Autor Tema: Želim se ponovo nadati ...  (Posjeta: 5874 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Želim se ponovo nadati ...
« : Listopad 28, 2011, 12:45:44 poslijepodne »
Želim se ponovno nadati.

Odgojen sam u općim moralnim principima:
Kada sam bio mali majke, roditelji, profesori, djedovi, stričevi,
susjedi bili su osobe vrijedne poštovanja i ugleda. Koliko bili bliži
ili stariji toliko su nam više osjećaja davali.
Bilo je nezamislivo neodgojeno odgovoriti starijima, učiteljima ili vlastima.

IMAO SAM POŠTOVANJE.
Imali smo povjerenje u starije, jer su bili roditelji, majke ili
rodbina sve djece ili skupine u ulici ili gradu...
Bojali smo se  tek mraka, grdoba ili horor filmova.
Danas sam beskonačno tužan zbog svega onoga što smo izgubili, zbog
svega čega će se moji unuci jednog dana bojati. Zbog straha u pogledu
djece, mladih, odraslih i starijih


Ljudska prava za kriminalce...?
Neograničena prava za poštene građane...?
Platiti dugove i biti budala...?
Amnestija za prevarante...?
Pošteni su glupi...?
Ne iskoristiti prednost znači li to biti budala...?

Što nam se to događa???
Profesori tučeni u školi, trgovci prijete komercijalistima.
Rešetke na našim prozorima.
Svatko zatvoren u svojem svijetu.

Kakve su to vrijednosti?
Auto koji vrijedi više od zagrljaja, djeca koja žele nagradu, da bi
uopće završila školsku godinu.
Mobiteli u torbama djece koja su tek izašla iz pelena.

Što želiš u zamjenu za jedan zagrljaj?

Vrijedi više jedan Armani od diplome.

Vrijedi više jedan veliki ekran od razgovora.

Više vrijedi jedna skupa šminka od zajedničkog sladoleda.

Više vrijedi IZGLEDATI  od BITI.

Kada se dogodilo da je sve to nestalo ili postalo smiješno?

Hoću skinuti rešetke sa prozora, da tamo stavim cvijeće!

Želim sjesti na stazu i imati otvorena vrata u ljetnim noćima...

Hoću poštenje kao motiv ponosa.

Hoću ispravan karakter, čisto lice i pogled u oči

Hoću sram i solidarnost.

Hoću nadu, veselje, povjerenje...

Hoću se vratiti  stvarnom životu, jednostavnom kao kiša, čistom kao
nebo u travnju, laganom kao lahor u zori.

Dolje "IMATI"

Živjelo "BITI"

Obožavam moj  zajednički i jednostavan svijet,

Imati ljubav, samilost i solidarnost kao osnovu.

Prezir pred nedostatkom etike, morala i poštovanja....

Vratimo se biti "LJUDI",

Izgraditi bolji svijet, ispravniji, gdje osobe poštuju osobe.

Utopija...?  Ne...?  Da...?  Možda...?

Pokušajmo zaraziti svijet šireći ovu poruku.

Naša djeca to zaslužuju, a naši će nam unuci zahvaljivati zbog toga.




Lijepo rečeno, kratko i jasno, bez politike, crkve, stranaka, europske unije i prepucavanja.
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Želim se ponovo nadati ...
« Odgovori #1 : Listopad 28, 2011, 06:40:07 poslijepodne »
Utopija!
Svi bi samo pisali i slali poruke. Kao da je time nekaj napravljeno. Jesi li sjeo sa svojim djetetom doma i probal mu objasniti ovu poruku?
Nisi?
Probaj.
Na Fasebooku svi pišeju poruke, mudre misli, izreke  i kaj ti ja znam kaj ne, a nitko niš ne čita.
Nitko niš ne dela. Kak da je dosta samo napisati i sve se bu samo po sebi napravilo.
Kad si počistil snjeg ispred zgrade , ako stanuješ u zgradi, ti ili onaj koji stanuje u zgradi?
Svi čekaju da to drugi naprave.
Treba seme prvoga promijeniti, nekaj napraviti dok te drugi gledaju sa omalovažavanjem!
Treba susjeda pozdraviti,a ne praviti se da ga ne vidiš.
Ne treba sa susjedom biti sitničav i inatiti se za svaku sitnicu.
ne treba divljati na cesti kad te netko pretekne sa autom, oduzme ti prednost .
treba biti bolji, a to je jako teško. S
Svatko nek pošteno sebe upita, jesam li ja baš tak dobar kak mislim o sebi da jesam?
Ponavljam nikakvo pisanje ne rješava ništa, rad stvara čuda, a nas stalno uće da je raditi sramota.
Sve vrijednosti preziremo, i ustanove i institucije koje nam te vrijednosti žele vratiti.
Poštuj sebe, ljubi bližnjega i več si puno učinio, vjeruj mi.
Dali to možeš?
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Želim se ponovo nadati ...
« Odgovori #2 : Listopad 28, 2011, 07:34:57 poslijepodne »
... Naravno da mogu, a tako i učim svoju djecu ... od malena da,  koliko mogu, razmišljaju svojom glavom, da budu dobri te da postanu i ostanu normalni, nezaluđeni raznim smakovima svijeta i sličnim ...
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Zagorec BP

  • Gost
Odg: Želim se ponovo nadati ...
« Odgovori #3 : Listopad 29, 2011, 08:18:55 prijepodne »
Jako mi se sviđa stav od "koko-vg".
Imam slične životne stavove i ne zanima me ni crkva ni politika, ali me vječno uvjeravaju da sam u krivu i kako bi to trebalo izgledati u životu onako kako to njima paše (crkvi i politici).

 :)

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Želim se ponovo nadati ...
« Odgovori #4 : Listopad 30, 2011, 03:14:21 poslijepodne »
 Čitam naslov teme,Želim se  ponovno nadati, i nekako ne mogu da ne budem zločest, barem u mislima.
Forumaši koji svi čitamo,svojim nas pisanjem žele uvjeriti u nekaj , kaj po mojem skromnom mišljenju, ni sami sebe ne mogu uvjeriti. Njima se nakon ovoga vjerujem , pridružuju i ostali, ali nema veze.
Ali evo da napišem ovo do kraja.
Želim se nadati da će se isto tako uspjeti održati naš stari pradavni Hrvatski običaj Halloween | Noć vještica, kojeg su naš stari oduvijek slavili. :P [font=] :P [/font]
Sjećam se da su moji deda i baka na večer znali sakupljati buče – bundeve,čistili ih , izrezali na njima grozne oči, usta, nos, a unutra su stavili goruću svijeću. Obukli su na sebe grozne kostime i hodali su tako po selu i plašili svu malu djecu i odrasle. Hvala Bogu da su taj stari , skoro već zaboravljeni običaj Hrvati opet otkrili i nastavili sa njegovim obilježavanjem. Doduše, danas mojega djeda i bake nema među živima da sa mlađarijom u klubovima proslave tu ludu noć. Ma siguran sam da se oni u ovome kako se to danas slavi i obilježava ne bi mogli nikako snaći,a još manje da bi završili na naslovnicama novina koje brižno prate ovakve značajne događaje važne za hrvatsku zbilju.
Jer sada je važno izmisliti načine, kako da se to pretvori u događaj koji nitko još nije izmislio ili učinio, samo da bude što originalnije, što Hrvatskije, u skladu sa našom drevnom tradicijom. :) :D :D
Mislim da bi mi rekli; pa kavu još glupost nebumo prihvatili ,a svojega se sramili? I mislim da bi bili apsolutno u pravu.
 
Iskreno, želim se nadati da nam ovakvih, novotarija, praznovjerja, slavljenje Keltskih mitova i Bogova zaista ne treba. Ali kako i na koji način, uoči dana Svih svetih, uoči katoličkog blagdana, barem malo zasjeniti taj mir, spomen na naše voljene i drage, nego sa noći vještica.
Pomodarstvo, glupost i nepoznavanje naše tradicije i naših vrijednosti je svakako važnije . Ali to je samo Halloween, ništa posebno, pa kaj je to tak strašno reći će mnogi?
Da to je samo još jedna Noć vještica u Hrvata………
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Želim se ponovo nadati ...
« Odgovori #5 : Listopad 30, 2011, 04:11:25 poslijepodne »
Jesi smiješan ... tko spominje proslavu noći vještica ?  Ako netko hoće slaviti, nek slavi, ja neću.  I tko kaže da sve, kaj su naši stari slavili i radili je OK ?
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Jaguar

  • Gost
Odg: Želim se ponovo nadati ...
« Odgovori #6 : Listopad 30, 2011, 04:39:19 poslijepodne »
mlačanin, eto imali smo i štovatelja drvene drevne baštine Turopolja pa ga nogom u zadnjicu nabismo i stog stanovišta se ja slažem s Vama, međutim ajde mi malo objasnite fenomen nabijanja noge u zadnjicu, čovjeku koji se toliko trudio i živio za osviješćivanje drvenog graditeljstva Turopolja, kome zahvaljujući uz još poneke su se drvene turopoljske kuće počele konačno čuvati i cijeniti. Eto ja bi volio da mi malo o tome pripovjedate. Pustimo Halowen, to je izmislio potrošački svijet. Naša je odluka hoćemo li to prihvatiti. Nitko nas ne tjera.

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Želim se ponovo nadati ...
« Odgovori #7 : Listopad 30, 2011, 07:42:42 poslijepodne »
Probaj prodati staru zidanu hižu,il još boli primer novu zidanu hižu,bez gradilišča i nameštaja, pak buš videl red veličine vrednosti.Još jen primer ti je Turopolsko svinče,austrijsko-nemački brand, a prinami je brand landraš-pataren.Most ima i teri noveji,nis f toku...Mi smo selačine bili i ostali,z malum napomenum da oni kaj imaju penez,velikum večinum,prednače v tem i dok nam negdo ne zatira meter i pol v rit tak da nam zajde v glavu na mala vrata mi rezlike nevidimo.Indijanci smo kaj mejnaju zlato i kože za špekule i špigline, i druge điđe-miđe.
Kak ide ona od kolege forumaša "Ni bogec onaj kaj nima penez...".

Evo malo mutantov;

Impozantna 'ruklja' i krumpir od kilu i 20 u Poznanovcu
http://www.bedekovcina.hr/index.php?option=com_content&view=article&id=164:impozantna-ruklja-i-krumpir-od-kilu-i-20-u-poznanovcu&catid=43:opcina
wwwg tablice

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Želim se ponovo nadati ...
« Odgovori #8 : Listopad 30, 2011, 08:35:00 poslijepodne »
mlačanin, eto imali smo i štovatelja drvene drevne baštine Turopolja pa ga nogom u zadnjicu nabismo i stog stanovišta se ja slažem s Vama, međutim ajde mi malo objasnite fenomen nabijanja noge u zadnjicu, čovjeku koji se toliko trudio i živio za osviješćivanje drvenog graditeljstva Turopolja, kome zahvaljujući uz još poneke su se drvene turopoljske kuće počele konačno čuvati i cijeniti. Eto ja bi volio da mi malo o tome pripovjedate. Pustimo Halowen, to je izmislio potrošački svijet. Naša je odluka hoćemo li to prihvatiti. Nitko nas ne tjera.

Sve kaj sam navodil u postu , mahom je rečeno u komičnom smislu, jer mi doista nikada nismo slavili noći vještica. To je glupa novotarija koju pomodno neosvještene osobe slave i žele biti "in". Naravno da to naši Turopoljci , a još manje Hrvati nisu nikad slavili, iako smo kao djeca u jesen kad se noć rano spušta , zabave radi stavljali svijeće u bundeve. Pojma nismo imali o Halloween-u.
 Kaj se tiče nabijanje nogom u tur, tu se ne treba puno čuditi!
Reći ču ti nešto iz osobnog iskustva i ono kaj sam bil unaprijed opomenut, da se bu dogodilo , nisam vjeroval. A vrijedi za Turopolje i ovaj naš kraj.

Dakle bio sam aktivan u jednoj društvenoj organizaciji, mlad ,željan dokazivanja prvo sebi samome,i voljan pomagati zajednici. jedan pametan gospodin,koji je danas mrtav, a zadužio je naše Turopolje svojim radom, a da mu se to naravno nije nikad priznalo , rekao mi je;
Pazi kaj delaš i kak delaš?
Ako delaš da si tvoj posel drugi zemeju za zaslugu, onda moreš delati i dobro ti bude.
Ali ak misliš da ti budu priznali tvoj rad ili da se , nedaj Bože   sa time ponosiš samo ti, e onda ti se grdo piše!
I vjeruj mi bio je u pravu!
Mislim da iz ovoga možeš lako zaključiti tko dobiva nogom u guzicu!?

Neće ti to baš rado priznati nitko, ali Turopoljci su ti takvi!
Pa makar me sto puta pokušali demantirati, Turopoljski jal je ipak još navek preveliki!!
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Jaguar

  • Gost
Odg: Želim se ponovo nadati ...
« Odgovori #9 : Listopad 30, 2011, 09:15:34 poslijepodne »
mlačanin hvala na ovoj zanimljivoj i nadasve poučnoj priči. Ima istine puno u njoj i po mojem mišljenju.

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: Želim se ponovo nadati ...
« Odgovori #10 : Listopad 31, 2011, 09:42:59 prijepodne »
I tako su Turopoljci sretno nastavili zivjeti u pecinama jer nista novoga ne zele prihvatiti...

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Želim se ponovo nadati ...
« Odgovori #11 : Listopad 31, 2011, 10:29:18 poslijepodne »
Tarzan bundolo!
Tamargani!!!
Aaaaaaaaaaaaaarghhhhhh!!!
wwwg tablice