Autor Tema: Predsjednički Izbori 2010.  (Posjeta: 149060 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Predsjednički Izbori 2010.
« Odgovori #75 : Studeni 17, 2009, 02:16:50 poslijepodne »
Imala je hrabrosti više nego svi drugi zajedno progovoriti o toj i takvoj politici kao i posljedicama iste, za razliku od svih drugih koji su nam govorili svašta lijepog dok su Hrvati u Bosni sve više nestajali i dandanas nestaju.

To nije hrabrost, to je - glupost!

Optuživati svoju zemlju kao zločinačku, pa onda htjeti u istoj uopće nešto biti - ima samo kod nas.

Zamislite da u Americi, Njemačkoj, Japanu, Austriji... ma gdjegod hoćete, netko diže tužbe protziv vlastite zemlje, čak i ako se ne kandidira za predsjednika?? Kako bi izgledalo da Amerikanci dižu tužbe protiv svoje zemlje zbog angažmana bilo gdje u svijetu? Mogu se nslagati sa time i time, to je najnormalnije, no glumiti zadnju budalu u tome - ipak ima samo kod nas!

Čak i tamo i zadnji klošar ima više nacionalne svijesti negoli kod nas predsjednički kandidat kakav je Vesna Pusić. No kod nas je natjecanje u demoniziranju i pljuvanju po svojoj zemlji nacionalni sport, a istaknutih sportaša ima i tu na forumu. Neka se srame!
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Predsjednički Izbori 2010.
« Odgovori #76 : Studeni 17, 2009, 03:38:17 poslijepodne »


gospon mlačanin, nitko Vas ni ne sili, ali ovo je nekaj stvarno novo u kampanjama a i transparentno, za razliku od raznih Bandića.......
Tko želi pripomoći i podržati, ima mogučnost javno i transparentno to i učiniti.Plus za Vesnu Pusić od mene.Ipak mi se nakak čini da ona prednjači u svemu pa i u ovom detalju financiranja kampanje.

Nisam to shvatio kao prisilu. Ona je samo iskoristila svoje mogućnosti da kopira i primjeni ono što drugi već davno rade.

Ja sam isto iskoristio mogućnost da se izjasnim i zahvalim.

Ništa više niti manje.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Točkica

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 395
  • Karma: +8/-4
  • Spol: Ženski
Odg: Predsjednički Izbori 2010.
« Odgovori #77 : Studeni 17, 2009, 03:49:15 poslijepodne »

 No kod nas je natjecanje u demoniziranju i pljuvanju po svojoj zemlji nacionalni sport, a istaknutih sportaša ima i tu na forumu. Neka se srame!



Ma imaš praf, Sledge!!! Sram ih može biti!

JosipJoža

  • Gost
Odg: Predsjednički Izbori 2010.
« Odgovori #78 : Studeni 18, 2009, 09:52:31 prijepodne »
Imala je hrabrosti više nego svi drugi zajedno progovoriti o toj i takvoj politici kao i posljedicama iste, za razliku od svih drugih koji su nam govorili svašta lijepog dok su Hrvati u Bosni sve više nestajali i dandanas nestaju.

To nije hrabrost, to je - glupost!

Optuživati svoju zemlju kao zločinačku, pa onda htjeti u istoj uopće nešto biti - ima samo kod nas.

Zamislite da u Americi, Njemačkoj, Japanu, Austriji... ma gdjegod hoćete, netko diže tužbe protziv vlastite zemlje, čak i ako se ne kandidira za predsjednika?? Kako bi izgledalo da Amerikanci dižu tužbe protiv svoje zemlje zbog angažmana bilo gdje u svijetu? Mogu se nslagati sa time i time, to je najnormalnije, no glumiti zadnju budalu u tome - ipak ima samo kod nas!

Čak i tamo i zadnji klošar ima više nacionalne svijesti negoli kod nas predsjednički kandidat kakav je Vesna Pusić. No kod nas je natjecanje u demoniziranju i pljuvanju po svojoj zemlji nacionalni sport, a istaknutih sportaša ima i tu na forumu. Neka se srame!


Gospon Sledgehammer,

Donekle su mi poznati Vaši stavovi kako o nacionalnim interesima tako i o tome da Vi osobno ne volite Vesnu Pusić i to je Vaše pravo, međutim o nacionalnim interesima možemo raspravljati i diskutirati satima, danima kako ih tko od nas shvaća i doživljava.
Neslažem se s tezom da imputirate Vesni Pusić da je ona optuživala Hrvtasku kao zločinačku
Jer ona to zasigurno nebi nikada  učinila, to da je pričala o realnostima našeg okruženja, događanjima, je, istina je,je, bila je kritična i samokritična,  govorila je ali to ne znači da je ona nacionalni izdajnik, po Vama, poglavito naspram svih velikih domoljuba, koji su nam toliko toga lijepog napričali a upropastili su ovu zemlju do boli, čine to i danas, pa kada su u pitanju i nacionalni interesi, učinili su sve loše po pitanju kako Vi kažete, nacionalnih interesa, počevši od privatizacije i pretvorbe, kriminala u tim procesima koji se i danas nastavlja, rasprodaje državnog blaga, izručivanja generala, itd., Vesna Pusić je itekako govorila o problemima i rješenjima istih, koji su u pravilu bili prihvaćani i postajali standrad u Hrvatskoj tek nakon pet ili više godina.
Što nam to govori?Jedino to da je Vesna Pusić bar nekoliko godina ispred, pa ako hoćete i ispred Hrvatske, u smislu svijesti, shvaćanja i prihvaćanja određenih standrada, koji su pozitivni za Hrvatsku, prijedloga, programa, rješenja kako političkih tako i gospodarskih.
Pitanje je što su naši nacionalni interesi, kako ih tko od nas shvaća? Volio bih da nas podučite što su to nacioanlni interesi i tko ih u ovoj zemlji danas i na koji način čuva?
Ako sam Vas dobro shvatio mene ste stavili u kontekst jednog „sportaša“ koji bi se trebao valjda sramiti, jer mi želite imputirati da ste navodno Vi veći Hrvat od mene, da ste osviješćeniji nacioanlno od mene ili od nekih drugih forumaša ovdje. Evo skoro sam se pocrvenio čitajući Vaš post.

Gospon Sledge, reći ću Vam nešto, meni a i velikom dijelu nacije je zaista dosta ovakvih „velikh“ hrvatina, koji se busaju u prsa o svom velikom hrvatstvu, imputirajući nama da smo mi neki manji Hrvati ili ti kak veleizdajnici domovine, koji busajući se  u prsa napraviše sve najlošije i najštetnije za naciju u svakom pogledu, da je nacija došla na dno bijede i siromaštva, učinjeno je sve  da danas više nemamo ništa svoje, nego nam s jedne strane stranci drže sve vitalne resurse a sdruge strane oni koji su nas pokrali, rasprodali i doveli do ruba bijede i dalje jamraju o domoljublju i nacionalnim interesima. Nacionalni interesi za mene su nešto drugo i oko toga se nemoramo niti složiti, ali nedam Vam za pravo da meni ili Vesni Pusić imputirate da smo mi veleizdajnici hrvatskih nacioanlnih interesa, bez obzira što nemam posebnog razloga  da bi branio Vesnu Pusić osim toga što je cijenim kao izvrsnu političarku, pametnu i intelegentnu, hrabru, odvažnu i odmjerenu, realnu, iskrenu s vizijom za jednu modernu, odgovrnu, bogatu i sretnu Hrvatsku.

Očuvanje i zaštita svih vrijednosti u smjeru opstojnosti i dostojanstva života nacije,  sreće i zadovoljstva nacije, sreće i blagostanja hrvatskih obitelji, vođenja i dobrog gospodarenja državom kao javnim dobrom, očuvanja teritorijalne cjelovitosti, očuvanja i gospodarenja našim prirodnim i svim ostalim resursima, organizacijom i ustrojstvom države na način da bi efikasno funkcionirala na zadovoljstvo svojih građana, sagledavanja povijesne istine i samopriznanja i vlastitih pogreški, kritičnosti i samokritičnosti, gospodarski razvoj, poljoprivredna strategija, to su za mene nacinalni interesi veći od busanja u prsa hrvatska.

 A u tome se nemoramo uopće složiti a u konačnici različitosti i u promišljanjima nas mogu samo obogatiti a ne osiromašiti, pa u tom kontekstu i Vaš komentar shvaćam i prihvaćam kao što će te, nadam se i Vi moj. Živjeli!
« Zadnja izmjena: Studeni 18, 2009, 08:21:25 poslijepodne JosipJoža »

Bilaj

  • Gost
Odg: Predsjednički Izbori 2010.
« Odgovori #79 : Studeni 18, 2009, 10:47:27 prijepodne »
Neslažem se s tezom da imputirate Vesni Pusić da je ona optuživala Hrvtasku kao zločinačku.

Tu se nema kaj slagati ili ne slagati s "tezom".
Ona je izjavila i u saboru da je Hrvatska izvršila agresiju na BiH. Crno na bijelo.

plemenitashica

  • Gost
Odg: Predsjednički Izbori 2010.
« Odgovori #80 : Studeni 18, 2009, 12:07:05 poslijepodne »
.................
Ona je izjavila i u saboru da je Hrvatska izvršila agresiju na BiH. Crno na bijelo.

A zar nije?
Zar nisu Tuđman, Šušak i ostali čak prisilno slali naše dečke u rat na teritorij BiH?

Jesu li smjeli odbiti? Nisu, bili bi dezerteri. A morali su reći da idu u Posavinu, a išli su preko mosta u Slavonskom Brodu. Je, i to je Posavina, ali ne Hrvatska.
Konkretno, 153. brigada je imala najveće gubitke u ljudstvu upravo na tom području u kasno ljeto i jesen 1992.

Govorimo o vremenu kad je RH bila odavno priznata u AVNOJ-evskim granicama.
Zovete li vi to pomaganje narodu u BIH? A ne, ne…
A za isto vrijeme narod hrvatski iz Hercegovine se NIJE tamo borio i branio SVOJU državu.
I na kraju, koja je sad tamo država u državi? I koji vožd danas tamo stoluje? Tipični fašist, naroda Hrvatskog nema niti u tragovima.

Vesna Pusić je osoba koja govori istinu kako je ona vidi i doživljava, a ne govori „istinu“ koji bi narod/glasači htjeli čuti. I tu je po meni njena veličina. Ne dam da me svrstavaju u barbare i pogane, jer se ne osjećam takvom, iako sam rođena na brdovitom Balkanu.

Istina je  vrlo često bolna, ne želimo je niti čuti, a kam tek priznati i još na glas, to je proglašeno čak i veleizdajom, i nikako nije prihvatljivo. Zašto – zato jer se bojimo reći istinu.

Kao što se i Kosor boji reći istinu da je prodala dio teritorija zbog mira u svijetu, a mir u kući će ionako postići svim lažima koje svakodnevno ona i njeni  tzv. podpredsjednici serviraju „razumima“.

Vesna Pusić je rekla izvrsnu rečenicu kad su je pitali za koga će ljudi glasati kad ima hrpa kandidata:
Pokušajte razlučiti razmišljanjem tko bi najbolje predstavljao našu zemlju u svijetu.

Offline lostcase

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 74
  • Karma: +0/-0
Odg: Predsjednički Izbori 2010.
« Odgovori #81 : Studeni 18, 2009, 01:34:01 poslijepodne »
Pobrkala si loncice, posavinu je Franjo izdo a srednju bosnu agresiro.  

Zato su npr. posavljaci tolko uz Bandica a Tudjmanove mrze....

Doduse Bandic je za vrijeme rata provodio dane u pratijskim prostorijama, stvarno veliki domoljub.
« Zadnja izmjena: Studeni 18, 2009, 01:36:19 poslijepodne lostcase »

Bilaj

  • Gost
Odg: Predsjednički Izbori 2010.
« Odgovori #82 : Studeni 18, 2009, 01:55:32 poslijepodne »
A zar nije?

Ne nije, treba pogledati uzroke i posljedice.
Jednako tako možeš reći da Hrvatska izvršila agresiju na Bosnu kada je spasila masovni pokolj u Bihaću- zar ne?

Bosna i Hrvatska su sa stanovišta rata u hrvatskoj jedno jedinstveno bojište. Da je akcija HV u posavini završila povoljno i da je presječen koridor od bihaća do srbije odavno bi rat u hrvatskoj bio završen i zasigurno ne bi bilo oluje nego bi bila mirna reintegracija krajne možda još 93- ali to su spekulacije.

Angažman HV u bosni je počeo dosta ranije jer npr postojali su planovi da se ruše mostovi na neretvi sa se spriječi prodor prema imotskom pa onda s druge strane prići splitu.
Jednako tako za vrijeme pada vukovara očekivalo se forsiranje save od strane JNA- iz Bosna na Hrvatsku. Bosna je služila Srbima samo kao odskočna daska za napade na hrvatsku kao i strategijska dubina i opskrba.
U oba ova slučaja bili su napadi iz Bosne.

Ili primjer Dubrovačkog bojišta gdje su Srbi napali iz Bosne pritom i rušeći Hrvatska sela u Bosni.

Stoga prije izjave Hrvatska je napravila agesiju na BiH dali priznaješ da je BiH napravila agesiju na Hrvatsku.

A kaj se tiče konkretno posavine- tu je bilo svašta i tu se moglo vidjeti sva nemoć hrvatske vojske. Vojnika je bilo skoro pa ravnopravno ali niti su bili jednako opremljeni što je manji uteg a veći vladalo je dosta veliko rasulo- Ima jedna knjiga o srpskom generalu koji je ratovao na tom bojištu i koji je vješto osvojio cijelu posavinu a pritom nije to bilo zbog nadmoći nego zbog izuzetnih grešaka i panike hrvatske strane. 

No o tome sam pisao na temi o vukovaru i to dosta i mislim da nije tema na predsjedničkim izborima nego da se prebacimo negdje drugdje.

plemenitashica

  • Gost
Odg: Predsjednički Izbori 2010.
« Odgovori #83 : Studeni 18, 2009, 02:03:21 poslijepodne »
A zar nije?

Ne nije, treba pogledati uzroke i posljedice.
Pa i sagledala sam, istina vrlo površno, nije moja tematika, bar ne cijela BiH, ali baš sam posljedicu i navela. Uzalud im trud.... imaju Dodika koji kreće zabranjenim smjerom.

Jednako tako možeš reći da Hrvatska izvršila agresiju na Bosnu kada je spasila masovni pokolj u Bihaću- zar ne?

Pobrkala si loncice, posavinu je Franjo izdo a srednju bosnu agresiro.  ...

Kak je tek ovaj pobrkao uffffff pardon - pobrk`o lončiće.

Bilaj

  • Gost
Odg: Predsjednički Izbori 2010.
« Odgovori #84 : Studeni 18, 2009, 02:15:07 poslijepodne »
imaju Dodika koji kreće zabranjenim smjerom.

Ah to je ono naše prokletstvo. Što u ratu dobijemo za pregovaračkim stolom izgubimo.

Jednako tako možeš reći da Hrvatska izvršila agresiju na Bosnu kada je spasila masovni pokolj u Bihaću- zar ne?

Pobrkala si loncice, posavinu je Franjo izdo a srednju bosnu agresiro.  ...

Citat: plemenitašica
Kak je tek ovaj pobrkao uffffff pardon - pobrk`o lončiće.

Ovom logikom:
Hrvatski vojnici u bosni = Agresija
Hrvatski vojnici u bosni napravili akciju i pokrenuli oluju -> Oluja spriječila masovni pokolj u Bihaću
Stoga trebalo bi osuditi Hrvatsku za agresiju jer nisu dopustili pokolj.   :o

Pa jer onda agresija agresija ili treba gledati širi kontekst  :-X

Offline repo

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 87
  • Karma: +1/-1
Odg: Predsjednički Izbori 2010.
« Odgovori #85 : Studeni 18, 2009, 02:15:53 poslijepodne »
po meni je pusicka jedna od najpametnijih politicara kod nas.
u svakom slucaju, ima moje maksimalno postovanje,

iako naravno, moze postojati izjava ili misljenja sa kojima se ja osobno ne slazem. no, nemoguce je slagati s nekim 100% u svemu, zar ne... dakle treba birati covjeka s cijim se stavovima "najvise slazes".

shaka zulu

  • Gost
Odg: Predsjednički Izbori 2010.
« Odgovori #86 : Studeni 18, 2009, 04:39:41 poslijepodne »
Gledeti širši kontekst i sporazume Tuđman-Izetbegovič i Tuđman-Karađič.Pogotovo of drugi.


Offline dobola

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 229
  • Karma: +1/-0
  • Imagine
Odg: Predsjednički Izbori 2010.
« Odgovori #87 : Studeni 18, 2009, 07:46:17 poslijepodne »
Mislio sam da je tema ove rasprave Predsjednički Izbori 2010.
Kad odjednom, agresija na BIH. Ko je s kim šurovao, ko je kome naftu prodavao i zašto avioni JNA nisu bombardovali Zagreb ko što su Vukovar ili Sarajevo.
Poštovani, ajde otvorite novu temu sa naslovom koji ima veze sa zadnjim postovima pa da se malo razmašemo povijesnim događanjima na brdovitom balkanu. Ko je bre kralja ubio, zašto su partizani sa četnicima na početku II svjetskog rata koalirali, kako je nastao HVO itd.
Ajmo o kandidatima.
Ko to tamo peva?

Bilaj

  • Gost
Odg: Predsjednički Izbori 2010.
« Odgovori #88 : Studeni 18, 2009, 08:41:10 poslijepodne »
Gledeti širši kontekst i sporazume Tuđman-Izetbegovič i Tuđman-Karađič.Pogotovo of drugi.
Malo preciznije bi bilo Boban - Karađić jer su oni bili u Graz-u i potpisivali ali nemoj zaboraviti ni Izetbegović Krajišnik.
I naravno treba sve staviti u kontekst svih planova EU koji su krojili granice.
A da ih ima treba pogledati tu:
IvanBilic i MiroslavTudjman-Planovi,Sporazumi,Izjave o BiH 91-95
« Zadnja izmjena: Studeni 18, 2009, 08:51:03 poslijepodne Bilaj »

JosipJoža

  • Gost
Odg: Predsjednički Izbori 2010.
« Odgovori #89 : Studeni 19, 2009, 09:03:59 prijepodne »
http://izbori.dnevnik.hr/clanak/ankete/istrazivanje-nove-tv-biracima-najbitnija-iskrenost.html

Po ovim anketama koje meni osobno izgledaju dosta realistično, Josipović siguran u drugom krugu a za drugu poziciju u drugom krugu najveću šansu ima Vesna Pusić, za Vesnom Nadan Vidošević i čini mi se da će se između njih dvoje lomiti koplja za drugi krug.U drugom krugu između Josipović i Pusić je onda sve moguće.