Autor Tema: Predsjednički Izbori 2010.  (Posjeta: 149035 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

shaka zulu

  • Gost
Odg: Predsjednički Izbori 2010.
« Odgovori #300 : Prosinac 28, 2009, 02:04:41 prijepodne »
Ajd lepo zbroj
Lepoga 11,33 %
Jandraša 12,01 %
Miru 4,07 %
i Drageca 5,93 %
---

33.34 procenata

Tur

  • Gost
Odg: Predsjednički Izbori 2010.
« Odgovori #301 : Prosinac 28, 2009, 08:05:53 prijepodne »
Pa ni vrak da bumo i mi imeli svojega Berlusconija? Talijani svojega očeju meknuti z vlasti, a mi svojemu vlast dajemo!

JosipJoža

  • Gost
Odg: Predsjednički Izbori 2010.
« Odgovori #302 : Prosinac 28, 2009, 09:26:31 prijepodne »
Čestitke pobjednicima prvog kruga izbora g.Josipoviću i g. Bandiću.
Čestitke gđ. Vesni Pusić na dobrom i stabilnom rezultatu izbora a poglavito i na izuzetno dostojanstvenom držanju nakon proglašenja rezultata i to govori puno o njoj kao osobi koja se natjecala na izborima, njenim kvalitetama i osobnostima.
Imala je vrlo stabilno biračko tijelo pa čak i u Velikoj Gorici, što me posebno raduje bez obzira na krajnji rezultat.

Znakovit je prolaz, po mojem mišljenju g. Bandića u drugi krug, kao i loš rezultat VŠO u Velikoj Gorici gdje ona i djeluje politički.
Očito populizam, afere, trošenje novaca, laganje biračima još uvijek je atraktivno za hrvatskog birača, te na temelju toga i glasa.
g. Bandić je imao više Jamboplakata u Bosni negoli Vesna Pusić u Hrvatskoj, napominjem to iz razloga prikazivanja troškova kampanje, kandidat koji je u stanju to skrivati i lagati svojim građanima u stanju je lagati mnogo gore i opasnije stvari svojim građanima kao predsjednik, te itekako vraćati dug svojim donatorima kojih očito nije mali broj obzirom na utrošene novce u kampanji.

Osobno me iznenađuje i vrlo loš rezultat VŠO u Velikoj Gorici, gdje ona kao "domaća" kandidatkinja prošla tako kako je prošla. Za zamisliti se, prepuštam to VŠO na razmišljanje.

Želim još uvujek vjerovati da u Hrvatskoj ima dovoljno snage i razumijevanja koje neće dozvoliti da na predsjedničko mjesto dođe kako reče gospon Tur, jedan novi hrvatski Berlusconi, nego će u drugom krugu izabrati ipak predsjednika primjerenog radišnim, poštenim, osviješćenim Hrvatima.

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Predsjednički Izbori 2010.
« Odgovori #303 : Prosinac 28, 2009, 09:27:02 prijepodne »
Ma Bandić bi ovoj nakaradnoj političkoj sceni došao ko višnja na šlag!
Tak bu slika bila komplentna i potpuna.
Onda bi ih trebalo sve skupa poslikati na Markovom trgu, da ostane zabilježeno za buduće naraštaje kako je izgedala najnakaradnija politička scena u povijesti Lijepe nam naše!
Hrpa ljudi - nigdje čovjeka  >:(
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

Bilaj

  • Gost
Odg: Predsjednički Izbori 2010.
« Odgovori #304 : Prosinac 28, 2009, 09:40:24 prijepodne »
U biti najzanimljiviji rezultat je u Zagrebu. Treba ga usporediti sa rezultatima lokalnih izbora. Tada je bandić dobio skoro 50% glasova. Sada su se ti glasovi podijelili na dva djela. 15% bandiću i 35% SDP, što je otprilike isto koliko su dobili i na lokalnim izborima za poglavarstvo. Namjerno sam rekao SDP jer ne vjerujem da bi Josipović sam za sebe dobio više glasova od npr Tuđmana. SDP-ovo biračko tijelu u zagrebu glasovalo za stranku bez obzira na kandidata.  I sada se postavlja pitanje- čije je biračko tijelo najdiscipliniranije- po ovome bijelodano ispada da u SDP-u ima daleko najviše discipline. A to je suprotno dosadašnjim tezama da je HDZovo biračko tijelo najdiscipliniranije.


Ono što je najgore kod izbora jest to što je izašlo na izbore samo 44% glasača. Demokracija se temelji na tome da svi imaju pravo glasa. Ali ako ljudi ne glasaju onda demokracija gubi svoj smisao. A nažalost sve je manje glasača...

Offline domovinesin

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 163
  • Karma: +0/-2
  • Spol: Muški
    • hsp velika gorica
Odg: Predsjednički Izbori 2010.
« Odgovori #305 : Prosinac 28, 2009, 09:57:31 prijepodne »
Čestitke pobjednicima prvog kruga izbora g.Josipoviću i g. Bandiću.
Očito populizam, afere, trošenje novaca, laganje biračima još uvijek je atraktivno za hrvatskog birača, te na temelju toga i glasa.
Želim još uvujek vjerovati da u Hrvatskoj ima dovoljno snage i razumijevanja koje neće dozvoliti da na predsjedničko mjesto dođe kako reče gospon Tur, jedan novi hrvatski Berlusconi, nego će u drugom krugu izabrati ipak predsjednika primjerenog radišnim, poštenim, osviješćenim Hrvatima.
znači li to što je josipović osvojio dvostruko više glasova birača od bandića da je biračima bio atraktivniji? da je više trošio i dvostruko više lagao? pa nemojte tako gospon joža, vjerujem da je i josipović barem približno radišan i pošten kao bandić jer, birače se ne može dugo varati.
Tu ne cede malis sed contra audentior ito

JosipJoža

  • Gost
Odg: Predsjednički Izbori 2010.
« Odgovori #306 : Prosinac 28, 2009, 10:07:19 prijepodne »
Ono što je najgore kod izbora jest to što je izašlo na izbore samo 44% glasača. Demokracija se temelji na tome da svi imaju pravo glasa. Ali ako ljudi ne glasaju onda demokracija gubi svoj smisao. A nažalost sve je manje glasača...

S ovim se u potpunosti slažem i za zamisliti se svima nama koliko nas interesira uopće što se događa oko nas i s nama.
Osim toga ovaj termin izbora je čista ludost, kada su ljudi na putovanjima, ako je nekome stalo da ubije demokraciju na ovakav način, uspio je.
Ako znamo da Hrvati drže jako do blagdana Božića, upravo oni koji odlučuju o terminu izbora a "drže" itekako do tradicije i domoljublja Hrvata te su natempirali izbore u tom terminu, svaka čast, nemojmo se čuditi malom odazivu, naravno da to nije dobro, osobno sam se vratio sa puta kako bih mogao glasovati.
Pitanje je koliko nas je na to bilo spremno i koliko Hrvata je bilo na putu u vikendu blagdana?
Obzirom na termin izbora mislim da je odaziv i više nego dobar u usporedbi sa ranijim izborima, bilo predsjedničkim, parlamentarnim ili lokalnim izborima.
Naravno da odaziv nikako nije zadovoljavajući i onakav kakav bi trebao biti, posebno ako se uzme u obzir situacija u kojoj se nalazi Hrvatska danas.

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Predsjednički Izbori 2010.
« Odgovori #307 : Prosinac 28, 2009, 10:19:54 prijepodne »
U biti najzanimljiviji rezultat je u Zagrebu. Treba ga usporediti sa rezultatima lokalnih izbora. Tada je bandić dobio skoro 50% glasova. Sada su se ti glasovi podijelili na dva djela. 15% bandiću i 35% SDP, što je otprilike isto koliko su dobili i na lokalnim izborima za poglavarstvo. Namjerno sam rekao SDP jer ne vjerujem da bi Josipović sam za sebe dobio više glasova od npr Tuđmana. SDP-ovo biračko tijelu u zagrebu glasovalo za stranku bez obzira na kandidata.  I sada se postavlja pitanje- čije je biračko tijelo najdiscipliniranije- po ovome bijelodano ispada da u SDP-u ima daleko najviše discipline. A to je suprotno dosadašnjim tezama da je HDZovo biračko tijelo najdiscipliniranije.

Slažem se da Josipović vjerojatno kao nezavisni kandidat ne bi daleko dogurao, ali govoriti o tome kakoje sdp-ovo biračko tijelo disciplinirano a hdz-ovo nije, je krivi zaključak po mom mišljenju.
Desnicu je svojim spektakularnim odlaskom i šokiranjem javnosti u ljeto prošle godine razbio sam Sander glvaom i bradom.
Javili su se od tada unutar te stranke raznorazni apetiti, ambicije i dugo potiskivane strasti.
Zato je HDZ umjesto jednoga kandidata imao čak četiri.
Obzirom da Kosorica ne provodi stranačku stegu tuđmano-sanaderovskog tipa, onda su i birači dali sebi oduška pa glasali prema svojim uvjerenjima, ali još uvijek desno.
Tko je i zašto na desnom krilu mobilizirao toliko predsjedničkih kandidata, zna samo taj netko, tko i inače vuče sve konce iza paravana.
Hebrang je iznenađujuće puno i dobio, obzirom na desnu konkurenciju - Nadana i Dragana, koji su ipak daleko prihvatljiviji kandidati od njega.
Prema tome hdz-ovo biračko tijelo je itekako poslušno i kompaktno. Štoviše premašili su moja očekivanja nadmoćnom podrškom Hebrangu, čak i sad kad stega višenije tako jaka.
Protiv starih navika teško se boriti  :)

Što se tiče biračkog tijela sdp-a ono je uvijek isto i ne iznenađuje. To je taj postotak, plus-minus dva, tri posto.
Biračko tijelo sdp-a nisu samo članovi stranke i njihovi simpatizeri nego u velikom broju i oni koji znaju da neće za desnicu glasati, pa daju najizglednijem lijevom kandidatu svoj glas kako se glasovi ne bi raspršili.
Osobno, kad ne bih znala za koga da glasam - glasala bih za Josipovića.

U ovom duelu Josipović - Bandić, bojim se da će Bandić slaviti.
I to je ono tragično iz ovih izbora.

Razjedinjena desnica dovući će na predsjedničko mjesto najgoreg mogućeg desnog kandidata iz redova sdp-a ???
Gore ne može! Može li?
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

JosipJoža

  • Gost
Odg: Predsjednički Izbori 2010.
« Odgovori #308 : Prosinac 28, 2009, 10:20:26 prijepodne »
Čestitke pobjednicima prvog kruga izbora g.Josipoviću i g. Bandiću.
Očito populizam, afere, trošenje novaca, laganje biračima još uvijek je atraktivno za hrvatskog birača, te na temelju toga i glasa.
Želim još uvujek vjerovati da u Hrvatskoj ima dovoljno snage i razumijevanja koje neće dozvoliti da na predsjedničko mjesto dođe kako reče gospon Tur, jedan novi hrvatski Berlusconi, nego će u drugom krugu izabrati ipak predsjednika primjerenog radišnim, poštenim, osviješćenim Hrvatima.
znači li to što je josipović osvojio dvostruko više glasova birača od bandića da je biračima bio atraktivniji? da je više trošio i dvostruko više lagao? pa nemojte tako gospon joža, vjerujem da je i josipović barem približno radišan i pošten kao bandić jer, birače se ne može dugo varati.

Ne, domovinesin i nemojte izvrtati činjenice, Josipović je bio i tako siguran u drugom krugu, na temelju svojeg poštenja, radišnosti, etike i morala.
U drugi krug se probio g.Bandić pored svih kandidata, na temelju onoga o čemu sam govorio i pisao. Nadam se a i mislim da je to njegov maksimum što je i mogao osvojiti te da će i ostati drugi i u drugom krugu. Ako napravite malo računicu tko će koga podržati u drugom krugu mislim da je sve jasno ko dan. Ali pričekajmo drugi krug pa ćemo vidjeti. Inače g.Bandiću bi predložio neka razmisli zna li on uopće gdje bi trebao biti predsjednik?

JosipJoža

  • Gost
Odg: Predsjednički Izbori 2010.
« Odgovori #309 : Prosinac 28, 2009, 10:34:46 prijepodne »


U ovom duelu Josipović - Bandić, bojim se da će Bandić slaviti.
I to je ono tragično iz ovih izbora.

Razjedinjena desnica dovući će na predsjedničko mjesto najgoreg mogućeg desnog kandidata iz redova sdp-a ???
Gore ne može! Može li?

Ta opasnost postoji teoretski, međutim realno mislim da se neće ostvariti iz razloga jer će dobar dio desnog biračkog tijela apstinirati u drugom krugu jer je razčarano da nema svog kandidata u drugom krugu.
Nadam se da onoliko koliko će dobiti Bandić dodatno u drugom krugu, nikako neče biti dostatno za prolaz i ugroze Josipovića za predsjedničko mjesto.
Ukoliko i analiziramo podršku Josipoviću od strane Pusićevih glasača, Kajinovih, Vesne Škare-Ožboltovih, dio Vidoševićevih, dio Primorčevih, dio Mikšićevih itd.
uz iovako preveliku razliku između Josipovića i Bandića nerelano je očekivati novog Berlusconija u Hrvatskoj. Nadam se da Hrvatska ipak nije toliko luda i vjerujem ipak da Hrvatska zna i može ipak odabrati predsjednika primjerenog trenutku i vremenu u kom se nalazimo.

Tur

  • Gost
Odg: Predsjednički Izbori 2010.
« Odgovori #310 : Prosinac 28, 2009, 10:47:42 prijepodne »
Hrvati su 10. siječnja prisiljeni birati između dva zla. Samo što je jako teško reći koje je manje. Sad je pitanje hoće li predsjednik biti onaj koji je pisao optužnice protiv hrvatskih generala ili majn nejm je Milan (Berlusconi) Bandić. Strašno. Ali pošto predsjednik ionako nema značajnijih ovlasti u ovom trenutku, odnosno glavna zadaća mu je predstavljati republiku u svijetu, smatram da bi Josipović bio povoljniji izbor za RH.

Tur

  • Gost
Odg: Predsjednički Izbori 2010.
« Odgovori #311 : Prosinac 28, 2009, 10:50:19 prijepodne »
Bandić već ući talijanski, Berlusconi mu je uzor.

Predsjednički izbori - DOSADA
« Zadnja izmjena: Prosinac 28, 2009, 10:53:31 prijepodne Tur »

shaka zulu

  • Gost
Odg: Predsjednički Izbori 2010.
« Odgovori #312 : Prosinac 28, 2009, 10:56:18 prijepodne »
Čestitke pobjednicima prvog kruga izbora g.Josipoviću i g. Bandiću.
Čestitke gđ. Vesni Pusić na dobrom i stabilnom rezultatu izbora a poglavito i na izuzetno dostojanstvenom držanju nakon proglašenja rezultata i to govori puno o njoj kao osobi koja se natjecala na izborima, njenim kvalitetama i osobnostima.
Imala je vrlo stabilno biračko tijelo pa čak i u Velikoj Gorici, što me posebno raduje bez obzira na krajnji rezultat.

Znakovit je prolaz, po mojem mišljenju g. Bandića u drugi krug, kao i loš rezultat VŠO u Velikoj Gorici gdje ona i djeluje politički.
Očito populizam, afere, trošenje novaca, laganje biračima još uvijek je atraktivno za hrvatskog birača, te na temelju toga i glasa.
g. Bandić je imao više Jamboplakata u Bosni negoli Vesna Pusić u Hrvatskoj, napominjem to iz razloga prikazivanja troškova kampanje, kandidat koji je u stanju to skrivati i lagati svojim građanima u stanju je lagati mnogo gore i opasnije stvari svojim građanima kao predsjednik, te itekako vraćati dug svojim donatorima kojih očito nije mali broj obzirom na utrošene novce u kampanji.

Osobno me iznenađuje i vrlo loš rezultat VŠO u Velikoj Gorici, gdje ona kao "domaća" kandidatkinja prošla tako kako je prošla. Za zamisliti se, prepuštam to VŠO na razmišljanje.

Želim još uvujek vjerovati da u Hrvatskoj ima dovoljno snage i razumijevanja koje neće dozvoliti da na predsjedničko mjesto dođe kako reče gospon Tur, jedan novi hrvatski Berlusconi, nego će u drugom krugu izabrati ipak predsjednika primjerenog radišnim, poštenim, osviješćenim Hrvatima.
JJ,am ludi vide kaj VŠO (ne)dela na Gorice.A se na kaj se poziva je napravleno v HDZove Vlade.
Kaj se hatezeja dotikavle,oni su se po mene skros pogubili v ove izbore.Mislim,***eš ove "otpadnike",al mi nijova politika opče ni jasna;ovi su na vlaste i pregovaraju z eunijum a of nudi nekakovu `rvacku.Da vleznemo v eu nema više hr.
No-no,popapala maca...eu regija a ne drkava.Još je bumo prosili da nas ukinu samo da se rešimo ove naše parazitov,kaj bi sigurno preživeli i kupajne v radioaktivne kiseline.I premenili loše za gore.Kakovi su sad to osveščeni!?

Goričanka a kaj si očekivala,il očekivaš?Da bu bole po ove garniture?Če pogledaš malo širše onda moreš videti da do ne igra igru il dobi metak,"il ga medvedi pojeju v Baranje",il sam odustane,il mora odustati...Ja se nadam još gorše ekipe iduči put.Mislim da je i narod to prepoznal i nejde na izbore-ionak se,neznamkakbijenazval,popneju na Vlastu na belo,sivo il crno.
***i ga...

Tko je i zašto na desnom krilu mobilizirao toliko predsjedničkih kandidata, zna samo taj netko, tko i inače vuče sve konce iza paravana.
Ovo mi je zanimlivo,dej malo preširi...  ;)

Nadam se da Hrvatska ipak nije toliko luda i vjerujem ipak da Hrvatska zna i može ipak odabrati predsjednika primjerenog trenutku i vremenu u kom se nalazimo.
Dozvoli da te iznanadimo/ju.  ^-^

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: Predsjednički Izbori 2010.
« Odgovori #313 : Prosinac 28, 2009, 11:01:46 prijepodne »
Slucajno sam naisao nocas i evo sto sam snimio!

http://elfyourself.jibjab.com/view/ptf8hyR1PrsquILk

Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: Predsjednički Izbori 2010.
« Odgovori #314 : Prosinac 28, 2009, 11:09:01 prijepodne »


U ovom duelu Josipović - Bandić, bojim se da će Bandić slaviti.
I to je ono tragično iz ovih izbora.

Razjedinjena desnica dovući će na predsjedničko mjesto najgoreg mogućeg desnog kandidata iz redova sdp-a ???
Gore ne može! Može li?

Ta opasnost postoji teoretski, međutim realno mislim da se neće ostvariti iz razloga jer će dobar dio desnog biračkog tijela apstinirati u drugom krugu jer je razčarano da nema svog kandidata u drugom krugu.
Nadam se da onoliko koliko će dobiti Bandić dodatno u drugom krugu, nikako neče biti dostatno za prolaz i ugroze Josipovića za predsjedničko mjesto.
Ukoliko i analiziramo podršku Josipoviću od strane Pusićevih glasača, Kajinovih, Vesne Škare-Ožboltovih, dio Vidoševićevih, dio Primorčevih, dio Mikšićevih itd.
uz iovako preveliku razliku između Josipovića i Bandića nerelano je očekivati novog Berlusconija u Hrvatskoj. Nadam se da Hrvatska ipak nije toliko luda i vjerujem ipak da Hrvatska zna i može ipak odabrati predsjednika primjerenog trenutku i vremenu u kom se nalazimo.

He..he, u strahu su velike oči...kaj je Joža?...frka...narodna kaže da "Mudar ništa ne shvaća lako, zato mu ništa i nije teško"...hm, u Josipovićevoj pravednosti je zbroj svih vrlina no zaboravio je na jednu činjenicu da oči svašta vide a sebe ne vide, tj. tko lopovu gleda kroz prste i sam je lopov...