Autor Tema: Firmu kupujem/prodajem!  (Posjeta: 19307 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Firmu kupujem/prodajem!
« : Prosinac 05, 2010, 02:37:36 poslijepodne »
Zakaj kupiti/prodati firmu a ne ju otpreti/zapreti?
Ekonomska računica il mutna voda?


Doo,sa čistim papirima,ustupam

Firmu doo s dugovanjima,kupujem

Firmu doo nikad aktiviranu,20 000 kn na računu prodajem za 17 500 kn

Firmu doo solventnu sa dvadesetogodišnjom tradicijom ustupam zbog odlaska u mirovinu

Firmu doo u mirovanju prodajem

Firmu doo u mirovanju,nije u blokadi,radila od 2003. uvijek dobit,nema zaduženja kod banaka

Trgovačka društva kupujemo,prodajemo,spajamo,razdvajamo,dokapitaliziramo i pretvaramo u dd ili dd u doo.Vršimo restrukturiranje posrnulih trgovačkih društava koja imaju dobar proizvodni program.

Firmu uhodanu sa poslovnim prostorom na atraktivnoj lokaciji,-,prodajem povoljno

Tvrtku doo sa kojom se može odmah poslovati,prodajem

Tvrtku sa stalnim i sigurnim tržištem,prodajem

Firmu registriranu bez dugovanja,spremna za poslovanje,povoljno

Firmu doo,prodajem hitno,strojarstvo,20 god. uspješnog rada,bez dugovanja.Ugovorima osiguran daljnji posao.

Firmu doo sa uredima,-,bez dugova,amortizacija nekretnine 10 god.,prodajem

Firmu doo,u radu,ugostiteljstvo,trgovina,uvoz-izvoz i dr.,ZG,prodajem

Firma,osnovana 2008.g.,nikad u blokadi,nema dugovanja,odličan promet,uredni papiri,povoljno prodajem

Tvrtku doo registriranu za sve osim prodaje oružja i lijekova prodajem za 10 kn

Tvrtku staru 7 g. doo,uz mogućnost povrata pozajmice 500 000 kn,bez dugovanja i potraživanja prodajem

Firmu bez dugova,nikad bklokirana,bonus 50% pri registraciji,reg. za sve djelatnosti

Firmu doo,staru 12 g.,bez dugovanja,nikad u blokadi,aktivu,5000kn

Firmu doo kupujem-na koju odmah mogu podići kredit ili minus na tekući račun 100 000kn

Tvrtke koje su blokirane ili pred blokadom,spašavamo.Moguće partnerstvo

Tvrtku doo,dugogodišnji uhodan posao,ZG,cca.2 000 000kn godišnjeg prometa,4 radna mjesta,prodajem

Tvrtku s većim prometom (bez dugovanja) s urednim papirima,kupujem
wwwg tablice

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Firmu kupujem/prodajem!
« Odgovori #1 : Prosinac 05, 2010, 04:36:15 poslijepodne »
... zbog brzine i manje papirologije ... Nedavno mi je poznanik pričao da namjerava ugasiti tvrtku koju je davno registrirao i držao u stanju mirovanja, ali pošto se sprema u mirovinu, htio je prodati, pa nije išlo onda je otišao u opčinu da mu vele što sve treba za gašenje, da ne velim, likvidaciju. Priča on da mu je ženska nabrojila brdo stavki što sve mora učiniti i PLATITI da bi je ugasio. Jedino što se ne sječam o kojem je iznosu riječ.
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

amarkulin

  • Gost
Odg: Firmu kupujem/prodajem!
« Odgovori #2 : Prosinac 05, 2010, 04:43:53 poslijepodne »
Tvrtku doo registriranu za sve osim prodaje oružja i lijekova prodajem za 10 kn

Tipični hrvatski biznis.  :D

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Firmu kupujem/prodajem!
« Odgovori #3 : Prosinac 05, 2010, 09:57:39 poslijepodne »
Baš daleko od bilo čega tipičnog za Hrvatsku.

Kupoprodaja tvrtki je najnormalniji posao, star stoljećima. BTW, ovo su primjeri malih tvrtki i obrta koji nisu izlistani na burzi - i to je jedina razlika od burzovnog mešetarenja sa istima. A kako smo mi u tome još mala primitivna rodovska zajednica, kupoprodaja tvrtki je sve samo ne tipični hrvatski izum.

Baš me zanima i koliko bi koštala registracija tvrtke registrirane "za SVE"...  ::) ::) ::)

A još više kaj to "sve" uopće je...  :o
« Zadnja izmjena: Prosinac 05, 2010, 09:59:13 poslijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

amarkulin

  • Gost
Odg: Firmu kupujem/prodajem!
« Odgovori #4 : Prosinac 05, 2010, 11:00:34 poslijepodne »
Niti ti skužil o čemu ja govorim. Kad je krenulo osnivanje d.o.o.-ova, onda "poduzetnici" nisu baš imali deju kaj budu "poduzimali" pa su osnivali firme "Export-Import d.o.o. za proizvodnju i usluge" - koja se mogla baviti svime čime god hoćeš (osim ovih djelatnosti za koje su se tražila posebna odobrenja, kao oružje i lijekovi. Tek puno kasnije su se djelatnosti počele naplaćivati...

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Firmu kupujem/prodajem!
« Odgovori #5 : Prosinac 06, 2010, 01:24:54 poslijepodne »
Pa zar neaktivna tvrtka ili obrt, registrirani za "sve" pred brdo godina (jer se brdo godina to i ne može registrirati "za sve"), nisu u međuvremenu ugašeni po sili zakona (jer ne možeš otvoriti tvrtku i držati je neaktivnom 100 godina)?
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Firmu kupujem/prodajem!
« Odgovori #6 : Prosinac 06, 2010, 04:25:48 poslijepodne »
... ne, tvrtke nisu ugašene po sili zakona, nedavno se o tome raspravljalo u saboru ...
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Firmu kupujem/prodajem!
« Odgovori #7 : Prosinac 06, 2010, 08:49:50 poslijepodne »
Istina i Bog - ne pratim, tak da baš i nisam upućen u rasprave Sabora, kao niti trenutno stanje nebrojenih izmena zakona...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Firmu kupujem/prodajem!
« Odgovori #8 : Prosinac 07, 2010, 12:33:00 prijepodne »
Moja se bila ugasila, bar sam tak bil čul, sad - dal po sili zakona, ili neke odluke, ili nazovi to kak očeš, ali nema je više.

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Firmu kupujem/prodajem!
« Odgovori #9 : Prosinac 07, 2010, 06:22:25 prijepodne »
Moja se bila ugasila, bar sam tak bil čul,...

Ooo,ti si pravi gazda.  :D
wwwg tablice

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Firmu kupujem/prodajem!
« Odgovori #10 : Prosinac 07, 2010, 08:39:01 prijepodne »
... daj ti provjeri dal se ugasila ili je još drže kao poslovnog subjekta, da te ne iznenade jednog dana i vele ti da si im dužan brdo love zbog troškova održavanja firme na životu ...
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Firmu kupujem/prodajem!
« Odgovori #11 : Prosinac 07, 2010, 11:14:33 poslijepodne »
Evo nečega kaj zgleda ide...

Halu 200-400 m2,struja 50kW,za proizvodnju na CNC glodalicama,mogućnost kooperacije

Poslovni prostor za otvaranje manjeg tihog jazz-blues klub unajmljujem,prednost centar ZG

Veći ured sa malim prostorom za opremu,u zoni tramvaja-istok NE,do 600€ +pdv unajmljujemo,plaćamo unaprijed

OPG traži hip. kredit ,proširenje proiz. i prerade hrane.
Projekt,dozvola gotovo.
Agencija,posrednik,ulagač-suradnika uključeno.
Bez hrv.banaka,nije uvjet.

Frizerske salone po Zagrebu unajmljujem

Konobu ili pečenjaru unajmljujem,obavezan parking i pristupačna lokacija,Može i da nije u funkciji

Lokale za prodaju pekarskih proizvoda na frekventnim lokacijama tražim u najam

Pizzeriu,restoran ili prostor u kojem se mogu otvoriti isti unajmljujem
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Firmu kupujem/prodajem!
« Odgovori #12 : Prosinac 08, 2010, 11:00:05 poslijepodne »
Dobil sem par računov de piše; "Poduzetnik nije u sustavu PDVa!"
Kaj to znači za me,i zajnega?
wwwg tablice

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Firmu kupujem/prodajem!
« Odgovori #13 : Prosinac 08, 2010, 11:04:38 poslijepodne »
Pa to znači da ne ostvaruje (ili ne prikazuje) dovoljno veliku dobit da bi ga se uvrstilo u sustacv PDV-a. Ta granica je bila 75.000 kuna prometa godišnje prije, sada je cca 100.000, ali nisam ziher.

Ako nije u sustavu PDV-a, onda ne može ostvarivati pravo na povrat PDV-a na kraju godine za učinjene usluge i za nabavu repromaterijala.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

amarkulin

  • Gost
Odg: Firmu kupujem/prodajem!
« Odgovori #14 : Prosinac 09, 2010, 07:26:20 poslijepodne »
To znači da je za njega neto = bruto, pa bi to moglo značiti i da je jeftiniji od konkurencije, jer ne mora zaračunati PDV i proslijediti ga državi.