Autor Tema: UKRALI MI BICIKL JUCER!! Zenski FUJI CROSSTOWN 1.0  (Posjeta: 7367 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline sanja

  • Ja samo gledam
  • *
  • Postova: 8
  • Karma: +0/-0
UKRALI MI BICIKL JUCER!! Zenski FUJI CROSSTOWN 1.0
« : Svibanj 27, 2010, 09:18:11 prijepodne »
Kupila sam ga prije dva tjedna, nov novcat, nisam ga ni 3x provozala zbog ove kisurine... tuzna sam neizmjerno, recimo da mi je bio rodjendanski poklon  :'(

Ostavila sam ga popodne (od 14-17h) u ulazu Zvonimirove 13. Zavezan lokotom za stup debljine 10 cm, reko idem rucat valjda ga nece nitko usred bijela dana, sunce przi, ni vani nikog nema... Koji sok, sidjem dole i stvarno ga NEMA! Ok, naivna sam i jos ne vjerujem da to tako ide... Sestra nagadja da bi mogli bit narkici iz zgrade/kvarta. Prijavila ga policiji i sad je red na vama.
Dakle, molim vas, Goricani, ako ga itko vidi nek mi javi na 098/864-332. Ili ako itko zna neku informaciju ko i sta radi poslije s tim biciklima... Nalazniku novcana nagrada.

Uglavnom, bicikl je skroz bijeli, specificne zenske rame, montirani plasticni blatobrani i zvonce, ostalo nisam ni stigla kupiti :( Serijski broj: ICFJIOPO6283.

A evo i slika:



I, nisam znala pod koju temu da ovo stavim, sport nije, a bome se vise ne rekreiram na njemu pa eto, valjda u cuspajz idu ukradene stvari...
« Zadnja izmjena: Svibanj 27, 2010, 09:31:36 prijepodne sanja »

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: UKRALI MI BICIKL JUCER!! Zenski FUJI CROSSTOWN 1.0
« Odgovori #1 : Svibanj 27, 2010, 11:35:28 prijepodne »
Prati male oglase, osvanut će...

 :-[

Lijep bajk, koliko hrvatskih novaca?
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline sanja

  • Ja samo gledam
  • *
  • Postova: 8
  • Karma: +0/-0
Odg: UKRALI MI BICIKL JUCER!! Zenski FUJI CROSSTOWN 1.0
« Odgovori #2 : Svibanj 27, 2010, 11:53:46 prijepodne »
Prelijep izgleda da bi ostao neukraden.  :-[
Sljedeci put il staru kramu pa se vozit bez straha (iako uopce nije garantirano da ti i stari poni nece ukrast) ili opet ovakav novi pa spavat s njim i ne ispustat ga iz vida.

Kazu na policiji - 60% ih nadju... ne znam bas kolko im vjerujem... mozda 10%?

2500 dugo skupljanih kunica za kes.

evo link:

http://www.rog-joma.hr/osobna.asp?sif=1576


Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: UKRALI MI BICIKL JUCER!! Zenski FUJI CROSSTOWN 1.0
« Odgovori #3 : Svibanj 27, 2010, 12:08:19 poslijepodne »
http://rog-joma.com/baza/rogjoma/slike/novosti/2010_katalogprewiev.pdf

BTW, pravilo je da kada ideš biciklom, onda ga ne ostavljaš negdje na javnom mjestu satima, nego se voziš i bez bicikla si eventualno minutu-dvije ili najviše pet. Jer priručnim alatima se tvoja sajla prereže u sekundi, maltene neopazice ako dođe neki hladnokrvni lopov na kojeg onda nitko ne obraća pažnju.

Drugo, kada ga vežeš, to je oko stupa preko kojega se ne može bicikl skinuti podizanjem, već mora biti nešto tipa stupa ulične rasvjete ili sličnog "beskonačnog" objekta.

Kao treće, poželjno je kupiti za tolike novce bicikl koji barem nešto ima, a pritom mislim na rasvjetna tijela i gepek-treger sa malim koferčićem, jer bicikl po zakonu mora imati svjetla (ne katadioptere koji samo reflektiraju, već vlastiti izvor svjetla, nekada su to imali svi bicikli, danas žele naknadnoi zaraditi na svakom detalju). A u gepek sa koferčićem se sprema lančina koju se baš i ne može precvikati ili prepiliti u sekundi, već je to posao koji traje i traje, a time i upada u oči svakome. Ne mora biti lančina, ali može neka druga vrsta kvalitetne zaštite sa šifriranom bravom na ključ. Ponuda na tržištu za takve stvari je velika. No uloženih 300 kuna čuva daljnjih 2500...  ;)

Da si imala gepek sa koferčićem, mogla si i danas imati cijeli komplet u svojoj ručici...  ;D
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline sanja

  • Ja samo gledam
  • *
  • Postova: 8
  • Karma: +0/-0
Odg: UKRALI MI BICIKL JUCER!! Zenski FUJI CROSSTOWN 1.0
« Odgovori #4 : Svibanj 27, 2010, 12:29:36 poslijepodne »
Da znam da sam glupa i naivna, i jos uvijek ne vjerujem da to bas tako lako "ide"... Sto puta sam svoj stari montic jos tanjim lokotom vezala za isto mjesto u tom ulazu (stup debel bar 10,15 cm preko kojeg se bike ne moze skinut podizdanjem  ;) ) i uvijek me vjerno cekao :)
i kupila sam ovaj prije dva tjedna, vec sam rekla, nisam stigla kupit nista dodatne opreme osim blatobrana i zvonca. Najveca greska je lokot koji je bio na kljuc. Kupila ga u Lopuh alfi, najdeblji koji su imali. Al kazu da je jedina sigurna zastita da ni nemas lokot - tako da ga nikad ne ispustis iz vida... uh, nisam sigurna da mi to treba.
« Zadnja izmjena: Svibanj 27, 2010, 12:50:00 poslijepodne sanja »

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: UKRALI MI BICIKL JUCER!! Zenski FUJI CROSSTOWN 1.0
« Odgovori #5 : Svibanj 27, 2010, 12:38:36 poslijepodne »
Pa čim je u ulazu - oprosti se sa njime! Tamo je mir, tišina, skriveno od pogleda... bolje da je vani zvezan za banderu... tu je uvijek malo psihologije; kada sam došao negdje javno vezati bicikl, uvijek se značajno okrenem i uvjerim da me netko gleda (to je jako važno!!), da netko vidi mene i moj bicikl, da nas poveže zajedno... dvaput mi je to spasilo bajk, jer sam skoknuo u dućan, a pored bicikla se stvorio neki jaro koji ga je htio drmnuti, no ljudi sa terase obližnjeg kafića su znali tko je ostavio baš taj bicikl, i glasno ga pitali jel to njegov bicikl... tip se samo okrenuo i nestao, na moju žalost, a baš bih volio sa njim popričati...  ;D ;D ;D

Znači, ostaviš na mjestu gdje ga vidi puno ljudi, potrudiš se da ljudi vide tko je sa tim biciklom došao, najbolje ostaviti pored terasa kafića i slično, gdje se ljudi trajnije zadržavaju... diskretni smiješak, pogotovo ženske osobe kao Ti, nekome muškom tko je okrenut pogledom u pravcu tvog bicikla - sigurnost je gotovo zagarantirana, čovjek će paziti jer mu proradi onaj zaštitnički ego... imam sliku one ograde na ulazu u plac u Gorici, ili ispred dućana, uglavnom negdje gdje lopov ne bi bio siguran da netko odnekud iznutra baš tada ne gleda...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline sanja

  • Ja samo gledam
  • *
  • Postova: 8
  • Karma: +0/-0
Odg: UKRALI MI BICIKL JUCER!! Zenski FUJI CROSSTOWN 1.0
« Odgovori #6 : Svibanj 27, 2010, 12:45:52 poslijepodne »
ili ce mi ga bas taj tip popaliti  :D
da znam na sta mislis, al nisam sigurna da idem tipa kod doktora do doma zdravlja - da bih ga mogla ostaviti ispred... eh, na greskama se uci, sljedeci put cu znati, ko smisli dobru zastitu za bicikle okrenut ce dobar biznis  ;)

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: UKRALI MI BICIKL JUCER!! Zenski FUJI CROSSTOWN 1.0
« Odgovori #7 : Svibanj 27, 2010, 12:54:56 poslijepodne »
ko smisli dobru zastitu za bicikle okrenut ce dobar biznis  ;)

Ona postoji, samo su ljudi prelijeni da ju provode...  ;)
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline sanja

  • Ja samo gledam
  • *
  • Postova: 8
  • Karma: +0/-0
Odg: UKRALI MI BICIKL JUCER!! Zenski FUJI CROSSTOWN 1.0
« Odgovori #8 : Svibanj 27, 2010, 12:57:05 poslijepodne »
Kaj? bomba pod sic? strujni udar? cipirat bajk?  ;D zezam se...

LJUDI PLIZ OTVORITE OCI, mozda ga kojim slucajem netko vidi!

Offline bubimir

  • Ja samo gledam
  • *
  • Postova: 8
  • Karma: +0/-0
Odg: UKRALI MI BICIKL JUCER!! Zenski FUJI CROSSTOWN 1.0
« Odgovori #9 : Svibanj 27, 2010, 01:07:16 poslijepodne »
Obratit ću pažnju! I ja vozim bicikl svakodnevno, nemam neki predebeli lokot, trudim se imati ga uvijek na oku. Želim ti sreću u pronalaženju.

Offline sanja

  • Ja samo gledam
  • *
  • Postova: 8
  • Karma: +0/-0
Odg: UKRALI MI BICIKL JUCER!! Zenski FUJI CROSSTOWN 1.0
« Odgovori #10 : Svibanj 27, 2010, 01:14:12 poslijepodne »
to se trazi, moramo paziti jedni na druge  :D Hvala!

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: UKRALI MI BICIKL JUCER!! Zenski FUJI CROSSTOWN 1.0
« Odgovori #11 : Svibanj 27, 2010, 01:25:50 poslijepodne »
Kaj? bomba pod sic? strujni udar? cipirat bajk?

Malo sredstava, više pažnje, i to je to...

Vele ljudi - "Čuvaj se - i Bog će te čuvati!". Živa istina...

Dobra zaštita djeluje na psihu lopova, no pametne mjere predostrožnosti su još uvijek najbolji lijek. U kombinaciji sa dobrom zaštitom, sigurna si kao mala beba...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline sanja

  • Ja samo gledam
  • *
  • Postova: 8
  • Karma: +0/-0
Odg: UKRALI MI BICIKL JUCER!! Zenski FUJI CROSSTOWN 1.0
« Odgovori #12 : Svibanj 28, 2010, 04:02:19 poslijepodne »
Ne bi vjerovali! Nasla sam bajk! Nemojte se sa zenama zajebavat, imaju prejaku intuiciju  8)
Bio je zakljucan u toplinskoj stanici s jos jednim bajkom, prekriveni plahtom... Nasli kljuc, otvorili, pozvali policiju, oni pozvali krimi policiju, sad znam i kak se zove frajer koji mi je copil bajk! Stara lopovcina... Nevjerovatno...

Sinoc sam cijelu Goricu obljepila plakatima, sad to moram ic skidat da me ne bi negdje srusili s vlastitog bicikla zbog novcane nagrade :D

Mislim da je ovo najbrze rijesen slucaj kradje ikad i to vlastitom njuskom.  8)  Odsad ga cuvam ko oko u glavi, moj mali Fuji  :-*

Enivej, hvala svima na dobroj volji i na korisnim savjetima, evo sad cu ih sve moc iskoristit!  ;)

 :-*

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: UKRALI MI BICIKL JUCER!! Zenski FUJI CROSSTOWN 1.0
« Odgovori #13 : Svibanj 28, 2010, 05:44:09 poslijepodne »
Sanja, čuvaj i bajk i sebe... sada možeš kupiti i sve ostalo neophodno - blatobrane, gepek sa koferčićem, lanac (ne onaj iz Šarafka, već iz moto-dućana, najbolje Granit-paleta...), lampaše... more i košara za plac na guvernal, onak za plac, naravno za Tebe - roza boja uz bijeli bajk...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline sanja

  • Ja samo gledam
  • *
  • Postova: 8
  • Karma: +0/-0
Odg: UKRALI MI BICIKL JUCER!! Zenski FUJI CROSSTOWN 1.0
« Odgovori #14 : Svibanj 29, 2010, 12:31:06 prijepodne »
Uh, ne bu roza bas prosla  :D

Hvala Sledge, i hvala svima jos jednom i nadam se da vam je dovoljna moja greska, da ne morate uciti na svojoj  ;)

Ugodnu voznju svim bajkerima zelim!  ;)