Svakidašnje teme > Kultura i umjetnost

Poezija

<< < (12/45) > >>

Vuk:
Spoštovani Trs!
Ta pesem prijatelji Ivica Smolec res nič od povezave. Vse je zajebal, in če pogledate na vprašanja in oblikovanja in kako kot izgledaš. Dovolite mi, prosim, ne dajo take neumnosti na forumu. Vsaka čast Smolec, vendar je ta pesem nima nobene zveze s poezijo, še ni z avantgardo.

Lep pozdrav s Kranjske Gore!

Cagliostro:
O ukusima se ne raspravlja...  ;)

Goričanka:
Kod nas, izvan EU, ovo je jako štosna i lijepa pjesma!
Bravo, Smolec!

Ko je vama, Vuk,  kriv kaj u EU nemate ni duha, ni smisla za šalu i zafrkanciju, a ni bogznakakvu poeziju, pa ste nam ljubomorni  :P

Vuk:
Spoštovani Cagliostro, se o okusi ne razpravlja, samo zgoraj napisana Smolecova pesem je res brez okusa in brez stila, o tem in res ne bi bilo treba razpravljati. Tekar da se zna. A morti bi gospod Trs mogel deti i kojo svojo pesen ak je ma pak bi se videla resnica ma li okosa in stila.

Draga Goricanka, vas prosim, da lipa pretehtate, preden pišete neumnosti na forumu. Kaj mislite, da Slovenci nimajo lepo in dobro poezijo. Če ste tako mladi in ste ni šli v šolo, da je takrat jugoslovanska OK, ne veste nič o naši literaturi. Če ste celo šli na jugoslovansko šolo, potem ste neumni, če mislite tak kak ste napisali.
Ja pak bom del jeno od Prešerna:

PROŠNJA     
  
Po drugih se oziraj,
ne morem ti branít;
še men' oči odpiraj,
mi gledat daj njih svit!

Obešajo glavíce,
ni rožam mar cvetét;
molčijo v gójzdi tice,
ne ljubi se jim pét'.

Ne letajo čebele,
krog cvetja ne šumé;
c'lo ribice vesele
se klavrno držé.

Žaluje vsaka živa
stvar, draga deklica!
ak dálej sonca skriva
se luč rumenega:

več rož ne rase v polji,
več nima tičov hrib;
čebel več kraj narbolji,
več nima voda rib,

ko misel jaz, ki spejo
v ljubéznjenih sanjah,
ki si na dan želejo
zleteti v pesmicah.

Al repetnic razpeti
préd nimajo moči,
de tvojih jim zasveti
nebeška luč oči.

Ak hočeš, de jih sence
pomoril mraz ne bo;
ak hočeš med Slovence,
de tvojo čast nesó;

vsaj name se oziraj,
ak nočeš me ljubít;
oči mi vsaj odpiraj,
mi gledat daj njih svit!

F. Prešern

Lep pozdrav s Kranjske Gore.

plemenitashica:
Kvazi slovenac  :P, daj nas oslobodi svojeg politiziranja bedastoća, pogotovo u temi poezija.
Već su i sporadični forumaši zaključili da si ovdje da bi vrijeđao našeg Goričana gospodina Smoleca, vrlo aktivnog člana Udruge Spark.
Osim što vrijeđaš njega kao pisca, vrijeđaš ga kao poetu, a vrijeđaš ga i stalnim c/p Prešernovih stihova.
Njegov rada nije za omalovažavanje, kako njegov tako i ostalih članova goričkog Sparka.

Zato odjezdi s nebulozama i omalovažavanjem, ili se prebaci na materinji jezik i sudjeluj u raspravama. Ako ne želiš… odi si malo na Brdo pa tam furaj kranjsku i jugoslavensku poeziju.

Da svidanja….. :P :P :P

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju