Autor Tema: Ministar Ivan Šuker počasni građanin V.Gorice  (Posjeta: 15666 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Ministar Ivan Šuker počasni građanin V.Gorice
« : Studeni 27, 2010, 09:37:03 poslijepodne »
Ministar financija Ivan Šuker postat će prvi počasni građanin Grada Velike Gorice. Na prijedlog velikogoričke koalicije HDZ-HSS-HSU-DC-HSP-a prestižna titula dodjelit će se u sklopu nagrada koje se dodjeljuju zaslužnim osobama te pravnim subjektima povodom Dana Grada.

Kako neslužbeno doznajemo Povjerenstvo za dodjelu javnih priznanja dalo je pozitivno mišljenje o jedinoj pristigloj prijavi za počasnog građanina te će Gradskome vijeću predložiti da se Ivan Šuker proglasi počasnim građaninom. Kako je koalicija koja je dala prijedlog ujedno i vladajuća u Gradskom vijeću za očekivati je da se odluka prihvati.

Ove vijesti uzburkale su goričku političku javnost, a i ovoga puta HNS je najglasniji. Smatraju da se predsjedniku velikogoričkog HDZ-a takvo priznanje ne bi trebalo dodijeliti, ne samo radi toga što je ministar i stvarni građanin Velike Gorice već i stoga što je predsjednik velikogoričkog HDZ-a. Otišli su i korak dalje te ministru pripisali niz afera i optužbi za političku korupciju.

- Time se bezobzirno krši nepisano, ali dosad uvijek poštivano, pravilo da se gradska priznanja ne dodjeljuju čelnicima političkih stranaka koje su predstavljene u Gradskome vijeću jer se radi o očitome sukobu interesa - priopćili su iz velikogoričkog HNS-a.

Kako se u priopćenju HNS-a dotaklo i novo prijateljstvo HDZ-a i DC-a iz Demokratskog centra je stigao odgovor.

- Umjesto argumentirane rasprave od Beusa Richembergha i HNS-a dobili smo pamflet optužbi, sitnih laži, pretjerivanja i obmanjivanja koje služe Beusu za svakodnevnu politiku i izbornu kampanju i defamaciju osoba koje on ne voli ili su mu politička opasnost - odgovaraju u DC-u.

U isto vrijeme kao i ova vijest objavljena je i vijest da će ministar financija Ivan Šuker uskoro postati "bivši ministar". Naime, prema pisanju Jutarnjeg lista iz vrha HDZ-a se najavljuje da će Ivan Šuker u reorganizaciji Vlade RH biti zamijenjen.

Počasnim građaninom Grada Velike Gorice može se proglasiti fizička osoba posebno zaslužna za promicanje vrijednosti demokratskog društva i ugleda Grada Velike Gorice, njegovog odnosa s drugim gradovima u zemlji i inozemstvu te za razvoj Grada ili pojedinih njegovih djelatnosti - stoji na službenim stranicama Grada.

http://www.vgdanas.hr/ministar-ivan-suker-pocasni-gradanin-v-gorice-1868.aspx



... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

amarkulin

  • Gost
Odg: Ministar Ivan Šuker počasni građanin V.Gorice
« Odgovori #1 : Studeni 27, 2010, 10:12:46 poslijepodne »
Počasnim građaninom Grada Velike Gorice može se proglasiti fizička osoba posebno zaslužna za promicanje vrijednosti demokratskog društva i ugleda Grada Velike Gorice, njegovog odnosa s drugim gradovima u zemlji i inozemstvu te za razvoj Grada ili pojedinih njegovih djelatnosti - stoji na službenim stranicama Grada.

Ako gledamo po ovim kriterijima, ima određenih osnova za dodjelu tog priznanja g. Šukeru. Ali - daleko je prerano. Grad postoji 10 godina, i još jako puno toga treba napraviti da nam svima bude na ponos i diku. A Ivan Šuker i dalje može u tome vrlo značajno sudjelovati. Ovo me jako podsjeća na dodjelu Nobelove nagrade za mir Barracku Obami...
« Zadnja izmjena: Studeni 27, 2010, 10:14:36 poslijepodne amarkulin »

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Ministar Ivan Šuker počasni građanin V.Gorice
« Odgovori #2 : Studeni 28, 2010, 10:26:17 prijepodne »
 ???
Počasne titule trebale bi imati neke veze sa čašću, kaj ne?
Jedno je biti zaslužan, a drugo je biti častan, i u ovom slučaju ja ne vidim poveznicu između ta dva pojma.
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

Offline Alen

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 344
  • Karma: +3/-0
  • Spol: Muški
    • VG Dnevnik
Odg: Ministar Ivan Šuker počasni građanin V.Gorice
« Odgovori #3 : Studeni 28, 2010, 10:59:25 prijepodne »
Šuker je bio nositelj HDZ-ove liste na posljednjim lokalnim izborima. Vijećnici s te liste sada ga žele proglasiti počasnim građaninom, a to niti izbliza nije promicanje demokracije. Čisto sumnjam da će se Šuker javno oglasiti i odbiti tu kandidaturu. Također, bude li Šuker smijenjen s položaja ministra financije ne bi bilo neočekivano da poželi zauzeti svoje vijećničko mjesto u Gradskom vijeću. U povijesnim knjigama tako bi stajalo da ga je počasnim građaninom proglasio saziv Gradskog vijeća kojemu je on bio član. Jako promicanje demokracije.
The will to greatness clouds the mind
Consumes the senses, veils the signs
We each are meant to recognize.
(VNV Nation)

http://twitter.com/alenf
http://twitter.com/vgdnevnik

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Ministar Ivan Šuker počasni građanin V.Gorice
« Odgovori #4 : Studeni 28, 2010, 01:04:03 poslijepodne »
???
Počasne titule trebale bi imati neke veze sa čašću, kaj ne?
Jedno je biti zaslužan, a drugo je biti častan, i u ovom slučaju ja ne vidim poveznicu između ta dva pojma.


Bravo!! 

Ali kad se nema zasluga, ima podobnih koji rado dijele nečasne časti.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline @Franjo@

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 394
  • Karma: +0/-0
Odg: Ministar Ivan Šuker počasni građanin V.Gorice
« Odgovori #5 : Studeni 28, 2010, 02:12:36 poslijepodne »
Ideja je sjajna..Sadasnji gradonacelnik mora se oduziti svom mentoru ..bez njega, mislim ..
Koliko se sjecam Gorica je vec imala pocasnog gradjanina pok. Miku Spiljak, i znamo kako je to zavrsilo.Suker se samo neka na to pripremi..
Doci ce vec jednom na vidjelo njegovo sefovanje u Ini i sa Ina-om...Za Goricu i goricane je ta vijest u doba Adventa radosna vijest o darivanju bliznjeg

Offline dadi

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 254
  • Karma: +1/-0
Odg: Ministar Ivan Šuker počasni građanin V.Gorice
« Odgovori #6 : Studeni 28, 2010, 03:27:25 poslijepodne »
Šuker je sigurno bio najbolji gradonačelnik Velike Gorice od kad Grad postoji. Njegovo vođenja grada izgledalo je suvislo, s programom i planom. Bio je na poslu danonoćno, konztrolirao djelatnike gradske uprave. radili su svi kao mravi! Za njegova mandata napravilo se više nego za mandata svih ostalih gradonačelnika zajedno! no jeli to dovoljno za nagradu počasnog građanina ne znam jer neznam tko mu je bio eventualna konkurencija!???!
Možda mu  ne treba dati nagradu za promicanje demokracije al da se zalagao za Goricu to je sigurno. Za njegova mandata osvanulo je POU, park F. Tuđmana, Trg S. Radića, plin je došao u veliki broj četvrti i okolnih mjesta, renovirane su ulice i pločnici prilagođeni invalidima, osnovano je Veleučilište u Velikoj Gorici, otvorena je javna kuhinja za socijalno ugrožene, osnovana su tri komunalna poduzeća itd. itd! Nitko u Velikoj Gorici od lokalnih političatra sigurno nije doprinjeo toliko razvoju VG kao Šuker!

Bilaj

  • Gost
Odg: Ministar Ivan Šuker počasni građanin V.Gorice
« Odgovori #7 : Studeni 28, 2010, 03:49:32 poslijepodne »
osnovana su tri komunalna poduzeća
Čekaj kaj prije nismo imali firmu koja se brine o vodovodu odnosno vodovod?
Firmu koja se brine o komunalnom otpadu oliti smetlare ?


Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Ministar Ivan Šuker počasni građanin V.Gorice
« Odgovori #8 : Studeni 28, 2010, 04:30:31 poslijepodne »
Šuker je sigurno bio najbolji gradonačelnik Velike Gorice od kad Grad postoji. Njegovo vođenja grada izgledalo je suvislo, s programom i planom. Bio je na poslu danonoćno, konztrolirao djelatnike gradske uprave. radili su svi kao mravi! Za njegova mandata napravilo se više nego za mandata svih ostalih gradonačelnika zajedno! no jeli to dovoljno za nagradu počasnog građanina ne znam jer neznam tko mu je bio eventualna konkurencija!???!
Možda mu  ne treba dati nagradu za promicanje demokracije al da se zalagao za Goricu to je sigurno. Za njegova mandata osvanulo je POU, park F. Tuđmana, Trg S. Radića, plin je došao u veliki broj četvrti i okolnih mjesta, renovirane su ulice i pločnici prilagođeni invalidima, osnovano je Veleučilište u Velikoj Gorici, otvorena je javna kuhinja za socijalno ugrožene, osnovana su tri komunalna poduzeća itd. itd! Nitko u Velikoj Gorici od lokalnih političatra sigurno nije doprinjeo toliko razvoju VG kao Šuker!

je je dadi ... da prvo ni zabrljal sa tržnim centrom i "sredil" da ga Žužić kupi za sitne novce, nebi ni trebalo osnivati tri nova komunalna poduzeća. Velkom, da te podsjetim, to si zaboravil ? Brdeka je pokušala kupiti moja baba pokojna ? Trg FT je koštao ko Svetog Petra Kajgana, a obnova učilišta koštala je kao da je gradio atomsku centralu. Daj se malo interesiraj kako je npr obnovljen Trg Stjepana Radića ili kako je obnovljena Kolodvorska ulica? Sve za njegova mandata, sa silnim sredstvima, ali učinak katastrofalan. Kad spominješ plin, hmmm ne znam da li da se smijem ili da i tebi i Šukeru spominjem familiju. Prvo, posao je dobila firma (opet bliska (ZNA SE) kome. Izvođenje plinskih instalacija od ulice do ormarića na zidu kuće koštali su po metru dužnom DUPLO više nego instalacije koje su u isto vrijeme u blizini Gorice radile druge firme.Plin mi nije otplatio niti mi ga ne plača Šuker nego ja. Što se tiče Veleučilišta, prvo je zgradu obnavljala Matra (još si piškio po pijesku) a nakon toga VG Grupa, sve firme bliske (ZNA SE) kome. Kakav je to njegov plan bio ? Kupiti sitne stranke da ima večinu u viječu, postaviti pretorijance koji mu skaču oko nogu ko peseki ... i ti to nazivaš pohvalnim ??? Sportsku dvoranu, groblje u Kušancu, Televiziju Velika Gorica da i ne spominjem ...Daj mu se zavuci do kraja, ako još ima mjesta jer, ako se i dalje bude nastavio ovako zalagati za Goricu kao što se zalaže za Hrvatsku, trebat nam malo više pučkih i sirotinjskih kuhinja.

Samo citat na kraju: "BANDO LOPOVSKA!"
« Zadnja izmjena: Studeni 28, 2010, 04:38:39 poslijepodne koko-vg »
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Ministar Ivan Šuker počasni građanin V.Gorice
« Odgovori #9 : Studeni 28, 2010, 05:51:26 poslijepodne »
osnovana su tri komunalna poduzeća
Čekaj kaj prije nismo imali firmu koja se brine o vodovodu odnosno vodovod?
Firmu koja se brine o komunalnom otpadu oliti smetlare ?

Prije smo imali Velkom, jedno od najboljih komunalnih poduzeća u bivšoj državi. Da ga nisu uništili ne bi ni trebalo osnivati tri nova komunalna poduzeća.

Tko je za zaslužan za to uništenje i za to da je tržni centar dospio u ruke privatnika?

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Ministar Ivan Šuker počasni građanin V.Gorice
« Odgovori #10 : Studeni 28, 2010, 06:52:14 poslijepodne »
ZNA SE ... Dadi, brzo po odgovor .... da znaš odgovoriti Stjepanu ....
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Ministar Ivan Šuker počasni građanin V.Gorice
« Odgovori #11 : Studeni 29, 2010, 11:22:03 prijepodne »
Štef, vidiš, sad je ponedjeljak, skoro će podne, a Dadi još čeka na odgovor od svojih gore, što da tebi odgovori ... to je brzina ...
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Nino_vg

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 159
  • Karma: +1/-0
  • Spol: Muški
Odg: Ministar Ivan Šuker počasni građanin V.Gorice
« Odgovori #12 : Studeni 29, 2010, 06:23:46 poslijepodne »
Stjepane, molim te nemoj više dečku tak teška pitanja postavljat!

Kaj se tiče Šukerovih zasluga, nemojte zaboravit da je Gorica za njegovog mandata postala najzaduženiji grad u RH!
riječi su isto kao i gomila ljudi, nije nužno znati za sve, izaberi za sebe samo one prave.. j,b.štulić

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Ministar Ivan Šuker počasni građanin V.Gorice
« Odgovori #13 : Studeni 29, 2010, 07:14:41 poslijepodne »
Nino, sad si počel spominjati crni humor ....
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Bilaj

  • Gost
Odg: Ministar Ivan Šuker počasni građanin V.Gorice
« Odgovori #14 : Studeni 29, 2010, 07:53:36 poslijepodne »
Kaj se tiče Šukerovih zasluga, nemojte zaboravit da je Gorica za njegovog mandata postala najzaduženiji grad u RH!

Pa koliko je gorica dužna?