Autor Tema: Bolje biti popijač.....  (Posjeta: 3257 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline dobola

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 229
  • Karma: +1/-0
  • Imagine
Bolje biti popijač.....
« : Studeni 26, 2009, 12:47:35 poslijepodne »
Evo, doživjesmo još jednu klasičnu amneziju kod istaknutog poduzetnika koji se pod prisilom i uz jadikovku dočepao fotelja. Predložio je drastične akcije kako bi se gospodarstvo, kojeg on sad vodi, oporavilo s obzirom da ima "ogromno" poduzetničko iskustvo i nemali broj utakmica u nogama.
Rekla nam je Jadro - linija da će predložiti program oporavka i akcijski plan u roku od 10 dana. 10 dana prošlo, čovjek izjavio da nema čarobni štapić. Škegroman šuti, savjeta nema. U prijedlogu proračuna za 2010 oboje su se suglasili da je potrebno povečati stavku približavanja Uniji za 2 milijarde. Čuj foru, približavanja Uniji. O rezanju poreznih opterečenja za gospodarstvo nije se razgovaralo bez obzira što je Popijuške o tome laprdao na televiziji cijelu godinu. Sad laprda da se minimalac spusti za 20% i počinje pregovore sa sinidikatima pod sloganom ili pedala ili 20% dole. Manevarski prostor za pregovore je stvarno velik. Dakle, porez gore, minimalac dolje, a ti sad odi u banku i objasni kako to da više nemožeš prehranjivati obitelj sa dvije plače i radom u fušu, a kamo li otplačivati kredit za stan od 50m2 u Hlebinama.
Dakle, da pokušamo zaključiti. Dok je predstavljao poslodavce borio se za smanjenje poreznih opterečenja kako bi se mogli razvijati, a sad se bori za veće namete radnicima i povečanje troškova funkcioniranja države. Brodogradnja, plačanje u roku od 60 dana, socijalni minimum, napad na uvoznike, poticaj domaće proizvodnje...to je zaboravljeno. Softwer je u istrazi, a Hardwere ladi aja. E moj popijačko. ko te ne zna skupo bi te platio.
Ko to tamo peva?

shaka zulu

  • Gost
Odg: Bolje biti popijač.....
« Odgovori #1 : Studeni 26, 2009, 05:41:37 poslijepodne »
Rekla nam je Jadro - linija da će predložiti program oporavka i akcijski plan u roku od 10 dana. 10 dana prošlo, čovjek izjavio da nema čarobni štapić. Škegroman šuti, savjeta nema.
Zabil si napisati;A,plača ide,BTJ.

Ze zapadne strane Srpskoga zida:


« Zadnja izmjena: Studeni 26, 2009, 05:58:13 poslijepodne kuntakinte »

Bilaj

  • Gost
Odg: Bolje biti popijač.....
« Odgovori #2 : Studeni 27, 2009, 10:16:22 prijepodne »
@ kunta to su meni svi neki nepoznati hijeroglifi ...

Offline Točkica

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 395
  • Karma: +8/-4
  • Spol: Ženski
Odg: Bolje biti popijač.....
« Odgovori #3 : Studeni 27, 2009, 11:46:11 prijepodne »

Nisu ti nepoznati, Bilaj! Ne glumi!!! Učio si ćirilicu u trećem osnovne kao i svi mi ostali, i nemoj mi sada tu glumataiti da - kao - ne znaš pročitati.

Kaj ti je glista popapala moždane vijuge? ili misliš da si bolji Hrvat ako zaboraviš sve što si učio i kako si živio do 91? Malo je kasno za to.

Neki su doduše lijepe karijere izgradili na račun tih i takvih amnezija, ali ti očito ne spadaš u te. I kasno je za to...

Bilaj

  • Gost
Odg: Bolje biti popijač.....
« Odgovori #4 : Studeni 27, 2009, 12:06:22 poslijepodne »
Nisu ti nepoznati, Bilaj!
Jesu, nepoznati su.
Citat:
Ne glumi!!!
Ne glumim.
Citat:
Učio si ćirilicu u trećem osnovne
To nije istina
Citat:
kao i svi mi ostali,
To zasigurno nije istina - pogotovo ovo ostali.
Citat:
i nemoj mi sada tu glumataiti da - kao - ne znaš pročitati.
Ne glumim.

Citat:
Kaj ti je glista popapala moždane vijuge? ili misliš da si bolji Hrvat ako zaboraviš sve što si učio i kako si živio do 91? Malo je kasno za to.

Neki su doduše lijepe karijere izgradili na račun tih i takvih amnezija, ali ti očito ne spadaš u te. I kasno je za to...
Ali ovo je baš teško vrijeđanje na koje je najbolje ignorirati. 

Offline dobola

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 229
  • Karma: +1/-0
  • Imagine
Odg: Bolje biti popijač.....
« Odgovori #5 : Studeni 27, 2009, 04:21:26 poslijepodne »
@ kunta to su meni svi neki nepoznati hijeroglifi ...

Stvarno nam je neugodno kad Kunta mora objašnjavati što piše na pozdravnom plakatu kad živimo u državi u kojoj je na vlasti koalicija sastavljena od više stranaka pa i srpske demokratske. To je podcjenjivanje manjinskog naroda i opasno ugrožava pristupne procese za EU jer u Uniji manjine imaju daleko veća prava nego kod nas. U Francuskoj je NORMALNO da je bivši ministar SAO PARIZ član sadašnje vlade bez obzira što su njegovi alžirci bacali balvane na prilazu u centar. To je demokracija, to je pravna država. Kod nas talijani mogu napisati u Istri ime svog grada i na talijanskom i na hrvatskom jer ih ima više od hrvata u tom mjestu i JER U ITALIJI NA ULAZU U MILANO POSTOJI I ROMSKI NAZIV TOG GRADA pa su to uzeli kao smjernicu razvoja demokracije. Ova pozdravna poruka " Ko Vas je*o godinama......." zapravo je poziv na naše more, poticaj turizmu i ženskoj populaciji iz Beograda.
Dođite na naše more, Vi na podu a mi gore!!!
Ko to tamo peva?

Bilaj

  • Gost
Odg: Bolje biti popijač.....
« Odgovori #6 : Studeni 28, 2009, 01:35:34 poslijepodne »
I tak fajn lepo.
Em me točkica izvrijeđa pa onda kad toliko zna nit da prevede

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Bolje biti popijač.....
« Odgovori #7 : Studeni 28, 2009, 05:25:16 poslijepodne »
Stvarno se ne može proćitai??
Tra ži se prevo ditelj!
Ma piši bre srpski da te ceo svet razu me.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Bilaj

  • Gost
Odg: Bolje biti popijač.....
« Odgovori #8 : Studeni 28, 2009, 05:42:44 poslijepodne »
Stvarno se ne može proćitai??   Tra ži se prevo ditelj!

Pa računaj godine. Nisu svi bili omladinci, trčali štafete i plakali nad grobom najboljeg sina naših naroda i narodnosti.