Autor Tema: Popis branitelja  (Posjeta: 37431 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

plemenitashica

  • Gost
Popis branitelja
« : Siječanj 02, 2010, 10:28:38 poslijepodne »
Nego, bi li mi netko objasnio stav kandidata za predsjednika - Josipovića koji kaže da ima pravo kao predsjednik i da će to pravo iskoristiti, da se objavi popis branitelja.
Možda opet nisam dobro razumjela, (čujem vijesti usput) da će tražiti da zapovjednici postroje svoje postrojbe ili tak nekak.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Popis branitelja
« Odgovori #1 : Siječanj 02, 2010, 10:38:20 poslijepodne »
Nego, bi li mi netko objasnio stav kandidata za predsjednika - Josipovića koji kaže da ima pravo kao predsjednik i da će to pravo iskoristiti, da se objavi popis branitelja.
Možda opet nisam dobro razumjela, (čujem vijesti usput) da će tražiti da zapovjednici postroje svoje postrojbe ili tak nekak.

Da to je njegova izjava koju sam ćuo na vijestima.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Tur

  • Gost
Odg: Popis branitelja
« Odgovori #2 : Siječanj 03, 2010, 07:30:01 prijepodne »
Raditi takav popis poprilično je nezahvalno. Em bi bilo bi dosta lažnih branitelja, em bi bilo nekih koji su puno pridonjeli Domovinskom ratu, a neće se naći na popisu.

Offline dobola

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 229
  • Karma: +1/-0
  • Imagine
Odg: Popis branitelja
« Odgovori #3 : Siječanj 03, 2010, 01:43:00 poslijepodne »
Nego, bi li mi netko objasnio stav kandidata za predsjednika - Josipovića koji kaže da ima pravo kao predsjednik i da će to pravo iskoristiti, da se objavi popis branitelja.
Možda opet nisam dobro razumjela, (čujem vijesti usput) da će tražiti da zapovjednici postroje svoje postrojbe ili tak nekak.

Njegova izjava za javnost može se dvojako tumačiti. Ili sadašnji predsjednik laže i glumi cirkusanta kad proziva tadašnji ministricu, a sadašnju premijerku javni tražeći da se objavi popis samo iz razloga da joj napakosti jer je svjestan da nema ovlasti to tražiti ili je svjestan svojih ovlasti ali ih neće koristiti jer bi mogao nahebat ako počne čačkati mečku pošto i sam ima 2kg putra na glavi. Ko bi to sad znao? Više mi igra ova druga varijanata jer ako ima ovlasti a ne inzistira na njihovoj primjeni onda mi tu nešto smrdi.
Ko to tamo peva?

plemenitashica

  • Gost
Odg: Popis branitelja
« Odgovori #4 : Siječanj 03, 2010, 01:56:56 poslijepodne »
Osim toga što dalje godine prolaze, to je teše dokazati, kaj ne?
Pa ne sjećam se kaj sam jela na Štefanje, a di bi mogla vjerovati nekome da je siguran gjde je bio i kaj je radio prije skoro 20 godina u nekoj od zabiti za koje nije niti ikada prije, a niti poslije čuo.
Jel tak, ili se varam?

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Popis branitelja
« Odgovori #5 : Siječanj 03, 2010, 02:53:00 poslijepodne »
Varaš se. To nije isto.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline spoofy

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 125
  • Karma: +0/-0
Odg: Popis branitelja
« Odgovori #6 : Siječanj 03, 2010, 03:57:51 poslijepodne »
Osim toga što dalje godine prolaze, to je teše dokazati, kaj ne?
Pa ne sjećam se kaj sam jela na Štefanje, a di bi mogla vjerovati nekome da je siguran gjde je bio i kaj je radio prije skoro 20 godina u nekoj od zabiti za koje nije niti ikada prije, a niti poslije čuo.
Jel tak, ili se varam?

Varaš se, itekak se varaš. Ak si bila u takvoj situaciji u nekoj tam zabiti itekak je se sečaš. Problem je zaboraviti tak nekaj a ne sjetiti se. Večina nas bi najradije zaboravila da može.

plemenitashica

  • Gost
Odg: Popis branitelja
« Odgovori #7 : Ožujak 22, 2010, 11:09:46 poslijepodne »
Raditi takav popis poprilično je nezahvalno. Em bi bilo bi dosta lažnih branitelja, em bi bilo nekih koji su puno pridonjeli Domovinskom ratu, a neće se naći na popisu.

'Registar će biti prvi korak. Rekao sam predsjedniku da nisam sreo ni jednoga branitelja koji je protiv objave.

Zajednički cilj im je, navodi, i postrojavanje ratnih brigada, kada će naposljetku postati bjelodano 'tko je Hrvatsku branio s puškom u ruci, a tko u uredu'.

Nema branitelja koji ne bi volio časno stati ispod zastave, doživjeti da ga postroji njegov zapovjednik. Tamo će se pokazati tko je branitelj, a tko nije.


http://www.tportal.hr/vijesti/hrvatska/60393/Registar-branitelja-stavit-cemo-na-internet.html

Da li to znači da se ipak može objaviti?

Šteta što nisam postavila anketu što forumaši misle da li je potrebno objaviti popis.
Moderatori - možete li naknadno postaviti anketu u ovaj podnaslov?

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Popis branitelja
« Odgovori #8 : Ožujak 23, 2010, 07:40:39 prijepodne »
Mislim da je to jedini način da se barem malo ispravi nepravda koja je nanesena braniteljima,Ali baš braniteljima ,a ne svima onima koji se kite tuđim jadom
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

hornet34

  • Gost
Odg: Popis branitelja
« Odgovori #9 : Ožujak 23, 2010, 08:07:11 prijepodne »
teško da je to provedivo,jer bi trebalo raditi na način " izbaci uljeza",a po mojem mišljenju takvih je glumaca čak možda više nego onih ljudi koji su stvarno zaslužni da im se javno zahvali na sudjelovanju u domovinskom ratu...

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Popis branitelja
« Odgovori #10 : Ožujak 23, 2010, 11:09:42 prijepodne »
Po mojem to je sasvim neophodno da se napravi lista branitelja. Zato svaka čast predsjedniku za trud. Ali ne vjerujem (još) da bu to kaj. Ti lažni branitelji su dost organizirani i ne prezaju ni od čega. Prava beskrupulozna mafija.

Ak predsjednik nemre to sa svojim ovlastima napraviti, onda u svakom slučaju može uz pomoć svojih veza napraviti bar neku privremenu neoficijalnu listu. Kaj je najvažnije, time može započeti diskusije i tako bi se na neki način primorala premijerka da nešto napravi u tom pogledu. I to je fajn, nemojmo se zavaravati kaj on sa svojim ovlastima može.

Ne želim znati kolko love država na te ljude gubi.

Zakaj sama premijerka to ne želi riješiti? Očito je da ti lažni branitelji imaju jak lobi. Ili se samo boji za svoj život?

A dokazati bi se to lako moglo.

Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: Popis branitelja
« Odgovori #11 : Ožujak 23, 2010, 11:39:27 prijepodne »
Citat:
Pa ne sjećam se kaj sam jela na Štefanje

Kako možeš uspoređivat Šefanje sa domovinskim ratom...???..trkeljaš i lupaš kao obično...Kotrmanović koji je na Sinjskoj alci 2003 poručio Račanu da će ga pojesti crne vrane (i jesu) sad je glavni SDP-ov faktor za branitelje ....sinoć je u Otvorenom ispao totalni tenkre...došao je nepripremljen, neuvjerljiv,  bez ijednog smislenog normalnog argumenta zašto da objaviti registar ..na kraju pod salvom argumenata sa druge strane zašto ne naglo je promijenio priču...bez veze...tko to još može pušiti...????...plemenitašica????

Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: Popis branitelja
« Odgovori #12 : Ožujak 23, 2010, 11:43:18 prijepodne »
[quoteZakaj sama premijerka to ne želi riješiti?][/quote]

Pitaj broj 1, usput protupitenje, zakaj to SDP-ova koalicija nije riješila u periodu od 2000 do 2003...???

JosipJoža

  • Gost
Odg: Popis branitelja
« Odgovori #13 : Ožujak 23, 2010, 12:30:20 poslijepodne »
Dok je kuća puna svi zadovoljni i siti, međutim kad se sprazni svi gunđaju i svi su nezadovoljni.
E možda tada nije bilo vrijeme za to, kao država nismo bili ni spremni za takve poteze,
Hrvatska se i dalje demokratizira i kako se ona više demokratizira tako dolaze i određene teme na dnevni red.
Isto tako bi mogli postaviti pitanje zašto Račan nije izručio generale nego je to kasnije napravio HDZ?
Jasno je svakom pametnom da za određene probleme treba sazreti vrijeme da se nešto napravi, kada je u pitanju Domovinski rat, jer je on sam po sebi uvijek osjetljiva tema, sve ide kako se zamlja više i brže demokratizira, tako se i ta problematika brže i rješava. To je zakon spojenih posuda.
Uz to sada se i u ovoj krizi najbolje vidi koliko je opterećenje za državu toliko mirovina i braniteljskih povlastica, kada su u pitanju oni koji to nisu zaslužili a u ovoj zemlji je zasigurno oko 200000 takvih.

I upravo iz tog razloga treba ustrajati na Registru branitelja, koji će svi pravi branitelji podržati i biti će im čast naći se u tom Registru, za razliku od onih koji viču protiv Registra ali samo oni znaju zašto i iz kog razloga viču.

I samo tako možemo doći zaista do situacije da se vidi tko je stvarno branitelj a tko je na razne načine došao do braniteljskog statusa i braniteljske mirovine, da se odvoje oni koji su se borili u rovu i oni koji su radili na izdavanju lažnih Putovnica u Zagrebu na Velesajmu a stekli su braniteljske statuse i mirovine.
« Zadnja izmjena: Ožujak 23, 2010, 12:33:26 poslijepodne JosipJoža »

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Popis branitelja
« Odgovori #14 : Ožujak 23, 2010, 12:33:01 poslijepodne »
Pitaj broj 1, usput protupitenje, zakaj to SDP-ova koalicija nije riješila u periodu od 2000 do 2003...???

Je. štima, i to tvoje pitanje (koje nije nikakvo protupitanje) je na mjestu. To samo dokazuje kolko je taj lobi jak. Ali ako bu naš sadašnji predsjednik nekaj uspel na tu temu poduzeti, makar samo da se počne diskutirati i malo po malo rješavati to pitanje, onda mu svaka čast. Time bi dokazal da stvarno ima muda. To je po mojem najopasnija tema danas u Hrvatskoj. Ali i jedna od najvažnijih, ako ne i najvažnija.