Autor Tema: Sindikalisti-jalnuški diletanti  (Posjeta: 10432 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Vegi

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 474
  • Karma: +2/-5
Sindikalisti-jalnuški diletanti
« : Travanj 26, 2010, 02:17:47 poslijepodne »
Pa jel moguće da ovaj učiteljski sindikalec tak nekaj more govoriti.
On bi lupal i po zaposlenicima privatnih firmi ...izgleda tom siročeku ni jasno ko mu jasle puni i na čijoj grbači živi. Stvarno mi se ti sindikalisti koji put tak zgade da bi ih najrađe nateral v nekakov privatluk pa da i sami osjete i vide kaj znaći delati (kod) za privatnika.

 http://www.tportal.hr/vijesti/hrvatska/65370/Bozicnice-i-regrese-oduzeti-i-u-privatnim-tvrtkama.html


Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Sindikalisti-jalnuški diletanti
« Odgovori #1 : Travanj 26, 2010, 03:13:48 poslijepodne »
On bi lupal i po zaposlenicima privatnih firmi ...izgleda tom siročeku ni jasno ko mu jasle puni i na čijoj grbači živi. Stvarno mi se ti sindikalisti koji put tak zgade da bi ih najrađe nateral v nekakov privatluk pa da i sami osjete i vide kaj znaći delati (kod) za privatnika.

Niti ih ti hraniš, niti oni žive na tvojoj grbači. To su isprazne i činjenično netočne tvrdnje, koje nije uopće teško dokazati.

A o poštenju i stvarnom punjenju proračuna od tih silnih sopstvenika, redom poštenjaka, doktora kako legalno prevariti državu i ukrasti Majku Božju sa oltara, nećemo sada, jer ne bi bio spreman pošteno i iskreno odgovoriti na samo par pitanja koja bih ti postavio.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Sindikalisti-jalnuški diletanti
« Odgovori #2 : Travanj 26, 2010, 03:35:25 poslijepodne »
Niti ih ti hraniš, niti oni žive na tvojoj grbači. To su isprazne i činjenično netočne tvrdnje, koje nije uopće teško dokazati.
Nisam shvatio - od kojih onda novaca živi taj sindikalac javnih službi ak ne od državnih?
Očito nisam tak dobro upućen ko ti pa bih te zamolio da mi to objasniš.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Sindikalisti-jalnuški diletanti
« Odgovori #3 : Travanj 26, 2010, 03:50:06 poslijepodne »
Nisam shvatio - od kojih onda novaca živi taj sindikalac javnih službi ak ne od državnih?

Očito nisam tak dobro upućen ko ti pa bih te zamolio da mi to objasniš.

Pa živi od državnih. Samo kaj ti nisi država, a netko ti je ispričao onu glupu priču kako si ti gazda svega jer si, eto, platio porez. Možda se smatraš robovlasnikom parsto tisuća ljudi koji su na državnom proračunu zato jer si ti, eto i opet, platio nekakav porez, o kojemu sada, ako i o njegovom iznosu i poštenom prikazu, nećemo...

Ti si samo jedan segment kruženja novca, bez velikih mogućnosti da o njemu odlučuješ, osim u djeliću kada je isti u tvom džepu.

I ja sam državni službenik, ali i ja plaćam porez, ja vršim potrošnju kojom pak ti dobivaš lovu za svoje trošenje, novac kruži. Imaš obveze prema državi, nikoga od njih ti ne plaćaš (to je glupost, kao da ja uđem u Konzum i velim blagajnici da "ja nju plaćam" zato jer kupujem tamo, a od te dobiti ostvarene mojom kupnjom će ona dobiti plaću...!), jer da plaćaš mogao bi i odlučivati o njima, no - ne odlučuješ (kao ni ja o toj blagajnici)!

Ti imaš obveze prema državi propisane zakonima, a ne prema meni, država sama odlučuje na što će te novce trošiti. Kada plaćaš porez, plaćaš puno stvari koje uzimaš zdravo za gotovo, ali koje baš i nisu zdravo za gotovo, jer mogu biti drugačije i puno lošije za tebe osobno, za tvoje slobode, za sigurnost tebe i tvoje obitelji, tvojeg poslovanja i svega ostaloga. BTW, misliš li da bi ti mogao postojati i raditi bez rada učitelja ili policije??

Kada je Vegi već spomenuo učitelje - ti "siročeki" su stvorili njega takvim kakav je, da sam sebe može uvjeravati kako je jako izobražen, školovan i pametan, a očito bi to po njemu trebalo biti uništeno i poniženo jer to, eto - njemu više ne treba, pa ga za iste zabole neka stvar. A to nije nimalo "učen" i inteligentan stav.

BTW, ako Vegiju nije nekaj jasno, neka se malo interesira kako je to vani, neka malo prouči kako npr. funkcionira IG Metall, najjači njemački sindikat, i koja prava i principi vrijede ZA SVE kada je jedna grana privrede ugrožena i kada se uvode mjere za izlazak iz krize. Sa naglaskom na onaj dio "ZA SVE"...
« Zadnja izmjena: Travanj 26, 2010, 03:52:20 poslijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline dobola

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 229
  • Karma: +1/-0
  • Imagine
Odg: Sindikalisti-jalnuški diletanti
« Odgovori #4 : Travanj 26, 2010, 05:03:35 poslijepodne »
Jel istina da neka predsjednica sindikata ima plaču netto 10.000,00 kuna i da je pravomoćno osuđena na zatvor?
Koji je to sindikat ?
Ko to tamo peva?

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Sindikalisti-jalnuški diletanti
« Odgovori #5 : Travanj 26, 2010, 06:37:45 poslijepodne »
Pa mislim da je Ana Knežević, predsjednica SSSH, nedavno optužena na uvjetnu zatvorsku kaznu, ali još nije pravomoćna jer su uložene žalbe...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Vegi

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 474
  • Karma: +2/-5
Odg: Sindikalisti-jalnuški diletanti
« Odgovori #6 : Travanj 26, 2010, 09:41:04 poslijepodne »
Sledge, lupetaš načelne gluposti, a pritom zaboravljaš da netko stvara "živi" novac koji onda kroz sva davanja puni jasle od kojih državni, javni i lokalni aparat živi i zaista dio preusmjerava opet nazad. Činjenica jest da svi svojim radom zarađujemo, ali razlika između državnog ili ti javnog sektora je u tome što samo cucla i traži svoja prava i pritom radi slabo ili nikako, a privatni , barem onaj koji ne radi samo za državu stvara živu lovu  i pritom zaposlenike u tom privatnom sektoru nitko ne pitak kak im je. Prava u privatnom sektoru ne postoje, postoji samo pravo na rad i to dok možeš izvršavati svoje šljakerske obveze , odnosno zaraditi za svoju plaču, zaraditi za državu i zaraditi za gazdu i tek kad sve to svojim radom zaradiš tek tada se možeš u privatnom sektoru nadati nekom regresu ili božićnici i to samo ak ti je gazda donekle normalan poslovni subjekt.
Stoga moju ogorčenost ovakvim sindikalnim potezima nemoj shvaćati osobno, djelovanje po principu ak je meni krava crkla nek onom koji me hrani crkne i njegova ne vodi ničemu dobrom.

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Sindikalisti-jalnuški diletanti
« Odgovori #7 : Travanj 26, 2010, 09:49:22 poslijepodne »
On bi lupal i po zaposlenicima privatnih firmi ...

To je totalna glupost, privatna firma je privatna firma, ali direktor svojim radnicima hoće kupiti BMW za božićnicu tko mu to može zabraniti? Ako neka firma odlično posluje zbog i ako nagrađuje svoje radnike to je razlog za zadovoljstvo, a ne za kažnjavanje.

U privatnom sektoru nema kolektivnih ugovora i zajedničkih prava, ako se privatniku radnik ne isplati on će dobiti otkaz bez pardona.

Što bi taj Laktašić rekao da mu netko uđe u kuću i uzme neku vrijednu stvar? A on radi upravo to, dira u privatnu svojinu.


Offline Vegi

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 474
  • Karma: +2/-5
Odg: Sindikalisti-jalnuški diletanti
« Odgovori #8 : Travanj 26, 2010, 11:02:15 poslijepodne »
Upravo tako Stjepane, o tome ja i govorim.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Sindikalisti-jalnuški diletanti
« Odgovori #9 : Travanj 27, 2010, 09:53:30 prijepodne »
Dečki - u pravu ste! U onom idealističkom, teoretskom dijelu.

No praksa naših vrlih privatnika je sasvim drugačija, i svodi se na maksimalno zloupotrebljavanje kilavih i nedorečenih zakonskih propisa (naravno, bez ikakve moralnosti i karaktera poslovanja naspram svojim zaposlenicima), a kome je i to skučeno - muljaže i onozakonsko kemijanje isto je uvelike pravilo ponašanja...

Naravski - svaka čast poštenim privatnicima, koji imaju obzira, morala i karaktera u ponašanju i odnosu prema svojim zaposlenicima, i bez liječenja kompleksa i iživljavanja svakojake vrste na radnicima... no nekako sam siguran da su takvi - na žalost - ne samo rijetki, već toliko rijetki da je to za Ripleya...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Bilaj

  • Gost
Odg: Sindikalisti-jalnuški diletanti
« Odgovori #10 : Travanj 27, 2010, 10:41:25 prijepodne »
Sleđ, ja kao privatnik i pretežiti izvoznik zarađujem za ovu državu.

I to zarađujem "žive novce". A kaj ja imam od države. Negdje dobro a negdje loše, ali najčešže loše. Npr koliko se plati svih tih poreza. A npr koliko dugo se čekaju uvijeti gradnje (odnosno ex građevinsku).

Za cijelu tu proceduru se plati oko 10 k Eura a kaj se dobije. Dobije se godinu i pol čekanja i navlačenja za kojekakve dokumente.
Sleđ, reci mi jel bi ti kupio auto da moraš platiti brdo love samo da dobiješ odobrenje da ga kupiš i moraš se natezati ohoho radnih dana + moraš sve to čekati godinu i pol.

U npr slovačkoj koja je grozna po izdavanju građevinskih moraš čekati samo 6 mjeseci i platiti između 500 i 700 eura. To je za nas SF.

Jednom sam slušao jednu emisiju o tržištu i o komunizmu. Uglavnom sve siromašne zemlje se uglavnom temelje na renti a ne na zarađivanju. Što to znači. Netko nešto želi napraviti, e onda treba nekome nešto platiti (ne govorimo legalno ili ilegalno). I to je ta renta. Tako država kod nas sjede. Ha želiš graditi daj rentu.
Ha želiš otvoriti kafić, ha plati ZAMP, turističku rentu, prihod šumama, prihod vodama, slivne vode, spomeničku rentu.

I što je najgore oni koji se bore za vlas smatraju da čim dođu na vlast da imaju pravo na rentu svog položaja na vlasti i čine sve da se obogate na račun toga.

A pak da je taj relikt komunizma. U komunizmu nije bilo bitno da se stvori profit, da se proizvode proizvodi. Bilo je bitno da se stvori moč i da se generira još više moći. I to je i sada stvar. država sa svim svojim propisima generira svoju moč i defakto ubija poduzetništvo i stvaranje novih vrijednosti. Pa kud završimo završimo.

Jednako tako nam je u brodogradnji. Radnici i sindikalisti štrajaku a njih 6000 je stvorilo gubitke da svaki radnik u hrvatskoj za njihove gubitke mora platiti 8,700 kuna godišnje. Jedna i pol plača za te radnike.
Isto tako čuo sam da u brodogradilištima postoji na čak 60 radnika jedan sindikalist. Pa di toga ima. I te radnike i te sidikaliste mi plačamo.
Svako malo sindikati govore da žele imati brodogradnju. A kaj već 15 godina od brodogradnje mi imao samo gubitke.

Ja sam za to da imamo brodogradnju jer više ništa se od složenih i velikih proizvoda ne izvozi iz hrvatske. Ali zašto bi mi imali išta od te proizvodnje kada ona nije u 15 godina izuzev uljanika ama baš ništa uspjela proizvesti. Ja bi rađe ovih 8,700 kuna koje ću opet ja extra morati platiti za brodogradnju dao uljaniku izravno nego da se trpaju u ostale gubitaše.

I najgora stvar je kod sindikalaca to što oni ne žele shvatiti (baš kao i večina političara) da ako se nekome pomaže da se onda oduzima nekom drugom. Ako se nekom pomaže ti izravno ideš uništavati nekog drugog koji je uspješan. I tako par puta pa više nemaš uspješnog radnika kojem možeš uzimati nego si stvorio neradnika koji samo zna da treba malo sindikata koji će napraviti frku i od nekuda će se stvorit novci za tog neradnika.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Sindikalisti-jalnuški diletanti
« Odgovori #11 : Travanj 27, 2010, 11:09:50 prijepodne »
Tvoj odgovor je smjesa osobnih frustracija i nepravedne generalizacije.

Sve kaj navodiš smeta i mene. I ja sam da se jako puno toga makne i promijeni. No pozicija sindikalca nije isto kao i pozicija članova sindikata, o čemu ja govorim.

I nije baš da nitko iz državnih službi ne stvara živu lovu,, jer ju se stvara puno, dapače 40% državnih prihoda uprihodile su državne službe. I to "cash", a nemoj sada da moram ići nabrajati tko sve , gdje i na koji način. Dobar dio stvaraju i velkike firme, koje ne možemo knjižiti pod privatne poduzetnike.

I na kraju - nisam dobil ni jedan odgovor glede poštenog odnosa i zakonskog poštivanja od strane privatnika. Ne jedan frend, od kojih mnogi i jesu privatnici, rekli su mi - "da mi poštujemo zakon, propali bi!"

Veli tak frend čiji radnici su prijavljeni na minimalac, a on kupuje vikendicu, auto i uživa u životu...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Bilaj

  • Gost
Odg: Sindikalisti-jalnuški diletanti
« Odgovori #12 : Travanj 27, 2010, 11:39:44 prijepodne »
I na kraju - nisam dobil ni jedan odgovor glede poštenog odnosa i zakonskog poštivanja od strane privatnika. Ne jedan frend, od kojih mnogi i jesu privatnici, rekli su mi - "da mi poštujemo zakon, propali bi!"

Veli tak frend čiji radnici su prijavljeni na minimalac, a on kupuje vikendicu, auto i uživa u životu...

I opet kaj radi tu država i državni službenici. Ništa, samo generiraju novi lopovluk. A za to su dobro plačeni.

Npr treba gledati relacije. Ako se dobro sječam, njemačka ima 5,5 % državnih službenika, Slovenija 7,7% državnih službenika a hrvatska 8,9% I to od ukupnoj broj stanovnika a kada se pogleda sa relacijama zaposlenih onda to ispada još gore.

Tak puno državnih službenika a ništa ne rade.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Sindikalisti-jalnuški diletanti
« Odgovori #13 : Travanj 27, 2010, 12:08:06 poslijepodne »
I opet kaj radi tu država i državni službenici. Ništa, samo generiraju novi lopovluk. A za to su dobro plačeni.

Tak puno državnih službenika a ništa ne rade.

Gledaj, ovak kak ti to vidiš - generalizirajuće i uvredljivo - svodiš se na način razmišljanja nekih forumaš(ic)a ovdje, a protiv takvog činjenično netočnog i bedastog stava se neću boriti niti o tome raspravljati, jer sa generalnim umišljajima i nečijim predrasudama nemam namjeru gubiti vrijeme.

Niti su dobro plaćeni, niti nije da ništa ne rade, niti generiraju nekakav lopovluk. I ja sam frustriran nekima, no neću reći da nitko ništa ne radi. To je ipak debelo pretjerano. I debelo nepravedno.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Bilaj

  • Gost
Odg: Sindikalisti-jalnuški diletanti
« Odgovori #14 : Travanj 27, 2010, 01:00:57 poslijepodne »
Gledaj, ovak kak ti to vidiš - generalizirajuće i uvredljivo - svodiš se na način razmišljanja nekih forumaš(ic)a ovdje, a protiv takvog činjenično netočnog i bedastog stava se neću boriti niti o tome raspravljati, jer sa generalnim umišljajima i nečijim predrasudama nemam namjeru gubiti vrijeme.

Ali Sleđ, država nam je, kada bi dao jednu ocjenu, na žalost sve lošija i lošija i svi nas prestižu.

Znam da je se ne može generalizirati. Treba gledati svaki slučaj pojedinačno. Npr ne tako davno je u zadru bila izbačena statistika ljudi s najviše prometnih prekršaja. Našli su nekog tipa od 21 godinu kaj u zadnje tri godine ima 91 prekrašaja u prometu.
I sada kaj da kažem- policija ga je 91 puta ulovila u prekšaju (znaći skoro svaka dva tjedna)
Sudstvo ga nije sankcioniralo da ne čini više prekršaje.

I kaj bi se onda moglo zaključiti osim da cijelokupna država u globalu ne radi kak treba.

P.S.: Kaj se tiče broja zaposlenih u državnim službama. To je činjenica a ne generaliziranje. I sam si bio vani i sam znaš da tamo državne službe bolje rade svoj posao.