Autor Tema: Autocesta  (Posjeta: 369434 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: Autocesta
« Odgovori #165 : Prosinac 20, 2009, 07:54:43 poslijepodne »
Znaci tak sledge, kad vidis da ne radi dobro i da te ne zadovoljava, onda ces ga uvaljati nekom jadniku koji ce misliti da je kupio dobru robu? Ono, jos ces ga nahvaliti kako je dobar, ali ga prodajes jer...(upisi sam)! Ili ces posteno objasniti covjeku da je uredjaj takav i takav i da ne zadovoljava tvoje potrebe?

shaka zulu

  • Gost
Odg: Autocesta
« Odgovori #166 : Prosinac 20, 2009, 08:23:24 poslijepodne »
Da si ga kupil?Kak ga dugo testeraš?

Kupil sam ga u IQ Centru Zagria ( www.zagria.hr ), košta cca 1150 kuna, ovu razliku do tisuće kuna sam dobio na poklon od kolege bajkera sa jednog drugog foruma kojega smo nagovorili da za nas moto-forumaše osigura nekakav popust, i osigurao je kompletnu pošiljku od 42 aparata sa popustom od preko 150 kuna, a mi smo u roku od par tjedana pokupovali iste po predbilježbama kod njega.

Trenutno ga imam niti mjesec dana, ali sam sa softverom Cardinale 3.1 Black Edition (40 zemalja cijele Europe), te samim aparatom (5" touchscreen ekran, FM radio, bluetooth...) prezadovoljan za taj novac. Sada idem u testiranje bluetootha...

Ajd jos mi onda samo odgovori, i kaj ces napraviti ako ustanovis da ne radi dobro... mislim, ti ga testiras, jeli?

Da, ja ga testiram za sebe (i ako ne budem zadovoljan - prodat ću ga, što drugo, pa skupiti lovu za neki jači model?). Do sada sam kartografijom i mogućnostima prikaza zadovoljan. Tu je i c/p sa moto-foruma glede tog modela, popisao sam opcije menija:

"Kada upalim mogu ići u Postavke - tamo ima svjetlina, glasnoća, jezici, emission (FM radio), vrijeme, kalibracija i sustav, te na drugom ekranu default i GPS Info. U svemu tome nema nikakvih opcija za rute.

Kada na početku odaberem Navigaciju (nudi se još i bluetooth i mediji), uređaj učita karte i pojavljuje mi se "Izbornik" sa desne i "Ruta" sa lijeve strane.

"Ruta" daje mogućnost podešavanja

1. Vrste ruta i vozila (Rute - najkraće, najbrže, optimalno i Vrste vozila - osobno, taksi i pješak);
2. Izbjegni vrste cesta (autocesta, cesta sa naplatom, trajekt), i
3. Isključi vrste cesta (neasfaltirane ceste).

"Izbornik (Glavni izbornik) daje slijedeće mogućnosti:

1. Odvedi me kući
2. Nađi mjesto (adresu)
3. Nađi POI
4. Omiljena odredišta
5. Nedavna odredišta
6. Putanje
7. Slike GeoPix
8. Spremljene rute
9. Postavke (ima samo glasnoća)
10. O sustavu viaGPS 3.1

Ja sem ovo svoje kupil pred 3-4 lete.Pratil sem po novina kaj se piše i nektere teste.Naslov najvekšega je bil; Najskuplje nije i najbolje.A,ionak izbegavam i naskupleše i najjeftineše a i svesten sem da savršenstva ni.A,bome,nemam ni nameru hitati peneze na druge điđe-miđe jel ni toga kaj ovo ne našlo i treba mi 99% za lokalnu upotrebu.Kaj sem skužil da ne vala,il posle tvoje reči most i nekakove podvale od strane proizvođača/ponuđača da si kupim top model.
-v dve dimenzije negda ne kuži jel v pitajnu nadvožnak il križanja
tak mi se dogodilo da me otpela na kraj slepe ulice i veli "Nakon 450 m skrenite desno" (i onda za minutu premeni kartu i počne drugu pesmu) il na vrhu nadvožnaka "Skrenite desno" a križajna nigde kilometer naprovo ni nazat.
-ak su tri-četiri vulice na 100 metri nebu ti rekel da skreneš v recimo drugu desno nek samo "skrenite desno" tak da pri 50-60 km/h večinum skrenem v krivu
-ak fulam skretajne nebu mi rekel da sem fulal nek me bu otpelal par kilo/metri dale da se "sigurno okrenem"

Ovoga nemaš ni na jenomu testu.Jednak kak i ak kupuješ auto.Kaj oni,***ac,moreju za jen dan poloviti...

Offline Vegi

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 474
  • Karma: +2/-5
Odg: Autocesta
« Odgovori #167 : Prosinac 20, 2009, 08:56:47 poslijepodne »

BTW, kaj te sprečavalo da moj odgovor shvatiš kao zajebanciju, nego ga uzmeš ograničeno tvrdo??

.... zakaj si startal sa uvredom?? Kaj sam ti ja kriv?? Lopatar??

nije to uvreda, nego sam se takovih "donekle inteligentnih", ali prije svega sirovo prepotentnih dosta nagledao u životu, a lopatar radi :


Misliš sa čime bi te JA počastio??

Na tvoju žalost, ničim od onoga kaj si spoemuo, jer to nije dio mojeg arsenala. A i rafala treba biti vrijedan. Ipak je to puno metaka, dok lopatom ne košta ništa.



Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Autocesta
« Odgovori #168 : Prosinac 21, 2009, 12:59:59 poslijepodne »
Znaci tak sledge, kad vidis da ne radi dobro i da te ne zadovoljava, onda ces ga uvaljati nekom jadniku koji ce misliti da je kupio dobru robu? Ono, jos ces ga nahvaliti kako je dobar, ali ga prodajes jer...(upisi sam)! Ili ces posteno objasniti covjeku da je uredjaj takav i takav i da ne zadovoljava tvoje potrebe?

Ne, postoje dvije stvari; 1. da aparat ne radi dobro (a radi izvrsno), i 2. da ne zadovoljava moje potrebe, a to je eventualno moguće, no i moja je realnost sada takav aparat jer za jači nemam novaca.

Ja mogu bez problema reći da uređaj ne zadovoljava moje potrebe, kao što to mogu reći i za auto i za bilo što drugo. U čemu je problem?? To ne znači da sam aparat ne valja!! Kaj ti ne razlikuješ te dvije stvari?? Ili ti je zlonamjernost u komentaru zamutila razum?

Ja želim npr. dobar putni kompjuter za motorističke ture, i ako mi ovaj to ne pruža (a to je npr. odlika samo najjačih modela), on me ne zadovoljava. No to ne znači da neće zadovoljavati nekoga kome takve stvari nisu bitne, već mu je samo važno da se ne izgubi u gradu... da svi aparati rade sve, ne bi postoje stotine modela, i cjenovnog raspona od 500 do preko 10.000 kuna.

Ako se ne kužiš u navigaciju, zamolio bih te da se ne javljaš sa svojim zlonamjernim podjebavanjem bez osnove.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Autocesta
« Odgovori #169 : Prosinac 21, 2009, 01:03:37 poslijepodne »
nije to uvreda, nego sam se takovih "donekle inteligentnih", ali prije svega sirovo prepotentnih dosta nagledao u životu, a lopatar radi :

Očito me ne poznaš. Glede inteligencije, imam je definitivno više od tebe, i to mogu dokazati uvijek. Reci na koji god način želiš.

Prepotentan nisam, ili ti nemaš pojma što znači biti prepotentan. No da tupanima velim da su tupani, velim. Baš kao i tebi. I nisam zato prepotentan. Ja stvari zovem njihovim imenom, a to nije prepotencija.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: Autocesta
« Odgovori #170 : Prosinac 21, 2009, 01:52:22 poslijepodne »
Znaci tak sledge, kad vidis da ne radi dobro i da te ne zadovoljava, onda ces ga uvaljati nekom jadniku koji ce misliti da je kupio dobru robu? Ono, jos ces ga nahvaliti kako je dobar, ali ga prodajes jer...(upisi sam)! Ili ces posteno objasniti covjeku da je uredjaj takav i takav i da ne zadovoljava tvoje potrebe?

Ne, postoje dvije stvari; 1. da aparat ne radi dobro (a radi izvrsno), i 2. da ne zadovoljava moje potrebe, a to je eventualno moguće, no i moja je realnost sada takav aparat jer za jači nemam novaca.

Ja mogu bez problema reći da uređaj ne zadovoljava moje potrebe, kao što to mogu reći i za auto i za bilo što drugo. U čemu je problem?? To ne znači da sam aparat ne valja!! Kaj ti ne razlikuješ te dvije stvari?? Ili ti je zlonamjernost u komentaru zamutila razum?

Ja želim npr. dobar putni kompjuter za motorističke ture, i ako mi ovaj to ne pruža (a to je npr. odlika samo najjačih modela), on me ne zadovoljava. No to ne znači da neće zadovoljavati nekoga kome takve stvari nisu bitne, već mu je samo važno da se ne izgubi u gradu... da svi aparati rade sve, ne bi postoje stotine modela, i cjenovnog raspona od 500 do preko 10.000 kuna.

Ako se ne kužiš u navigaciju, zamolio bih te da se ne javljaš sa svojim zlonamjernim podjebavanjem bez osnove.

Tebe covjek nista ni nesmije pitati, bas si jako negativan tip

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Autocesta
« Odgovori #171 : Prosinac 21, 2009, 02:32:24 poslijepodne »
Newbie - smije me pitati, dapače, no problem je što me ti nisi ništa pitao, već si me išao podjebavati u stilu "APP - ako prođe, prođe!". A ja takve stvari kužim jako dobro (jebiga, Vegi, neinteligencija), i zato nisi jedini kojemu sam ja "jako negativan tip". Za takve stavove i pitanja - i jesam. I bit ću i ubuduće!

Ili smatraš da je

"Znaci tak sledge, kad vidis da ne radi dobro i da te ne zadovoljava, onda ces ga uvaljati nekom jadniku koji ce misliti da je kupio dobru robu? Ono, jos ces ga nahvaliti kako je dobar, ali ga prodajes jer...(upisi sam)!"

pošteno i dobronamjerno pitanje?? Postavio si pokvarenu tezu, i očekivao da je ja potvrdim, a onda - kada sam ti otvoreno rekao što pokušavaš - onda mene "stvarno ne smiješ ništa pitati"??

Ili si i ti, baš kao i Vegi, uvjereni da pričate sa glupanima i ovcama kojima ćete prodavati fore kako se vama sviđa, a kada vas se pročita, onda mi - sada konkretno ja - ne valjam(o)??

Strai, jebiga; pokušao si prodati foru, nije išlo, nemoj se više pjeniti (i nemoj više pokušavati), i sve 5.  ;)

P.S. O tome da je 95% robe na tržištu jad i smeće, i da smo svi mi jadnici kojima se to svakodnevno uvaljuje, neću sada... mada se to konkretno NE ODNOSI na moju navigaciju, koja je jedan vrhunski uređaj u svojoj klasi, i definitivno best buy za tu cijenu.
« Zadnja izmjena: Prosinac 21, 2009, 02:34:51 poslijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Vegi

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 474
  • Karma: +2/-5
Odg: Autocesta
« Odgovori #172 : Prosinac 21, 2009, 08:49:54 poslijepodne »
Sledge , nitko ne tvrdi da nisi inteligentan, šteta samo što inteligenciju ne usmjeravaš ka pravom smjeru. Meni osobno djeluješ odbojno isključivo zbog svoje sirove agresivnosti, al kao što si negdje napisao , forum je medij koji teško prenosi realnu sliku sugovornika pa treba imati velike tolerancije u svemu. Ukoliko je u svojim postovima nemaš, teško da je onda možeš očekivati i od drugih. S tim bi ja završio ovu raspravu o tebi.

Offline prvivozac

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 50
  • Karma: +0/-0
Jel ima što novo?
« Odgovori #173 : Ožujak 01, 2010, 12:06:48 poslijepodne »
evo, među ostalim da rifrešam temu - zna li netko kad bi konačno mogla biti gotova autocesta prema ZG? čitao sam pročli tjedan da će nastaviti raditi prema Sisku, ali nigdje mjesecima ni riječi o tome kako ide prema ZG. ne vidim da se mnogo miče, tamo rade onaj nadvožnjak već godinu dana, koliko će im onda trebati da ga sagrade preko ranžirnog kolodvora? i nemam pojma rade li išta za spoj na Sarajevsku?

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Jel ima što novo?
« Odgovori #174 : Ožujak 01, 2010, 12:35:53 poslijepodne »
i nemam pojma rade li išta za spoj na Sarajevsku?

Da rade se ,betoniraju dijelovi za nadvožnjak sa Južne strane ranžirnog kolodvora.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Jel ima što novo?
« Odgovori #175 : Ožujak 01, 2010, 01:52:42 poslijepodne »
evo, među ostalim da rifrešam temu - zna li netko kad bi konačno mogla biti gotova autocesta prema ZG? čitao sam pročli tjedan da će nastaviti raditi prema Sisku, ali nigdje mjesecima ni riječi o tome kako ide prema ZG. ne vidim da se mnogo miče, tamo rade onaj nadvožnjak već godinu dana, koliko će im onda trebati da ga sagrade preko ranžirnog kolodvora? i nemam pojma rade li išta za spoj na Sarajevsku?

Mislim da cijela priča nebu tak skoro, a nebu zbog nadasve poštenog čovjeka, naše dike od riječi i djela, naše konjine koja radi (za sebe, ne i za nas) - našeg Majkija Banderasa zvanog Mikele Corleone.

Ta individua je spičkala 40-ak milijardi kuna unazad 6-7 godina na skoro ništa, a i ono čime se najviše hvali - nije sagrađeno od gradske (zagrebačke) love i nije u vlasništvu Grada. Još pred 7-8 godina laprdao je kako Gradu HITNO trebaju još barem 3-4 mosta preko Save, sa prosječnom cijenom od 250 milijuna kuna. Znači, za milijardu su sva 4 gotova, a sa 40 milijardi Zagreb bi imao mostova više od Venecije i New Yorka zajedno, iliti ugrubo oko 150 njih.

No nije napravljen ni jedan iz te tranše, osim što se tada već gradio Domovinski most, o čijim promašajima koji su i danas aktualni - nećemo sada i ovdje. Znalo se i prije 7-8 godina za autocestu Zagreb-Sisak, znalo se za planove kuda bi išla trasa, a znalo se i točno gdje u Zagrebu bi se spajala ta autocesta, sa čime, i što je još potrebno napraviti da bi to bilo u redu i završeno. Problem je jasan - sa strane Grada Zagreba, kojemu je Bandić zdrobio unepovrat 40 milijardi na provizije, i još ga zadužio za 700 milja ojra (a planira još milijardu ojra za Zagreb valjda 25.-og stoljeća!) - nije napravljeno - N I Š T A !!!.

Gledano iz vlaka, uz nekolicinu manjih nadvožnjaka preko lokalnih spojnih cestica (koje samo treba poklopiti sa betonskom pločom i urediti kolnik i ograde), maltene cijela glavnina autoceste je gotova skoro do Buzina, a ono što nije gotovo - može biti gotovo - uz full operativu i lijepo vrijeme - za manje do mjesec dana. No onda treba nastupiti Grad Zagreb, koji još ni nema riješene dozvole za gradnju glavnih mostova preko Ranžirnog kolodvora, te mosta preko Bundeka koji bi išao u centar Grada do Vukovarske, a da si ti papiri gotovi i ovog trenutka, i da se odmah počne sa gradnjom, to je posao za najmanje godinu, a vrlo vjerojatno i dvije godine. Zato se i usporavaju radovi na dionici Gorica-zagreb, jer se vremenski može kemijati - zašto nešto dovršiti i da onda propada, kada sa druge strane nemaš to isto na što spojiti?? BTW, izgradnja tih mostova i infrastrukture sa zagrebačke strane je obećanje i dužnost Bandića i Grada Zagreba, ne HAC-a, jer su te spojnice gradske prometnice u nadležnosti lokalne uprave i samouprave.

No nadam se da će se ove godine ipak napraviti barem dionica Buševec - Zagreb do kraja, pa neka se privremeno spoji na izlaz kod Buzina, barem da velike kolone vozila ne trebaju prolaziti kroz Veliku Goricu.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline prvivozac

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 50
  • Karma: +0/-0
Odg: Autocesta
« Odgovori #176 : Ožujak 03, 2010, 11:24:18 prijepodne »
lijepo si i iscrpno odgovorio Sledge  :(. vidim ja iz auta i nekad iz vlaka koliko je napravljeno u tom dijelu, ali nisam znao kakva je cjelovita situacija i što se može očekivati.
bilo bi super spojit tamo bar negdje kod Buzina kako kažeš privremeno, samo što bi im i za to trebalo puno vremena.

Offline brba

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 25
  • Karma: +0/-0
Odg: Autocesta
« Odgovori #177 : Ožujak 04, 2010, 12:58:27 poslijepodne »
po trenutnoj dinamici radova priključak u Buzinu bi mogao biti do kraja godine gotov, jer trenutno se završavaju nosivi stupovi i metalna konstrukcija samog nadvožnjaka. izmještanej trase DTK-a i ostalih instalacija je gotova, tako da mogu početi i zemljani radovi čim vrijeme dopusti...

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Autocesta
« Odgovori #178 : Ožujak 04, 2010, 01:56:29 poslijepodne »
Govoriš li o odvojku Odra ili Buzin??  8)
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

hornet34

  • Gost
Odg: Autocesta
« Odgovori #179 : Ožujak 04, 2010, 06:52:58 poslijepodne »
kaj budu oni dovršili :-X,pa nemreju poraviti kilometer ceste od drvenjare "polet"(buševec) pa do novoga sela,koju su .....bali dok su deleli "domovinski most"prek autoceste,ja prejdem do ogulinca meni je to tak sve jedno i dovoljno super jer sam do završetka nadvožnjaka kod ulaz/izlaz buševec moral iti prek g.vukojevca(opcija uvježbavanja pariz-dakar)tak da je meni ok...ali na ovom putu od poleta do novog sela u zadnjih par godina dosta se ljudi doselilo,napravili kuče a postoji i par firmi kaj im ta cesta puno znači,a izgleda ko ratna zona ili eventualno cesta za brušenje kartera ,branika,remusa i svega kaj je ispod...zato sem jako skeptičen po pitanju dovršavanja bilo kojeg dela ili kraka autoceste a kam tek nastavek gradnje prema sisku... :(,a nisu ni onu od kušanca do male bune baš sanerali kak treba...