Anketa

sanadera treba izbaciti iz HDZ i iz politike

da
1 (14.3%)
da pod svaku cjenu
6 (85.7%)
ne
0 (0%)

Ukupno Glasova: 7

Autor Tema: Kuda idu divlje svinje ?  (Posjeta: 14554 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline dobola

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 229
  • Karma: +1/-0
  • Imagine
Kuda idu divlje svinje ?
« : Prosinac 15, 2009, 08:56:04 poslijepodne »
Index.hr.objavljeno danas
"Evo što je tada - a bilo je to, brat bratu, prije dobrih devet godina - hrvatskim istražiteljima izjavila bivša financijska tajnica Miroslava Kutle: "Prilažem gotovinske isplate u iznosu 800.000 DEM sa naznakom Hypo-gosp. Sanader. Ja moram napomenuti da smo mi u to vrijeme dobili kredit od 4.000.000 DEM od Hypo-banke Austrija. Ja poznam ljude u Hypo-banki i mislim da je isključeno da bi oni primili proviziju u tako velikom iznosu da daju kredit. Tada u to vrijeme u uredu se govorilo za koga je taj novac jer da je pomogao oko dobivanja kredita. Vidite na isplatnicama da piše Hypo i SA. Kasnije samo Hypo, a na kraju Hypo S. I.".
Spis stoji u ladici punih osam godina.Danas, pak, austrijski mediji povezuju Hypo banku sa Sanaderom, Istrom, Osijekom i Branimirom Glavašem, pa čak i s bivšom tvrtkom sadašnjeg ministra policije Tomislava Karamarka. A tko na sve to mudro šuti? Mladen Bajić."

Komentar:
Zaista je nejasno da ovakav spis koji sadrži kompletan dokazni materijal ( isplatnica, izjava svjedoka, potvrda o transakciji) na temelju pokrenutog postupka "stoji u ladici" 8 godina. Nejasno iz razloga što se u zadnje vrijeme aktivno radi na suzbijanju kriminalnih aktivnosti koje su se dogodile prije par mjeseci, maksimalno godinu dana. Nejasno da netko ima hrabrosti poručiti predsjedniku jedne države da pazi što priča da ne bi on i njegovi nahebali.Koji su to njegovi? Zar u ovom udruženju tj.državi zakon za sve ne vrijedi jednako. Zašto meni prijete ovrhom za neplaćenu protuzakonitu ( bar tako veli upravni sud) kaznu parkinga dok nekima postoji osnovana sumnja da su radili ti što su radili. Porijeklo imovine? Unutarstranački klanovi u borbi za prevlast. Oporba ne komentira, koalicijski partneri ne komentiraju. Pitam se da li uopće postoji oporba u ovom sistemu. Zašto su članovi uprave Podravke i HAC-a zadržani u pritvoru, zašto je vlasnik Skladgradnje zadržan u pritvoru? Pa na koje svjedoke oni mogu utjecati. Ne valjda na šljakere koji rade ceste za minimalac, arhitekte iz IGH i dioničare koji izdaju građevinske dozvole ili na bageriste. Koji su to svjedoci pitam se pitam.
Ko to tamo peva?

Offline Muzh

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 152
  • Karma: +0/-0
Odg: Kuda idu divlje svinje ?
« Odgovori #1 : Prosinac 22, 2009, 09:02:42 poslijepodne »
Da je samo Markoni znal kakvoga genijalca ima med zaposlenikom.

http://www.vecernji.hr/vijesti/ivica-mudrinic-potvrden-predsjednika-nvk-clanak-70711

Veli mali Iva: "- Hrvatska je u kritičnoj fazi svog razvoja – moramo se mijenjati, a nismo se za to dovoljno osposobili. Hrvatskoj je nužno potreban konsenzus svih snaga o tome kakvu budućnost želimo za 10 ili 15 godina, vizija koja će biti iznad političkih podjela, oko koje ćemo se svi složiti. Nacionalno vijeće za konkurentnost u idućih nekoliko mjeseci u fokus svog djelovanja stavit će upravo stvaranje te zajedničke vizije - rekao je Mudrinić"

Treba im vizija, znachi i otvoreno priznaju da nikakvu viziju (osim osobnog probitka) do sad nisu ni imali. Ito se sad radi o tome kaj bi trebalo bit za 10 15 godina. Vekschina Hrvata je vech prije 15 pa i dvajst let imala viziju i znala kaj oche no kolo su vodili ochito drugari bez vizije.

Iva je inache maher za konkurentnost: naplachuje najskuple telefonske usluge v Evrope na infrastrukture tera je izgradjena penezima koristnikov ter je za to dobro preplachen od schvapskeh gospodarov.


Offline Muzh

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 152
  • Karma: +0/-0
Odg: Kuda idu divlje svinje ?
« Odgovori #2 : Prosinac 22, 2009, 09:13:55 poslijepodne »
Josch jen biser:

http://www.vecernji.hr/vijesti/ravnateljica-ucionice-stavila-uredaje-tjeranje-uroka-clanak-71014

Ovo vische nije za verovat. Da je stari siromak Bunuel zhiv pri nami nebi mogel ni dokumentarca snimit.

plemenitashica

  • Gost
Odg: Kuda idu divlje svinje ?
« Odgovori #3 : Siječanj 03, 2010, 06:09:58 poslijepodne »
Ovaj naslov mi je najadekvatniji za tekst koji slijedi:



"NA KONFERENCIJI za novinare koju je sazvao bivši premijer, Ivo Sanader je objavio da od danas aktivira svoju statutarnu ulogu počasnog predsjednika HDZ-a te je najavio mogućnost povratka u Sabor. "Sve je moguće", znakovite su Sanaderove riječi."

http://www.index.hr/vijesti/clanak/sanader-se-vraca-u-politiku-nezadovoljan-kosoricinim-vodjenjem-hdza/468221.aspx




Nakon toga:


"Da je Sanaderovo obraćanje javnosti bio šok za HDZ potvrđuje i vijest kako je Sanader tijekom jutra je ušao u središnjicu HDZ-a na vrlo neobičan način.

Njegovi su osobni čuvari doslovce izgurali dežurnog portira s njegovog mjesta ne bi li osigurali Sanaderu slobodan ulaz u zgradu. S obzirom da je poziv za konferenciju već bio odaslan novinarima, Sanadera nisu mogli spriječiti da konferenciju i održi. Ovaj Sanaderov potez su u vrhu stranke doživjeli kao pokušaj puča."


http://www.index.hr/vijesti/clanak/raskol-kosor-u-soku-luka-bebic-najavio-prevrat-u-hdzu-/468244.aspx

S obzirom da na forumu nema očitih HDZ-ovaca ostaje na nama da pokušamo "razumjeti visoku politiku".

« Zadnja izmjena: Siječanj 03, 2010, 06:12:05 poslijepodne plemenitašica »

plemenitashica

  • Gost
Odg: Kuda idu divlje svinje ?
« Odgovori #4 : Siječanj 03, 2010, 06:19:34 poslijepodne »
"Očito je da je Sanader nesretan jer HDZ nije podržao Bandića u predsjedničkoj utrci. Ovdje se radi o dvije grupe, dvije Hrvatske. Jedna je Hrvatska Ive Sanadera i Milana Bandića, a druga je demokratska Hrvatska. Zato i tražim da podrže Josipovića" - kaže Darinko Kosor (predsjednik HSLS).


Potpredsjednik SDSS-a Milorad Pupovac rekao je za Index da njegova stranka Sanaderov povratak doživljava kao destabilizaciju Vlade i hrvatske političke scene.

"Bivšem premijeru rekao bih da bi bilo bolje za sve, za Vladu i za Hrvatsku, da se ne vraća u politiku ovoga trenutka", jasno je rekao Pupovac.

"Mi ovo ne doživljavamo samo kao unutarstranačku stvar, nego i kao pokušaj destabilizacije Vlade pa i političke scene u Hrvatskoj, a sve u cilju zaustavljanja mjera protiv korupcije koje su u tijeku i mjera izlaska iz ekonomske krize koje se provode", rekao je.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/hsls-izlazi-iz-vlade-ako-ce-sanader-utjecati-na-politiku/468260.aspx

"Jadranki Kosor ovo je idealan - a možda i zadnji - trenutak da se obračuna sa Sanaderom. Da spasi sebe, ali još važnije, da spasi sve nas. Koliko puta smo to već gledali: rat s Pašalićem, rat s Glavašem, odricanje od Tuđmana... Evo, samo da se HDZ još riješi Ive Sanadera, pa onda mogu ispočetka. Osim ako ih Ivo Sanader opet ne "spasi"."

http://www.index.hr/vijesti/clanak/tko-ce-spasiti-nas-dok-sanader-spasava-vlastito-dupe/468253.aspx

Zanimljivo.



Offline mali_od_palube

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 100
  • Karma: +1/-0
  • Spol: Muški
Odg: Kuda idu divlje svinje ?
« Odgovori #5 : Siječanj 03, 2010, 06:27:25 poslijepodne »
"A šta ti gledaš?" se vratio, mislim da je vijest o predaji Protege bila kap koja je prelila čašu...
"Dokle će naše ljude hapsit i dokle će to ići?", bila je prva misao i retoričko pitanje drIve, kad je čitao/čuo
o predaji/hapšenju Protege!

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Kuda idu divlje svinje ?
« Odgovori #6 : Siječanj 03, 2010, 07:14:14 poslijepodne »
Da, "Spasitelj" se vraća, i time samo pokazuje da politički nema nikakve mjere u svojoj bahatosti i umišljenosti kako je lijep, pametan i nezamjenjiv, iako sam mišljenja da taj povratak nema veze sa politikom, nego sa hvatanjem pozicija koje bi ga izolirale od kaznenih prijava, zatvora i otkrivanja svih mogućih dugogodišnjih razbojničkih i kriminalnih radnji, planova i postupaka, kojima je sustavno uništio Hrvatsku, ostavši potpuno na tragu svojeg velikog učitelja Franje...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Rožica-ljutibijes

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 235
  • Karma: +2/-0
Odg: Kuda idu divlje svinje ?
« Odgovori #7 : Siječanj 03, 2010, 07:15:22 poslijepodne »
Uuuuuuuuuhhh! Strašnooooo!!! ??? O0 :o

Pobjegulja DrIvo s "malo vitra" , uhhhh, vraća se u ob-liku "tornada" >:(

Dobro napisa Klauški: izgleda da nam slijedi deveti krug pakla zvani "tandem Sanader - Bandić"   :o (Bože nas sačuvaj mogućnosti ove kombinacije).

Da, ali ne dolazi on tornadorušilački radi nas-građana :o, radi HDZ (Hrvatske demokratske zajednice - stranke) :D, nego se vraća spašavati svoje dupe i svojih hobotnica-pipaka  ;D ;D ;D koji su konačno dotaknuti. Zaista je stjeran na brisani prostor  :( i ovo je njegov/njihov očajnički potez. Nažalost ovoj zemlji i njenim građanima. A tek sam se bila ponadala  :) da je počela sječa krakova, priželjkujući da će na kraju ipak i glava hobotnici biti odrubljena, satrvena, uništena.

Ovakvu drskost, bahatost, ljigavost, strahotu samo može iznjedriti Kradeze i nitko više.

I am shocked  :o, and unswer controll  ;) ???


Offline dobola

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 229
  • Karma: +1/-0
  • Imagine
Odg: Kuda idu divlje svinje ?
« Odgovori #8 : Siječanj 03, 2010, 07:19:50 poslijepodne »
" Budi se istok i zapad, budi se sjever i jug........."
Draga naša plemenita, kako je lijepo u Australiji biti samo da znate. Sunce sija, kupamo se na +40 i komuniciramo putem interneta sa Domovinom. Taman kad smo pomislili da nećemo morati ponovo dizati nenamjenske kredite i pomagati Domovini naš Ivo je pokazao da se borba protiv unutarnjeg neprijatelja i dalje nastavlja. Mi ponovo dižemo ruke u zrak, ponosno stajemo na branik otađbine i dajemo mu punu podršku da krene u borbu za boljitak lepe naše.
I naš Luka, naša dika, stao je uz njega javno a to nije mačji kašalj. Pa ipak je on predsednik parlamenta. Sad će se i naši Dalmatinci iz Zadra okupiti i vrlo brzo rešiti ovu situaciju. Pa ne može naša stranka imati 12% na predsedničkim izborima!! Pa de toga ima, ko je to još vidio. Ima svi da daju našem Banderasu podršku pa će lepo da se dogovorimo posle kako će da funkcioniše sistem. kakve bre banke, pošte i neki tamo Rohatinovski da nam diktiraju tempo. Sve smo se bili 1989 godine dogovorili, sa Slobom usaglasili, čak su na i francuzi podržali i naš mafijozo Berluscko i sad neka vrludanja, neka drukanja naših financijskih menađera, sinova naših domovini odanih. Sad će da bidne belaja. I plavušu da se vrati, ne može ova država da funkcioniše bez dve tri plavuše.
Zato ne morate Vi više da nam pišete jer smo odlučili da se aktiviramo kao i onomad kad ste nam poslali kritike za POT. Jeste da ni danas baš ne znamo što vam to znači ali vratiti čemo Vam taj komad livade i šume u sledečem krugu pretvorbe, negde oko leta 2010.
Pozdrav
Ante i Jovan, Australia
Ko to tamo peva?

JosipJoža

  • Gost
Odg: Kuda idu divlje svinje ?
« Odgovori #9 : Siječanj 03, 2010, 07:21:21 poslijepodne »
Kocka je bačena - ovo je igra na sve ili ništa. Ulog je velik. Rekli bi to pokerskim rječnikom.

Offline dobola

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 229
  • Karma: +1/-0
  • Imagine
Odg: Kuda idu divlje svinje ?
« Odgovori #10 : Siječanj 03, 2010, 07:22:49 poslijepodne »
Uuuuuuuuuhhh! Strašnooooo!!! ??? O0 :o

Pobjegulja DrIvo s "malo vitra" , uhhhh, vraća se u ob-liku "tornada" >:(

Dobro napisa Klauški: izgleda da nam slijedi deveti krug pakla zvani "tandem Sanader - Bandić"   :o (Bože nas sačuvaj mogućnosti ove kombinacije).

Da, ali ne dolazi on tornadorušilački radi nas-građana :o, radi HDZ (Hrvatske demokratske zajednice - stranke) :D, nego se vraća spašavati svoje dupe i svojih hobotnica-pipaka  ;D ;D ;D koji su konačno dotaknuti. Zaista je stjeran na brisani prostor  :( i ovo je njegov/njihov očajnički potez. Nažalost ovoj zemlji i njenim građanima. A tek sam se bila ponadala  :) da je počela sječa krakova, priželjkujući da će na kraju ipak i glava hobotnici biti odrubljena, satrvena, uništena.

Ovakvu drskost, bahatost, ljigavost, strahotu samo može iznjedriti Kradeze i nitko više.

I am shocked  :o, and unswer controll  ;) ???



Zar nije u devetom krugu pakla hladno?
Ko to tamo peva?

Offline dobola

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 229
  • Karma: +1/-0
  • Imagine
Odg: Kuda idu divlje svinje ?
« Odgovori #11 : Siječanj 03, 2010, 07:24:43 poslijepodne »
Kocka je bačena - ovo je igra na sve ili ništa. Ulog je velik. Rekli bi to pokerskim rječnikom.

Ma nije to pokerice, gospon Joža. To se zove "blef". Mora čovjek steći imunitet u kratkom roku da ga ne bi Jadrolinija opalila po gubici. Još ima 10 dana.
Ko to tamo peva?

shaka zulu

  • Gost
Odg: Kuda idu divlje svinje ?
« Odgovori #12 : Siječanj 03, 2010, 07:41:27 poslijepodne »
Mora čovjek steći imunitet u kratkom roku da ga ne bi Jadrolinija opalila po gubici. Još ima 10 dana.
Pa nek se cepi v Plive,Baxteru,Verone,Monsantu il Mercku,***a ga led.

JosipJoža

  • Gost
Odg: Kuda idu divlje svinje ?
« Odgovori #13 : Siječanj 03, 2010, 07:43:26 poslijepodne »
Kocka je bačena - ovo je igra na sve ili ništa. Ulog je velik. Rekli bi to pokerskim rječnikom.

Ma nije to pokerice, gospon Joža. To se zove "blef". Mora čovjek steći imunitet u kratkom roku da ga ne bi Jadrolinija opalila po gubici. Još ima 10 dana.
pa gospon dobola,
nisam htio otkrivati sve tajnice pokerice, pa i blef, ostavio sam malo i Vama da vidim kulko kužite igru, koja se zove pokerica s bleferica.

Offline Rožica-ljutibijes

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 235
  • Karma: +2/-0
Odg: Kuda idu divlje svinje ?
« Odgovori #14 : Siječanj 03, 2010, 07:57:03 poslijepodne »
Zar nije u devetom krugu pakla hladno?


Vrelo ili hladno, nama svakak zahe*ano! :'(  :o ???