Autor Tema: Fantastični Milinovićevi projekti  (Posjeta: 10224 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Fantastični Milinovićevi projekti
« Odgovori #1 : Rujan 08, 2009, 09:09:42 prijepodne »
Ante Tomić http://www.jutarnji.hr/komentari/kolumne/clanak/art-2009,9,5,,175182.jl
Citat:
Da Vlada Republike Hrvatske sada izglasa Zakon gravitacije, vjerojatno ni od njega ne bi bilo ništa. Drugi zakon termodinamike da donesu, pao bi im na Ustavnom sudu.

Citat:
Kad bi meni od četiri zakona u malo vremena sva četiri propala, ja bih shvatio da očito nemam talenta za to. Nisam rođen za zakonodavca. Bogu hvala, nije ni to najgore što se čovjeku može dogoditi

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Fantastični Milinovićevi projekti
« Odgovori #2 : Rujan 08, 2009, 10:31:50 prijepodne »
Ante Tomić mi je zakon, pročitao sam njegovu knjižicu kolumni već više puta...

Stvarno je jadno kako netko nikako ne može pobjeći iz svojeg amaterizma, nagađanja, probavanja, eksperimentiranja, podilaženja i svih ostalih sportova za budale, a samo zato jer su umislili da znaju sve, i da su Bogom dani da baš oni izmisle sve, od tople vode pa nadalje. Najgore je što misle i da imaju mandat u ime svih građana odlučivati i najkrupnijim državnim i društvenim interesima.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Neo

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 291
  • Karma: +2/-1
  • mas-tur-bator
Odg: Fantastični Milinovićevi projekti
« Odgovori #3 : Rujan 08, 2009, 10:48:02 prijepodne »
Barem je priznao da je pogriješio. šuki recimo nikada to nije priznao nego samo rasipa državne novce.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Fantastični Milinovićevi projekti
« Odgovori #4 : Rujan 08, 2009, 11:45:27 prijepodne »
Barem je priznao da je pogriješio.

Tko je - i u čemu je pogriješio?
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Neo

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 291
  • Karma: +2/-1
  • mas-tur-bator
Odg: Fantastični Milinovićevi projekti
« Odgovori #5 : Rujan 08, 2009, 12:15:32 poslijepodne »
Da čitaš barem naslove tema znao bi. ;)

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Fantastični Milinovićevi projekti
« Odgovori #6 : Rujan 08, 2009, 12:18:02 poslijepodne »
Čitam. No opet pitam - tko je i u čemu pogriješio???? Da shvaćaš kaj pitam, ne bi mi tak odgovarao...  :-X
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Fantastični Milinovićevi projekti
« Odgovori #7 : Rujan 08, 2009, 01:36:11 poslijepodne »
Barem je priznao da je pogriješio. šuki recimo nikada to nije priznao nego samo rasipa državne novce.

Ah, velike mi koristi od njegovog priznanja  ::)
Ne mora on niš priznati, bit će dovoljno da se samo makne negdje u anonimnost, da ga moje oči više ne vide!
Kako ga nije sram više izlaziti ljudima na oči  >:(
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

Offline Neo

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 291
  • Karma: +2/-1
  • mas-tur-bator
Odg: Fantastični Milinovićevi projekti
« Odgovori #8 : Rujan 08, 2009, 02:42:58 poslijepodne »
Kako ga nije sram više izlaziti ljudima na oči  >:(

E, to je već financijske prirode. Gdje bi on sa svojom sposobnošću mogao toliko zarađivati?

Tur

  • Gost
Odg: Fantastični Milinovićevi projekti
« Odgovori #9 : Rujan 08, 2009, 06:33:53 poslijepodne »
Barem je priznao da je pogriješio.

Pa ni ni trebal priznati kej se mene tiče. Em je sem jasno da je popušil. Lako je sad priznati.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Fantastični Milinovićevi projekti
« Odgovori #10 : Rujan 08, 2009, 06:55:59 poslijepodne »
Jedino što je jadno je činjenica da je i ovaj zakon, prijeko potreban Hrvatskoj, pao pod jeftinim i neopravdanim populizmom... jer činjenica je da drugi, kada odluče provesti nešto u djelo, to i naprave.

U Italiji i Njemačkoj ima pišača par puta više negoli u Hrvatskoj ima stanovnika, a time je i novac koji država dobiva trošarinama višestruko veći, pa kada je opći interes u pitanju, nije problem ukinuti nešto.

Kod nas se sve podilazi i crnom vragu iz straha da se ne izgubi fotelja. Jer ona je - ali baš za sve naše političare - puno važnija od javnog interesa. Jebeš javni interes!! Teror manjine nad većinom je važan. Dapače, najvažniji!!

Sramota.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline dobola

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 229
  • Karma: +1/-0
  • Imagine
Odg: Fantastični Milinovićevi projekti
« Odgovori #11 : Rujan 08, 2009, 09:41:18 poslijepodne »
Ma ljudi, nije problem u zakonu kao takvom već u načinu njegovog donošenja i primjeni njegovih odredaba.
U Engleskoj je stupio na snagu zakon o zabrani pušenja prošle godine ali je zakonodovac dao 7 godina za prilagodbu istog. Dakle, odredio je rok laganog uhodavanja sa mogućnosti dopune istog. I kad napokon saživi, nema više cile mile. Kod nas se od donošenja zakona do njegove promjene radi o danima, a ne godinama.
kod nas je donesen zakon o gradnji ali nije pravilnik, pa su neke firme morale imati uvjete za licencu da bi na kraju ti uvjeti bili ukinuti. To što su firme potrošile novce, a neke nisu ni lipu, to nema veze. već smo davnih dana konstatirali da se kroz povijest pokazalo da nismo sposobni sami voditi svoju državu, čak su nam i hrvatski imigranti poručivali da se boje kad ostvarimo državu najviše nas samih jer ju nitko neće više od nas pokrast. Pa kad nismo u stanju sami organizirati zakonodavstvo zašto ga jednostavno ne fotokopiramo od te njemačke ili engleske. Pa tamo su neki zakoni imovinske smjernice stari i po 100 godina. Em je jeftinije, em je po pravilima EU. ionako smo po karakteru takvi da ga nećemo primjenjivati.
Zašto?
pa kad bi prepisali zakon o porezu, kamati i drugim obligacijskim odnosima legalnih kamatarskih udruga ( čitaj banaka) iste sekunde bi barem 50% njih proglasilo stečaj.
Jel netko čuo da je u njemačkom ili engleskom zakonodavstvu monetarna jedinica švajcarski franak, da se kamata podiže kako se kome racku digne i da pismena opomena košta 50 eura? Jel netko čuo ili vidio da se na žalbu sudu mora platiti taksa bez obzira što si u pravu ali si sirotinja pa nemaš mogućnost da se braniš, a onaj ko ima para može te uništavat samo na troškovima odvjetnika i sudskih pristojbi. Pa valjda nekome moraš dokazati da je kriv, a ne da netko mora dokazati da je nevin. Po tom naše zakonodavnom smjeru ako imaš para možeš ciljano tužiti siromašne umirovljenike da su ti dužni jer imaju interesantne građevinske lokacije, a jadni si ne mogu pomoći ( primjer Makarska - tadašnja sutkinja radi na slobodi a vuk pojeo magare privremeno). Generalni direktor HEP nije kriv što se stanovi plaćaju 3 puta više od normalne cijene i DORH i Poskok love tamo nekakve čize blize, a ZAKON kaže da su i članovi NO krivi ukoliko firma koju nadziru stvara gubitak i za to bi trebali odgovarati cjelokupnom svojom imovinom ( bio je prilog na HTV-u).
Pa onda ovi minorni zakon o pušenju ionako piju vode dok se ugostitelji ne pobune. Rok trajanja zakona 90 dana. Cijena koštanja zakona - hađiluk namet.
Još malo ćemo se pačat, onda će predsjednička kampanja, pa dodatne kvalifikacije za SNP u Južnoj Africi, pa Nova Godina, pa Tompson i vjenčanje Severine, red aferica i tako to ide.
Ko to tamo peva?

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Fantastični Milinovićevi projekti
« Odgovori #12 : Rujan 09, 2009, 04:41:17 poslijepodne »
Ma ljudi, nije problem u zakonu kao takvom već u načinu njegovog donošenja i primjeni njegovih odredaba.

Izrazito točno.

Kod nas se od donošenja zakona do njegove promjene radi o danima, a ne godinama.

Pa nije baš tako, iako je činjenica da su mnogi zakoni donijeti ishitreno i bez pripreme, te ikakvih drugih pokazatelja, studija i testiranja.

Konkretno, lokali su za pušenje imali rok pripreme od više od 6 mjeseci. To što je samo jedan (slovima: JEDAN) od njih te najave shvatio ozbiljno i uložio u pušačke kabine i zasebnu natkrivenu terasu, drugi je par rukava. Ostali su vjerojatno iskazivali i inače poznatu lojalnost i privrženost zakonima, smatrajući - uz odmahivanje rukom - kako je sve to samo vic. Kada se pokazalo da nije, da je vrag odnio šalu, eeee onda panika, kuka i motika... dajte, ljudi, budite realni barem u nekim stvarima.

Pa kad nismo u stanju sami organizirati zakonodavstvo zašto ga jednostavno ne fotokopiramo od te njemačke ili engleske. Pa tamo su neki zakoni imovinske smjernice stari i po 100 godina. Em je jeftinije, em je po pravilima EU. ionako smo po karakteru takvi da ga nećemo primjenjivati.

Doslovno to sam i ja - istim riječima, uz dodatak "gdje piše npr. Njemačka da se napiše Republika Hrvatska" - govorio ne jednom i na starom forumu. A rekao sam i zašto.
« Zadnja izmjena: Rujan 09, 2009, 04:43:03 poslijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Trs

  • Gost
Odg: Fantastični Milinovićevi projekti
« Odgovori #13 : Rujan 09, 2009, 05:33:58 poslijepodne »
Pa kad nismo u stanju sami organizirati zakonodavstvo zašto ga jednostavno ne fotokopiramo od te njemačke ili engleske.

E, ne može! Onda bi trebalo raspustiti sabor i eto ti hrpe ljudi na cesti, bez kruha. Eto ti nasilnog ulaska u sabornicu, štrajka glađu i (!) spavanja na klupama! :)

shaka zulu

  • Gost