Autor Tema: Legalizacija bespravnih objekata i kupovina birača  (Posjeta: 8907 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Bilaj

  • Gost
Odg: Legalizacija bespravnih objekata i kupovina birača
« Odgovori #15 : Lipanj 01, 2011, 11:19:06 prijepodne »
Sva priča o legalizaciji je glupost.

Onog trenutka kada će se moć predati zahtijev i on biti odrađen u roku od mjesec dana onda možemo govoriti o legalizaciji.
Do tada je svaka priča o legalizaciji neprovediva glupost.

A malo o Austriji. U austriji ako netko želi polagati kabl u zemlju treba dati zahtijev za polaganje i tamo izdaju dozvolu u roku od 14 dana!!! I to je to.

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Legalizacija bespravnih objekata i kupovina birača
« Odgovori #16 : Lipanj 01, 2011, 01:20:41 poslijepodne »
EU postavlja samo zakonodavne okvire ...

Samo? Kaj je to tak malo? Pa bez toga nejde nikak, kaj opet ne znači da bu s tim išlo, ali to je bar nužni preduvjet da bi se moglo kaj riješiti.

E sad, ak nam naš mentalitet dopušta da opet delamo rupe u svemu tome, onda smo si opet sami krivi. Ali da nije EU, ja ne znam dal bi se glede tih zakonodavnih mjera ikaj poduzelo. Bar ne u nekom doglednom roku.

Bilaj

  • Gost
Odg: Legalizacija bespravnih objekata i kupovina birača
« Odgovori #17 : Lipanj 01, 2011, 01:48:23 poslijepodne »

EU postavlja samo zakonodavne okvire ...
Samo? Kaj je to tak malo? Pa bez toga nejde nikak, kaj opet ne znači da bu s tim išlo, ali to je bar nužni preduvjet da bi se moglo kaj riješiti.

Ma mi imamo super zakone i bez EU ali provođenje nikakvo.

Najgori je primjer bio Vesne Balenović. Ona je imala milion tužbi izgubljenih od strane INE koja ju je tužila da iznosi neistine. Kada je sve - ali ama baš sve tužbe izgubila.
A izgubila ih je zato što je sudac pitao gdje su dokazi- ona rekla dokazi su u Uskoku. Sudac rekao- znaći nemate dokaze kod sebe i presudio u korist INE.

Naravno kada je baš sve tužbe izgubila, onda je tek tada Uskok digao optužnicu protiv lopovluka u INI.

Nama ne trebaju zakoni. Nama treba provođenje zakona.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Legalizacija bespravnih objekata i kupovina birača
« Odgovori #18 : Lipanj 01, 2011, 03:00:59 poslijepodne »
Samo? Kaj je to tak malo? Pa bez toga nejde nikak, kaj opet ne znači da bu s tim išlo, ali to je bar nužni preduvjet da bi se moglo kaj riješiti.

Nemoj biti naivan.

Hrvatska je već za 95% zakonskih stvari usvojila te zakonske okvire, i isti su usklađeni kroz zatvaranja poglavlja u pregovorima sa EU.

Sad te ja pitam - kaj se promijenilo sa svim tim usvojenim poglavljima i zakonskim okvirima?? KAJ??

Pa mi reci i je li to puno ili malo...

E sad, ak nam naš mentalitet dopušta da opet delamo rupe u svemu tome, onda smo si opet sami krivi. Ali da nije EU, ja ne znam dal bi se glede tih zakonodavnih mjera ikaj poduzelo. Bar ne u nekom doglednom roku.

Naravno da smo si sami krivi. A tu ti je i odgovor na silna bajanja kako će nam EU nešto dobro donijeti i napraviti. Istina je da - neće ništa...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Legalizacija bespravnih objekata i kupovina birača
« Odgovori #19 : Lipanj 01, 2011, 03:03:58 poslijepodne »
Nama ne trebaju zakoni. Nama treba provođenje zakona.

Tako je.

A sa ispolitiziranim sudstvom, koje je glavni generator pojma "banana-države Hrvatske", teško se pomaknuti sa mrtve točke...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Jaguar

  • Gost

Master

  • Gost
Odg: Legalizacija bespravnih objekata i kupovina birača
« Odgovori #21 : Siječanj 29, 2013, 09:19:14 prijepodne »
Petrina.......i Primošten.



http://www.sibenik.in/zupanija/primostenci-od-danas-mogu-legalizirati-kuce-besplatno/7875.html
S obzirom da su svi nameti čisto pljačkanje ljudi,ovo podržavam.U Austriji nema komunalne naknade,ali ima porez na imovinu,nama Linič sprema obadvoje.
Možda se naš GRADONAČELNIK dosjeti nečeg ovakvog.Ajmo DRAŽ ! :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
« Zadnja izmjena: Siječanj 29, 2013, 09:23:29 prijepodne Master »

Jaguar

  • Gost
Odg: Legalizacija bespravnih objekata i kupovina birača
« Odgovori #22 : Siječanj 29, 2013, 10:41:52 prijepodne »
Jedno si smetnuo s uma Master, Petrina Primoštenom upravlja tako dobro, u interesu Grada i građana, financijski je ojačao Grad i može si ovo priuštiti, može li Draž s minusima i manjkovima u proračunu te tako lošim upravljanjem Gradom i gradskim financijama ovo priuštiti građanima?

Master

  • Gost
Odg: Legalizacija bespravnih objekata i kupovina birača
« Odgovori #23 : Siječanj 29, 2013, 11:40:26 prijepodne »
Jedno si smetnuo s uma Master, Petrina Primoštenom upravlja tako dobro, u interesu Grada i građana, financijski je ojačao Grad i može si ovo priuštiti, može li Draž s minusima i manjkovima u proračunu te tako lošim upravljanjem Gradom i gradskim financijama ovo priuštiti građanima?
Može ak hoce ! ;)

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Branitelji će dobiti još 10 posto popusta za legalizaciju
« Odgovori #24 : Ožujak 06, 2013, 09:55:14 poslijepodne »
Branitelji će dobiti još 10 posto popusta za legalizaciju
 Gradonačelnik Milan Bandić sinoć je na tribini o legalizaciji bespravnih objekata u Mikulićima građanima obećao još niže troškove legalizacije, najavivši da će na Skupštini zatražiti za branitelje dodatnih 10 posto popusta na komunalni doprinos po kubiku, ali da se niže cijene doprinosa odnose i na kuće i od 500 kubika.
 Ponovio je da svi koji su od 1968. gradili ili dograđivali objekte moraju predati zahtjev do 30. lipnja, u suprotnome kazne su od 500 do tisuću eura.
 –Svi koji prema cenzusu ne plaćaju javni prijevoz bit će oslobođeni komunalnog doprinosa, no moraju taj status dokazati, rekao je Bandić, a na pitanje zašto opet moraju plaćati legalizaciju kad su plaćali samodoprinose u bivšoj državi izjavio je neka predaju papire kojima dokazuju samodoprinos pa će im se to odbiti od naknade za legalizaciju.
http://www.novi-zagreb.hr/index.php?option=com_content&view=article&id=5939:branitelji-e-dobiti-jo-10-posto-popusta-za-legalizaciju-&catid=1:ope&Itemid=100002
wwwg tablice

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Legalizacija bespravnih objekata i kupovina birača
« Odgovori #25 : Ožujak 07, 2013, 09:31:28 prijepodne »
Koja bezobrazna pljačka, demamgogoija i politikanstvo. ne samo Bandića, nego i cijele političke elite, i jednih i drugih!?

Čemu sad građani moraju nešto dokazivati, juruti za papirima, potvrdama otvarati i zatvarati bezbrojna vrata totalno nepokretnoj administraciji po raznim uredima?

Za sve postoje dokazi u državnim uredima i upravi. Zar se grad u posljednjih godina toliko izmjenio, zar je pomrlo svo stanovništvo koje je živjelo u bivšoj državi?
Zašto se konačno ne pokrene taj glomazni uspavani aparat i poćne raditi ono zašto je i postavljen? Toliko puta  smo do sada platili razne doprinose, stabilizacijske poreze, i ine namete koje izmišljaju dokoni političari ? I sve su to uspjeli ulupati u sve samo ne u ono čemu je bilo namjenjeno.

Vrlo lako ustanove i pronađu sve potrebne podatke , uplate i plačanje svih nameta.
Ali da, to nije u redu, treba opet ošišati ovce. I tako u nedogled.
I sada su oni ti koji rade za dobro građana? Sada nam nude nlegalizaciju, legalnu pljačku, za koju su se sjetili sada, a na kraju narod od svega neče imati ništa! jer neka nova garnitura  ima priliku smisliti opet nekaj drugo. I tako u beskonačnost.
A političari se prikazuju kao spasioci! Čega? Koga su spasili?
Nema tu kruha, moj narode.

Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Legalizacija bespravnih objekata i kupovina birača
« Odgovori #26 : Ožujak 10, 2013, 04:06:28 poslijepodne »
Potpis do riječi, to je stvarno legalizacija kriminala sa ciljem zgrtanja novca, nešto slično kao i otkup stanova pred 20+ godina...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”