Autor Tema: Sednica Grackoga veča  (Posjeta: 305630 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Sednica Grackoga veča
« Odgovori #225 : Srpanj 28, 2010, 07:57:47 prijepodne »
Vesna Škare Ožbolt izabrana za predsjednicu Gradskog vijeća

http://www.gorica.hr/2010/07/vesna-skare-ozbolt-izabrana-za-predsjednicu-gradskog-vijeca/#more-5055

Na maratonskoj 9. sjednici Gradskog vijeća Grada Velike Gorice, Vesna Škare Ožbolt izabrana je za predsjednicu Gradskog vijeća, dok su za potpredsjednike izabrani Branka Malnar i Vladimir Pavišić.

Odlučilo je tako 16 vijećnika koalicije HDZ-HSS-HSU-HSP-DC. Sjednica je započela u 17 sati pod predsjedanjem dosadašnjeg predsjednika Vijeća Gorana Beusa Richembergha, a završila je nešto prije ponoći pod predsjedanjem nove predsjednice Vesne Škare Ožbolt, nakon čak 43. točke dnevnog reda.

Prvi dio sjednice odvijao se na rubu incidenta, što zbog teških riječi koje su izgovarane za govornicom gradske vijećnice, što zbog dobacivanja i “navijanja” okupljenih gostiju sjednice, članova SDP-a i HNS-a. Angažirana je i zaštitarska služba, ali su vijećnik HNS-a Zdravko Lučić i predsjednike Vijeća Goran Beus Richembergh zatražili da zaštitari napuste zgradu Pučkog učilišta.

Nakon što je predsjedavajući Goran Beus Richembergh izjavio kako ne može nastaviti sjednicu dok se pouzdano ne utvrdi da li vijećnici Vesna Škare Ožbolt, Ante Šimunović i Tonino Picula doista žive u Velikoj Gorici, skupina “gostiju” sjednice tada je zauzela gradsku vijećnicu, kako bi onemogućili održavanje nastavka sjednice.

Sjednica je ipak nastavljena u drugoj dvorani Pučkog učilišta pod predsjedanjem potpredsjednice Gradskog vijeća Tajane Amšel Zelenike, nakon čega je razriješeno dosadašnje čelništvo Gradskog vijeća, te je imenovana nova predsjednica i potpredsjednici.
Na sjednici su imenovani i novi članovi odbora gradskog vijeća, upravnih vijeća gradskih ustanova i skupštine trgovačkih društava. Isto tako, usvojen je i prijedlog godišnjeg izveštaja o izvršenju Proračuna Grada Velike Gorice.

U svom obraćanju vijećnicima na kraju sjednice, Vesna Škare Ožbolt je izrazila žaljenje što sjednici nisu prisustvovali i vijećnici manjinske koalicije, iako su bili pozvani, te najavila iduću sjednicu Gradskog vijeća za rujan.

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Sednica Grackoga veča
« Odgovori #226 : Srpanj 28, 2010, 08:02:48 prijepodne »
http://www.vecernji.hr/zagreb/beus-prekinuo-sjednicu-zatrazit-ce-istragu-mup-a-clanak-172653

Beus prekinuo sjednicu i zatražit će istragu MUP-a

Piše: Martin Pulić/vlm
Prava drama odigravala se na jučerašnjoj sjednici Gradskog vijeća Velike Gorice. Smjenu predsjednika vijeća Gorana Beusa Richembergha (HNS) zatražio je Ante Šimunović, predsjednik kluba zastupnika HDZ-a. Od 26 prisutnih vijećnika, zahvaljujući nedavnom ulasku DC-a u koaliciju s HDZ-om, HSS-om, HSP-om i HSU, 16 bi ih izglasalo tu smjenu i predsjednicom Vijeća postala bi Vesna Škare Ožbolt, no Beus je, kao što se i očekivalo, pomno pripremio strategiju obrane.

Nakon brojnih, vrlo emotivnih optužaba na račun DC-a i njegove čelnice V. Škare Ožbolt za političku korupciju, najviše od Beusa i Zdravka Lučića (HNS), te žučnih rasprava vijećnika i mnogo galame prisutne publike (koja je bila protiv DC-a), Beus je prekinuo sjednicu.

– Opravdano sumnjamo da troje vijećnika – Ante Šimunović, Vesna Škare Ožbolt i Tonino Picula – nema prebivalište u Gorici. Sazivam sljedeću sjednicu za 4. kolovoza, a dotad ću od Ministarstva unutarnjih poslova tražiti da ispita prebivališta tih triju osoba – obrazložio je Beus. Uzalud je Vesna Škare Ožbolt mahala osobnom iskaznicom na kojoj piše velikogorička adresa. Prekidanjem sjednice Beus je pokušao doći do željenog cilja – novih izbora za Gradsko vijeće – jer je tako probijen zakonski rok od tri mjeseca od zadnje sjednice.

– Obavijestit ću ministra uprave Davorina Mlakara što se ovdje dogodilo i očekujem raspuštanje Gradskog vijeća te izbore za novo Vijeće. Ne očekujem da će to ići glatko jer o tome uz Mlakara odlučuje i Vlada u kojoj je Ivan Šuker, predsjednik goričkog HDZ-a – objasnio je Beus. Nakon prekida sjednice V. Škare Ožbolt s ostatkom vijećnika iz svoje nove koalicije i gradonačelnikom Barišićem zaključala se sve do ponoći u zasebnu prostoriju. Održali su sjednicu Vijeća na kojoj su proglasili Škare Ožbolt predsjednicom Vijeća!

Vesna Škare Ožbolt nikad nije prenoćila u Gorici, a lažno je prijavljena na adresi Cvjetno naselje 1 u Gorici, gdje živi njena stranačka kolegica Zlata Filipović – rekao nam je Beus. V. Škare Ožbolt ogorčeno uzvraća: – A dok je dobivao našu podršku, nije ga zanimalo gdje tko živi!

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Sednica Grackoga veča
« Odgovori #227 : Srpanj 28, 2010, 08:10:59 prijepodne »
Zanimljiva je ova vijest o ilegalnoj sjednici na kojoj je Vesna Škare Ožbolt izabrana za predsjednicu Gradskog vijeća. Završila je nešto prije ponoći.

Čak je i vijest na portalu od 27.7. što je izvanserijska agilnost administratora gradskog portala kad se uzme u obzir da neke dokumente inače objavljuju s mjesec dana zakašnjenja.

Tako da se nameću pitanja:

- da li je sve bilo po zakonu (?!) i pravilniku?
- da li je ta sjednica uopće održana i završena prije ponoći ili je to kuhinja kojoj je bio cilj zaustavljanje probijanja zakonskog roka?
- gdje je tonski zapis te sjednice?

Stvarno mi ne pada na pamet kojim riječima da se nazove i opiše ovaj politički cirkus od sapunice koji se odvija u Gorici. :-(

Bilaj

  • Gost
Odg: Sednica Grackoga veča
« Odgovori #228 : Srpanj 28, 2010, 09:38:23 prijepodne »
Pun kufer mi je GBR-a,Ožboltice,Lučića,Šimunovića i sl.Koji im je Bog,cijela hrvatska mora svakih par godina gledati cirkus iz VG,sram me kaj sam žitelj ovog grada.

Kad čovjek sa strane malo pogleda tu nemilosrdnu borbu za vlast u našem gradu dođe do zaključka da se tu krade minimalno ko u Hep-u i HAC-u jer ništa drugo ne može opravdat ovu želju za vlašću.

Prvi post a bome istinit do boli.
Gorica nam je baš politički uništena.  :'(

Offline mojca

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 213
  • Karma: +0/-0
Odg: Sednica Grackoga veča
« Odgovori #229 : Srpanj 28, 2010, 11:35:02 prijepodne »
Žao joj je što nisu bili prisutni svi vječnici iako su bili pozvani.Gospodin Lisec i ostali vječnici koji su željeli uči na sjednicu bili su u tome spriječeni.Nije im bio dozvoljen ulazaak,na vratima su stajala gospoda iz gradske uprave i u dogovoru sa ovima unutra propuštala samo odabrane ali ne i sve viječnike.Sve gledali prisutni građani koji tome mogu i posvjedočiti.Toliko o poštenoj Pžboltici i cijeloj sviti.

Offline dadi

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 254
  • Karma: +1/-0
Odg: Sednica Grackoga veča
« Odgovori #230 : Srpanj 28, 2010, 01:04:29 poslijepodne »
To kaj pričaš mojca nije istinito. Sjednica je nastavljena u 21 i 30, i tada kad se zvalo vjećnike nije bilo više nikog iz hns sdp i hsls-a vani. A Leo Lisac je pokušavao fizički spriječiti djelatnicima gradske uprave ulazak u konferencijsku salu, dok ih je istovremeno GBR izbacil iz vjećnice rekavši da će tamo imati klub vjećnika.

sused

  • Gost
Odg: Sednica Grackoga veča
« Odgovori #231 : Srpanj 28, 2010, 01:10:31 poslijepodne »
Većina vijećnika, njih 16 bila je prisiljena nastaviti sjednicu u drugoj prostoriji, ali isto tako su zvali i ostale vijećnike da im se pridruže no nikoga od vijećnika SDP-a, HNS-a i HSLS-a nije bilo u zgradi. Zato mojca nemoj obmanjivati javnost i lagati da je nekome bio spriječen ulazak na sjednicu, nego naprotiv bili su pozivani.

JosipJoža

  • Gost
Odg: Sednica Grackoga veča
« Odgovori #232 : Srpanj 28, 2010, 03:37:36 poslijepodne »
Građani Velike Gorice koji ste bili nazočni na sjednici GV, a i Vi koji niste, gđ.VŠO Vam jasno pručuje da ste svi Vi članovi HNS-a i ne samo to, nego da ste svi Vi četnici ili i gori od njih.

gđ. Zelenika, koja živi u Vašem stanu, gradskom stanu Vam poručuje da ste svi Vi razularena masa.

To su "moralne vertikale" Velike Gorice, Vama na razmišljanje i postupanje.

Ispriča mi prijetelj neki dan priču, kako je Bušić još tamo 70-tih izjavio ovako nekako:

Sve je dobro dok su nas pljačkali Turci, Nijemci, Srbi, jaoj ga nama kad nas počnu pljačkati naši, naši veliki Hrvati......
Ponavljam Bušić je to izjavio navodno još početkom 70-ih.


http://www.gorica.hr/2010/07/osuda-skandaloznih-dogadaja-na-jucerasnjoj-sjednici-gradskog-vijeca/

- Dvadeset godina sam u politici, svašta sam toga doživjela, vodila mučne pregovore sa pobunjenim Srbima, ali uvrede i primitivizam kakav sam doživjela na jučerašnjoj sjednici Gradskog vijeća od pojedinih članova HNS-a, nisam doživjela niti od najekstremnijih četnika – rekla je Škare Ožbolt.

- Bio je to smišljeni scenarij kako bi se izazvao incident. U Vijeću sam od 2001. i nikada nisam doživjela da se razularena masa namjerno pusti na sjednicu kako bi je prekinula – rekla je Tajana Amšel Zelenika.


Offline mojca

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 213
  • Karma: +0/-0
Odg: Sednica Grackoga veča
« Odgovori #233 : Srpanj 28, 2010, 03:48:52 poslijepodne »
Koliko laži samo zbog vlasti.......za foteljama koje čekaju........no građani znaju,vide i čuju I ISPOSTAVLJAJU RAČUN.Vrlo brzo ga budemo vidli.
Bilo je previše ljudi tamo da bi se ta laž mogla tako provući i opstati.
Vesna Škara Ožbolt svi mi znamo di je cvjetno ,a i neki tamo i živimo lako je sve dokazivo.Postoji jutro,postoji podne ,a i veće svi možemo znati gdje ,tko ,s kim i kada pa sad si misli i uživaj u trenutnoj poziciji.Poslje toga ........nema više ništa poslje toga ,ne za tebe.

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: Sednica Grackoga veča
« Odgovori #234 : Srpanj 28, 2010, 03:51:59 poslijepodne »
Zanimljiva je ova vijest o ilegalnoj sjednici na kojoj je Vesna Škare Ožbolt izabrana za predsjednicu Gradskog vijeća. Završila je nešto prije ponoći.

Čak je i vijest na portalu od 27.7. što je izvanserijska agilnost administratora gradskog portala kad se uzme u obzir da neke dokumente inače objavljuju s mjesec dana zakašnjenja.

Tako da se nameću pitanja:

- da li je sve bilo po zakonu (?!) i pravilniku?
- da li je ta sjednica uopće održana i završena prije ponoći ili je to kuhinja kojoj je bio cilj zaustavljanje probijanja zakonskog roka?
- gdje je tonski zapis te sjednice?

Stvarno mi ne pada na pamet kojim riječima da se nazove i opiše ovaj politički cirkus od sapunice koji se odvija u Gorici. :-(

Jedini pravi politicki cirkus napravili su GBR i Zdravko Lučić, to je bio cirkus, a nista drugo. Ali sada je napokon papa sa scene, da se i njih rijesimo vise...

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: Sednica Grackoga veča
« Odgovori #235 : Srpanj 28, 2010, 03:54:49 poslijepodne »
Građani Velike Gorice koji ste bili nazočni na sjednici GV, a i Vi koji niste, gđ.VŠO Vam jasno pručuje da ste svi Vi članovi HNS-a i ne samo to, nego da ste svi Vi četnici ili i gori od njih.

gđ. Zelenika, koja živi u Vašem stanu, gradskom stanu Vam poručuje da ste svi Vi razularena masa.

To su "moralne vertikale" Velike Gorice, Vama na razmišljanje i postupanje.

Ispriča mi prijetelj neki dan priču, kako je Bušić još tamo 70-tih izjavio ovako nekako:

Sve je dobro dok su nas pljačkali Turci, Nijemci, Srbi, jaoj ga nama kad nas počnu pljačkati naši, naši veliki Hrvati......
Ponavljam Bušić je to izjavio navodno još početkom 70-ih.


http://www.gorica.hr/2010/07/osuda-skandaloznih-dogadaja-na-jucerasnjoj-sjednici-gradskog-vijeca/

- Dvadeset godina sam u politici, svašta sam toga doživjela, vodila mučne pregovore sa pobunjenim Srbima, ali uvrede i primitivizam kakav sam doživjela na jučerašnjoj sjednici Gradskog vijeća od pojedinih članova HNS-a, nisam doživjela niti od najekstremnijih četnika – rekla je Škare Ožbolt.

- Bio je to smišljeni scenarij kako bi se izazvao incident. U Vijeću sam od 2001. i nikada nisam doživjela da se razularena masa namjerno pusti na sjednicu kako bi je prekinula – rekla je Tajana Amšel Zelenika.



Reci meni u oci da to nije istina sve sto pise, ajde!!!

JosipJoža

  • Gost
Odg: Sednica Grackoga veča
« Odgovori #236 : Srpanj 28, 2010, 03:55:15 poslijepodne »
Pun kufer mi je GBR-a,Ožboltice,Lučića,Šimunovića i sl.Koji im je Bog,cijela hrvatska mora svakih par godina gledati cirkus iz VG,sram me kaj sam žitelj ovog grada.

Kad čovjek sa strane malo pogleda tu nemilosrdnu borbu za vlast u našem gradu dođe do zaključka da se tu krade minimalno ko u Hep-u i HAC-u jer ništa drugo ne može opravdat ovu želju za vlašću.

Vaše pravo da iznesete svoj bijes i razumijem Vas, međutim neprimjereno je da izjednačavate GBR i VŠO ili Šimunovića, građani Velike Gorice, vrlo dobro znaju tko je tko od njih, tko je što napravio za njih, koliko se tko od njih okortistio i zašto se tako i mimo procedura i zakona bori za vlast, posljedice vidimo u Gradu svakodnevno.

Novi izbori su jedino rješenje, gdje će građani odabrati i dati legitimet Vijeću.

I oni koji su podržali ovaj Vaš komentar, dozvoljavam da imaju pravo da ga podrže, međutim neki od njih svakodnevno ovdje bacaju afere i aferice, krizu i recesiju, kojoj su najveći i jedini uzročnici osobe poput Šimunovića, Šukera i ine ekipe HDZ-a, koja upravlja kako Gradom tako i državom.
Zbog takvih mi je i drago da je tako, ne bi bilo loše da ostanu i bez kruha i mlijeka, možda ih to opameti, ali mi je žao zbog velike većine građana ove zemlje koji to trpe a da to ne zaslužuju i ne bi trebali, jer ova zemlja je bila bogata i lijepa dok je nisu naši "veliki" Hrvati opljačkali i pokrali, što čine i dan danas još uvijek.
Želim vjerovati da je sazrelo vrijeme da se stvori kritična masa, koja će tu gamad zbaciti konačno s vlasti.

JosipJoža

  • Gost
Odg: Sednica Grackoga veča
« Odgovori #237 : Srpanj 28, 2010, 04:04:43 poslijepodne »
Građani Velike Gorice koji ste bili nazočni na sjednici GV, a i Vi koji niste, gđ.VŠO Vam jasno pručuje da ste svi Vi članovi HNS-a i ne samo to, nego da ste svi Vi četnici ili i gori od njih.

gđ. Zelenika, koja živi u Vašem stanu, gradskom stanu Vam poručuje da ste svi Vi razularena masa.

To su "moralne vertikale" Velike Gorice, Vama na razmišljanje i postupanje.

Ispriča mi prijetelj neki dan priču, kako je Bušić još tamo 70-tih izjavio ovako nekako:

Sve je dobro dok su nas pljačkali Turci, Nijemci, Srbi, jaoj ga nama kad nas počnu pljačkati naši, naši veliki Hrvati......
Ponavljam Bušić je to izjavio navodno još početkom 70-ih.


http://www.gorica.hr/2010/07/osuda-skandaloznih-dogadaja-na-jucerasnjoj-sjednici-gradskog-vijeca/

- Dvadeset godina sam u politici, svašta sam toga doživjela, vodila mučne pregovore sa pobunjenim Srbima, ali uvrede i primitivizam kakav sam doživjela na jučerašnjoj sjednici Gradskog vijeća od pojedinih članova HNS-a, nisam doživjela niti od najekstremnijih četnika – rekla je Škare Ožbolt.

 - Bio je to smišljeni scenarij kako bi se izazvao incident. U Vijeću sam od 2001. i nikada nisam doživjela da se razularena masa namjerno pusti na sjednicu kako bi je prekinula – rekla je Tajana Amšel Zelenika.



Reci meni u oci da to nije istina sve sto pise, ajde!!!

Nisi mi rekao koju boju očiju imaš. :D ;)
Fali ti još nekoliko uskličnika. ^-^

Offline dadi

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 254
  • Karma: +1/-0
Odg: Sednica Grackoga veča
« Odgovori #238 : Srpanj 28, 2010, 04:06:34 poslijepodne »


gđ. Zelenika, koja živi u Vašem stanu, gradskom stanu Vam poručuje da ste svi Vi razularena masa.




Ma o kojim vi građanima pričate! Pa na sjednici su bili kao publika članovi gradskog odbora HNS-a i SDP-a i onaj ološ od mladeži sdp-a koji je poznat po izazivanju nereda, pijankama, orgijama i cajkama!!! Kaj vi to zovete sugrađanima???
Gospon josip joža, svi mi novinari koji smo jučer bili nazočni imali smo priliku vidjeti kako se politički lideri i vaši vjećnici, a posebno vaša politička mladež ponaša! ima o tome i mnogo tonskih zapisa, a neke od njih već smo i pustili u eter!

jasno bilo je tamo i ljudi koji su u miru pratili sjednicu bez izazivanja incidenta i njima svaka čast.  Izdržati ono pljuvanje i vrijeđanje od strane Lučića (nemrem ga nazvat gospon jer on to uistinu nije) svakog tko nije imao predznak SDP-HNS-HSLS bilo je krajnje degutantno slušati. Naravno veliki dio toga osvanuo je i na facebiooku pa se nadam da će svi mladi ljudi ovog grada vidjeti kakav ste im primjer i kako odgajate svoju mladež za buduće političare! Sramota!!!

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: Sednica Grackoga veča
« Odgovori #239 : Srpanj 28, 2010, 04:15:29 poslijepodne »
Građani Velike Gorice koji ste bili nazočni na sjednici GV, a i Vi koji niste, gđ.VŠO Vam jasno pručuje da ste svi Vi članovi HNS-a i ne samo to, nego da ste svi Vi četnici ili i gori od njih.

gđ. Zelenika, koja živi u Vašem stanu, gradskom stanu Vam poručuje da ste svi Vi razularena masa.

To su "moralne vertikale" Velike Gorice, Vama na razmišljanje i postupanje.

Ispriča mi prijetelj neki dan priču, kako je Bušić još tamo 70-tih izjavio ovako nekako:

Sve je dobro dok su nas pljačkali Turci, Nijemci, Srbi, jaoj ga nama kad nas počnu pljačkati naši, naši veliki Hrvati......
Ponavljam Bušić je to izjavio navodno još početkom 70-ih.


http://www.gorica.hr/2010/07/osuda-skandaloznih-dogadaja-na-jucerasnjoj-sjednici-gradskog-vijeca/

- Dvadeset godina sam u politici, svašta sam toga doživjela, vodila mučne pregovore sa pobunjenim Srbima, ali uvrede i primitivizam kakav sam doživjela na jučerašnjoj sjednici Gradskog vijeća od pojedinih članova HNS-a, nisam doživjela niti od najekstremnijih četnika – rekla je Škare Ožbolt.

 - Bio je to smišljeni scenarij kako bi se izazvao incident. U Vijeću sam od 2001. i nikada nisam doživjela da se razularena masa namjerno pusti na sjednicu kako bi je prekinula – rekla je Tajana Amšel Zelenika.



Reci meni u oci da to nije istina sve sto pise, ajde!!!

Nisi mi rekao koju boju očiju imaš. :D ;)
Fali ti još nekoliko uskličnika. ^-^

Ah, nisi dobro pogledao dok smo sjedili u 100-ki poslje, a preko puta nas lučić, crven ko rak, a iz ustiju mu jedva koja rijec izasla... za razliku od onog Lučića na sjednici hahahaha. Tamo nije bio hrabar kao gore u vjecnici, guzica mu se stisla od straha! Dirigent, dirigirao horom huskaca u vjecnici... a i Vi ste bili medju njima, pa ajde recite ko nije bio iz HNS-a ili SDP-a? Samo se nemojte praviti da to niste Vi, kad i ja i Vi znamo da jeste... pusti price...