Autor Tema: Zašto ću ja dati svoj glas prof. Josipu Jurčeviću?  (Posjeta: 10440 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: Zašto ću ja dati svoj glas prof. Josipu Jurčeviću?
« Odgovori #15 : Prosinac 22, 2009, 08:30:20 prijepodne »
Mesić je uvjetno rečeno demokratizirao Hrvatsku, spasio od izolacije u svakom pogledu, da je bio idealan nije i imao je pogreški, Vesna Pusić dovoljno pametna, intelegentna, hrabra i odlučna da uvede kvalitetno Hrvatsku u EU koja nam je neizbježna, zasigurno bolje negoli najveći broj kandidata u kampanji.

Mesić je što? Mesić ne da je demokratizirao Hrvatsku nego je učinio upravo suprotno. Postali smo EU robovi, ali najgore od svega toga je što mislimo da smo slobodni. Mesić je toliko štete nanio ovom narodu u godinama mandata da će to biti jako teško ikada ispraviti.

Vesna Pusić pametna, inteligentna i još k tome hrabra? Hrabra da, ali za skinuti gaće. Ulazak je neizbježan, da. Ali zato jer smo im to dopustili. Sad će mi zamjeriti vječni Europljani, liberali i borci za ljudska prava, ali da je Tuđman živ, oni bi nama jeli iz ruke!


Mesić ili Burduš (narod ga tak zove od milja) prije 1990 je zdušno podrivao i rušio bivši politički Hrvatski kadar u cilju da zasjedne na tron u Beogradu..to mu je i uspjelo no kratko je trajalo. Tuđman je pao pod utjecaj desne Hercegovačke dijasporske struje koju je predvodio Gojko Šušak a koja se borila za neovisnost bez mogućnosti bilo kakve konfederacije tj. mirnog rješenja odvajanja. Šušak je Mesiću takvom politikom pomrsio zamisao. Kad su prekinute sve veze Mesić se vraća u Zagreb, te nezadovoljan svojim statusom nakon neuspjelog puča osniva svojim prijateljem Manolićem HND....zašto to pričam?...ma nikakove razlike nema između Tuđmana i Mesića...oba su shebala Hrvatsku, tj. vratili ju povijesno 100 godina natrag...još jedino što je preostalo je da Hrvatski političari posegnu za pričom da su stupili u kontakt sa profesorom iz filma "povratak u budućnost"  koji je obećao napraviti stroj kojim će Hrvate vratiti natrag ..

Bilaj

  • Gost
Odg: Zašto ću ja dati svoj glas prof. Josipu Jurčeviću?
« Odgovori #16 : Prosinac 22, 2009, 09:20:16 prijepodne »
Mesić je uvjetno rečeno demokratizirao Hrvatsku, spasio od izolacije u svakom pogledu...

Stavio je hrvatsku u podređen položaj onog trena kada je otvorio sve vojne i državne arhive svim stranim tajnim službama.
To ne radi ni jedna jedina zemlja, ni jedan predsednik osim našeg Mesića. Strane službe ne otvaraju svoje arhive punih 50 godina a tada samo i jedino ako to njima ne šteti. A Mesić je sve arhive dao svima što je ravno veleizdaji i za što bi odgovarao u svakoj zapadnoj zemlji. Toliko o njegovom spašavanju hrvatske.
« Zadnja izmjena: Prosinac 22, 2009, 09:30:43 prijepodne Bilaj »

Tur

  • Gost
Odg: Zašto ću ja dati svoj glas prof. Josipu Jurčeviću?
« Odgovori #17 : Prosinac 22, 2009, 09:22:40 prijepodne »
Odabir Pusićke za predsjednicu bi značio nastavak Mesićeve politike.

JosipJoža

  • Gost
Odg: Zašto ću ja dati svoj glas prof. Josipu Jurčeviću?
« Odgovori #18 : Prosinac 22, 2009, 10:16:43 prijepodne »
Odabir Pusićke za predsjednicu bi značio nastavak Mesićeve politike.

Dobro, kad je to sve tako kako Vi kažete, objasnite mi činjenicu zašto je Mesić najpopularniji političar u Hrvatskoj zadnjh 10 godina, po svim anketama koje su u tom razdoblju rađene, Vi pak, Vas nekolicina itekako držite do anketa koliko vidim.

To dokazuje da je ipak većina građana ove zemlje za svjetlo na kraju tunela.
EU?
Pa mi smo ušli u EU 90-ih odnosno kada je sve rasprodano i pušteno evropljanima, sada nam i ne preostaje ništa drugo nego biti dio te EU ili  pusti otok u toj i takvoj EU.
Osim toga gospon Tur i Vi će te se radovati EU, samo  jedan primjer:
Kupiti će te Auto i umjesto 20000 eur koštati će Vas 10000 eur  te će te moći voziti solidan auto a ne krš od auta.
Banke Vam neće drapati kamate, država carinu, itd. Dakle profitirati će te i uživati će te u tome, znam sigurno, ali važno je da se Vi sada kao pravi Hrvatina zalažete protiv EU i Vesne Pusić. Takav smo mi narod. Uzmi sve što ti život pruža.
Ljudi moji pa mi živimo u 21 Stoljeću gospodnjem. Neki od Vas su zaista u filmu " povratak u budućnost " samo su se curiknuli par stoljeća unatrag.

JosipJoža

  • Gost
Odg: Zašto ću ja dati svoj glas prof. Josipu Jurčeviću?
« Odgovori #19 : Prosinac 22, 2009, 10:18:32 prijepodne »
Odabir Pusićke za predsjednicu bi značio nastavak Mesićeve politike.
Jednim dijelom da, ne u potpunosti a to sve skupa znači boljitak i prosperitet za Hrvatsku a Hrvati će biti sretan i zadovoljan Narod. Živjeli!

JosipJoža

  • Gost
Odg: Zašto ću ja dati svoj glas prof. Josipu Jurčeviću?
« Odgovori #20 : Prosinac 22, 2009, 10:23:03 prijepodne »
Mesić je uvjetno rečeno demokratizirao Hrvatsku, spasio od izolacije u svakom pogledu, da je bio idealan nije i imao je pogreški, Vesna Pusić dovoljno pametna, intelegentna, hrabra i odlučna da uvede kvalitetno Hrvatsku u EU koja nam je neizbježna, zasigurno bolje negoli najveći broj kandidata u kampanji.

Mesić je što? Mesić ne da je demokratizirao Hrvatsku nego je učinio upravo suprotno. Postali smo EU robovi, ali najgore od svega toga je što mislimo da smo slobodni. Mesić je toliko štete nanio ovom narodu u godinama mandata da će to biti jako teško ikada ispraviti.

Vesna Pusić pametna, inteligentna i još k tome hrabra? Hrabra da, ali za skinuti gaće. Ulazak je neizbježan, da. Ali zato jer smo im to dopustili. Sad će mi zamjeriti vječni Europljani, liberali i borci za ljudska prava, ali da je Tuđman živ, oni bi nama jeli iz ruke!


Mesić ili Burduš (narod ga tak zove od milja) prije 1990 je zdušno podrivao i rušio bivši politički Hrvatski kadar u cilju da zasjedne na tron u Beogradu..to mu je i uspjelo no kratko je trajalo. Tuđman je pao pod utjecaj desne Hercegovačke dijasporske struje koju je predvodio Gojko Šušak a koja se borila za neovisnost bez mogućnosti bilo kakve konfederacije tj. mirnog rješenja odvajanja. Šušak je Mesiću takvom politikom pomrsio zamisao. Kad su prekinute sve veze Mesić se vraća u Zagreb, te nezadovoljan svojim statusom nakon neuspjelog puča osniva svojim prijateljem Manolićem HND....zašto to pričam?...ma nikakove razlike nema između Tuđmana i Mesića...oba su shebala Hrvatsku, tj. vratili ju povijesno 100 godina natrag...još jedino što je preostalo je da Hrvatski političari posegnu za pričom da su stupili u kontakt sa profesorom iz filma "povratak u budućnost"  koji je obećao napraviti stroj kojim će Hrvate vratiti natrag ..

Muha, ima te Vi svog većeg Burduša, dajte nam malo spominjite o njemu i kak je bilo v Gorice na skupu, slikice, da vidimo tog Burduša kojeg Hrvati sada zovu
"moj najme" i šta je pametnog kazao, koji je ipak prerastao i Burduša Mesića.

Bilaj

  • Gost
Odg: Zašto ću ja dati svoj glas prof. Josipu Jurčeviću?
« Odgovori #21 : Prosinac 22, 2009, 11:25:44 prijepodne »
Osim toga gospon Tur i Vi će te se radovati EU, samo  jedan primjer:
Kupiti će te Auto i umjesto 20000 eur koštati će Vas 10000 eur  te će te moći voziti solidan auto a ne krš od auta.
Ovo je da svi prostite blentavo. Poreze i carine i sva opretečenja treba uvoditi na one stvari koje se ne proizvode u hrvatskoj i tim novcem maksimalno poticati hrvatske proizvode koje se izvoze.

Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: Zašto ću ja dati svoj glas prof. Josipu Jurčeviću?
« Odgovori #22 : Prosinac 22, 2009, 11:29:52 prijepodne »
Joža, pogle kak je Burduš bil hrabar...
Okupilo se oko 300 članova familija hrvatskih političara. Svuda naokolo koferi, torbe, ranci, saksije sa cvećem... Vidim, sprema se bežanija! Čim sam izašao iz automobila, sa udaljenosti od otprilike 50 metara obratio mi se prodornim glasom Stipe Mesić: „Jooožaaaaa, jesu li se spustili specijalci". „Jeeeesuuuu", odgovorim mu ja.

http://www.pressonline.rs/sr/vesti/vesti_dana/story/58432/SENZACIONALNO%3A+Hrvatska+htela+rat%2C+prvi+smo+napali+Srbe%21.html

JosipJoža

  • Gost
Odg: Zašto ću ja dati svoj glas prof. Josipu Jurčeviću?
« Odgovori #23 : Prosinac 22, 2009, 12:25:08 poslijepodne »
Osim toga gospon Tur i Vi će te se radovati EU, samo  jedan primjer:
Kupiti će te Auto i umjesto 20000 eur koštati će Vas 10000 eur  te će te moći voziti solidan auto a ne krš od auta.
Ovo je da svi prostite blentavo. Poreze i carine i sva opretečenja treba uvoditi na one stvari koje se ne proizvode u hrvatskoj i tim novcem maksimalno poticati hrvatske proizvode koje se izvoze.

da prostite ne bi li bilo bolje zaštiti one prozvode koje proizvodimo u Hrvatskoj a uvozimo ih nemilice, te tako rušimo domaću proizvodnju i konkurentnost ono malo što proizvodimo.


Bilaj

  • Gost
Odg: Zašto ću ja dati svoj glas prof. Josipu Jurčeviću?
« Odgovori #24 : Prosinac 22, 2009, 03:51:59 poslijepodne »
Ako skidaš porez/namete na uvozne stvari, a s ovim tvojim prijedlogom upravo to i radiš, onda taj nedostatak novaca možeš samo nadoknaditi samo oporezivanjem domaćih proizvoda.

Stoga da je blentavno jest. Ali blentavo je samo za nas koji živimo u hrvatskoj, za one u EU je super- oni proizvode i izvoze aute u Hrvatsku.

Stoga drži visoke poreze na uvozne stvari a domaće ćim manje optereti. Zato treba skidati doprinose na plaču a dizati PDV i trošarine na uvoznu robu.

JosipJoža

  • Gost
Odg: Zašto ću ja dati svoj glas prof. Josipu Jurčeviću?
« Odgovori #25 : Prosinac 22, 2009, 04:07:13 poslijepodne »
Ako skidaš porez/namete na uvozne stvari, a s ovim tvojim prijedlogom upravo to i radiš, onda taj nedostatak novaca možeš samo nadoknaditi samo oporezivanjem domaćih proizvoda.

Stoga da je blentavno jest. Ali blentavo je samo za nas koji živimo u hrvatskoj, za one u EU je super- oni proizvode i izvoze aute u Hrvatsku.

Stoga drži visoke poreze na uvozne stvari a domaće ćim manje optereti. Zato treba skidati doprinose na plaču a dizati PDV i trošarine na uvoznu robu.

gospon Bilaj, se mi nismo razumjeli?

Podići carinu na uvoz onoga što mi imamo u Hrvatskoj, ne na domaći proizvod.
Dakle ako uvozimo jabuke, carini ih maksimalno da se ne isplati uvoziti i tada će goričke jabuke biti prodane.
I takvih milijun proizvoda koje uvozimo.
Pustite Auta njih i tako ne proizvodimo.

Offline Muzh

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 152
  • Karma: +0/-0
Odg: Zašto ću ja dati svoj glas prof. Josipu Jurčeviću?
« Odgovori #26 : Prosinac 22, 2009, 04:41:17 poslijepodne »
Ni basch za ovu temu al ste me sposchtovani kolege forumaschi na to naveli :)

Ja se slazhem s tim da je v sakom sluchaju treba uvesti velike carine na ves uvoz stvari tere se moreju proizvesti doma ali se nebi ogranichil samo na to. Uvel bi carine i na technologije tere nimamo ali imamo strateschki plan jeh razviti. Na primer oporezival bi aute i te bi peneze daval za poticaj tvrtkami kaj se bave razvojem alternativnih vozila (plovila, letala).

Vech imamo onoga choveka v Sisku kaj je pochel delati elektromobile. To je potez za buduchnost.

Kaj mislite zakaj su zapadnaki schkarterali Hummera, Saaba, Jaguara i tak dale? Zato kaj je to zastarela technologija devetnaestog stoletja teru su sad uvalili Kinezima. Elektromobili i ostala vozila na alternativni pogon su stvar buduchnosti a da ne govorim o znachajnim (da ne velim revolucionarnim) promjenama u prometu tere dolaze na red u najrazvijenijim zapadnim zemlama, poput razvoja super brzog i ljudima primerenog medjugradskog i gradskog prometa.
Zanimljiva je ideja javnog skutera ili malog elektromobila teri bi bili na usluge sem gradjanima. Dakle, trebasch se nekam odpelat, zemesch si javni skuter na stanice, speglasch karticu, odpelasch se do kam trebasch iti i tam ga pak na stanice ostavisch pak ga negdo drugi zeme. To bi bila ko neka vrsta mobilnoga renat a cara de bise vozila koristila po potrebe i nebi stala v garazhe se ostalo vreme. Naravno da bi i cena vozhne ischla dramatichno dole.

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: Zašto ću ja dati svoj glas prof. Josipu Jurčeviću?
« Odgovori #27 : Prosinac 22, 2009, 06:20:29 poslijepodne »
Odabir Pusićke za predsjednicu bi značio nastavak Mesićeve politike.
Jednim dijelom da, ne u potpunosti a to sve skupa znači boljitak i prosperitet za Hrvatsku a Hrvati će biti sretan i zadovoljan Narod. Živjeli!


Sada sam tek skuzio, Joza je pisac bajki...

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Zašto ću ja dati svoj glas prof. Josipu Jurčeviću?
« Odgovori #28 : Prosinac 22, 2009, 07:00:24 poslijepodne »
Stavio je hrvatsku u podređen položaj onog trena kada je otvorio sve vojne i državne arhive svim stranim tajnim službama.

Da, ali to bi napravio bilo tko od nas u toj situaciji, jer se samo pridržavao odredbi Ustavnog zakona koje je potpisao isti taj "državotvorni" HDZ... i sve ono što se danas dešava, rezultat je pogrešnih poteza HDZ-a, koji se još usuđuje pridržavanje tih zakona proglašavati izdajom, a sam ju je ozakonio...

Da je Mesić u krivu, onda su i svi opstali u krivu, jer ja se ne sjećam da je bilo tko - od naših generala, branitelja, svjedoka, novinara itd itd... - rekao Haagu "jebite se, ne dolazim". Tako se i Mesić samo pridržavao zakona, pokazujući time da se zakoni jednako tiču i njega kao predsjednika kao i svakoga drugog građanina... svi, pa i najveći nacionalisti i tvrdoglavci, uredno u koloni putuju u Haag da svjedoče.

Slanje dokumentacije u Haag dogovorio je i ozakonio HDZ, obvezavši Hrvatsku da će apsolutno u svemu surađivati, davati dokaze protiv sebe da bi nam drugi mogli suditi i još nas ucjenjivati vlastitim dokumentima.

Mesić tu nema ništa sa time, krivicu za to ne snosi on, nego netko drugi.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Zašto ću ja dati svoj glas prof. Josipu Jurčeviću?
« Odgovori #29 : Prosinac 22, 2009, 07:04:15 poslijepodne »
Joža, pogle kak je Burduš bil hrabar...

Stvarno ste plitki i jadni sa tim uvredama na račun predsjednika Mesića.

Plitke uvrede ne biraju pokriće, pa si tako i ti mogao naći neki još "relevantniji" izvor od sajta iz Republike Srpske... svaka ti čast, samo im vjeruj i dalje...  :-X

Ja njima nikada nisam ništa vjerovao, i danas ih smatram neprijateljima, no tebi su dobri... svaka ti čast! Nužda ne bira! Kao ni tvoje sr... nužda...!
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”