Autor Tema: Kako radi aktualna vlada  (Posjeta: 294297 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #675 : Prosinac 01, 2013, 12:57:19 poslijepodne »
...1991/1992 u jeku Srpske agresije na Hrvatsku pozdrav "Za Dom" bio je normalna stvar, tada to nikom nije smetalo dok su Hrvatski dragovoljci i domoljubi ginuli pod navedenim pozdravom...

Nešto si pobrkao ... nismo svi bili u HOS-u.  Nabroj neke primjere (mada sumnjam da znaš) jedinica u HV-u gdje se za vrijeme rata pozdravljalo ustaškim pozdravom.  (znam, sad ćeš nabrojiti pun kufer primjera, npr sa DNEVNO.hr ?)
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #676 : Prosinac 01, 2013, 01:47:24 poslijepodne »
Europski centar za ljudska prava osudio postupke premijera Milanovića i zatražio ostavku vlade
Europski centar za ljudska prava osudio je najnovije postupke predsjednika Vlade Zorana Milanovića, ukazavši kako u njegovom ponašanju ima i elemenata kaznene odgovornosti.
U priopćenju Europskog centra za ljudska prava stoji:
„U neka, ne tako daleka vremena su velikom heroju,  generalu Gotovini, mnogi predbacivali da ne može cijeli narod i Hrvatska biti talac jednog čovjeka. Nažalost, danas ti isti ljudi šute, kada je cijeli narod Hrvatski i čitava Hrvatska talac jednog bivšeg UDBA-ša i premijera koji ga štiti.
Isti ti, sugerirali su generalu Gotovini da svoje domoljublje dokaže pred sudom u Haagu, što je on i učinio. Zanimljivo je da danas ti pametnjakovići nemaju istih ili bar sličnih  sugestija za bivšeg UDBA-ša Josipa Perkovića, pa se postavlja pitanje dali je to razlog jer ne računaju na domoljublje Perkovića ili se ovdje radi isključivo o licemjerstvu, strahu i nervozi onih koji su činili i sudjelovali u zlodjelima za vrijeme bivše Jugoslavije.
Naime, želimo reći, da ova Vlada, na čelu s Milanovićem, svojim dvostrukim mjerilima, na primjeru generala Gotovine i bivšeg UDBA-ša Perkovića, pokazuje da selektivno primjenjuje Ustav i Zakone RH, pa dok neke, kao na pokretnoj vrpci izručuje, neke se debelo štiti. Nažalost, premijer Milanović i ministar pravosuđa Orsat Miljenić, kao i mnogi u Vladi, pokazali su svojim činom da je Hrvatska jedina zemlja u Europskoj uniji koja do dan danas nije osudila komunističke zločine. Naprotiv Milanović svojim postupkom prema Europskoj komisiji, ispada da ih štiti i time uzrokuje gubitak 80-ak milijardi eura dok njegov ministar Linić ubire harač od već osiromašenog radnika, seljaka i hrvatskih branitelja.
Nakon što je povjerenica Viviane Reding obavijestila kolegij povjerenika o hrvatskom (Milanovičevom) kršenju europskog uhidbenog naloga i nakon što je dobila potporu cijele Komisije da se aktivira članak 39. koji predviđa zaštitne mjere i sankcije protiv Hrvatske, premijer Milanović mora preuzeti političku odgovornost zbog sankcija koje očekuju Hrvatsku. Ne očekuju te sankcije njega i Vladu niti političare, nego sav hrvatski puk.
Hrvatska ne smije biti talac bivšeg šefa Udbe i premijera koji ga štiti. Sa našim razmišljanjem i sugestijama su se složili i mnogi stručnjaci, političari a posebno građani, pa zaključujemo da je cijela nacija talac premijerove tvrdoglavosti i neprovođenja europske pravne stečevine. Nedopustivo je da jedna osoba sve nas dovodi u talačku situaciju zbog svoje tvrdoglavosti i egoizma. Smatramo da zbog istih razloga da se njemačka kancelarka Angela Merkel nije pojavila na svečanosti proslave ulaska u Europsku uniju, jer je Njemačka tražila provedbu uhidbenog naloga.
Postavlja se pitanje: Ako se Sanaderu sudi da je namjerno nanio štetu državi prodavši INA-u prejeftino, ako je prejeftino isporučivao struju u Hercegovinu, zašto se po istom Zakonu i principima ne može teretiti Milanovića jer svojim činom i postupcima nanosi štetu Hrvatskoj i Hrvatskom narodu štiteći Perkovića i time zakidajući Hrvatsku sa mogućih 80-ak milijardi eura?
Milanović je proveo sve namete i poreze iz EU s lakoćom pa se pitamo zašto ne provede i uhidbeni nalog koji se odnosi na Perkovića. Ovo bi i za najveće laike i oportuniste trebao biti dokaz o razmjerima UDBA-škog djelovanja i umreženosti u svim hrvatskim državnim institucijama, a time potrebi za lustracijom.
Tražimo ostavku Vlade jer su obmanjivali javnost da problema nema, svojim postupcima očigledno štite počinitelje zločina koji je počinila obavještajna služba totalitarnog komunističkog sustava, time pokazuju da ne poštuju zakone, odnosno obveze RH prema Europskoj Uniji. Ako se to ne dogodi,  tražimo od svih parlamentarnih stranaka da se izglasa nepovjerenje Vladi, a ako se to ne dogodi, tražimo od svih saborskih zastupnika pojedinačno izjašnjavanje o pitanju ostavke Vlade RH. Ukoliko se niti to ne dogodi, tražimo od svih političkih stranaka, nevladinih udruga i uglednih hrvatskih institucija da se pridruže u općem zahtjevu građana da Vlada Zorana Milanovića podnese ostavku.“, kaže se u priopćenju Europskog centra za ljudska prava.

 M.M.
-----------------
Moje osobno mišljenje, ako danas prođe referendum i većina prihvati "ZA" tada vladi ne preostaje ništa drugo nego da odmah raspiše nove izbore i da abdicira. Jar je zastupala svoju volju, a ne volju naroda.
Ako referendum ne prođe, treba prihvatiti volju većine (makar to bili i homoseksualci) i gotovo. Tko će na kraju ostati kratkih rukava, pokazat će vrijeme.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Vegi

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 474
  • Karma: +2/-5
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #677 : Prosinac 01, 2013, 03:45:23 poslijepodne »
Jad, bijeda i ne zastupanje interesa hrvatskog naroda od strane ove licemjerne, prosrpske i bahato vođene Vlade ujedinila je čak  i Torcidu i BBB... danas su se ujedinili i sjede skupa na stadionu u Maksimiru.
Tako to krene u hrvatskom narodu kad bahata i licemjerna crveno kmerska vrhuška lupa đonom po tradiciji i povijesti "svog" naroda, pa onda kad čačkaš mečku dobiš što si i tražio, a pederi su u svemu tome sporedna stvar.
Nadam se da će ova Vlada uskoro sletiti s vlasti, jer izgleda nikome nisu dobri osim sebi i svojim, a kako su slučajno i došli , tako će i otići jer čak sam čuo i znane pedere kako međusobno govore da su ih svojom agresivnošću i bahatošću na kraju izjebali više nego itko.
Referendumski rezultat (ako ZA pobijedi, a vjerujem da hoće) je samo pokazatelj i javna potvrda nesposobnosti ove Vlade i njenog djelovanja kako u socijalno tako i u političkom, a i u najvažnijem gospodarskom pogledu te ako baš hoćete i u svim ostalim segmentima koje bi jedna Vlada trebala imati pod kontrolom.
Raspisivanje prijevremenih izbora bila bi najpametnija odluka koju mogu donijeti.   
« Zadnja izmjena: Prosinac 01, 2013, 04:03:35 poslijepodne Vegi »

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #678 : Prosinac 01, 2013, 07:26:37 poslijepodne »
Svi traže i pitaju se od kuda sredstva za referendum?
A ja se pitam, od kuga sredstva vladi da agitiraju glasače da glasaju protiv.? Tko je njima dao taj novac? Odakle donacije za njihovu pokvarenu propagandu? Ili su potrošili novac iz prazne blagajne? Radi li ovdje ministar financija svoj posao?
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #679 : Prosinac 01, 2013, 08:09:55 poslijepodne »
Mlačanin, sad će ispasti da svi mediji lažu osim par njih.   Markička je uspijela napraviti ono kaj nikome do sad još nije ... zaratila je sa svim medijima, tv, radio, novine i internetski portali, naravno osim tvojih miljenika koji plasiraju samo "provjerene"  informacije (dnevno.hr i još poneki)   

Daj se pomiri s time da si ispal ...   

Odgovaram ti kao forumašu a ne kao moderatoru.

... a o trošenju love ... daj malo razmisli, što se je sve moglo napraviti sa tih 48 000 000 kuna ? Samo nemoj reči da se mogel napraviti još koji pastoralni centar ili nekaj slično.
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #680 : Prosinac 01, 2013, 09:34:20 poslijepodne »
Vjenčati tvoju miljenicu Severinu!!
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #681 : Prosinac 02, 2013, 07:16:23 prijepodne »
Vjenčati tvoju miljenicu Severinu!!

... od veselja zbog rezultata referenduma, pišeš nepovezano ... a kaj se Severine tiče ... radije nju gledam i slušam nego npr. Miru Ungara i Duška lokina, kao ti.
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #682 : Prosinac 02, 2013, 09:59:52 prijepodne »
Citat:
koko-vg
npr. Miru Ungara i Duška lokina

Zaboravil si Popovića...

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #683 : Prosinac 02, 2013, 11:07:17 prijepodne »
fala Muha .... i Popovića a mogel bi ih još nabrojiti   :-)

... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #684 : Prosinac 02, 2013, 05:09:04 poslijepodne »
http://www.vecernji.hr/za-i-protiv/tko-je-kriv-za-referendum-pokojni-predsjednik-kennedy-906337


'Tko je kriv za referendum? Pokojni predsjednik Kennedy!'– U organizacijskom smislu ovaj je referendum na neki način bio topnička priprema za ovaj drugi, o pravima nacionalnih manjina. A taj, dok sam ja predsjednik Vlade, neka to dobro čuju, neće nikada proći – jasno se odredio Milanović.

-----
 ovo je samo dokaz nepovjerenja naroda prema vladajućima, koliko god se oni trudili to negirati.
Da su bili pametni, a nisu jer nisu smjeli izvući glave iz guzica svojih poltrona, ne bi se izjašnjavali.
Ovako oni vode svoju politiku,koja nema veze sa potrebama naroda, a oni kao predstavljaju taj narod.
Koji narod?
Nije važan postotak izlaza na referendum, i ovo je jasan pokazatelj . Gospodo mandate na stol, pa da biramo novu vladu ali samo od onih koji se do sada nisu bavili politikom. To se zove lustracija, a to vam se neda.
Imajte barem pristojnosti pa u tišini priznajte svoje glupe greške, a ne da premijer "mlati" uvijek iste prazne fore, koje ne puši više nitko u ovoj zemlji.

I nema ovdje mržnje ni prijetnje, ovo je vapaj izgubljenih i ostavljenih na cjedilu. U školama se nastava jedva održava jer se ne doznačuju sredstva, pod poznatom parolom nema novaca. Sad je održavanje referenduma divan izgovor, a vaša visoka primanja za nerad se ne smiju spomenuti, a kamo li smanjiti. Imali li vi uopće srama?Ima li vaša bahatost kraja?
« Zadnja izmjena: Prosinac 02, 2013, 05:11:26 poslijepodne Mlačanin »
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #685 : Prosinac 02, 2013, 07:20:18 poslijepodne »
Jedan moj poznanik mi je rekel da je glasal ZA u inat Zoranu Milanoviću jer kaže nemreš pogriješiti kad on veli da treba tak budi 100% siguran da je kontra, nemreš veli fulat...mislim da je zapravo rekel jednu veliku istinu jer znam pouzdano da su mnogi glasali ZA kad su vidjeli njegove ministre u snimljenom spotu za PROTIV, mene je osobno najviše motiviral RAOS kad je pošprical DDT-jem onu žgadiju iz PEN-a ...Svima koji su glasali PROTIV argumentI su bili o potrošenih 50 milijuna kuna. A od tih pustih milijuna, pola će se vratiti državi kroz poreze a ostatak novca je dobila nezaposlena sirotinja s visokom školom ili studentarija koja je odradila referendum uz možda par stotina raznih lokalnih sudaca koji su uzeli malo veću apanažu u gradskim i županijskim komisijama.
 Ali zato svi koji su biloi PROTIV šute da je njihov lučonoša nepristrane javne misli - EPH dužan poreza državi cca 600 milijuna kuna a njegov genijalni komentator oko 1,7 milijuna kuna poreza. Da se naplati taj dug može se organizirati trinaest državnih referenduma....ybte pa ti sad vidi..

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #686 : Prosinac 02, 2013, 07:23:55 poslijepodne »
daj malo razmisli, što se je sve moglo napraviti sa tih 48 000 000 kuna ? Samo nemoj reči da se mogel napraviti još koji pastoralni centar ili nekaj slično.

Nije se moglo napraviti ništa, sve su to prazne floskule, jer je riječ o novcu koji nije iz proračuna, obzirom u proračunu i nije bio planiran, već iz proračunske pričuve, a koja se ne troši za namjenske troškove koji inače spadaju u proračun.

Taj novac je ionako u najvećem dijelu vraćen u proračun kroz troškove i u manjem dijelu je plaćeno nezaposlenima kojima je referendum bio prilika da zarade neki siću u ova teška vremena i mrvicu im bude lakše...

Stoga su lupetanja o preračunavanju "što se moglo" prazna, jer se ionako nikada ne bi napravilo ništa što nije unaprijed planirano proračunom, a da je nekome na pameti izgradnja vrtića, škola ili igrališta ne bi čekao referendum, već bi izvadio lovu (koje nema) i to platio - no i bez referenduma i sa njime, oni koji su potrebiti nabrojanoga - neće vidjeti to što im treba. Zato je lamentiranje o tome što se moglo posve promašeno i predsatavlja plitki populizam.

Kao drugo, svi prodaju retoriku da je za troškove referenduma kriva Inicijativa,m iako praksa pokazuje da je kriva upravo ta LGBT zajednica, jer da je ista još pred pola godine prihvatila ono što će sada ionako dobiti nakon referenduma, sve bi bilo OK i bez pobune. No oni su u svojoj bahatosti i neimanju granica u drskosti išli do kraja i popušili. Zato je refeeeerendum ipak bio vrijedan i potreban - i da ponešto nauče sve te bolesničke grupacije, kao i da ponešto nauči Vlada, koja je dobila jaku poruku o kojoj može razmišljati.

Naravno, ukoliko Zoki Broz Tito, koji se ponaša kao da će biti predsjednik Vlade do kraja života i da će još najmanje 35 godina određivati tko, što, kako, itd itd, uopće shvati o čemu se radi i daje njegovo ponašanje sve samo ne korisno bilo kome, a najmanje Hrvatskoj. To što šteti samome sebi, baš me briga. Jer njegove infantilne, bahate i priglupe izjave o tome tko će, kada i kako organizirati "ikada više" ikakve referendume - c'mon, pa moraš biti malo veći debil da si tako nešto dozvoliš...

Zoki, jado naš, pa ti si na vlasti još tri tjedna ili tri mjeseca, ili čak i malo duže - a onda će ti izgled hrvatskog zakona, kada ćeš čekati Nove Godine sa DrIvom uz belot, biti najzadnja briga... on se postavlja kao da nakon njega i njegova tisućgodišnjeg crvenog Reicha neće doći nitko, a do tada će nam on prodavati pamet nemilice i beskrajno... pa ako i duva, minta ili samo šnjofa buniku - što je previše, previše je...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #687 : Prosinac 02, 2013, 07:58:56 poslijepodne »
Sledgehammer, vi tam na carini švercate buniku ili kaj još gore ? Daj se malo zbroji ... vidim da se stalno oduzimaš s pljuvanjem i preseravanjem.
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #688 : Prosinac 02, 2013, 08:06:26 poslijepodne »
ZBOG PRIJETNJI JOVANOVIĆU NA FEJSU ZAVRŠIO IZA REŠETAKA 'Da Bog da ti se srpsko sjeme zatrlo, čuvaj me se'

Tomislav Sakač, beskućnik i delinkvent otprije poznat po prijetnjama državnim dužnosnicima, ponovno je završio iza rešetaka nakon što je ministru znanosti, sporta i obrazovanja Željku Jovanoviću zaprijetio putem planetarno popularne društvene mreže Facebook.

Sakač je, kako doznajemo, trenutno u Istražnom zatvoru gdje ga je poslao sudac Županijskog suda u Zagrebu, nakon što je ustanovio da je Sakač na svom profilu upotijrebio iduće rečenice: Da Bog da ti se srpsko sjeme zatrlo, čuvaj me se, imam štangu, letjet će opet aktovke u zrak".

Njegova prijetnja korelira s događajem otprije desetak godina kada je Sakač također imao posla s policijom zato što je fizički napao HDZ-ovog saborskog zastupnika Dragu Krpinu.

Nakon što je završio sa svojim prijetnjama, Sakač je dobacio poklič "Za dom spremni".

Zbog prijetnje visokom državnom dužnosniku, prijeti mu i do pet godina zatvora. Inače, Sakač je već ranije osuđivan zbog razbojništva.

http://www.jutarnji.hr/zbog-prijetnji-jovanovicu-zavrsio-iza-resetaka--da-bog-da-ti-se-srpsko-sjeme-zatrlo--cuvaj-me-se-/1144024/

... sva sreća što na ovom forumu imamo uniformirane face koji prijete prate tko kome  spominje bližu i daljnju familiju.

 :D
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #689 : Prosinac 02, 2013, 08:37:52 poslijepodne »
He..ybte pa taj beskučnik je to namjerno napravil da ga zapru....to je zapravo dobra fora, dobro rješenje za sve one koji nemaju za grijanje kak da prezime hladnu zimu u toploj čeliji sa garantiranim toplim obrocima...