Autor Tema: Svinjska gripa pogodila hadž  (Posjeta: 3565 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

De Loren

  • Gost
Svinjska gripa pogodila hadž
« : Studeni 23, 2009, 11:11:16 prijepodne »
... Pomalo ironija ... svinjska gripa napala muslimane na hodočašću u Meki ...

UNATOČ poduzetim mjerama, dogodilo se ono čega su se svjetski zdravstveni radnici pribojavali – troje Afrikanaca i jedna osoba iz Indije umrli su od posljedica oboljenja svinjskom gripom na hadžu, muslimanskom hodočašću u Meki.

Saudijski zdravstveni dužnosnici objavili su kako su među umrlima jedna 17-godišnjakinja iz Nigerije, te troje 75-godišnjaka iz Sudana, Maroka i Indije. Svih četvero umrlo je nekoliko dana nakon dolaska u Saudijsku Arabiju, a nitko od njih nije bio cijepljen. Nigerijski dužnosnici negiraju takav razvoj događaja.

Nigerijci opovrgavaju navode

Saudijske novine na engleskom jeziku Arab News citirale su ministarstvo zdravstva koje je reklo kako se četvero hodočasnika "nije pridržavalo preporučenih postupaka, posebno cijepljenja protiv svinjske gripe".

Nigerijka, čije ime nije objavljeno, umrla je dva dana nakon dolaska u Medinu. "Primljena je u bolnicu s kolapsom pluća i visokom razinom šećera u krvi, što je zahtijevalo brzu medicinsku intervenciju. Odvedena je na odjel intenzivne njege, gdje joj je pružena potrebna pomoć, ali je umrla isti dan zbog sve lošijeg zdravstvenog stanja", reklo je ministarstvo zdravstva.


http://www.index.hr/vijesti/clanak/svinjska-gripa-pogodila-hadz/461399.aspx

Offline Neo

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 291
  • Karma: +2/-1
  • mas-tur-bator
Odg: Svinjska gripa pogodila hadž
« Odgovori #1 : Studeni 23, 2009, 12:21:05 poslijepodne »
Zato su zamolili da se ne zove svinjska gripa nego H1N1, međutim novinari napuhuju sve što mogu zbog čitanosti i svojih honorara.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Svinjska gripa pogodila hadž
« Odgovori #2 : Studeni 23, 2009, 01:12:09 poslijepodne »
Baš mi je žal - od brige nemrem spati!!  :D :D :D
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

JosipJoža

  • Gost
Odg: Svinjska gripa pogodila hadž
« Odgovori #3 : Studeni 23, 2009, 06:53:53 poslijepodne »
Baš mi je žal - od brige nemrem spati!!  :D :D :D

gospon Sledge, popijte onda jedan aspirin za zdrav san a u Vašem slučaju možda aspirin podjeluje i malo šire od zdravog sna.Živjeli!

De Loren

  • Gost
Odg: Svinjska gripa pogodila hadž
« Odgovori #4 : Studeni 23, 2009, 07:16:19 poslijepodne »
a ti si pak rođeni apotekar ... da ti sledge dojde sa problemom kihanja, kaj bi mu prepisal ricinusovo ulje ?

JosipJoža

  • Gost
Odg: Svinjska gripa pogodila hadž
« Odgovori #5 : Studeni 23, 2009, 09:03:55 poslijepodne »
a ti si pak rođeni apotekar ... da ti sledge dojde sa problemom kihanja, kaj bi mu prepisal ricinusovo ulje ?

bućino ulje je bolje i zdravije, a dobro je staviti i ruku preko usta, a kad čovjek tako još komentira umiranja i probleme sa gripom, bez obzira gdje se događali, najbolje da se lupi, kak to gospon Sledge zna reći, da se lupi ciglom po glavi ili ti lopatom, gospon Sledge više preferira lopatu.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Svinjska gripa pogodila hadž
« Odgovori #6 : Studeni 24, 2009, 09:59:16 prijepodne »
gospon Sledge, popijte onda jedan aspirin za zdrav san a u Vašem slučaju možda aspirin podjeluje i malo šire od zdravog sna.Živjeli!

Samo se ti zalaži za njihova prava i probleme.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

JosipJoža

  • Gost
Odg: Svinjska gripa pogodila hadž
« Odgovori #7 : Studeni 24, 2009, 01:30:12 poslijepodne »
gospon Sledge, popijte onda jedan aspirin za zdrav san a u Vašem slučaju možda aspirin podjeluje i malo šire od zdravog sna.Živjeli!

Samo se ti zalaži za njihova prava i probleme.

gospon Sledge ne radi se ovdje o zalaganju ili ne zalaganju, nego o odnosu naspram tragedije koja se dogodila ili događa, bez obzira gdje i u kom dijelu Hrvatske ili svijeta, način na koji doživljavamo ne vodeći računa da se takvo što ili slično sutra može dogoditi upravo meni ili mojoj obitelji.
Vi koji ovdje na forumu dijelite lekcije  nama o crkvi, vjeri, katoličanstvu, hrvatstvu, upravo na ovaj način demantirate sami sebe odnosom prema nečijoj tragediji i boli bez obzira gdje se ona događala, ne razmišljajući da se sutra upravo Vama ili Vašem dijetu može takvo što, nedaj bože dogoditi, nadam se da neće i kada sami sebe demantirate to je ipak najčistije i najsvetije nego da Vas ja ili netko drugi demantira.

De Loren

  • Gost
Odg: Svinjska gripa pogodila hadž
« Odgovori #8 : Studeni 24, 2009, 07:00:11 poslijepodne »
... a što se vjere tiče ... u Nepalu imaju sasvim dukčije poglede na to ... mora pasti krv .... vele čak 250 000 životinja ...

... Takav festival održava se svakih pet godina u čast i slavu božice moći Gadhimai. Žrtvovanjem životinja želi se prizvati sreća i napredak u životu. "Božica treba krv", kaže svećenik u hramu Gadhimai Chandan Dev Chaudhury te dodaje kako se problemi rješavaju tako što se u hramu životinji prereže grkljan, piše BBC.