Autor Tema: Katastrofa u Meksičkom zaljevu  (Posjeta: 2709 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Katastrofa u Meksičkom zaljevu
« : Svibanj 24, 2010, 09:01:54 poslijepodne »
Sve upućuje na to da se razmjeri katastrofe u Meksičkom zaljevu prikrivaju. Ono što čudi je da se zeleni uopće ne javljaju. Jeste li čuli za kakav prosvjed ili nešto slično? Da li se osniva kakav sud koji će osuditi krivce za katastrofu? Ništa. Nekada se za kantu nafte u moru diglo više graje.

Katastrofa je mogla biti puno manja, ali BP nije reagirao kako je trebalo jer nisu željeli izgubiti bušotinu.

Slike katastrofe: http://www.boston.com/bigpicture/2010/05/disaster_unfolds_slowly_in_the.html

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Katastrofa u Meksičkom zaljevu
« Odgovori #1 : Svibanj 24, 2010, 09:36:18 poslijepodne »
Sve upućuje na to da se razmjeri katastrofe u Meksičkom zaljevu prikrivaju. Ono što čudi je da se zeleni uopće ne javljaju. Jeste li čuli za kakav prosvjed ili nešto slično? Da li se osniva kakav sud koji će osuditi krivce za katastrofu? Ništa. Nekada se za kantu nafte u moru diglo više graje.

Katastrofa je mogla biti puno manja, ali BP nije reagirao kako je trebalo jer nisu željeli izgubiti bušotinu.

Slike katastrofe: http://www.boston.com/bigpicture/2010/05/disaster_unfolds_slowly_in_the.html



Očito su zeleni pozelenili od zelenih dolara. Mislim da nisi daleko od istine.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Katastrofa u Meksičkom zaljevu
« Odgovori #2 : Svibanj 25, 2010, 12:39:01 poslijepodne »
Posljedice su čisto odraz katastrofičnog stanja u društvu, koje je gramzivo za profitima i koje više čovjeka ne pozanje i ne prizanje...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: Katastrofa u Meksičkom zaljevu
« Odgovori #3 : Svibanj 25, 2010, 03:59:47 poslijepodne »
Ma nek se podave u nafti mamu im njihovu...

Offline Muzh

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 152
  • Karma: +0/-0
Odg: Katastrofa u Meksičkom zaljevu
« Odgovori #4 : Svibanj 25, 2010, 04:27:04 poslijepodne »
Da parafrazeram onu poznatu anglischku: "With friends like this who needs enemies?"
"Vuz ovakve prijatele ni nam treba neprijatelov."

ili

"Z ovakvem privrednikom ni nam treba teroristov?"

Brutalna pohlepa i nemar medjunarodnih korporacija. Ischli su buschit a znali su da im buschotina ni osigurana u sluchaju kalvarije. Lezhe im je bilo potkupiti amerikansku administraciju i dobit dozvolu za buschejne. I sad se nakon mesec dan si ti vazhni direktori (CEO-s) BP-a chudiju kak pura dreku i opravdavaju kak nemreju samo tak zaschtopati rupu jel je to kakti "poput lova na slonove sa zrachnom puschkom". Da su bar si skupno ischli lovit slonove ze zrachnom puschkom bar bi se bili reschili ovakvih opasnih kretena. Kuliko je mene poznato ova katastrofa se mora usporediti samo s Chernobilom. Unischtili buju celi meksichki zaljev i zhivote miliona ljudi i nebrojeno riba, tic i drugih beschtija. Osemdeset posto americhkih plodova mora dolazi odonut a o eko sustavu sam stravu i misliti.

Jako ste dobro gorek primetili; DE SU ZELENI? I ne samo zeleni.

Bilaj

  • Gost
Odg: Katastrofa u Meksičkom zaljevu
« Odgovori #5 : Svibanj 25, 2010, 04:46:42 poslijepodne »
Znate li kaj je najgore.
BP će najvjerovatnije platiti samo 65 miliona dolara odštete, jer bo postoji neki zakon koji govori da se samo toliko može platiti odštete.

Za sada je šteta oko pola miliarde dolara. Svejedno je BP-u jer bo on ima zaradu od 40 miliardi dolara.
Uff...

Još sam nekaj čul. Glede zelenih navodno baš zelene najviše financiraju petro kompanije. I to veza je počela još za vrijeme 70 tih godina kada su nuklearke izgledale kao energija budučnosti.