti predstavnik naroda u velikogoričkom Gradskom vijeću. Čak ni poslije najgrubljeg i najbjednijeg vrijeđanje žene, što je čula cijela vijećnica, jer su vrata i prozori bili otvoreni, a Lučić je urlao iz svega glasa, članovi udruge nisu reagirali. Lučić se potom vratio u vijećnicu, kao da se ništa nije dogodilo. Mi se sve do prekida sjednice nismo micali s balkona. To se lako može provjeriti. Nas nema ni na jednoj snimci objavljenim na internetu, kao ni na ijednim fotografijama u novinama s osobama koje su „zauzele“ gradsku vijećnicu. Malo poslije što je grupa promatrača upala u gradsku vijećnicu, većina nas je napustila zgradu POU. I to je sve.

Jedini od vijećnika i političara koji su nas posjetili na balkonu, bila je Vesna Škare Ožbolt. Ona nas je upitala što se dogodilo i potom se ispričala što smo doživjeli neugodnosti. Nitko od prisutnih branitelja nije član DC-a, a još manje da smo aktivisti DC-a. Zahvaljujemo Vesni Škare Ožbolt na brizi ili barem pokazanom suosjećanju te javno pozivamo Gorana Beusa Richembergha i Vesnu Fabijančić Križanić, koji su vodili sjednicu, da se nama i drugim žrtvama vrijeđanja Zdravka Lučića javno ispričaju. Da imaju političkog poštenja, osobnog odgoja ili samo obraza, čelnici SDP-a i HNS-a bi se ispričali i ogradili od ponašanja njihovog stranačkog i koalicijskog kolege. Tražimo li previše ili Goran Beus Richemberg i Vesna Fabijančić Križanić podržavaju i smatraju normalnim da njihov kolega i suradnik, druge osobe, od kojih mnoge vidi prvi put, naziva „sroljo“, „đubre“, „smradu“, „kurvo“, „droljo“ i slično. Nikakva Beusova manipulacija i podmetanja da smo provocirali i ometali vijećnike, Lučićevu i njihovu sramotu neće oprati.

Posebno je nisko i bijedno nastojanje Beusa Richembergha da nas pokušava diskreditirati nazivajući nas grupom u crnim majicama. Točno je da smo nosili majice sa znakom naše udruge, a neki i oznakama postrojbi u kojima su ratovali za slobodu Hrvatske (Tigrovi i slično). Ne sramimo se ni naših boja, ni naših ratnih postrojbi, ni našeg doprinosa Domovinskom ratu, ni naših poginulih i ranjenih suboraca. Sramimo se ovakvih saborskih zastupnika poput Gorana Beusa Richembergha, koji i branitelje koristi u politikantske svrhe i posredno opravdava vrijeđanje i omalovažavanje branitelja i Domovinskog rata. Pozivamo Gorana Beusa Richembergha, koji je početkom devedesetih imao tek nešto više od 20 godina, da objavi u kojoj je on postrojbi ratovao ili barem na kojoj strani! Neka javnosti podastre podatke gdje je stanova i imao prebivalište od 1991. do 1993. godine, ili neka to provjeri policija na zahtjev mandatne komisije Gradskog vijeća! Mi znamo tko smo, što smo i odakle smo, a znade li isto i on?! Na kraju poruka Goranu Beusu Richemberghu – u svojim lažima i manipulacijama, molimo vas, izostavite branitelje Domovinskog rata.


http://dalje.com/hr-hrvatska/udruga-branitelja--goran-beus-richembergh-lazima-uvlaci-nas-u-svoj-obracun/316312

JosipJoža

  • Gost
Odg: Sednica Grackoga veča
« Odgovori #294 : Kolovoz 01, 2010, 01:55:33 poslijepodne »
muha, skuliraj se malo, što ja to lažem, tko su oni ljudi u crnim odijelima na snimkama?
Još nekoliko pitanja za tebe:
- kako to da ni na jednoj sjednici do sada, do ove sjednice nisu se pojavili branitelji i od kud baš na ovoj sjednici?
- zašto je gradonačelnik angažirao zaštitare Sokola Marić i to u crnim odijelima?
- kako to da je baš Zoran Žic bio predvodnik braniteljske udruge o kojoj je riječ?
- zašto se braniteljske udruge dozvole uvlačiti u političke igre, bilo koje stranke, braniteljske udruge bi trebale podjednaki status imati prema svim strankama kao i stranke prema njima?

Sve to je naravno isto tako vjerojatno isprovociralo neke ljude tamo i vijećnike, pa vjerojatno i g.Zdravka Lučića, koji je reagirao na sve te pritiske, takvog oblika na jednoj sjednici GV koja je sama po sebi imala visoki naboj, jel tak?
Da li je skroz primjereno reagirao? Vjerujem da nije, ali g.Zdravko Lučić je pravi "Turopoljski muž", Vijećnik bez dlake na jeziku, koji se srcem zalaže za svoje Turopolje, ne politikom koristoljublja, za razliku od mnogih drugih.
Ovime ne opravdavam njegove eventualne pogreške u tom naboju koji je tamo vladao.

Ono što je meni važno, zapravo uvlačenje i politiziranje braniteljskih udruga, zloupotrebljavanje braniteljskih udruga u političke svrhe, o tome sam već pisao, javnost će procijeniti tko ovdje manipulira sa braniteljskim udrugama, tko koristi braniteljske udruge samo poradi svojih niskih političkih ciljeva, braniteljske udruge koje si to dozvole snose po meni jednako tako dio odgovrnosti.

Ponovo se pokušava okrenuti pila naopako, unijeti razdor u hrvatsko tkivo i o tome sam već pisao, etiketirati kao neke veće domoljube neke manje domoljube ili izdajnike, te teze od određenih politčkih struktura slušamo godinama već, sramotno da nemože biti niže, na taj način se pokušava i donekle i uspijeva kod jednog dijela građana izazvati emocije, igra se sa emocijama građana, samo iz jednog cilja, kako bi se i dalje zadržala vlast, vladanje nad tim istim građanima, koji i dalje trpe sve torture onih koji zagovaraju te podjele. Prestanite konačno jednom s tim jer ne dozvolajvam i neću dozvoliti da bilo tko od Vas bude veći Hrvat od mene niti to jeste, prestanite manipulirati sa braniteljima.

Branitelji i braniteljske udruge, maknite se od poltike, ujedinite se, politika Vas je rasturila u stotine različitih udruga, kako bi mogla lakše Vama manipulirati i upravljati, budite jedinstveni u jednoj udruzi i borite se protiv svake politike za sebe i svoje interese.
« Zadnja izmjena: Kolovoz 01, 2010, 01:57:51 poslijepodne JosipJoža »

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: Sednica Grackoga veča
« Odgovori #295 : Kolovoz 01, 2010, 09:53:16 poslijepodne »
Joza, si ti jos na moru? Ako jesi, ne petljaj se u nesto o cemu nemas pojma. Ako si procitao pismo, sve u njemo sto pise je istina. Ok, ne zelim sada govoriti zasto su dosli na sjednicu vijeca branitelji, kojim povodom, ali valjda onim koji su napisali... Ali sve drugo stoji. Nisu ni jedan incident napravili niti ga isprovocirali.
Ljudi u crnom na snimci, pa zastitari su to... ima li propisano koju boju odjela trebaju nositi?
i vec sam ti reko, nisi bio na sjednici, ti si na moru, nemozes govoriti o tome sto je Lučića isprovociralo! Nijew njega nista isprovociralo, nego je provokacije on radio! Toliko o Lučiću od mene, ako neko ima neko drugo pitanje o njemu, moze osobno samnom porazgovarti o tome sto je taj radio na sjednici, necemo tu na forumu o njemu vise.
A sto je uvlacenje i politiziranje braniteljskih udruga? Kad je , a kad nije uvlacenje? Ovisno je jeli kojoj se opciji priklone zar ne?

JosipJoža

  • Gost
Odg: Sednica Grackoga veča
« Odgovori #296 : Kolovoz 01, 2010, 10:07:02 poslijepodne »
Jesam i evo upravo s terase gdje mi lagano tramontana puše i rashlađuje, pišem post.
Tko kaže da nemam pojma, pa pismen sam i znam se informirati ali i čitati između redaka, za razliku od tebe, sve što je objavljeno ovih dana na tu temu kao i snimke pogledati. ;)
A zašto se ne bi ja trebao petljati? Je li to meni zabranjeno ili bi mi ti možda zabranio? Daj naj se provaljivati.
Osim toga da si moj predhodni post pročitao s razumijevanjem, ne bi postavio dole hrpu nesuvislih pitanja.
Jednako tako si svojim postom samo potvrdio sve što sam predhodno napisao, daj pročitaj sam sebe još jednom ili ako ti nije dovoljno učini to više puta, jer ti očito imaš problem s razumijevanjem ili si toliko zločest da pokušavaš i dalje okretati stvari naopako. S tobom stvarno ne bi trošio više vrijeme i polemizirao oko toga, to će građani sami procijeniti, tko je tamo što imao za cilj. Za utjehu tebi, na moru je odlično i opuštajuće. ;)

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: Sednica Grackoga veča
« Odgovori #297 : Kolovoz 01, 2010, 10:27:49 poslijepodne »
A super, ako je tako, uzivaj onda tamo... A gle, mozda je ne procitam sa razumjevanjem, ali bas ni ti se nemozes sa time pohvaliti.

Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: Sednica Grackoga veča
« Odgovori #298 : Kolovoz 02, 2010, 09:23:51 prijepodne »
Citat:
Sve to je naravno isto tako vjerojatno isprovociralo neke ljude tamo i vijećnike, pa vjerojatno i g.Zdravka Lučića, koji je reagirao na sve te pritiske

Znači branitelji su isprovocirali Zdravka Lučića..... Čime????..Kojim pritiscima????...Možda zato kaj su na sjednicu došli u dobroj vjeri i s namjerom da Gradskim vijećnicima prezentiraju rad Udruge i pozovu ih na priredbu koja se održala u nedjelju (1. kolovoza) u Kurilovcu.


Citat:
Da li je skroz primjereno reagirao? Vjerujem da nije, ali g.Zdravko Lučić je pravi "Turopoljski muž", Vijećnik bez dlake na jeziku, koji se srcem zalaže za svoje Turopolje, ne politikom koristoljublja, za razliku od mnogih drugih.

Za tebe je "pravi Turopoljski muž"  osoba koja je na dosad nezabilježeni način, za vrijeme sjednice Gradskog vijeća vrijeđao, omalovažavao i terorizirao vijećnike, pročelnike i promatrače, pa i skupinu članova braniteljske udruge.



Offline Alen

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 344
  • Karma: +3/-0
  • Spol: Muški
    • VG Dnevnik
Odg: Sednica Grackoga veča
« Odgovori #299 : Kolovoz 02, 2010, 05:08:52 poslijepodne »
Nikad nisam čuo za udrugu o kojoj se govori i totalno sam indiferentan prema njima, svejedno mi je koju boju majci vole. Na kraju krajeva, ja isto volim nositi crne majce, većinu pubertetskih izlazaka odradio sam u OK Jabuci.  :)

Međutim, koliko sam uspio za skoro tri godine praćenja rada Gradskog vijeća primjetiti je da je bilo slučajeva kada su na sjednice dolazili gosti i predstavljali se, ali su svi oni prije toga otišli u službu Gradskog vijeća i tamo izrazili svoju želju da se obrate Gradskom vijeću. Također, možda sam ja nekima neobičan, ali ako dođem na nenajavljen u neko društvo i želim mu se predstaviti učiniti ću to samo ako vidim da atmosfera nije incidentna. Prosječna inteligencija i nagon za preživljavanjem su dovoljni alati za raspoznavanje takvih situacija. Ako vidim da raspoloženje među okupljenima nije prijateljsko ili barem tolerantno, odem i pričekam drugu priliku.
The will to greatness clouds the mind
Consumes the senses, veils the signs
We each are meant to recognize.
(VNV Nation)

http://twitter.com/alenf
http://twitter.com/vgdnevnik